Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20751) Zamma


Zamma
őstag

Úgy látom ez a karácsony előtti időszak kedvez az új kártya beizzításoknak... :DDD
Nekem is van ezzel kapcsolatban pár kérdésem, sima 6600-as modellről beszélünk.

A fő felhasználási terület Windows alól Yuzu emulátoros játékok, tehát nem a szokványos pc játékos környezet.
Érdemes telepítéskor az Adrenalin-t (inkább a legújabbat vagy az ajánlottat?) felrakni, vagy csak a drivert és mondjuk Afterburnerre bízni az undervoltot és fan curve-öt (amúgy jelenleg Fan Controlt használok nagy megelégedettséggel)?
Mennyire stabil ehhez képest az Adrenailin? Én egyelőre a bios-ba nyúlásos MPT-t nem erőltetném... :U Nincs még elég tapasztalatom ahhoz hogy ne a kártyán süssek szalonnát... :DDD
Az sem egy utolsó szempont hogy melyiknek nagyobb az erőforrás igénye? Azaz mennyi szálat visz el, mekkora helyet foglal a háttértáron-memóriában.

És azt hiszem a mai napi kérdéskvótámat ezzel ki is merítettem... :U :D

[ Szerkesztve ]

(#20752) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Red Devil 6700XT - Silent BIOS + Adrenalin Quiet beállítás

Az adrenalinos stressz teszt vége felé (3p re állítottam)
Kérdés, hogy mit lehet a képről megállapítani? Nem nagyon próbáltam még finomhangolni.


[ Szerkesztve ]

(#20753) RetepNyaraB válasza Zamma (#20751) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

AB béta kezeli esetleg a feszültséget, a stabil az gyakorlatilag semmit. Én adrenalint ajánlok. AB csak monitorozásra, hwinfóval karöltve. Erőforrás felhasználás sztem zéró egy mai konfignak. Ha nem használsz cpu tuningot, vagy nem cserélgeted a beállításokat, akkor stabil az adrenalin. Különben hajlamos resetelni magát, de egy kattintás az elmentett profil visszatöltése.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20754) Czimby válasza SirRasor (#20750) üzenetére


Czimby
addikt

Megcsináltam mindent amit írtatok, kicsit javult az eredmény.
CPU terhelés 40-90% között van játékokban.
Gondolom a PCI3.0 lehet ami miatt kicsit gyengébb a vártnál, B450-es lapom van.

Egyébként a hűtés nem olyan rossz, csak iszonyat a gyári profil rajta.
2300-2400-on pörgeti a ventit aminek nincs értelme, mert ugyanazt a hőfokot 1700-1800-mellett is tudja, az meg már elviselhető hangban.
Terhelés alatt a GPU 55-60 közt van a GPU elágazás pedig 70-75 között.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20755) bobalazs válasza joysefke (#20752) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hogy tök jó.

(#20756) hagymasbab válasza PuMbA (#20744) üzenetére


hagymasbab
lelkes újonc

[link]

Annyira azert ne dolj hatra es probald elvezni, mert a 3050 el kapsz vagy 5 FPS-t DLSS hypersuperultraperformance modban, ami kb a 192x108 felbontas lesz.

(#20758) LK válasza Czimby (#20754) üzenetére


LK
addikt

Szia én is vettem a kártyából. SirRasor képéhez képest az enyém:
1500/2600 MHz, 1130mV, ventigörbe ugyanaz, de 50%-ig húztam csak le. Ezzel 56°C/68-70°C i3 12100 mellett használom. Memóriához nem nyúltam.
CP2077, FHD/Ultra/60 FPS mellett 37%CPU/ 84-87% GPU volt a Benchmark-jában.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#20762) Czimby válasza LK (#20758) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi az infót!

Sajna CP2077 csak xboxra van meg, de majd kipróbálom 1-2 újabb címmel mire is képes.
Doom, Metro mindegy csak FPS legyen :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20763) LK válasza Czimby (#20762) üzenetére


LK
addikt

Szívesen! Könnyen be lehet jól állítani. FHD-ban használom csak, ott van benne tartalék is. 1440p-ről nem tudok nyilatkozni. A hőmérséklet megfelelő lesz a nyári melegben is, nekem ez a lényeg. 110-115 wattra leesett a fogyasztás 148 wattról ! Még ha nem is lenne pontos a szoftveres fogyasztási érték, az arány jól látszik azért.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#20764) trek81 válasza LK (#20763) üzenetére


trek81
senior tag

Ennyi watton használom a 6800 16gbt

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#20765) Czimby


Czimby
addikt

Annak mi lehet az oka, hogy induláskor hibára hivatkozva a wattman visszaállítja az alapértelmezett értékeket?

nVida volt bent előtte, DDU-val uninstalláltam a drivereket.
A legfrissebb AMD Driver van fent, sőt már újra is raktam előtte az AMD saját driver cleanerjét használva.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20766) bobalazs válasza Czimby (#20765) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Fast startupot kapcsold ki biosban meg windowsban is.

(#20767) Czimby válasza bobalazs (#20766) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20768) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok.
Előző warzone-nál csak a nagy pályán ott is az utolsónál mindig micro laggom volt. Kijött a warzone 2 tök megörültem hogy ebben nincs. Na most ebben is előjött :D egy pillanatra vissza esik az órajel a coil whine is elhallgat tisztan hallani. Valaki találkozott már ezzel? Megoldás?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#20769) LK válasza trek81 (#20764) üzenetére


LK
addikt

Elkezdtem írni a csöppet sem kedves választ erre, de megnézve régi hozzászólásaidat, neked ilyen a stílusod. Így kedvesebben kérdezem: szerinted az itt lévő kb. három MSI 6650xt Mech 2 felhasználónak mennyire releváns, hogy a te más típusú kártyád mennyi wattot eszik? Érdekelhet-e minket ez az infó? :DDD Nekem pl. elég, ha nem hallom a hűtést, nem akarom a min. feszt. kitesztelni. Mint amikor beszóltál nekem, hogy senki nem vesz újat, csak használtat: egyszerűen nem veszed figyelembe csak a saját szempontjaidat. Ne tedd.

bobalazs: A Fast startup-nak milyen jelentősége van a wattman leállásában? Mert nálam be van kapcsolva és nem ezért áll le. Kizárólag egy régi játéknál áll vissza alapállapotra. Tudom, akkor ne játsszak vele. :)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#20770) Czimby válasza LK (#20769) üzenetére


Czimby
addikt

Anno Rx580-driver is ezt csinálta, csak nem jutott eszembe, szerencsére bobalazs-nak igen.
Ott is panaszkodott a wattman ha be volt kapcsolva a fast start.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20771) Zamma válasza Czimby (#20770) üzenetére


Zamma
őstag

Eleve az egész Windowsnak - meg Bill Gatesnek - sem érdeke hogy gyorsan induljon a rendszer, annál több hardver fogy!
Lám, lám, milyen jól meg tudják így köszönni a hardvergyártóknak a folyamatos bizalmat... :DDD

(#20772) RetepNyaraB válasza Czimby (#20770) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem nincs fast start, van viszont afterburner (csak monitorozásra használom) és cpu OC. Ez a kettő rendszeresen kinyírja a wattmant. Ennyit tud. Pár kattintással újra indítom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20773) LK válasza RetepNyaraB (#20772) üzenetére


LK
addikt

Adrenalinnal is ki tudsz íratni dolgokat a képernyőre.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#20774) bobalazs válasza RetepNyaraB (#20772) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Powercfg -h off
És egyúttal ki van kapcsolva a fast boot is - engem zavar a hibernáció helyfoglalása.

[ Szerkesztve ]

(#20775) RetepNyaraB válasza LK (#20773) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kezdünk megint offba csúszni, sajnálom...

Olyan részletesen, mint az afterburner-hwinfo kombóval? Gyors frissítéssel, ami nem fogyaszt közben érdemleges processzort? Ráadásul az AB pl. frametime graf megjelenítése nagyon pöpec, nem tudom milyen működő alternatíva van rá.

bobalazs@ mi az a powercfg -h off? Parancssor, vagy valami bios? Mondom nincs fast boot, nem is hibernálok.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20776) bobalazs válasza RetepNyaraB (#20775) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megy rivatuner statistics server az afterburner nélkül elég pöpec kijelzési lehetőségekkel.

- és Igen, parancssor.
első dolgom beírni egy windows telepités után, mert alapon bekapcsolja a hibernationt. laza 16-32 gb megy as levesbe ilyenkor az ssd-n csak úgy.

[ Szerkesztve ]

(#20777) RetepNyaraB válasza bobalazs (#20776) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

na és mit csinál pontosan a parancssor? Had' ne guglizzak most.
a rtss nem tud frametime-ot (vagy igen?). A hwinfo igen, de csak global polling intervalt lehet állítani, az meg nem jó más miatt, ha 100ms-re veszem. Frametime-hoz meg az is kevés.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20778) bobalazs válasza RetepNyaraB (#20777) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

powercfg -hibernation off
röviden meg
powercfg -h off

ennyi.

Rivatunerre példák saját készités

Mostanában csak ennyit szoktam hogy

Bármit ki lehet rakni grafikonra nem csak a frametimeot.

[ Szerkesztve ]

(#20779) RetepNyaraB válasza bobalazs (#20778) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

kösz.
Utsó kérdés: a hibernálás win 10 alatt ugyanaz, mint az alvó állapot, vagy sem? Mert a start menüben utóbbi van, hiber nincs.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20780) bobalazs válasza RetepNyaraB (#20779) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem.

(#20781) KompÓth


KompÓth
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! Van egy RX 6700XT-m.
Mostanában sokszor tapasztalom azt, hogy micro laggjaim vannak a játékban, vagy ha a chrome böngésző használja a hardveres gyorsítást (pl videó lejátszás), akkor az egér kurzor meg-megakad egy pillanatra mozgás közben.
Inkább bosszantó dolgokról van szó, de egy idő után olyan mint a csöpögő csap.
Annyit észrevettem, hogy ha variálom a driver verziókat, van amelyiknél az egyik jelenség eltűnik, vagy éppen mérséklődnek a dolgok. A legújabb driver-nél pl hozzáadódott egy olyan gond, hogy a ha teljes képernyőn nézek YT videókat, akkor azok akadnak. De ha mondjuk 4K-s filmet nézek (nem böngésző), akkor meg mennek rendesen.
A böngésző gondok Firefox alatt is jelentkeznek.

Szóval az egész marha fura, de tuti driver. Próbáltam újratelepítést, most feltettem a w11-et, de ezzel minden csak rosszabb lett, min 10 alatt. Próbáltam már full-minimal installt is.
Tapasztalt valaki hasonlókat, esetleg tipp?

Gondolkozom már azon is, hogy a sok driver bug miatt inkább átmegyek zöld oldalra, akár bukóval is, mert már nagyon unom ezeket, hogy mindig nyomozni kell valamit.

[ Szerkesztve ]

(#20782) Kolbi_30 válasza KompÓth (#20781) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ki kell a hardveres gyorsitást kapcsolni

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#20783) Zamma válasza KompÓth (#20781) üzenetére


Zamma
őstag

Szerintem írd le hogy mi a konfigod, hátha bottleneck lesz...
Vagy a háttérben fut valami, ami fogja a rendszered.
Kolbi ajánlása is +1, az amd drivere nem szereti a hardveres gyorsítást.

RetepNyaraB
A hibernálás a teljes aktuális folyamatot - pl ami aktuálisan van a memóriában - tükrözi ki a háttértárra, míg az alvó állapot erre nem képes és emiatt nulla az erőforrásigénye.

[ Szerkesztve ]

(#20784) KompÓth válasza Zamma (#20783) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Ryzen 5 5600X
16GB RAM

"Kolbi ajánlása is +1, az amd drivere nem szereti a hardveres gyorsítást."

Ez annyira szomorú. :( Kb olyan, mint ha azt mondaná valaki, hogy kapcsoljam ki a szervót az új kocsimban.

(#20785) Zamma válasza KompÓth (#20784) üzenetére


Zamma
őstag

Nyugi ez csak a webes felületre vonatkozik. ;)
Amúgy izomból mindent is tol a kártya, nem kell félteni... Kikapcs és elfelejt. :K
Ez amúgy valami csökevényféle a múltból, ne vedd nagyon a szívedre.

(#20786) bobalazs válasza KompÓth (#20781) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

12.10.2 Known Issues

Intermittent system stuttering or UI flickering may occur when two videos are simultaneously playing using chromium-based browsers.

During video playback and gameplay, frame drop may occur in chromium-based browsers with variable refresh rate enabled extended displays.

Brief display corruption may occur when switching between video and game windows on some AMD Graphics Products such as the Radeon™ RX 6700 XT.

Freesyncet próbáltad kikapcsolni?

(#20787) KompÓth válasza Zamma (#20785) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Hát oké, megpróbálom. Köszi a tippet. Ráhárítom akkor a munkát a procira. :)
Mondjuk a játék alatti drop nem tudom miért lehet, ettől függetlenül. Ott sok köze nincs a hardveres gyorsításnak. :)

bobalazs: Köszi az infót. Egy monitort használok és az nem freesynces.

[ Szerkesztve ]

(#20788) bobalazs válasza KompÓth (#20787) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

AmerNimez drivert is probálj.
Inkább nem mondom mert én magam nem próbáltam még

[ Szerkesztve ]

(#20789) Zamma válasza KompÓth (#20787) üzenetére


Zamma
őstag

Oc-zve van-e van-e valamid? Az Adrenalin-es Anti-lag kapcsoló esetleg még segíthet játék alatt. Játékon kívül mire használod a gépet? Lehet hogy tudok olyan oprendszert - ami akkor érdekes ha nem túl sokmindenre használod - kiiktatja a problémád. Esetleg dual boot - azaz egy oprendszer csak játékra szóba jön-e?

(#20790) KompÓth válasza bobalazs (#20788) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Köszi, de ilyenekkel azért nem kísérleteznék. :D

(#20791) KompÓth válasza Zamma (#20789) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Nincsen. Nem vagyok az OC híve, meg szükségét se érzem.

Játékon kívül mire használod a gépet? Lehet hogy tudok olyan oprendszert - ami akkor érdekes ha nem túl sokmindenre használod - kiiktatja a problémád

Másra is. :) Gondolom valamilyen linux disztrót szeretnél ajánlani, de nem, köszönöm. Linuxot csak szerver megoldásokban szeretem. :)

(#20792) KompÓth válasza KompÓth (#20791) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Még annyi kiegészítés, hogy pont most váltok egy 240Hz-es monitorra, megnézzük azzal miként viselkedik majd a kicsike. Holnap érkezik, elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#20793) DroiDMester válasza KompÓth (#20792) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

240Hz-hez édes kevés lesz a 6700XT, még FHD-ra sem elegendő, szóval sok értelme nem lesz a monitor cserének, ha csak félgázon használod majd!

(#20794) Bossp válasza DroiDMester (#20793) üzenetére


Bossp
addikt

Hát ha uwqhd 200ra eleg a 6900xt nem lennek ebben ilyen biztos. Inkabb proci kerdes lesz ott :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#20795) DroiDMester válasza Bossp (#20794) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ne viccelődjünk már, nekem csak 144Hz-es monitorom van 2560x1440. felbontással, és már ide is kevés már a 6900XT, sok játéknál már nincs meg a FIX 144FPS.

Nem tudom te mivel játszol hogy nálad majdnem 1,5X akkora felbontáson megvan a fix 200FPS, vagy valami ultra LOW minőségbe tolod?

[ Szerkesztve ]

(#20796) Bossp válasza DroiDMester (#20795) üzenetére


Bossp
addikt

Közel sem low :D sot fsr sincs cod-bam es BF-ben de 170-198 fps kozott jatszom mindkettot :D ha single player jatekokrol beszelsz oda minek 200 fps? Amugy meg lehet a srac lol, valorant, fortnite hasonlo cimekkel jatszik akkor meg vigan meg lehet fhd n a 240 jo beallitasokkal.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#20797) KompÓth válasza DroiDMester (#20793) üzenetére


KompÓth
csendes tag

A játék amikkel játszom mind 250 fps körül mennek. A fő játék (apex) meg 300+ (high/medium vegyesen), fullhd-n.
A 240 meg tud ugyanúgy 160-at vayg 144-et :D Biztos jobban járok mint ha maradna a 60Hz.

[ Szerkesztve ]

(#20798) Sontir Fel válasza Bossp (#20796) üzenetére


Sontir Fel
őstag

170 fps a minimum a bfben, ugy hogy minden csutka+ra van huzva? :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#20799) Bossp válasza Sontir Fel (#20798) üzenetére


Bossp
addikt

Közel sem low = csutka? 🤔 Ti csutkán toljátok a kompetetív gameket? :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#20800) fanti


fanti
addikt

Én a részemről úgy gondolom, hogy akinek elég a low, annak elég a low, nem kellene ráerőltetni az ultra - t.
Kinek mi az ami bejön...és örömmel játszik, mert NEKI úgy tetszik.
Meg azért nem szeretne mindenki 3-400 ezret költeni kétévente VGA-ra, egészen egyszerűen azért nem, mert másra kell a pénz!

Rajtam is lehet röhögni, hogy egy finomhangolt RX 6800-assal játszom 60Hz-es 4K-s monitoron natív felbontáson akár a CP2077-el is, de az 1.61-es változatban már ott van az FSR 2.1, és így csak egyszerűen High-ra teszem a legfelső gyorsbeállítót, ami így az FSR-t Quality-ra rakja, és minden mást High-ra, na és persze RT Off. Vsync On, és 60fps-es vajsima játékélményt kapok 4K-ban még ezzel a nem éppen agyonoptimált játékkal is.
És NEKEM ez így szép és így jó, de többet egy fillérrel sem fizetnék érte.
Sem az RT-ért, sem az Ultra settingsért, mert egészen egyszerűen NEKEM nem ér annyit.

Ugyebár : kinek mi tetszik, szép az annak :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.