Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) Pro!Petya válasza ScomComputer (#10250) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ugyi hogy pattogósabb lett a rendszer?! :D
Benchmark hol marad?! ;]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#10252) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Táp kicserélve, kötelező TimeSpy alapon + HWinfo:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10253) BeZol válasza Motion_Blur (#10252) üzenetére


BeZol
őstag

Teljesen jó :)

Látom bal szélső ventit már nem sikerült csili-vilisre csinálni ;] Ejnye-bejnye :DDD

(#10254) MZsoltee válasza Motion_Blur (#10252) üzenetére


MZsoltee
veterán

Piros fehérre nem lehet állítani a ventiket? Úgy jól nézne ki. Amúgy gratula. ;)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#10255) Motion_Blur válasza MZsoltee (#10254) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Dede, az lesz! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10256) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Kíváncsi voltam, mi történik ha a stresszteszt alatti tűzforró backplate kap egy kis aktív hűtést, így a kókányolás új szintre lépett és beszereltem ezt a vga mögé:

Eredmény: 0°C eltérés :DDD

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#10257) MZsoltee válasza Motion_Blur (#10255) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha kész dobj be ide is egy képet róla! :K

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#10258) Rabbitf_24 válasza Motion_Blur (#10252) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Szuper, akkor megoldódott :C

(#10259) zsirfecske


zsirfecske
addikt

ingyenes a Control az Epic Store-ban, lehet RT-t tesztelni!

(#10260) travix válasza zsirfecske (#10259) üzenetére


travix
aktív tag

jó hogy szólsz, épp a héten gondoltam rá, hogy meg kéne venni

(#10261) Szpisti


Szpisti
addikt

Valaki játszik az új Metro Exodus Enhanced Editionnal? Leszedtem az Epicről, de nem megy a Freesync, fix 60Hz-en megy a monitor. Valaki esetleg tudja a megoldást?

(#10262) Raggie válasza =WiNTeR= (#10256) üzenetére


Raggie
őstag

Milyen VGA modelled van? Ennek akkor van csak értelme, ha a backplate az thermalpadozva is van a megfelelő helyeken a gyártó által ezáltal el is tudja szállítani a hőt. Ha nincs thermalpad, akkor csak egy burkolat, ami maximum csak merevséget ad a kártyának de a hűtésében nem segít.

Clint Eastwood FTW

(#10263) ScomComputer válasza Raggie (#10262) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nagyon könnyű rájönni...adatlap..."RX 6800 XT + EK-Quantum Reaction"...This AIO is compatible with the following GPUs: - AMD Radeon RX 6800 XT Reference... ;) :P

(#10264) Raggie válasza ScomComputer (#10263) üzenetére


Raggie
őstag

Hát pedig ennél a coolernél a backplate-hez kerülnek thermal padok rendesen a manual szerint.

Clint Eastwood FTW

(#10265) =WiNTeR= válasza Raggie (#10264) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Igen, a képen látható módon lettek a thermal pad-ek felhelyezve, át is adja rendesen a hőt a backplate-nek. Viszont az érdekes, hogy semmit se számít az aktív hátsó hűtés, mivel ezek a kis 92mm-es ventik nagyon nagy légáramlatot tudnak csinálni. Na mindegy, igazából csak érdekesség volt, ha megjönnek az új thermalpad-ek akkor újrapasztázom az egészet egy Kryonaut-tal és megnézem akkor mit bír.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#10266) zsirfecske válasza =WiNTeR= (#10265) üzenetére


zsirfecske
addikt

fújattad a ventikkel a backplate-et vagy elfelé szívták a levegőt? talán az előbbi tűnhet a jobb megoldásnak. vagy ha fogsz mondjuk egy régi proci hűtőbordát, ráteszed a hátára a legforróbb ponton valami hővezető megoldással és arra rá a ventit :))

(#10267) =WiNTeR= válasza zsirfecske (#10266) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Fújták a ventik. Amit nem tudok, hogy normális-e, hogy a waterblock előlapja (eleje) nem igazán melegszik, ahogy a radiátorokon kifújt levegő se melegszik túlzottan hosszan tartó terhelés hatására.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#10268) Raggie válasza =WiNTeR= (#10267) üzenetére


Raggie
őstag

Milyen időtartamról beszélünk és milyen VGA hőmérsékletek vannak közben?
Valamint milyen pasztával tetted fel a blokkot?

Clint Eastwood FTW

(#10269) =WiNTeR= válasza Raggie (#10268) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

EK-TIM Ectotherm a paszta (gyárilag mellékelték ), 10 perc Furmark alatt eléri az ~58°C GPU / 78°C hot spot hőfokot és ott megmagad, mindvégig maximális venti fordulaton kb bármeddig is megy (fél órán át kínoztam még).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#10270) BeZol válasza =WiNTeR= (#10269) üzenetére


BeZol
őstag

Fogyasztástól is függ a hotspot.
Nálam 300W felett elmászott a legutóbbi kártyával, ami előtte volt, ott nem.
MorePowerTool-al engedj neki több W-ot és nézd meg úgyis mit bír a hűtésed.
Kimaxolt 6900 XT 435W-ot is tud enni, az Ultimate verziók pedig 500+, na azt hűtsd le ;]

(#10271) Raggie válasza =WiNTeR= (#10269) üzenetére


Raggie
őstag

Akkor ne is várj forró levegőt és csöveket. Ez normális. Nekem CPU-n van 280-as AIO és 80 fok fölötti csúccsal és egy órás időtartammal is csak lanyos minden(blokk és csövek). Nagyon kis helyről kell elszállítani a sok hőt, és ez ilyen hatásfokkal megy csak... :(
A blokk elejét járja át a hűtővíz amit keringet, szóval az azért nem melegszik fel. A backplate-re meg nyomja rá a thermal pad a meleget de nincs ami hűtse közvetlenül(csak a levegő), ráadásul a felülete is sima ha jól láttam, nem bordázott vagy ilyesmi szóval ezért melegebb jóval.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#10272) zsirfecske válasza Raggie (#10271) üzenetére


zsirfecske
addikt

linus-ék mutogattak olyan nvidia blokkokat, amin hátul is van hűtés a memóriának, amúgy amd-hez nincs ilyen?

amúgy tényleg rá kell tolni valamit, ha vízszintesen van a kari és alá van támasztva, akkor hopp mehet is rá pl. 508 grammnyi arctic alu borda :))

(#10273) Raggie válasza =WiNTeR= (#10269) üzenetére


Raggie
őstag

De egyébként ezek tök jó hőmérsékletek. Szerintem egyszerűen csak élvezd a hűvös kártyádat és ne rugózz ezen. :D

Clint Eastwood FTW

(#10274) Ubi82


Ubi82
őstag

Red Devil Ulti 6900XT 3319mhz-n :DDD [link] Kell egy ilyen ;]
De az 5950X is szedte a lábát :D

(#10275) =WiNTeR= válasza Raggie (#10273) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Igazából az zavar, hogy 50% felett hangosak a ventik és ott elszabadulnak a hőfokok. 255W-nál feljebb nem megy a fogyasztás egyébként.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#10276) BeZol válasza =WiNTeR= (#10275) üzenetére


BeZol
őstag

Hotspot 90 fok környékéig sztem rendben van, ott bőven van még mozgástered...
A ventiket fixáld akkor fix 40% környékére, és ha ennyire zavarnak a hőfokok, feszeld jobban alul MPT-vel a kártyát és menj le 1000mV-ra (esélyesen 2200-2300MHz-et tud majd akkor a chip, vagy +/- 100MHz-es tartomány). Az én világelső 6800 XT chipem 2400-2500MHz-et tudott 1000mV-on Time Spy alatt!
Én Furmarkot nem nyomnám, inkább tegyél be egy Timy Spy loopot (ha van ilyen, sztem van), mert az is annyira beterhel mint semmilyen játék nem fog...
Stabilitástesztnek meg 4k borderlands 3 benchmark tökéletes. Ha ott számodra megfelelő a hőfok, akkor mindenhol megfelelő lesz. 4K-ban pedig eleve jobban elszállnak a hőfokok!

(#10277) Ubi82 válasza BeZol (#10276) üzenetére


Ubi82
őstag

Tesztre most a Metro Exodus EE a tutkó :DDD Még a liquid ördögöm is megsült :DDD

(#10278) Hublot válasza Ubi82 (#10277) üzenetére


Hublot
senior tag

45fok max? :DDD

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#10279) Ubi82 válasza Hublot (#10278) üzenetére


Ubi82
őstag

Mesében:DDD Gpu 50fok, hot spot 70-80 simán megvan 4k-ban:D

(#10280) tusi_ válasza Szpisti (#10261) üzenetére


tusi_
addikt

Nekem folyamatosan kifagyott, akármit is állítottam be. Visszatettem a regit és az megy hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#10281) Ubi82 válasza tusi_ (#10280) üzenetére


Ubi82
őstag

Teszteltük anno Scom-mal, nálam ment a freesync 4K 120hz-en, de ultrán jó ha megvolt az 50fps :DDD Akadás, fagyás, anomália nem volt :U

[ Szerkesztve ]

(#10282) tusi_ válasza Ubi82 (#10281) üzenetére


tusi_
addikt

Erdekes.
Ugyanezt csinalta a CP2077 is, amint bekapcsoltam a RT-t. Elindit, lefagy.

Sajnos Exodus uj verzioban nem lehet kikapcsolni az RT-t es a dx 11-et sem lehet valasztani mar - ha minden igaz - szoval nalam kifagy.
Visszaraktam a regit es az fut rendesen. Portroyal is kifagy nalam 3d markban, kartyam alapbol utalja az RT-t :) Lehet az uj driverrel menne, de engem abszolut nem erdekel a RT, nincsenek atalvatlan ejszakaim emiatt...

eat, sleep, play, replay

(#10283) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

(#10284) david_97 válasza pn4hvq (#10283) üzenetére


david_97
senior tag

A 6700xt hol helyezkedik el a táplálék láncon? Rtx 3070 erősebb darab igaz? Nekem a 6800xt overkill, beérném egy 6800-al,meg is hírdettem, de eddig csak 3070 meg 6700xt ajánlat jött, 1440p 165hz-re azt már kevesellem, főleg story játékokban.

(#10285) Motion_Blur válasza david_97 (#10284) üzenetére


Motion_Blur
félisten

3060 Ti és 3070 között

Lekopogom, eddig úgy tűnik hibátlan az XFX MERC 319 6900 XT-m, napok óta nyúzom és nem volt restart, se fekete, szürke kép, se semmise :)

Az átlag 76/93 fokos GPU/hotspot viszont piszkálja a csőröm, 1050mV környékén milyen minimum és maximum frekit lőjjek be neki, illetve power limithez nyúljak-é ebben az esetben?

jah és remélem hogy sokáig megtarthatom a kártyát, mert az így éppen eladósorba kerülő RTX 3070-nek 1 hét alatt esett 100+k-t az ára, bukni meg nem szeretnék..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10286) BeZol válasza Motion_Blur (#10285) üzenetére


BeZol
őstag

Nálam így volt stabil minden próbált játék 4K-ban (de pl. Time Spy a 2. graphics testben elhasalt) a referencia 6900 XT-vel.
A memóriát magadnak kell kitesztelni pl. bányára ráeresztve h meddig stabil, ill. ha nem 4k-zol, akkor akár +100MHz-et is emelhetsz a gpu-órajel-tartományon 1050mV-on maradva.
Extra TDP keret igazából játékok alatt nem annyira kell az 1050mV miatt, de a biztonság kedvéért én adtam neki.

Az árakat a piac diktálja, eddig a bányászok alapján, mostanság meg a gamerek alapján.
Igazából még most is egy 3070-es napi 1ezer Ft-ot hoz, már 360ért is árultak 2 napja használtat, az évi 100% haszon ha minden így maradna + a végén még vmennyit ér is majd a kártya, szóval ha használtan 180at érne majd 1 év múlva, akkor 150% haszon 1 év alatt... Nesze neked 4.95%-os állampapír :N
Egy 6xxx-es AMD kártya macerásabb bányára és 3070-esnél alig-alig jobb (+2MH/s, de többet is esznek), altcoinokra pedig nem igazán jók, míg az nvidia igen, na ezért sem tudott az amd kártyák árazása az nvidia kártyák árazásával együtt-mozogni, de azért vmilyen szinten megvolt a rend a rendszerben, csak hát jóval erősebb 6800 XT árban lehetet 3070-est venni, ami "fura".
A 6900 XT ahogy már korábban is ki volt fejtve vhol 10% körül (rossz esetben 5% környéke, legdurvább esetben 20% környéke) hoz a 6800 XT teljesítményéhez képest plusszba.
Ez a hivatalos árak alapján +40-50%-os felárral van.
Akinek van esze, az egy 6800 XT-hez képest egy 6900 XT-re 15%-nál magasabb felárat nem fog kifizetni, legyen az most új kártyák árazásánál, vagy később mikor használtan igyekszünk eladni v. venni egy ilyet.

Sztem augusztusig lejtmenetben lesznek a kártyaárak, ősszel megindul egy újabb bányaroham, decemberben akár 200-240ezres BTC csúcs (15ezer környéki ETH) és összecsuklik minden megint. Ha ez az újabb felívelés nem történik meg, akkor mennek tovább lejjebb az árak és visszaáll a régi rend, ami azt jelentené h a referencia kártyákat idehaza 6700 XT 180körül, 6800 210körül, 6800 XT 240 körül, 6900 XT 350 körül lehet majd megvenni, a custom modellek pedig ennél drágábbak lesznek.
Értelem szerűen épeszű ember nem vesz majd ennyi pénzért 6900 XT-t ahogy eladni sem lehet majd az újkori felárának megfelelő mértékkel, mert sokkal jobb deal egy 6800 XT.

Ettől függetlenül én feb.-ban és májusban is tudtam vásárolni amd.com-ról 1000 euro-ért ref 6900 XT-t, ami ugye a fentebbi okok miatt nem éri meg, de eddigi árak mellett megérte, sőt még most is megéri :), úgyhogy én nagyon nehezen tudnék (most már tudtam volna) bukni rajta, de te jó eséllyel vaskosan bukni fogsz rajta, ahogy sztem kb. az emberek 90+%-a, aki már feb. után vásárolt.

Next gen amd kártyák 2022 Q4, addig még sokminden fog történni, de az, hogy az eddigi kártyaárak még ennél is feljebb menjenek, azt én nem látom bele, max a visszatérést ezekhez az árakhoz, de most épp lefelébb van minden és további csökkenést várnék nyár végéig :U

[ Szerkesztve ]

(#10287) Motion_Blur válasza BeZol (#10286) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi a beállt, az árakat kb. én is így gondolom, várom.

Dec. végén csíptem meg a 3070-et 250k-ért, illetve az előd 1080 Ti-t is jó árban tudtam eladni, igazából a 6900 XT-t vettem drágán, de elkapott a gépszíj és nagyon megtetszett kifejezetten ez a kártya.. nyilván nem indokolható, bár 3440x1440 144hz-en elkél a teljesítmény :B lehet kivárok a 3070 eladásával, akár hónapokat is. vagy bérbeadom a bányába :D

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10288) Benoe77


Benoe77
őstag

Hét játékkal indul 22-én az AMD FSR:
22 Racing, Anno 1800, Evil Genius 2, Godfall, KingShunt, Terminator Resistance, The Riftbreaker.

Később ezek a játékok is megkapják:
Asterigos
Baldur’s Gate 3
DOTA 2
Edge of Eternity
Far Cry 6
Farming Simulator 22
Forspoken
Myst
Necromunda: Hired Gun
Resident Evil Village
Swordsman Remake
Vampire The Masquerade: Bloodhunt

innen

(#10289) ScomComputer válasza Benoe77 (#10288) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az új BF is megkapja... ;)

(#10290) barabasb válasza Benoe77 (#10288) üzenetére


barabasb
tag

A Farming Simulatorhoz alapvető fontosságú...

(#10291) Benoe77 válasza barabasb (#10290) üzenetére


Benoe77
őstag

Szerintem, ha valaki nem tud beszerezni manapság egy megfelelő vga-t, viszont játszana és csak egy integrált/gyenge gpu-s notebookja/gépe van, akkor számára érdekes lehet ez a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#10292) fboldog


fboldog
senior tag

Sziaszok,
bár a még a bechmarkos belépőn kívül túl sokmindent nem szoltam hozzá, lenne egy kérdésem.
Van itt olyan 6700XT tulaj, aki használ MPT-t?
Ha igen és nem titok, akkor milyen beállításokkal?
Működik is neki? (pl. HWiNFOval vagy GPU-Z-vel visszaellenőrize)

Mért kérdem?
Volt egy próbalkozásom az MPT-vel (v1.34), de úgy tűnt, mintha valamit kihagytam volna, mert nem volt látható a többlet fogyasztás, stb.

Jelenleg stabilan (Apex, Fortnite, Fusion 360, stb) megy a kártyám, ezekkel a beállításokkal és azon gondolkoztam, hogy kapna egy kis plusz power limitet.
Kiváncsi vagyok, hogy kb. hol a vége, vízhűtéssel.

Egyedi vízhűtés van rajta (várom, hogy megjöjjön a Bykski fullcover blokk)

üdv.: Boldog Ferenc

(#10293) Sontir Fel válasza ScomComputer (#10289) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Remek hír. Továbbra is cél a 2k, minden maxon, 144 fps :C

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#10294) zsirfecske válasza fboldog (#10292) üzenetére


zsirfecske
addikt

de állat így is! van rá blokk már amúgy? pont rá akartam keresni, thx!

(#10295) abridabri válasza fboldog (#10292) üzenetére


abridabri
veterán

Van valami oka amúgy hogy lecseréled az uni blokkot FC re ? Elmelegszik a ram vagy vrm a passzív bordàval ?

(#10296) BeZol válasza fboldog (#10292) üzenetére


BeZol
őstag

Minimum frekvenciát meg kéne növelni ha a min és max távolsága 100 legyen, tehát 2750-2850re pl.
Ezek után menjen hwinfo és/vagy gpu-z a háttérben, aztán majd nézd vissza a fogyasztást.
Ha látod h elérted a TDP keretedet, akkor lenne értelme MPT-ben növelni.

Nem tudom miket lehet kihozni 6700 XT-kből és sztem senki sem feszegette vele a határokat a topikban, viszont az, hogy a min. frekvencia 500, a max pedig 2850, az gyakorlatilag átlag (2850-500)/2 = 2350/2 = 1175MHz-es átlag órajelet is jelenthetne (nyilván nem ennyi), mert egy 2750-2850MHz-es beállításnál 2800MHz-en fog tanyázni.

Nézheted Time Spy (ez 1440p bench), esetleg Time Spy Extreme alatt (4k bench, jobban befűt és terhel), mert itt olyan terhelést kap a kártya, amit még akár játékban sem fog.
Egyébként virtuális szuperfelbontást kapcsold be, és 4k-ban benchelj játékokban, az a tutibb és reálisabb teszt.

[ Szerkesztve ]

(#10297) fboldog válasza abridabri (#10295) üzenetére


fboldog
senior tag

Alapvetően a ram melegedése az oka. A VRM kis tulzással hűsöl. :D
Nem melegszik el, mert a jelenlegi szellőztetéssel, megáll így OC esetén 72-80 között (ha jól rémlik).
Viszont annyira elbonyolítja a normális extra szellőztetés kialakítása, amivel kivitelzés téren is meg lennék elégedve, hogy inkább vettem egy FC blokkot.

(Amúgy is ez volt a terv, csak se az EK, se az Alphacool nem állt elő a sajátjával azóta se)

üdv.: Boldog Ferenc

(#10298) fboldog válasza BeZol (#10296) üzenetére


fboldog
senior tag

Köszi, meg fogom nézni ezeket aztán írok a tapasztalatról. :D

üdv.: Boldog Ferenc

(#10299) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Erdeklodni szeretnek, hogy az Asrock 6800xt phantom gaming milyen hutessel rendelkezik?Mennyire melegszik az a kartya stb...

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#10300) steewcv65 válasza Benoe77 (#10288) üzenetére


steewcv65
őstag

Ez mind olyan cim, amivel kb senki nem jatszik

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.