Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) ΞΔGLΞ válasza Create. (#9500) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké. Köszi. Bízom benne, hogy nem lesz gubanc semmivel.

(#9502) snecy20 válasza GIORGIONE76 (#9495) üzenetére


snecy20
veterán

Azt az AUS TUF-ot eléggé elcsesszerintették, mondjuk az a hűtés már ránézésre is egy vacak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9503) Chaser válasza Chaser (#9498) üzenetére


Chaser
titán

20.4.1 rémlik, (beta), így jelzi, de előzővel sem volt gond

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9504) GIORGIONE76 válasza snecy20 (#9502) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

gondolom azért azt is vissza lehet feszelni és egy kis -20tdp limit, aztán még úgy is jobb mint a sima 5700 :DDD
, ha valakit meg nem zavar az a "pár" fps a felső kathoz képest akkor meg bestbuy ;]

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9505) snecy20 válasza GIORGIONE76 (#9504) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, a valódi best buy az még tavaly novemberben volt, amikor 89K-ért kuponozva haza lehetett vinni az 5700 Ref-et alzából. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9506) Tomko78 válasza snecy20 (#9502) üzenetére


Tomko78
őstag

De van belőle 2 verzió a TUF-ból , a kettes verzió már annyira nem rossz ;) [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#9507) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!
5700XT red dragon és red devil között gondolom nincs akkora különbség ugye? Most 130-ért el tudnék hozni egy új red dragont. Red devilt 168 alatt nem találok. Nekem ami nagyon fontos, hogy csendes legyen a hűtése és hatékony.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#9508) Tomko78 válasza bisiz (#9507) üzenetére


Tomko78
őstag

Red devil szerintem az egyik legjobb hűtésű 5700XT , hogy megér e +38 ezer ft az már más kérdés , de a Red Dragon se rossz vga ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#9509) MiklosSaS válasza snecy20 (#9505) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tavaly szeptember környékén vettem 92K HUF körül MSI ref 5700 XT-ét...na az volt a best buy :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9510) hajbel válasza snecy20 (#9487) üzenetére


hajbel
addikt

Attól függ, hogy melyik milyen ventiprofilt kap alapból, a csigabájt a hangra ment rá. A gamers nexus tesztje a mérvadó szerintem, ahol minden kártyát 40 decibelre állítanak be és így mérik a hűtések hatékonyságát. Pont vram hűtés tekintetében kiemelkedő a csiga, árához képest.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9511) Chaser válasza bisiz (#9507) üzenetére


Chaser
titán

nyilván van akkora különbség, 220-240w-ot halkan csak brutál hűtés tud megoldani
ez viszont erősen szubjektív kinek mi a halk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9512) bisiz válasza Chaser (#9511) üzenetére


bisiz
tag

Köszi!

Letettem a red dragonról. Most a red devil és a nitro+ SE között vacillálok már :D Amelyiket jobb áron sikerül beszerezni az lesz a befutó.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#9513) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Later today, Adrenalin 20.4.2 is coming. This release supports the launch of Gears Tactics and Predator: Hunting Grounds and also features various fixes for end user issues.

(#9514) Jacek válasza MiklosSaS (#9509) üzenetére


Jacek
veterán

Na az biztos, annyiért pff :D Én itt táncikáltam a márciusban vett Thicc II-re 112-vel :)

(#9515) atee válasza MiklosSaS (#9509) üzenetére


atee
őstag

Bizony az volt az aranykor. :) 152 ért 5700xt nitro.
De lett akkor 29 ért Corsair K70 MK.2 rgb is :)
Meg 39 ért Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz ;]

D-day 2002-01-04 01:54

(#9516) MiklosSaS válasza atee (#9515) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meg 102K-ért Ryzen 3800X

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9517) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Highlights
Support For

Gears Tactics™
Predator: Hunting Grounds™

Fixed Issues

Radeon RX Vega series graphics products may experience a system hang or black screen when running Folding@Home while also running an application using hardware acceleration of video content.
A system crash or hang may be experienced when using Edge browser to play Netflix™ content.
XSplit™ may experience an application hang or freeze when performing a scene switch.
Minor stuttering may occur when performing a task switch with performance metrics overlay open in some games.
Overwatch™ may experience an intermittent crash while entering a game or during extended gameplay sessions.
Radeon RX 5700 series graphics product system configurations may intermittently experience a display loss or black screen while gaming or on desktop with a limited number of displays.
Radeon Software may experience an application crash when playing games with non-alphanumeric characters in the game title.
Radeon RX Vega series graphics products may experience an application crash with Microsoft® Teams when hardware acceleration is enabled.
An ‘Unable to get requirements’ error message may intermittently occur when viewing the Upgrade Advisor tab in Radeon Software.
Radeon RX Vega series graphics products may experience a system crash or TDR when playing games with Instant Replay or Record Desktop enabled.
Resolved an install issue where Error 1603 could occur when an installation prerequisite for Visual C++ was not correctly detected as installed.

Known Issues

Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.
Using Edge™ web browser to playback video content with a multi display system configuration may cause a system hang or crash after extended periods of use.
Performance Metrics Overlay and Radeon WattMan incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting.
Modifying the HDMI Scaling slider may cause FPS to become locked to 30.
Some games may exhibit stutter intermittently during gameplay on Radeon RX 5000 series graphics products.
Radeon RX Vega series graphics products may experience a system crash or TDR when performing multiple task switches using Alt+Tab.
Desktop or In-game corruption may occur intermittently when HDR is enabled.
Direct ML Media Filters are currently unavailable in Radeon Software Media gallery for video or image content.
Some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay. AMD will continue to monitor and investigate reports of these issues closely.
Some laptops may encounter a BSOD when installing Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition over an existing OEM graphics driver. To work around this issue, first uninstall the OEM graphics driver using Programs and Features within the Control Panel. Once complete, install the Radeon Software Adrenalin 2020 Edition package and select the Factory Reset option during setup.

Package Contents
The Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 installation package contains the following:

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Driver Version 19.50.29.27 (Windows Driver Store Version 26.20.15029.27015)

(#9518) Chaser válasza bisiz (#9512) üzenetére


Chaser
titán

gaming x is nagyon halk, egyik leghalkabb
ha hamarabb mozdulsz rá alzáról 145-150e környékén meg lett volna sw bundle elokosítása' után
a nitro se majdnem ua. mint az alap nitro, rgb ventik és minimális oc van rajta
ha pedig nem kell az a +25-30% kraft amit egy 5600 xt ellenében tud az 5700 xt, ott van a zafír pulse alzán 103-4-5e ft-ért, ha 5700 xt hűtésest kapsz - amire nagy az esély -, az bitang halk is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9519) sutyi^ válasza Chaser (#9449) üzenetére


sutyi^
senior tag

Az a bajom tudod, hogy van hogy két fekete képernyős crash vagy egy kokira fagyott task váltás között eltelik 5-14 nap probléma mentesen.

Játékban / terhelés alatt ha közben nem futott a háttérben böngésző vagy hasonló egyszersem sem fagyott meg a gép. Azért bosszantó ez a szar és az öröm az ürömben, hogy sok Radeon VII user is panaszkodik pont ugyanerre...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#9520) gaben88 válasza bobalazs (#9513) üzenetére


gaben88
őstag

Na, hátha javítják a HDMI gebaszt is! :-) Bár tovább olvasva nem túl sanszos... :(

Gears Tactics nagyon f*szának tűnik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#9521) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Elgondolkodtam hogy 2070S-rol visszaternek 5700XT-re, mivel most hianycikk a ref 20-as szeria es "aranyban" fizetnek erte. Ergo csere 2070S ref -> MSI Gaming X 5700XT + kb 60K HUF.

Na ezen kicsit elgondolkodtam....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9522) bobalazs válasza gaben88 (#9520) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt próbáld ki:

De ja, a AMD HDMI audio driver szar.

(#9523) Speed® válasza Jacek (#9514) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alzánál 135 a THICCIIU, bundle matekkal erősen okés.

[ Szerkesztve ]

(#9524) bisiz válasza Chaser (#9518) üzenetére


bisiz
tag

Köszönöm! Gaming X-Ben nem is gondolkodtam, pedig ahogy látom a techpowerupon nagyonhalk és jóval hűvösebb mint a többi. Most pont van apron 3 év garival 150k-ert.

[ Szerkesztve ]

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#9525) snecy20 válasza Speed® (#9523) üzenetére


snecy20
veterán

Alkalmazható legalább valami ingyen-posta most alzánál? :D
Ugye sokszor előkerült ez a típus a hűtése miatt, mennyire vállalható?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9526) Jacek válasza Speed® (#9523) üzenetére


Jacek
veterán

Nem rossz, de nekem már van egy :)

(#9527) atee válasza MiklosSaS (#9521) üzenetére


atee
őstag

Nem is érdemes gondolkozni rajta. Gyakorlatilag ingyen 60k zsebbe.

D-day 2002-01-04 01:54

(#9528) Chaser válasza sutyi^ (#9519) üzenetére


Chaser
titán

ettől független nálam továbbra sincs, már bő egy hónapja megy a rendszer, én wines dologra tippelek, és/vagy vmelyik monitorozó sw-re
egy monitor/60hz, lehet ez is közrejátszik, de végtelenségig stabil a gép

Speed(R)
ha kifejezetten halkat akar akkor nem okés
magában ránézve az árra jónak tűnt, aztán utánaolvastam ( :
msi 5700 gaming x-et berendeltem, hátha megjön alapon, pár ezerrel drágább is, játék sincs, no de, 1,4kg a kártya, ugyanaz a hűtés van az xt-n is, néztem teszteket ugyanazt a feszt kapja mint az 5600 xt-m, gpu 1v, vram 0,85v, ha igaz amit yt-n láttam még a mostaninál is halkabb , és a mostani is csak olyan csendb_zinak hangos mint én vagyok ( :
egyik tag nagyon találóan írta róla, mivel az xt-k ára lehuppant - valami árcsökkentést emlegetett, newegg -, így rohadt drága, ugyanakkor az tény, hogy végtelenül halk
kb mintha az ember venne egy 2600-ot egy noctua d14-nel, vagy egy 2700-et alap hűtéssel azonos árért, én pl maradok előbbi kombónál ha úgy nézzük

bisiz
ha jó helyre van rá gar sztem gondold át, én személy szerint ilyen értékben nem vásárolnék apróról, újnál ott az elállás lehetősége ha valami gond lenne

snecy20
incsen', fene a pofájukat, barátomnak is volt képük a közel 250e-s vga-ért felszámolni a pk-t, meg nekem is, ingyé' vissza futár sincs most - kb 2 hete stopoltál a járvány miatt -
ugyanakkor most két nagyobb boltból rendeltem tegnap, mai kiszállítással, se bú se bá, de ingyé' posta mndkét helyen van ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9529) arnoldito válasza MiklosSaS (#9509) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ooo annyiért kapnék most meg is venném. Majd vennék egy komplett kis Bykski vízet rá aliról. :D

(#9530) Chaser


Chaser
titán

a bácsi nem fél használni a mérleget ( :
msi 5700 gaming x vs 5700 xt gaming x
ahogy sejtettem ugyanaz a hűtés van 5600/5700/xt modelleken egyaránt, már az 5700 xt-n is elég jól muzsikál az a hűtés, de 5600xt/5700 sokkal kevesebbet esznek, így elég beteg ( : de én ezt szeretem :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9531) GIORGIONE76 válasza Chaser (#9530) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Hova rakták bele az enyémhez képest azt a majd 30 dekát :F :C
Mondjuk azt látom hogy az egyes gyártók hűtőblokkjai igerncsak eltérhetnek egymástól,
máshová helyezték a hangsúlyt a mérnökök, valahol a gpu van jobban hűtve valahol a vram, vagy vrm, de egyben általánosan még egyik se klappolt volna, hogy tökéletes legyen, mindenesetre az msi gamingX közel jár, talán ha másabb lenne a nyáklap és 3 venti lenne ...

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9532) Chaser válasza GIORGIONE76 (#9531) üzenetére


Chaser
titán

teljesen felesleges 3 venti hogy hangosabb legyen, van elég hűtőfelület hogy két venti megoldja kényelmesen és extra halkan, ez a hűtés tényleg nagyon brutál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9533) Speed® válasza snecy20 (#9525) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ingyen posta..postapontra alig 1k, az nem összeg.

(#9534) Speed® válasza Chaser (#9528) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha kifejezetten halkat akar, akkor fresh BIOS silent állásba vágja, mellé autoUV és pacek teljesen. Cserébe 20k zsebben marad, ami nem kevés. Mellé meg marha jól néz ki, szóval win-win lehet ;p

(#9535) bobalazs válasza Speed® (#9534) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a Steve fikázása a gamersnexus videoban nem helyénvaló?
Panaszkodott a hűtés összeszerelési minőségére.
[link]

(#9536) Chaser válasza Speed® (#9534) üzenetére


Chaser
titán

az akkor sem lesz halk, max halkabb a default állapotához képest ( :
sajnálatos, mert designban nekem is nagyon bejön, de az xfx kb erről szól

bobalazs
elég user reviewkat megnézni, az a hűtés sok minden de nem halk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9537) Speed® válasza bobalazs (#9535) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bele lehet kötni..de az igazi probléma a dizájnt nem kitöltő bordázat és az elcseszett gyári vezérlés elsősorban, amit korrigáltak azóta BIOS szinten. Ha annyira el lenne cseszve a hűtés, nem adtam volna el többet belőle gond nélkül :N

(#9538) Speed® válasza Chaser (#9536) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pedig de :K Mivel alapvetően csak túlvezérelt és agyonfeszelt, mindkettő jelentősen javítható. Nyilván nem egy GamingX/RedDevil, de ha befért volna a setupomba, most nem Pulse lenne nálam..ez azért elárulja, mennyire problémás :)

(#9539) Chaser válasza Speed® (#9538) üzenetére


Chaser
titán

nem problémáról volt szó, ár/értékben jó, annak aki kifejezetten halk kártyát keres annak viszont nem jó, abból kevés van, és ez nem tartozik közéjük

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9540) Chaser válasza Speed® (#9538) üzenetére


Chaser
titán

mérlegelni tudsz belőle?
elgondolkodtam beszerzek egyet, lassan úgyis eltűnik az is készletről, el lehet majd adni ha nem jön be - ami esélyes - , de látom lejár a promo napokban, úgy már még annyira sem vonz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9541) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az első 5600 XT ITX formátumban, powercolortól. [link]

(#9542) Chaser válasza bobalazs (#9541) üzenetére


Chaser
titán

zafír nem tudom mért hagyta ki ezt a ziccert, 570-nél nem eszik többet, sőt, 570 itx-ük az korrekt volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9543) Archttila válasza Speed® (#9523) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elnezest a tudatlansagomert, de mi az a bundle matek? :D
Ha valami olcsosito "algoritmus" :) akkor lemondanam ezt a rendelesemet es megrendelnem ujra. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9545) Kupszi válasza bobalazs (#9541) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ha azt nézzük bármely 2 slotos kártya lehet ITX. Háztól is függ. De láttam már 3 slotos GPUnak kiépített helyet is.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#9546) korcsi válasza Archttila (#9543) üzenetére


korcsi
veterán

A kártyához járó játékok értékesítése.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9547) Speed® válasza Archttila (#9543) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A hozzá kapott ajándék sw eszmei értékének fizikai fizetőeszközzé konvertálása.
Ref/2 év gari..szemben THICCIIU/3 év, árában..
Mondjuk ha ITX projectbe lesz, akkor mérlegelj.

(#9548) Televan74 válasza bobalazs (#9541) üzenetére


Televan74
nagyúr

A 300 fontos ár szíven ütött egy pillanatra! Még ha kezdő ár akkor is. :Y

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9549) Sundesz


Sundesz
őstag

Amúgy itthon miért csak az Alza ad bundle-t az RX 5x00 mellé?

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#9550) gratzner


gratzner
tag

Sziasztok!

Talán segítség lehet, nem tudom hogy áll jelenleg a bughelyzet... Olvastam visszafelé vagy 400 kommentet, de nem találtam fixet...

Adott:
R5 3600 - MSI Tomahawk Max - 4x4 GB 2400 Mhz Fury - MSI Gaming X 5700xt
Win10 pro - legfrissebb nem beta driver - hwinfo - afterburner (ebben csak egy kis UV)

1 hét hibamentes nyüstölés után játékból (Warzone, FarCry 5) kilép fekete képernyővel, 6068-as hibakód. Kifagy a játék, az ab és a hwinfo is. :((

Próba:
1. DDU - beta driver - fenti progik és használatuk -> ugyanaz a hiba azonnal :(((
2. DDU - 19. decemberi driver - fenti progik és használatuk -> durvább hiba hegyek, a radeon szoftver sem indul el :W
3. DDU - legfrissebb BETA driver - CSAK a RADEON SZOFT használata (gpu fesz hiány automata bekapcs.) nulla monitorozás, és megint minden megy szépen. :Y

Lehet nem kellene vizslatni a kib.szott értékeket és nem lenne bug??? :F

Vagy lemaradtam volna valami más tuti megoldásról?
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.