Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) LP700-4


LP700-4
tag

Bekapcsoltam a smart access memoryt és jócskán dobott a teszt végeredményén.
Nem gondoltam, hogy ennyit hoz. :D

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#10952) Ubi82 válasza LP700-4 (#10951) üzenetére


Ubi82
őstag

+3fps? :D

(#10953) LP700-4 válasza Ubi82 (#10952) üzenetére


LP700-4
tag

Átlagban az "rengeteg". :D De a pontszámban hozott többet mint amennyit vártam.

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#10954) #21346560 válasza Ubi82 (#10952) üzenetére


#21346560
törölt tag

Most mit izész? Az több, mint 3% gyorsulás! ;]

(#10955) Pro!Petya válasza LP700-4 (#10951) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Highest preset-ben mérj, mert nekünk is abban vannak meg a mérések. (1080p/1440p/4K) Akkor talán össze is lehetne hasonlítani a többiekével ;) :P

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#10956) apollo12


apollo12
veterán

Hali 6800xt szériáról mit érdemes tudni?

(#10957) BeZol válasza apollo12 (#10956) üzenetére


BeZol
őstag

MSRP árak alapján best-buy játékra.
1440p-ben is proci-limitelthet bizonyos játékokban fullos grafikával legújabb procikkal is.
1080p-re overkill, hacsak nem skálázod fel a felbontást 1440p-4k-ra.

RTX 3080 szint egyébként (kivéve egyes címekben ahol 30-50%-ot is ráverhet akár a 3080-asra, de még 3090-est is büntet), de OC vs OC nem csak stabil 5-8% van a kártyában, hanem "akár" 20% is, reálisan 10-15% környéke.
Fogyasztása is jóval kevesebb mint a 3080-asnak.

Bányászatra viszont 64mh/s környékét tud csak, ezért RTX 3070-nél picit drágábban árulják (ami 61mh/s környéke), piszkálás nélkül mindezt 150-160W-ból (piszkálással 130W alá lehet menni akár 112W-ra is, de ez típusfüggő).

Jelenleg még a bányászteljesítmények alapján alakulnak az árazások.

Decemberben 320-340körül lehetett kapni idehaza azt a pár darabot ami volt, aztán tovább drágultak majd kb el is tűntek.
Pár napja 360-ért láttam hirdetést, ha most keresnék játékra kártyát, nyugodtan merném ajánlani annyiért, mert 300 alá sztem nem igazán fog benézni a bányászat végeztével sem (a bányászt meg sztem újra fel fog pörögni év végéig!)

(#10958) barabasb válasza zsirfecske (#10946) üzenetére


barabasb
tag

Hol vetted a bordát?

(#10959) zsirfecske válasza barabasb (#10958) üzenetére


zsirfecske
addikt

nem aprón, de van még 1 db ugyanilyen, meg egy hasonló méretű de vaskosabb, és egy óriási, 1.4 kilós szörny is. felrakom hirdetésbe mindjárt, úgyis akartam már, és akkor látni a részleteket.

a SEKISUI 5760 kétoldalas hővezető ragasztólap viszont apróról van, veze kolléga hirdetéséből.

[ Szerkesztve ]

(#10960) Jacek


Jacek
veterán

Jó a legutolsó driver :)
Top 1 svéd, Top2 hun :)
[link] és itt nem volt ablak se klima :D

Kíváncsi leszem mert készülök egy szűz wines tesztre mert ez a cucc már vagy 3 éves most is van fent nv driver meg gyalázat már, kíváncsi vagyok mit fút egy új cuccon, beraktam egy külön SSD neki :D
Nem fika de itt a 3090 Suprim nem tudott GS pont 21k fölé menni max OC-n...

[ Szerkesztve ]

(#10961) Ubi82 válasza Jacek (#10960) üzenetére


Ubi82
őstag

De xar eredmény :DDD Grat ;]

(#10962) Jacek válasza Ubi82 (#10961) üzenetére


Jacek
veterán

Vizezett cuccokkal nem veheti fel a versenyt persze, de most itt is 30 fok van szóval ez elég jó :)
Gondolkoztam hogy eladom stb, adja el a facom :) RDNA3-ig jó lesz úgy gondolom :)

(#10963) steewcv65


steewcv65
őstag

Jól látom,hogy az új driver az 6800xt-hez semmi plusz teljesítményt vagy javítást nem tartalmaz?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#10964) unclefucka


unclefucka
senior tag

Üdv!

Korábban megvettem a Ryzen masinát, eddig gyűjtöttem, hogy meglegyen a 6800XT.
Egy GTX 1060-ról váltottam, ami kényszerűségből megmaradt a korábbi gépből.
Érdekes volt tapasztalni, hogy az új kártya mennyivel jobban igénybe veszi a processzort. :)

Amik eddig a leginkább szembetűnő javulások:
- Nyilvánvalóan magasabb FPS számok
- CAS

A CAS bekapcsolása ízlés dolga, nekem nagyon bejön.

Most az 1440p monitorra gyűjtök, addig el vagyok 1080p-n.


1080p, Minden maximumon, TAA+CAS, Motion Blur: OFF

Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a HDR meg a FreeSync.

Nagyon szemezek a Samsung G7-el, de nagyon tartok tőle, hogy nem fogom tudni megszokni az 1000R ívet és sehol nem tudom megnézni élőben.
A FarCry 6 megjelenéséig meg kell lennie az új monitornak. ;]

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#10965) BeZol válasza unclefucka (#10964) üzenetére


BeZol
őstag

Üdv a klubban!

1080p-ben mindenhol procilimited lesz a kártyával (hiába nem létezik erősebb proci a piacon :D).

Én pár hete vettem Samsung G7-est, és hát vegyesek az érzéseim.
Egy Asus ROG PG279Q-t "váltott" (került mellé).
Utóbbi anno a piac legjobb 144Hz 1440p IPS kijelzője volt (biztos van már jobb), előbbi pedig ugye 240Hz 1440p VA panel + görbítés.

A Samsung gyári állványa nagyon benyúlik a billentyűzetem és egérpadomhoz, ez nagyon-nagyon nem tetszik, sokkal jobb a régi monitor 4szög alakú talpa mint ezek a 45fokban benyúló karmok. Ez így konkrétan irritál már mert a monitort sem tudom annyira közel húzni és még egérpadomból is elvesz területet.

Az is zavar, hogy a régi kijelzőmben voltak hangszórók, ebben nincs (viszont windows meg felismeri hangforrásként is). Azt hittem ez nem fog zavarni, de zavar ez is.

Az is zavar, hogy míg a régi kijelzőm kikapcsolva is bekapcsolva maradt (jelet továbbra is küldött a PC felé), addig a Samsung teljesen lekapcsol. Ez pl. RTX 3060-assal bányászásnál azt jelentené, h ezzel a kijelzővel nem tudsz kikapcsolt állapotban termelni, de a fő bajom nem ez, hanem h 2monitoros setup mellett amint kikapcsolom a Samsungot, az Asus-ra átpakolászik mindent mert azt érzékeli fő kijelzőnek. Amikor bekapcsolom, akkor meg visszapakolászik mindent. Tök irritáló ez is, de a leginkább az irritál, hogy amint bekapcsolom az Asus-t, AZONNAL VAN KÉP, a Samsungnál meg várni kell talán 4-5 másodpercet, már épp azon agyal mindig az ember h jól benyomta-e a gombot... Ez is minden alkalommal idegesít.

Aztán itt ez a görbületes dolog, ami picit furi, de igazából nem lenne bajom vele, HA a betűk normálisan néznének ki böngészés közben, de a görbület miatt vékonykábbak a betűk, majdnem olyan mintha a normál kijelző félkövér betűs lenne ez meg sima. Szépen olvasható meg minden, de mivel 2 kijelzőt használok és a régin egyszerűen sokkal "olvashatóbb", ezért ez is minden nap böki a csőrömet. Játékokban még nem tapasztaltam negatív dolgot a görbülettel kapcsolatosan.

Akkor h legyen pozitívum is:
A 144hz vs 240hz látható és érezhető!
A régi kijelzőm g-synces, ez viszont tud freesyncet és g-sync-et (kompatibilitás) is.
HDR is van a kijelzőben (HDR 600 talán), őszintén megvallva nem tűnt fel ez a dolog, vagy csak összemosom a kijelző képességeilve, mert a színek sokkal szebbek a Samsungon, olyan kaliberű minőségbeli ugrás (főleg játékokban érzem egyébként és képeket nézegetve), mint amikor a fakó TN panelről a normális színű IPS-re váltottam. Na ez most az IPS-t teszi fakó/élettelen/szürkéses érzésűnek, bármennyire is furcsa :U A lényeg h szép mindkettő kijelző, de a Samsung-é egyszerűen szebb, kivéve a betűk ha olvasgatsz rajta...

Zárszónak:
Én ha most vennék kijelzőt, nem tudom mit vennék, de biztos nem ezt a Samsung-ot. (nekem egyébként teljesen hibátlan a monitor, de olvastam h volt akinek csak a 3. volt hibátlan, sok a gyártási hibás elvileg)

(#10966) Ubi82 válasza unclefucka (#10964) üzenetére


Ubi82
őstag

Szia, üdv a klubban :) Full HD procilimites dologgal BeZol mester megelőzött, a monitor részéhez nem tudok hozzászolni :D

Mai nappal itthagyom a topikot, amint megtalálom a számomra elfogadható ultis 6900XT-t visszatérek :D És igen, kipróbálom a zöld oldalt is :P

(#10967) zebra_hun válasza Ubi82 (#10966) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ezért nem kell itthagyni a topikot ;) Nekem sincs AMD mégis olvasom. Ki tudja mit hoz a jövő. Bármi is lesz a gépbe, teszteket, tudod :)

(#10968) unclefucka válasza BeZol (#10965) üzenetére


unclefucka
senior tag

Köszönöm a szívélyes fogadtatást. :R

Igen, ettől tartottam, hogy a 1000R -es görbület már túl durva. Többször láttam 1500-1800R-eseket, azok nem is voltak annyira zavaróak.
Szerintem maradok a jól bevált sík képernyőnél.
Az dühít egyedül, hogy ezt a remek kijelzőt nem gyártják sík változatban is, mert egyébként agyon dicsérik mindenhol, hogy mennyire jó játékban és a negatívumok közt meg ott van, hogy "1000R-görbület".

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#10969) ScomComputer válasza Ubi82 (#10966) üzenetére


ScomComputer
veterán

Végre....megyek ma templom, 1 szál gyertya ég....thanks God ! :)) :D :DDD :P

(#10970) Ubi82 válasza ScomComputer (#10969) üzenetére


Ubi82
őstag

Fél szemmel még itten vagyok :D Köszi a gyertyát :R :DDD

(#10971) Jacek válasza Ubi82 (#10966) üzenetére


Jacek
veterán

Amit lehet ki kell próbálni, megváltás volt vissza rakni a devilt :D

(#10972) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Ma beléptem a klubba egy 6700xt red devillel. :)) Súlyos darab.
Bár az időzítés nem a legjobb, de ideje volt már lecserélni a 7950-et. :D

(#10973) Pala válasza Ereshkigal (#10972) üzenetére


Pala
veterán

Ugyanilyet vettem en is par napja. :)

(#10974) trek81 válasza Pala (#10973) üzenetére


trek81
senior tag

vagyunk páran akinek van :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#10975) ScomComputer válasza Ubi82 (#10970) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na látod ezért,meg érdemélnél egy gyertyát a se...be is... ;] :DDD :D

(#10976) Ubi82 válasza ScomComputer (#10975) üzenetére


Ubi82
őstag

Még egy ilyen és lehúztalak a listáról :D

(#10977) Jacek


Jacek
veterán

Lottem 6700XT a cellovoldeben :DDD Kettot :DD megy ez cf-ben? Megnezem a 6900 Devil ellen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10978) Szpisti válasza Jacek (#10977) üzenetére


Szpisti
addikt

Elvileg megy, de nem sok játéknál lesz haszna... Lehet, hogy egyiknél sem... Viszont 3DMark-okat szívesen látunk... :DDD

(#10979) unclefucka


unclefucka
senior tag

Döbbenetes,mennyi hőt termel ez az új konfiguráció. :Y
Megkockáztatom, hogy eleddig ez a legforróbb számítógépem. Maguk az alkatrészek nem hevülnek túl és throttling sem tapasztalható.
Még jó, hogy holnap szerelik be a klímát. :)
Megmérem, hogy mennyit is fogyaszt terhelés alatt a motyó.
Szerencsére a 650-es Corsair nem panaszkodik.
Nem szeretnék tápot cserélni.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#10980) Jacek válasza Szpisti (#10978) üzenetére


Jacek
veterán

Azzal tisztában vagyok Timespy és társaival gondoltam a játékot :D

(#10981) BeZol válasza Jacek (#10980) üzenetére


BeZol
őstag

Ott menni fog, nekem is ment a 6800 XT + 6900 XT: [link]
Annyi, hogy Time Spy Extreme-et mérjél, mert sima Time Spy-ban CPU limit van 30ezer pont környékétől.

[ Szerkesztve ]

(#10982) Jacek válasza BeZol (#10981) üzenetére


Jacek
veterán

:R 6700XT nen nent a 6900XT-vel :DDD

(#10983) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Énis teszteltem(ASUS TUF-RX6800XT) ma egy kicsit, ha már ilyen 30fokos hőség van a szobában! :O

Ahoz képest nem lett rossz :Y VALID itt

3.helyezés a világlistán :DDD

(#10984) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Ha úgy nézzük első hely :Y mert a másik 2 eredmény 6800XT CF rendszer volt!

[ Szerkesztve ]

(#10985) BeZol válasza DroiDMester (#10984) üzenetére


BeZol
őstag

Graphics score-ra szűrj rá, gpu-limites a time spy 1 kártyával.
Konkrétan 10900K és 6800 XT konfigra vagy rászűrve :U
A júliusi driver elég szépen muzsikálgat, a régi világrekorder pontszámomat kvázi földbedöngölték, pedig mennyit küzdöttem vele, aztán tessék, újabb driverrel +2ezer pontja van már a világelsőnek, ami azért nem semmi.

(#10986) DroiDMester válasza BeZol (#10985) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen mert így a fer! Egy jobb AMD cpu.val többet menne valószínű.

Tehát arra a konfigra kell szűrni ami nekem is van!

És a GPU pontszámot néztem én is, akkor is a 2ik hely.

[ Szerkesztve ]

(#10987) C4mp3r


C4mp3r
addikt

kint van az uj driver, de ami a lenyeg a leirasnal:

Known Issues

Playing Horizon Zero Dawn™ for an extended period may lead to a driver timeout or game crash on some AMD Graphics products such as Radeon™ RX 6700 XT.

vegre felismertek, hogy a driver a szar es nem en orultem meg, hogy barmelyik uj driverrel egyszeruen jatszhatatlan a hzd, mert crashel van, hogy 10 perc van, hogy 1 ora utan. mar csak arra leszek kivancsi mennyi ido amig javitjak.

(#10988) unclefucka válasza DroiDMester (#10983) üzenetére


unclefucka
senior tag

#10983 DroiDMester:
Gratulálok a szép eredményhez! :C

Én teljesen jól elvagyok az átlagosnál egy hajszálnyival jobb eredményemmel:

#10987 C4mp3r:
Lekopogom, én most pont a HZD-t tolom és nem volt probléma. mondjuk 2-3 óránál többet nem játszottam egy huzamban. Így is elviselhetetlen meleget produkált.
A GTX1060-al egyszer már végig vittem, de a CAS annyit dob a látványon, hogy nekiállok mégegyszer. :))

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#10989) BeZol válasza DroiDMester (#10986) üzenetére


BeZol
őstag

Korábban írtam, hogy 30ezer pont körüli Graphics Score-nál van CPU-limit Time Spy-ban.

Az egyetlen rész, ahol legkorábban CPU-limitesebb lehetsz 1 kártyával, az a Graphics Test 1 vége, mert sok-sok fps-re felmegy (200 fps környékéről 1ről 2 kártyával 280-300 fölé nem jutottam, ergo proci-limitem volt a 8700K-val).

Az eredményhez grat, a rekord graphics score már nem kicsit feljebb van márciushoz képest, a korábbi 2. helyezett orosz srác (Viktor) is újra megnyomta a kártyájának és pecázott +1400 pontot az új driverrel :U

Magyarul szűrhetsz a saját procidra, de felesleges Graphics Score esetén hacsak nem vagy 30ezer pont felett (kövi gennel ott leszel majd, mert a 7900 XT-ben 3x cucc lesz mint a 6900 XT-ben, de ez majd csak 2022 Q4-ben érkezik, Nvidia is 2,5szer erősebb lesz).

Az overall score-t pedig azért nem érdemes nézni, mert a CPU score-oknál rengeteg olyan toppontszámos ember van, aki folyékony nitrogénnel szétOC-zta a prociját, és hiába gyengébb a graphics score-ja, ha a cpu score miatt felhúzza az overallt.

Ugyanez igaz Nvidia kártyáknál is, azokra létezik custom bios amivel folyékony nitrogénezni lehet őket. Na AMD-nél ilyen egyelőre csak a 6900 XT Ultimate chipeknél van.

Pénteken vagy hétfőn érkezik egy ref 6800 XT-m, meglátjuk mit tud (esélytelen h olyan hibátlan legyen mint a korábbi nitro+ :B ), akkor ránézek majd én is erre az új driverre.

(#10990) DroiDMester válasza BeZol (#10989) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Annyira nem érdekel ez a ranglista!

Közel ~10.éve Nvidiás vagyok, utolsó AMD.m R9 290X volt ezelőtt.

Izgatott már régen a 6800XT mert jelenleg a legjobb ár/értékű kártya még mindég, így kipróbáltam de nemigazán jött be, pedig teljesítményben nagyon jó, de NV hez képest még mindég rengeteg bug van vele(sajnos)! Erről csak 3080Ti re lenne érdemes váltani de az majdnem 2x ennyibe kerül, szóval szívás van! :O

(#10991) zebra_hun válasza DroiDMester (#10990) üzenetére


zebra_hun
addikt

Grat, szuper eredmény :C

(#10992) apollo12 válasza DroiDMester (#10990) üzenetére


apollo12
veterán

Milyen bugok vannak ? Én most váltok 3070 ről 6800 xt re, azelőtt meg 5700xt volt nekem semmi bajom nem volt vele

(#10993) barabasb válasza DroiDMester (#10990) üzenetére


barabasb
tag

Nekem január óta van 6800xt-m és nem látom a "rengeteg bug"-ot. Igen, van olyan driver, ami nem passzol tökéletesen, de nem egetverő hibák, egyébként pedig ki kell próbálni 2-3-at, és ami működik, azt kell hagyni. Bőven ráér félévente frissiteni, ha valami nagy feature kerül bele.

(#10994) DroiDMester válasza apollo12 (#10992) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

10.év alatt amég NV.t használtam EGYETLEN EGY játék fagyásom/kilépésem nem volt!

Betettem ezt az AMD.t, fél óra alatt 3x fagyott le fekete képernyővel játék közben(net is tele van black screen hibákkal már 5700xt szériánál is fennálló probléma volt)
Mondom oké, teszek fel egy szűz win10.et hát azzal is ugyan azt műveli, neten sok leírások vannak ez ügyben, javasolták SA és IO fesz emelést ezek is megvoltak ugyan úgy fagy egyes játékok alatt másik játék meg 6-8órát is megy hiba nélkül, vissza tettem a RTX2080 minden jàték hibamentes.

Betettem másik inteles gépbe a 6800xt.t ott is fagy, betettem gyerek AMD.s gépébe ott is fagy.

NV kártyával ilyen nem volt soha 1játék nem fagyott le vagy lépett ki menet közbe a 10év alatt!

Na ilyenkor mi van? ....

(#10995) Jacek válasza DroiDMester (#10994) üzenetére


Jacek
veterán

Nálam dettó semmi, úgy hogy most pl az NV drivert is lusta voltam leszedni :D

(#10996) ScomComputer válasza DroiDMester (#10994) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hát nem tudom nálam járt jó pár darab 6*** szériából,még ilyen nem volt....bár a TUF-ra itt Bennyboy panaszkodott hasonló hibákkal,ő visszaküldte garanciába,de azt mondták neki 1 hónap "vizsgálat" után,hogy nincs baja...
Pedig én is amik nálam voltak,vagy saját vagy gépösszerakás gyanánt,azok is voltak intel és amd-s gépekben is, érdekes dolog ez....

(#10997) Raggie válasza DroiDMester (#10994) üzenetére


Raggie
őstag

Hibás kártya. Ennyi.

Az elmúlt hónapokban vagy 6-7 AMD VGA megjárta a gépemet(RX 580/570-ből több, Vega64-ből kettő és most az RX 6800 XT) és egyetlen egyszer nem volt fagyásom alap beállításokkal.

(A tuning persze az más tészta, de full gyári alap beállításokkal egyszer sem volt semmi gond)

Clint Eastwood FTW

(#10998) Ubi82 válasza ScomComputer (#10996) üzenetére


Ubi82
őstag

+1, fagyás csak OC vagy UV miatt volt, kis MPT matatással, user errorral, alapon tökéletesek voltak :DDD (sapphire nitro+, ref giga és a legendás antituning liquid powa devil oc :DDD )

(#10999) DroiDMester válasza ScomComputer (#10996) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát ezaz..... Maga a vga hibátlan a spy teszt is megy órák hosszát hibamentesen!

Játékoknál meg vegyes: van amik szintén órák hosszát hibamentesen mennek, míg egy másik meg lefagy akár már a játék indítása után a menüben, vagy pár perc játék után!

Nv kártyával ugyan ezek a játékok HIBAMENTESEN MENNEK!

Szóval az AMD pont olyan mint a telefonoknál a XIAOMI, egyes embereknél full hibamentes, mások meg falhoz vágnák, szerencsére ott szerencsés vagyok mióta létezik a xiaomi azt használom és itt nálam is 0 problèma van/volt!

Amd/Ati VGA.val már korábban is voltak problémáim a 9-10.éves NV korszakom előtt 15évig ati/amt.t használtam és voltak már akkor is dögivel problémák vele!

(#11000) gery14


gery14
senior tag

6800XT Aurus ajánlott? 😁 lecserélem a 6700XT-t ugy vagyok vele bebiztositom magam vga terén is mint az 5900x ell :N 6900xt nem ér annyival többet.. főleg a mostani korcs árak mellet.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.