Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Jacek válasza ßrainiac (#9200) üzenetére


Jacek
veterán

Szintén zenész, semmi sehol.

(#9202) duvi válasza ßrainiac (#9200) üzenetére


duvi
nagyúr

Tök jó és tényleg fontosak a pozitív visszajelzések, hogy minél jobban közelítsünk a valós arányhoz. Ne csak problémás visszajelzésekkel legyen tele a topic. BS-hez valószínűleg több tényező együttállása kell (monitor felbontás, frissítési freki, csatlakozó típusa...) és ezért kűzdenek ilyen sokat a megoldásával.

(#9203) zsida.kornel válasza ßrainiac (#9200) üzenetére


zsida.kornel
tag

Kéthavonta van egy green screenem, azon kivül semmi, legújabb driver, 5700 XT Nitro+, böngésző hardveres gyorsítás kikapcsolva.

(#9204) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

HDMI kabellel voltak gondjaim, DPvel 2 honapja semmi baj, mindig friss driver

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#9205) arnoldito válasza duvi (#9199) üzenetére


arnoldito
senior tag

Én is a legújabbat használom, és tökéletes. Akkor kaptam BS-t, ha nem volt stabil a kártya. És itt nem az OC-ra gondolok, lehet az UV-is, mint a Sapphire 5700XT Nitro+-nál volt.

(#9206) duvi válasza arnoldito (#9205) üzenetére


duvi
nagyúr

Én pl. semmilyen OC-t nem használok. Auto UV volt egy darabig, de azt is kikapcsoltam, mégis előjött a BS. Egyedül a 19.12.1 driver hozott stabil megoldást. Minden full auton van.

[ Szerkesztve ]

(#9207) arnoldito válasza duvi (#9206) üzenetére


arnoldito
senior tag

És neked Sapphire 5700XT Nitrod van. Azzal van a legtöbb anomália. Nekem mióta MSI-m van semmi bajom, előtte az Asus Rog 5700@5700XT órajelessel sem volt, de ahogy volt egy kis románcunk a Nitro 5700XT SE-vel csak a baj volt. Vissza is küldtem a boltba gyorsan. Abban igazad van, hogy annál a Sapphirenál az a driver a legjobb. Azzal nem szarakodott egyedül nálam az a kártya.

(#9208) duvi válasza arnoldito (#9207) üzenetére


duvi
nagyúr

Én szeretem a Sapphire Nitroit. Szerintem minőségi anyaghasználat, jó hűtés és teljesítmény jellemzi a Nitrokat. Az előző kártyám egy Vega 64 Nitro volt és maximálisan bevált. Ennél valóban előjött a BS és nem lehet teljesen kizárni, de nem tartom valószínűnek, hogy ez hardveres, vagy gyártóspecifikus probléma lenne. Ezt igazolja a 19.12.1 hibamentes működése is.

(#9209) Lendova válasza duvi (#9208) üzenetére


Lendova
őstag

Nekem nulla BS van Nitro-val. Azzal 100%-ban egyetértek, hogy továbbra is vannak gondok a driver-rel.
Van, ami még nem is típus specifikus, sokunknak pld nem vesz fel hangot a relive 1-2 éve...

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#9210) Create. válasza arnoldito (#9207) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nálam nincs semmi anomália a nitro+ al, ha lett volna már nem lenne meg a kártya😀

(#9211) FSA válasza arnoldito (#9207) üzenetére


FSA
csendes tag

Nekem is vissza kuldes lett a vege a Nitroval. A csere szintugy MSI lett es gondtalan az elet.

(#9212) Kupszi válasza ßrainiac (#9200) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Powercolor Red Dragon 5700XT lekopokom még mekem se volt bajom az új driverekkel, igaz nincs Freesync monitorom...

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#9213) ßrainiac válasza Kupszi (#9212) üzenetére


ßrainiac
addikt

Red Dragon az egy meno kinai gaming marka :DDD

Red Deviled van valszeg.

Nalam 1440P, 144Hz, Freesync2, DP 1.2.

(#9214) Kupszi válasza ßrainiac (#9213) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Úgy kínai ahogy minden ottkészült kártya :DDD

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#9215) krizsi94


krizsi94
csendes tag

Sziasztok !

Csak hogy én is hozzászóljak, Március 6.-án adtam le az Alzába az Asus Rog Strix 5700 Xt-met a csavarcserére, kb 1 hónapot mondtak rá. Borzalmasan le volt már válva a hűtés, kézzel össze tudtam nyomni, 75 fokos volt a kari 50-60%-os ventikkel iszonyat hangosan, senkinek nem ajánlom azt a kártyát. Április 4.-én kaptam az értesítést hogy a jelenlegi helyzetre való tekintettel kicserélik, mivel nem tudtak vele kint foglalkozni a Cseheknél. Átvettem a kártyát, gyorsan összevetettem a szériaszámot, sajna csak a hibás szériás kártyából van nekik készleten, ezért gyorsan visszakértem a pénzt amit 3 napon belül meg is kaptam és vettem egy MSI Gaming X-et. Mit ne mondjak ég és föld a különbség, 65 fokos a kártya 30%-os ventikkel, iszonyat halk, van anyag a kártyában. Driverből én is mindig a legújabbat rakom fel, Szeptemberben volt utoljára BS gondom, azóta minden hibamentes. :)

(#9216) duvi válasza ßrainiac (#9213) üzenetére


duvi
nagyúr

Létezik 5700XT-ből Powercolor Red Dragon :K

(#9217) dani0904


dani0904
tag

Sziasztok!

A 4. hónapos Msi Gaming X 5700 XT-m a napokban elkezdte az alábbi furcsaságot művelni. Eddig mindenféle hiba nélkül működött, normális hőmérséklet szint mellett, viszont tegnap arra lettem figyelmes, hogy Battlefield V alatt hallhatóan hangosabb volt a vga venti mint amit addig megszoktam. Bekapcsoltam utána a radeon szoftver elemzéspaneljét, újra elindítottam a játékot, és már a menüben 2-3 perc után a junction hőmérséklet 105 fok körül ugrált, a gpu hőmérséklet meg talán 60 fok körül, a ventik meg 1900 körüli fordulatszámon mentek. A játék alatt ugyanígy folytatódott, csak a gpu hőmérséklet ment fel a játékok alatt addig megszokott hőfokra. Tudom, hogy amd kártyáknál a junction magasabb, de ilyen magas hőfokokat soha egyetlen játék alatt sem produkált, nagyjából mindig együtt mozgott a gpu hőmérsékletével. Ezután kipróbáltam más játék alatt is, ugyanez volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy a Rome II alatt a gpu 65, a junction 110 fok volt...

Hozzátartozik még hogy ezidő alatt elég sokat ugrált a junction hőmérséklet, voltak olyan pillanatok amikor visszaugrott az addig megszokott hőmérsékeletre (legalábbis ezt írta ki), de utána megint visszament 100 fölé. Illetve nem tudom számít-e, de a játékokból kilépve, azonnal ugrik a hőmérséklet jelző 105 fokról 60 körülire..

találkozott már valaki ilyesmivel, van erre valami megoldás?

köszi

(#9218) Bossp válasza dani0904 (#9217) üzenetére


Bossp
addikt

Ddu majd tedd ujra a drivert 105 kb olya 90 95 gpu temp mellett kene h legyen. Egyebkent 115 nel throttlingol

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9219) dani0904 válasza Bossp (#9218) üzenetére


dani0904
tag

már megtörtént, ddu-val letöröltem az áprilisi drivert, és mivel elöször arra gondoltam, hogy az új driver a probléma, ezért az eggyel korábbi márciusi drivert raktam vissza, de azzal is ez történt. utána megint visszaraktam a legfrissebbet, de ugyanezek a hőfokok maradtak.

(#9220) arnoldito válasza dani0904 (#9219) üzenetére


arnoldito
senior tag

Valakinek szintén volt itt problém MSI Gaming X, ugyan ez a magas Hot Spot. Írt is az Amd-nek, meg a szerviznek. De azóta nem jelentkezett, hogy mi a helyzet.

(#9221) Bossp válasza dani0904 (#9219) üzenetére


Bossp
addikt

Nekem is Gaming X-em van. Nálam a vRam hő szaladt meg kicsit mikor a hetvegen 4k ban jatszottam. Ugylatszik az hajtja igazan a gddr6 ot:D 90-et is elérte.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9222) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Leírom én is a véleményem, meg persze egy kérdést is, hogy 2 hét után miket tapasztaltam az 5700 XT-vel.

Szóval vettem egy Sapphire Pulse 5700 XT 8GB kártyát, egy RX 580 4GB-ot váltott.
Beszerelés után DDU többször is megvolt csökkentett módban (Win10).
A kártyával nagyon meg vagyok elégedve, az RX 580 sem volt lassú, csak VR-ra lett kevés illetve a Doom Eternal nem engedett medium grafikai szintnél magasabbat.

Nos, az 5700 XT egy igazi vadállat, Doom Eternal nem mediumon, hanem ultra-nightmare grafikai szinten 90-160 FPS között fut. Igaz venni kellett hozzá egy nagyobb tápegységet, mert a Ryzen 5 2600 társaságában az 5700 XT-hez full loadon már kevés volt a Chieftec CTG-500-80P tápegységem. Restaltolgatott a gép 10 perc játék után, a tápot cseréltem egy modern, jobb hatásfokú full moduláris Phanteks Revolt Pro 850-esre ami orvosolta a problémát, és várhatóan ki fog szolgálni egy újabb évtizedig.

VR-ra is megfelelőnek találtam az 5700 XT-t, a Half-Life: Alyx szuperül fut vele Ultrán: végre nem érzem azt ebben a játékban pl fegyverváltásnál, hogy azonnal behányok/kotta részeg lennék, mint az RX 580-nál lowon is :D Az Asgard's Wrath is folyik Epic beállítások mellett - eddig ez sem volt igazán játszhatónak nevezhető.

Viszont feltűnt egy érdekesség, az AMD driverben a Junction Temperature 700-800 fokot ír, hideg gépindítás után is. Nem hinném, hogy bármikor is eléri ezt a hőfokot a kártya, pár fém ezen a hőmérsékleten már kezd olvadni. :Y

Ti tapasztaltatok ilyen irreális hőfok kiírásokat? Szeretnék reális értéket látni itt. Mi a megoldás?

(#9223) beef válasza katsi (#9222) üzenetére


beef
őstag

Jelentsd a hibajelentőn az AMD-nek, ha szerencséd van előbb-utóbb javítják.

(#9224) huby80


huby80
senior tag

Kellemes Húsvétot !
Uraim 5500xt böl melyik a legjobb vétel ? és melyik kerülendö ? :R

(#9225) Gyuffa válasza katsi (#9222) üzenetére


Gyuffa
tag

Nálam is ugyan ez a helyzet, össze vissza írkál mindent a driver
Sőt azt se érzékeli ha forog a venti, gpu-z meg mutatja, nagyon csöves az amd ebből a részből.
Viszont ami engem a legjobban idegesít, ahány újra indításom van annyiszor kell mindent vissza kapcsolnom, és elmentenem, ( pl: áramfelvételi korlát, vagy a ventik működése hogy ne nulla rpm-es legyen)
Nálam jelenleg 800fokot ír ki , és most kapcsoltam be a gépet :D

(#9226) AlienApollo


AlienApollo
tag

DDU, clean install , win frissítések, chipset driver update, win fast boot kikapcs minden megvolt?

Mikor spec ventivezérlésre rakod akkor előtte a 0RPM módot kikapcsoltad? Még mindig hülyén van megcsinálva és nem kapcsol le automatán ezért a specnél beállított min RPM-el össze tud akadni. Emiatt simán eldobhatja a beállításokat is minden újra indításnál mert le reseteli magát.

(#9227) GIORGIONE76 válasza Gyuffa (#9225) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Mindenkinek aki a 20-as anomáliáival küzd azt ajánlom, hogy amíg nem jön normális akkor tegye vissza a 19.12.1-et, nekem csak annyi volt hogy ugyebár kézi beállításokat nem jegyezte meg, de ez már elég volt :D
A Wattman megjegyezt ;)

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9228) Gyuffa válasza AlienApollo (#9226) üzenetére


Gyuffa
tag

Igen megvolt ez egy teljesen új szűz win10, és a legelső driver, bios frissítés is volt vga, és lapra is egyaránt.

(#9229) AlienApollo válasza Gyuffa (#9228) üzenetére


AlienApollo
tag

chipset drivert Asus honlapjáról szedted? Haveromnak hasonló lappal a red devilével az okozott mindenféle anomáliát friss win telepítés után, mert abba a 270 megás telepítőbe benne van a radeon szoftver is, de AMD féle telepítő csak 50 MB és csak a drivereket tartalmazza.

(#9230) Gyuffa válasza AlienApollo (#9229) üzenetére


Gyuffa
tag

igen az asus oldaláról szedtem le.

(#9231) Kolbi_30 válasza Gyuffa (#9225) üzenetére


Kolbi_30
őstag

NAlam jol mutatja, a hofokokat

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#9232) Gyuffa


Gyuffa
tag

jelenleg most nálam is csodával határos módon :D
Viszont a Gpu-z is meghülyül ha sokáig van mérés alatt pl.
Cpu fok min: -10, vagy a max 192 :C

(#9233) R3laX válasza dani0904 (#9217) üzenetére


R3laX
addikt

Azért jön a jobb idő is, azzal is számoljatok, ha nincs légkondi, emelkedni fog még :).

Vmelyik driverrel nekem is kiírt ilyen 800 fokot. Nem kell ezesetben teljesen törölni. Gyári visszaállítás és nekem akkor megjavult.

Nálam a Nitro+ továbbra is tökéletesen üzemel, ezért nagyon nem is írkálok, általában csak olvasgatok. Bár a drivert nem nagyon piszkálom. MSI AB OC, Sapphire Trixx RGB beállítás és csá.

(#9234) Gyuri27


Gyuri27
félisten

(#9235) dani0904 válasza R3laX (#9233) üzenetére


dani0904
tag

Úgy döntöttem, hogy egyelőre kivárok, most úgy van, hogy több órás terhelés után sem megy fel 100 fokra a junction és a ventik is 50%-on mennek végig, azóta nem fordult elő az a 110 fok. Úgy vagyok vele, hogy van még rá majdnem 3 év garancia, ha valami komoly baj fordulna elő, végülis teljesítményben nincs változás. Mindenesetre rendeltem azóta egy jól szellőző házat, de ez ettől függetlenül is megtörtént volna, mert ami most van az rettenetes ilyen szempontból.

(#9236) R3laX válasza dani0904 (#9235) üzenetére


R3laX
addikt

Simán benne van, hogy melegebb szobában jobban bent ragad a házban is a meleg levegő.
De előfordult már velem is olyan még RX 480-nal, meg Vega 56-tal is, hogy volt 1-1 driver, ami jobban fűtötte.

(#9237) Jacek válasza Gyuri27 (#9234) üzenetére


Jacek
veterán

Lassan 2070S ellen megy? :D Eléggé elégedett vagyok az 5700XT kártyámmal, nekem semmi BS meg ilyneek teszi a dolgát hiba nélkül , átszámítva vettem 112e HUF-ért bruttó 3 év garival boltból. Na ha ezt bármi is übereli jelen pillanatban ár/teljesítményben lecummantom magam :)
Hozzá tenném úgy vagyok elégedett és mosollyal az arcomon ülök hogy MSI 2080S Gaming Trio X-ről váltottam :D

(#9238) Bossp válasza Jacek (#9237) üzenetére


Bossp
addikt

Nem tudom mit neztetek. Eddig is az ellen ment meg a 1080 Ti ellen:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#9239) fahrii


fahrii
őstag

Van pulse 5700 az alzánál. Chaser esetleg bepróbálhatnál egyet, hátha ez is XT hűtést kapott (:

(#9240) Gyuri27 válasza Jacek (#9237) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát ha még kicsit csiszolnak a driveren lehet. Az 580 is legyorsulta az 1060-at. Az amd mindenre képes.
Az nv is, hogy vegyél másik vga-t (így ők lassitanak). :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#9241) Gyuffa válasza Gyuri27 (#9240) üzenetére


Gyuffa
tag

Apple 2 :D

(#9242) ΞΔGLΞ válasza Gyuri27 (#9240) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az amd mindenre képes.

Főleg szar driver gyártásban, mindenképp viszik a prímet mostanában. :-D

(#9243) Gyuri27 válasza ΞΔGLΞ (#9242) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jaja. Még jó, hogy az userek 90%-nak nincs gondja.
A maradék 10-be meg benne vannak az user errorok.
Minap megkérdeztem ki használ virágos ost meg ki szakértő és mókolta agyon az os. 0 válasz érkezett.
Arra is rákérdeztem, hogy akinek baja van az tud-e rendesen drivert telepiteni arra is 0 válasz érkezett.
Erről ennyit koma. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#9244) Lendova válasza Gyuri27 (#9243) üzenetére


Lendova
őstag

Nálam nulla mókolás, csak eredeti szoftver a gépen. DDU-t lehet 6-7 éve használok néha, ha szükségesnek érzem.
Ehhez képest kapásból van:
-screen flickering
-Relive nem vesz fel hangot kb 1.5 éve
-stuttering néhány játékban
-tré OSD perf monitor

:DDD

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#9245) ΞΔGLΞ válasza Gyuri27 (#9243) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hagyjad má..koma. Csak ebben a fórumban egy rakás xarságot olvasni, hát még sztráda szerte. Én, nem használom windows alatt, nem is játszom, csak renderelésre, ezért nálam jól működnek, de win alá, én biztosan nem vennék amd kártyát.
Szóval, akkor aki ide, vagy a neten leírja a problémáját, az ezek szerint hülye az egészhez...
Frankó érvelés. :K Jah nem.

[ Szerkesztve ]

(#9246) Speed® válasza ΞΔGLΞ (#9245) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tehát nem használod Win alatt/játékra de ~szar.
Értem..már csak azt nem, mit keresel itt akkor :S
Részemről pl. több típuson túl (XTk) semmi baj..

(#9247) BeZol válasza ΞΔGLΞ (#9242) üzenetére


BeZol
őstag

Egyébként pont az ilyen driveres vagy egyéb problémahalmazokat olvasva én már ősz óta felnézegettem ide, és elég volt pár kommentet elolvasnom h tutira ne akarjak ilyen kártyákat venni.
Aztán jött az, hogy macOS-t tettem a gépre + karantén miatt több idő jutott kockulásra is, kellett a kakaó, így hát vettem egy jól lealkudott darabot, hogy ha mégsem jön be, akkor tutira 0-án kiszálhassak belőle pár héten belül.
Egyelőre kellemes csalódás, mert a pár héttel korábban eladott 1080Ti-hez képest nem számottevően lassabb (amivel akkor játszottam, az most sem akad be sehol), és referencia kártya létére hiába pörög 1800-2200 között vhol, szerintem egész halk.
Szerencsére 0 driverproblémám van, bár macOS alatt volt olyan, hogy miután kikapcsolt a monitor, nem jött vissza a kép (2-3 naponta megcsinálta, de nekem 0-24 megy a gép és 1 nap vagy 5-10szer kapcsol ki magától a monitor mert nem kapcsolom ki kézzel), de ezt áthidaltam azzal, hogy sose kapcsoljon ki a képernyő, hanem menjen a képernyőkímélő, ha meg kézzel lekapcsolom a kijelzőt, akkor nincs probléma így. Úgyhogy per pillanat úgy érzem, egész jól jártam, báááár a g-synces monitorommal kitörölhetem most.
Windows-ban eddig minden pipa, csak szokni kell az amd kezelőpultját. Eddig nem szimpi.

[ Szerkesztve ]

(#9248) Jacek válasza ΞΔGLΞ (#9245) üzenetére


Jacek
veterán

Nvidiáról váltottam most AMD-re mesélj még kérlek. Nem a haverom barátjánal volt olyan meg amit a kre..nek írkálnak net szerte..
Ami gond van az a msáik oldalon is előfordul, amikor új GPU jön 2-3 hónapig igen stabilabb az NV aztán semmi különbség.

(#9249) ΞΔGLΞ válasza Speed® (#9246) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És mit nem értesz ezen?
Csak akkor lehet ide írni, ha win alatt használom?
Én "csak" megjegyeztem, hogy túl sok már az is, amit csak ebben a topikban olvasni, de ezek szerint ezek a felhasználók csak is totális egybites amőbák ugyebár..?

(#9250) ΞΔGLΞ válasza Jacek (#9248) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És konkrétan miért váltottál? Mert ilyet ritkán olvasni, szerintem te vagy az első, akinél ezt olvastam, hogy (ha jól emlékszem) 2080 super-ről visszaváltott 5700 xt-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.