Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Alogonomus válasza #32839680 (#9946) üzenetére


Alogonomus
őstag

PS vagy XBOX érték: 690 billion intersections/s [link]

2080Ti 10 billion [link]

Valószínűleg nem hasonlíthatóak csak úgy össze, mert 69-szeres javulás azért meredek lenne, ráadásul a PS/XBOX magok nem is lettek elvileg "szabadon engedve", mert a többi alkatrésszel együtt is bele kellett férniük a még halkan hűthető fogyasztási keretbe.

(#9952) GIORGIONE76 válasza GIORGIONE76 (#9950) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

végülis itt kötöttem ki, -15% 1133mV,
alatta crashelt...
nekem elfogadható értékek :K

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9953) arnoldito válasza GIORGIONE76 (#9952) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nem droppol nagyon az órajel az miatt, hogy a tdp keretet levetted?

(#9954) GIORGIONE76 válasza arnoldito (#9953) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

élesben nem néztem :DDD majd holnap, de lefutott a time spy is, meglátjuk..

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9956) Alogonomus válasza #32839680 (#9955) üzenetére


Alogonomus
őstag

Egyértelműen sötétben tapogatózunk az első tesztekig. Az elvileg RDNA2 termékkel "készült" demó [link] alapján egyértelmű, hogy teljesen más szintre emelkedik majd a raytracing, de hogy ebből valós felhasználási környezetben mi jelenik meg, az a jövő zenéje. Még csak nem is jövőre jelennek meg a kezdetektől DXR 1.1-hez fejlesztett grafikusmotorokon futó programok. Eleinte csak szintetikus tesztekből lehet majd valamit leszűrni, az meg néha félrevezető értéket mutathat.

(#9957) Chaser válasza arnoldito (#9949) üzenetére


Chaser
titán

azt tudom kijelenteni ami éppen ki van írva ( :
vizsgálja jah, kell a pereputtynak a pénz, azért vágták meg a bookingot is, mo-n a kiskerek felét instant be lehetne zárni/megvámolni, nem csak mondvacsinált ürügyekkel
de kérdezem én nagyon óvatosan, tudsz-e esetleg rajtuk kívül helyet ahol az xfx 5700 xt 136e ft játékokkal? :) vagy 5600 xt pulse játékokkal 105e-ért? mert akkor nyugodtan oszd meg a nagyérdeművel
lehet veszek egy xt-t és megmérem magamnak amit akarok, aztán jól eladom amikor már a refek is 150e-be kerülnek a boltokban ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9958) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

végeredményül le kellett húznom az alaplapról második monitort mert valami gebasz van ezzel a vgaval. kék halál van sorozatosan vagy alvó állapotból Visszatérve üres szürke kép a monitoron. 4 féle Intel drajver 3 windows install után sem jó. Ami viszont érdekes hogy anno 1070el meg hibátlan volt...

(#9959) GIORGIONE76 válasza arnoldito (#9953) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

na reggel 2x lefuttattam, hogy ne csak hidegen rögzítse :DDD nem droppolt számottevően...
nekem marad ez a beállítás, 1133mV 2070Mhz, -15%tdp, így még kijön a kraft :D
ja és visszatettem oc bios-ra, nem zavar ez az 1800rpm, sokszor tképpen fel sem viszi addig, csak a keményebb gaméknál,
arnoldito mérhetnél majd egyet ha ráérsz hasonlóan, csak kíváncsi vagyok miben tér el a két kártya...thx


https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9961) arnoldito válasza GIORGIONE76 (#9959) üzenetére


arnoldito
senior tag

Rendben csinálok ;) annyi, hogy ma nem vagyok gép előtt, csak este...

Chaser: Mindjárt megsiratom a bookingot, lehúzos egy oldal, meg is érdemlik... Ahogy morgyi írta lemondani nehéz volt, zsaroltak, fenyegettek, hogy ha ez van akkor bünti meg miegymás, meg fizesem ki a szállást egyösszegben előre 8hónappal nyaralás előtt meg ilyenek. Arról nem beszélve, hogy ráírva a szállodára, 80k olcsóbb ajánlat jött... Alza is trükközik, meg a többi oldal is, muszáj féket bevetni, mert a fejedre nőnek. Alza mellett szóljon, szoktak jó ajánlatok lenni, de máshol is.

Akkor megvetted az XT, hogy már nincs alzán? ;]

(#9962) Chaser válasza #32839680 (#9960) üzenetére


Chaser
titán

amikor írtam volt, sőt, volt sima ticcs" 2 non-ultra 1db 130e-ért, új de játék nélkül..nyilván nem volt fake a 3db-os kiírás ( :
múltkor 2070s xc ultránál sem volt fake, én lőttem le az utolsót, azóta se híre se hamva

arnoldito
ez csak a pénzről szól, valahonnan szedni kell pénzt a víruska hozadékaira kell és a haverek hülyeségére
elég sok mindenre rá lehet sütni hogy tisztességtelen magatartás, csak ugye lóvéééé' attól lesz akinek van
olyan ajánlatok ami alzán van az máshol leginkább nincs, az se hogy helyben kezedbe nyomjk a 2-300e-s vga árát is ha visszaviszed mert nem teccik'...szóval pffffff
engem nem vonz az az xfx

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9963) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Sziasztok!
na több mint 2 hét alatt , de megérkezett az alzáról a konfigom. Sapphire 5600xt pulse van benne . Ehez elviekben jár “Raise the Game” bundle kellett volna kapjak vouchert ? Vagy a vid kártya széria számával tudom letölteni ? Nem világos , hogy van ez :) valaki kiokosítana ?

(#9964) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok! Azoktól kérdezném akiknél előfordult az újabb (idei és a [19.12.1] követő) driverekkel black screen, gép úiraindulás st, hogy az újabb driverekkel megoldódott már a probléma? Jelenleg a fentebb említettel tökéletesen és hibátlanul megy a gép, pár újabbal próbálkoztam és random black screen van. Foglalkozik egyáltalán ezzel az amd? Tele vannak a külföldi fórumok is panaszáradattal.

(#9965) Chaser válasza NyalokAA (#9963) üzenetére


Chaser
titán

ott van a fiókodban a kód
könyvtár - > licenszek - game pass - / játékok
amd rewardson aktiválod, kódot csak a gp-hez kapsz, játékokat popup ablakban kell aktiválni steamen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9970) Kolbi_30 válasza pcsabat (#9964) üzenetére


Kolbi_30
őstag

NEkem semmi baj nem volt 20.3 van fennt.Az egyik win frissites vagy mokolas utan volt par, de a kov letoltessel megszunt

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#9971) pcsabat válasza Kolbi_30 (#9970) üzenetére


pcsabat
őstag

Nálam februári és a márciusi driverekkel is volt gáz (black screen, gép restart). Azt hittem hardver hiba de visszaálltam a decemberire és azzal akárhogy nyúzom a gépet semmi gond nincs. Kissé nonszensz. Lehet újradobom majd a rendszert ha időm engedi, de ez is pár hónapos telepítés és nincs agyonbarmolva. Lelke van ezeknek, én mondom... :DD

[ Szerkesztve ]

(#9972) Chaser


Chaser
titán

annyit méregettünk a napokban, megnéztem ezt a kis sz@rost 1750-en 0,9v-tal, eddig stabilnak tűnik, ha órajelben le is tiltották a tuningot, ezt legalább nem ( : sp pötty 10-zel lett kevesebb mint 0,95 v 1v-on, tehát a teljesítmény csökkenése max hibahatáron belüli
no de így furmark alatt már beesik 800rpm alá a venti...beteg :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9974) bobalazs válasza Chaser (#9972) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

nekem 1725re rakja a 0.9v pedig 1750 van neki beállítva

(#9975) Chaser válasza #32839680 (#9973) üzenetére


Chaser
titán

biztos van játék amit érint driver gond, de nem sikerült még találkoznom vele, se egyéb anomáliával
ez a 7nm ütős, most épp azzal játszom a 3600 milyen órajelen ketyeg el paszívan yt/net alatt a gyári hűtőjével, 3750mhz az még sok neki hozzá smt-vel..néha felpörög ( :

bobalazs
nálam 1740-en boostol ugyanúgy

szerk:
tdp limit nullán

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9976) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Véleményetek kérem!

MSI 5700 Gaming X ( Xt Bios)

Több napos elégedett használat után a következő történt:

- netezés, 2 percre kimegyek a konyhába ->> fekete képernyő
- reset , Nincs signál írja a monitor
- másik portba dugom a kábelt ott van
- majd vissza ahol volt addig is , megint nincs
- sehol nincs signál
- integrált grafika megy HDMI vel és DP-vel is

Kihúztam mindkiét 8 pines csatit , majd vissza és utána volt kép

Persze itt jön a csavar. Indítás után röviddel ismét fekee képernyő.
És mindezt hozta a gyári és az XT bios-al is 2-3 alkalommal.

Játszottam 1 órát.

Gondolotam csak jó lenne az XT Bios vissza. Ismét fekete képernyő.
Gyári Bios megint.
30 perc game.

Most megint az XT bios van és olyan mint ma délutánig , minden OK.
Csendes , hűvös VGA.

3 napom van elállni a vásárlástól. Küldjem vissza , mert ez valami rossznak a kezdete?
Mi lehetett ez egyáltalán?
Semmit sem változtattam. Az első napon kiteszteltem és az elmentett profillal használtam.
Az meg, hogy a gyári alap órajeles BIOS-al is fekete képernyőt dobott....

(#9977) pcsabat válasza Pepe78 (#9976) üzenetére


pcsabat
őstag

Szia! Nálam kizárólag a [19.12.1] driver jelentett megoldást hasonló anomáliákra. Azzal betonstabil a gép, minden későbbi általam tesztelt driverrel nem az (amd fórumokon is sok hasonlót olvasni). Nálam az első 3 hétben semmilyen gebasz nem volt (20.2.2-vel kezdtem). Utána rakosgattam fel az újabb drivereket és tesztelgettem (DDU-val töröltem, a rendszer is friss) és egyre több lett, hiába raktam vissza a 20.2.2-t. Már egyéb hardver hibára is gyanakodtam, de a fenti driver orvosolja nálam a gikszert így ezt elvetettük. Szoftveres hiba ez sajnos és az amd hónapok óta nem tud vele mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#9978) johnny82 válasza pcsabat (#9977) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Nálam, RX5600XT-nél a hang szakadozik néha. Ez a 19.12.1-es driver megoldás lehet vajon erre is?

Üdv!

(#9979) fahrii válasza johnny82 (#9978) üzenetére


fahrii
őstag

Nem lesz jó, az 5600XT az 20.1.3-től támogatott.

(#9980) shakti69


shakti69
tag


Tegnap megnéztem RX 5700XT-n az automata GPU alulfeszelést.
Superpostion futtatásánál:
Pont: 5215 -> 5301
GPU Chip Power Draw [W] átlag: 194 -> 192
Fan Speed [RPM] átlag: 1696 -> 1586
GPU Clock [MHz] átlag: 1957 -> 1996
GPU Clock [MHz] szórás: 18,1 -> 14,3
Utóbbi mutatja, hogy kiegyenlítettebb a GPU órajel, nem csak átlagban magasabb.
A fan speed csökkenés meg azért hallható.persze vájtfülüeknek ez is sok. :)

[ Szerkesztve ]

(#9981) GIORGIONE76 válasza shakti69 (#9980) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

mennyire veszi le a feszt ezzel az opcióval?

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9982) johnny82 válasza fahrii (#9979) üzenetére


johnny82
őstag

Kár. Először az opcionális 20.4.2-t tettem fel, de elkezdte csinálni, aztán a whql 20.2.2-t, de sajnos azzal is. Ritkán csinálja és nem is mindig, fogalmam sincs mi váltja ki... :U De nem akarom lecserélni egyelőre.

(#9983) bobalazs válasza Pepe78 (#9976) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az XT bios el tudja így kúrni? Visszaküldöd?

(#9984) shakti69 válasza GIORGIONE76 (#9981) üzenetére


shakti69
tag

Itt a mérés alatt a max érték 1,156V alulfesszel, míg alapon jópárszor felment 1,18-1,19V környékére. Ez is kiegyenlítettebb így.

(#9985) fahrii válasza johnny82 (#9982) üzenetére


fahrii
őstag

Nekem ezzel nem volt gondom szerencsére, cserébe csak random behalt a gép. :U
Mióta váltottam 5700XT-re nincs ilyen probléma.

(#9986) Chaser válasza bobalazs (#9983) üzenetére


Chaser
titán

nem tudja, az csak nagyobb feszt/órajeleket állít, attól lesz "xt bios"
mintha adrenalinban állítanád, csak ott bios szinten megy a móka

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9987) GIORGIONE76 válasza shakti69 (#9984) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

nekem is ezzel a beállítással 1150mV-re teszi, de azért kicsi felfelé is kilóg, ezért mentem vissza kézzel 1133-ra, ott még stabil, meg a 2084Mhz-es alapbeállítástól 2070-re, ott még pont nyaldossa a 2000Mhz-t :DDD és nem is forró

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9988) bobalazs válasza Chaser (#9986) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

hardveresen ugyanaz a sima mint az XT? tényleg nem árt meg neki a fesz. meg órajel emelés?

(#9989) Chaser válasza bobalazs (#9988) üzenetére


Chaser
titán

ugyanaz az alapja mindnek, 5600 xt-5700-5700 xt
5700 és 5700 xt esetén van kb +200 sp - kb 2300 vs 2500 - és 40 cu a 36 helyett az xt-ben, emelett nagyobb gpu órajel, ettől lett xt, többi ugyanaz
kb olyasmi mint az rx 570-rx 580 viszonya volt
5600 xt pedig a 192bit@6gb-tal marad el az 5700-től, többi ugyanaz
ahogy látszik a legtöbb chip bírja a magasabb órajelekt is, 5700 xt-re elvileg jobb chipet raknak ami tovább is mehet
elég szemléletes mit gurít sp-ben 5600 xt órajelen, világot nem vált meg, kell mellé a jóval megasabb gpu órajel, úgy a kettőből már kijön egy értékelhető difi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9990) bobalazs válasza Chaser (#9989) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A PCBjük azonos? szóval megbírkózik mindegyik sima a xt orajelével? vagy válogatott csip kell hozzá?
Fasza ez aMúgy akkor simán kannibalizálná OCval a 5600xt a 5700et.

(#9991) Chaser válasza bobalazs (#9990) üzenetére


Chaser
titán

pcb-nek ehhez nincs köze, egyéb komponensek gyártón belül is változnak, lásd pl msi mech oc és gaming, a gamingen az is fullos' ami nem látszik a hűtő alatt, mech oc-nál minden fapados, vrm is, de 5700 szinten a non-xt gaming és gaming is fullos mindenben, de még az 5600 xt is, ott pcb is ugyanaz, talán még a 2x8 pin tápot is ráaggatták
egy bizonyos szintig nem annyira lényeges a vrm, a "durva" kártyákon tuning miatt jobbak vannak
hogy chipeket mennyire válogatják mennyire nem azt nem tudom, a default xt eredményeket úgy láttam kb bármelyik 5700 hozza
default xt-t is behozná lazán az 5600, de beszéltünk már erről, csak ugye nincs rá lehetőség, 1900-2000 közötti gpu-val, kis ram oc-val harapós lenne, nem mintha így nem lenne az ( :
tegnap 0,9-es gpu-val furmark 1080p-n 100w-ot írt gpu-ra ( : teljes gép volt 160-70w, ez már 1660 szint zabában majdnem, engem ez bőven kárpótol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9992) vg válasza pcsabat (#9977) üzenetére


vg
addikt

Ez biztos? Nekem kb két hete van msi 5700 xt referencia modell, minden nap reggeltől estig megy(ebből kb fele idő játék), a legújabb driver van rajta. Hozzá teszem, gyerek korom óta nem tuningolom a gépeim semmiben, minden gyári beállítás.

(#9993) Pepe78 válasza bobalazs (#9983) üzenetére


Pepe78
senior tag

Hi!

Nem tudom, hogy mi miért történik.
Most is XT Bios van rajta és az aktuális driver -> semmi gond.

Nem értem az egészet ezért is kértem a ti véleményeteket.

(#9994) bobalazs válasza Chaser (#9991) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

itt is olyasmi.

(#9995) Pepe78


Pepe78
senior tag

Úgy döntöttem, hogy marad.

Most is XT BIOS-al tolom. Ez nem hardweres gond!
Ha rossz lenne valami akkor az rossz.

Majd megírom , hogy mi az aktuális helyzet.

(#9996) Chaser válasza vg (#9992) üzenetére


Chaser
titán

akiknél gebasz van valami komponenst nem szeret a vga, elég egyértelmű már, olyan nincs hogy egyiknél jó, másiknál nem
másik rosszabb eset, ha valami defekt van a chipekkel
illetve oc, win verzió, ütvöző sw elegye

bobalazs
105w lett...maradhat? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9997) bobalazs válasza Chaser (#9991) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ashes of singularity, (amugy most ingyen van [link] éppen)
100% körüli cpu a i5 8500 meg közel 90-100%os gpu 98%on teker
és 218-256 W
Amúgy beszarás mennyire kibaszottul hatékony ez a intel rendszer, a ryzen 2600al szemben ami idle 75w volt, ez megáll 48-50be asztalon.

(#9998) Chaser válasza bobalazs (#9997) üzenetére


Chaser
titán

nálam zen 2700 sem volt 75w manual oc-val cnq' nélkül, se az 1600af, zen 3600 4,2-n is 55w volt, de az már 7nm, itt sincs cnq' csak fix órajel és fesz, majd megnézem 3750-en mennyi
ott a lappal/beállítással volt valami, van lap amelyik zabbant
majd később megnézem, párom jáccik' - legalábbis asziszi', most teszteli a 4,.2-es drivert a 0,9v-os gpu-val, és a 3750mhz-es cpu-t, ami gyári hűtővel átmegy passzívba is game alatt így (( : -
fb mentes link van? nem az 'incsen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9999) Speed® válasza Chaser (#9998) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Humble freebie.

[ Szerkesztve ]

(#10000) bobalazs válasza Chaser (#9998) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De van bocs, fb megosztásról kopiztam a linket.
https://www.humblebundle.com/store/ashes-of-the-singularity-escalation-free-game
Az S2H alaplapom volt flúgos az egész biztos, nem jól szabályozta az 2600 áramát, ezt tuningnál ki is derült, amikor csak cpu használattal kimaxoltam a 300 W-os tápot.
Ezen a 255 W-on azér meglepődtem most,
intelburntest-linpack high-t meg furmark gpu stresst ráküldtem 239W az állandó érték és 254W max a mérőn.
Intelburntest nélkül - a Furmarkal 169W / Leállitva 50W. / Úgyhogy kb 120W a fogyi furmarkal terhelve
korábban 302-324W-ot mértem ezzel a setuppal, az UV ennyit számít?
gtx 1070el is 264W-270W (318W max egy mpre látható érték) volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.