Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) Chaser válasza velizare (#9798) üzenetére


Chaser
titán

a pulse 2,3 slot, azt hittem arra gondolsz

fahrii
az szép ( :

Kolbi_30
sztem a mech oc a ventus, olcsó, cserébe hangos és meleg, nincs fél passzív mód és semmi extra
az evoke lehet az armor, ott van fél passzív mód, hűtése is jobb, hajaz a pulsera a felépítése, tömegben is már emberesebb, 894g

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9802) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Asus TUF Gaming X3 RX 5700 XT EVO Review [link]
Az eredeti TUF verziót leváltotta egy EVOra átnevezett változat.

[ Szerkesztve ]

(#9803) bobalazs válasza Zsöti90 (#9792) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sapphire weboldalán ott van a bios meg minden.

(#9804) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok.
Új driver-rel kapcsolatban kinek van pozitív tapasztalata?

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#9805) TommiStyle93 válasza zovifapp111 (#9804) üzenetére


TommiStyle93
csendes tag

Nekem nincs...

Amióta felraktam a 20.4.2 drivert a monitorom 30-40 percenként "pislog" eggyet.
Egy pillanatra fekete képet mutat a monitorom, de tényleg csak egy pislogás erejéig.
De már tökre nem tud érdekelni, mert ha ez a pislogás nincs akkor van kékhalál, ha kék halál sincs akkor van FPS dropp, ha FPS dropp sincs akkor jön valami megint más.... :)
Valamit mindig hoz magával az új driver sajnos.

(#9806) Gyuffa válasza TommiStyle93 (#9805) üzenetére


Gyuffa
tag

Huhhh az elég komoly :Y
Nekem abszolúte semmi bajom nincs, kivéve hogy néha faszságot írkál ki a driver, de azt meg gpu-zn megnézem ha olyan
Nálam se pislogás se kékhalál semmi

(#9807) Skynet258 válasza zovifapp111 (#9804) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha az pozitív, hogy minden működik hibamentesen, akkor nekem végülis az... :DDD

https://geekpulse.hu

(#9808) Create. válasza zovifapp111 (#9804) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nekem nincs problémám.

(#9809) beef válasza zovifapp111 (#9804) üzenetére


beef
őstag

Hibamentes eddig.

(#9810) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Köszi srácok, akkor kipróbáljuk :)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#9811) Kupszi válasza zovifapp111 (#9804) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nekem hibátlan, játékok amikkel most játszok(BFV , Witcher 3 , WorldwarZ, Resident Evil 3 ) Nem volt gond.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#9812) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok. Sikerult uj windowst felrakjak a gepemre... de a bongeszos ujraindulgatas meg mindig megvan. Csak akkor szunik meg ha lekapcsolom a hardweres gyorsitast. Nemtudom mi lehet a gond... de gondolkodom, hogy visszakuldom a vgam es kicsereltetem egy Nvida 2660 as ra. Szanalmas, hogy az AMD b*szik ra javitani, ha egyaltalan a driver el van gond.

(#9813) Chaser válasza Ice_Man22 (#9812) üzenetére


Chaser
titán

most raktam fel a 3. drivert a gépre, ddu nélkül szintén
eleddig' nincs semmiféle anomália chrome alatt - ahogy eddig sem volt -
ez nyilván nem driver
vagy sw-es gubanc
vagy egy ütközés van hw szinten
vagy hibás chipek kerülhetnek ki
passsz, utóbbi lehet az amd sara, másik kettő az nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9814) Lendova


Lendova
őstag

Én jó ideje Firefox-ot használok, de nem volt gond egyszer sem a HW gyorsítás, amióta megvan a kártya (február eleje). Pedig a Discord és böngésző mindig fut minimum a gépen.
Helyette mondjuk volt más bőven :D.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#9815) Ice_Man22 válasza Chaser (#9813) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Hat akkor visszakuldes lesz.

(#9816) Chaser válasza Ice_Man22 (#9815) üzenetére


Chaser
titán

tegnap zen topikban egyik tag több napi szenvedése után kiderült, hogy egyébként x4-be rakta a vga-t, és ott volt a defekt
volt elég példa instabil cpu-ra is
nálam ms-től leszedett iso - jó is h szóba jött, lassan megveszem, még aktiválva sincs -
3. driver egymás után ddu nélkül, látatlanban nem mondom hogy bééééna' vagy, lehet tényleg vmilyen ütközés van, de az is biztos hogy nem a driverrel van gond

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9817) Ice_Man22 válasza Chaser (#9816) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Jujjjj bena vagyok???? Jajj na most jon az, hogy hisztizni kell.... vicc volt... a benazason elgodnolkodtam... de ezelott egy Rx590 esem volt es semmi gond nem volt. Atkapcsoltam a bal oldali biosra kivancsi vagyok mit muvel. Sapphire RX5600XT vgam van, es elmeletileg a bal oldali bios a fele silent mode.,... Na most a gpuz szerint a bal oldali bios al i s 1750MHZ re boostolja a vgat... pedig a leirtak szerint 1610 ig kene boostolja.

(#9818) Chaser válasza Ice_Man22 (#9817) üzenetére


Chaser
titán

"látatlanban nem mondom hogy bééééna' vagy" - emellett nem tudom mi van a gépeden, mi nincs, azt tudom hogy nálam nincs anomália, és nem is volt, osztán' drekt full laikusként toltam fel a drivereket - > driver hiba kizárt
nálam is mindkét állásban max van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9819) Gyuffa válasza Ice_Man22 (#9817) üzenetére


Gyuffa
tag

Bios frissítés?
Esetleg próbáld meg Firefox-szal
Én amióta eszemet tudom sose használtam Chrome-ot

[ Szerkesztve ]

(#9820) Ice_Man22 válasza Chaser (#9818) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nemtudom. Ha tovabb vacakol akkor repul vissza. Es kiprobalok egy zold kartyat. Furcsa hogy a gepbe utolag a vga volt cserelve. Ahogy bejott az uj vga egybol elojott a fentebb emlitett hiba. Amennyiben a gepemmel lenne gond akkor uj vga val is produkalna a hibat. A legegyszerubb ha fogom kivagom a hardwaret anivel jelentkezett a hiba es cserelem egy masikra. Kiprobalom milyen az elet zold oldalon. Ha ott is jelentkezik a hiba akkor a gepem vapamelyik komponensevel van gond. Viszont az 5600 elott egy rx590 es volt. Es semmi gond nem volt. Ahogy megjott a 5600 egybol elojott.

(#9821) Chaser válasza Gyuffa (#9819) üzenetére


Chaser
titán

nálam is chrome megy, notebookon is, ott intel van igp-vel gond nélkül, már bő 10 éve használom a chromot különböző os-ek, vasak alatt, soha nem volt vele gondom
a ramot azt szereti ( :

Ice_Man22
ha hw-es ütközés van nem feltétlen produkálja egy másik vga, ennek pont az a lényege
amire én tippelnék első körben:
monitor és/vagy kábel - feltételezve hogy a sw-es rész rendben van -
jó eséllyel abban válogatósak a navik, régebben a 144hz is van akinél tökéletesen ment, másnál nem, de sok monitor, sok kábel
esetleg alaplap chipset is beleszólhat, sok minden lehet
5500 xt mellett sem volt gondom, előtte polarisoknál sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9822) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

5600XT-t tervezek venni, legkésőbb a Cyberpunk2077 megjelenésére, amit remélhetőleg visz majd 1440P-ben.

Szerintetek mi várható, áremelkedés vagy esetleg stagnálás? Kiderül valahonnan, hogy a Sapphire Pulse kártyákon az 5700XT hűtése van?

Nem tudom, hogy az augusztus végére prognosztizált 3080-as GF kártyák megjelenése miatt lesz-e árcsökkentés az AMD oldaláról.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9823) RECSKA válasza CPT.Pirk (#9822) üzenetére


RECSKA
veterán

Elméletileg addigra megjönnek a nagy AMD kártyák, ami biztos hoz valamekkora árcsökkenést...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9824) Chaser válasza CPT.Pirk (#9822) üzenetére


Chaser
titán

alzáról nagy eséllyel azt kapsz, napokban is volt rá példa, megveszed aztán kiderül ( :
sztem még mindig emelkedés lesz, már most is van, nem a régi menetrend a mérvadó, kicsiny globális vírusunk sok mindent megkavart
alza 1-2 nagykert kitesz - ha nem többet - de egyre kevesebb náluk az elérhető vga, és egyre drágább ami marad, ha ők sem kapnak utánpótlást az nem túl jó omen, 5700 már egyáltalán nincs náluk, xt-ből is alig
ezt a kártyát bármikor el lehet adni minimális buktával, akár anélkül is promo kiszórással, most még promo játék él, aztán ha lejár a májusi mandátum vagy meghosszabbítják vagy nem

RECSKA
a próféta szóljon belőled, csak ha nincsenek beragadt készletek nincs min árat csökkenteni, a ft meg jobb biztos nem lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9825) sutyi^ válasza CPT.Pirk (#9822) üzenetére


sutyi^
senior tag

Augusztus végére csak NV event van, ami nem professional piac és nem consumer.

Ha lesz is RTX 3K bejelentés, abból November végénél hamarabb szvsz termék nem lesz a polcokon.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#9826) sutyi^ válasza Ice_Man22 (#9812) üzenetére


sutyi^
senior tag

Lehet néhány kérdésem?

Windows 1909 vagy 2004-es verzió?
Media Creation Tool-al letöltött telepítő?

Csak azért kérdem mert én eddig 2004-es preview builden voltam és egyre nagyobb anomáliákat produkált a gép. Most egy teljes gyalulás és tiszta telepítés után egyelőre megszűnt az összes nyűgöm...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#9827) vg válasza zovifapp111 (#9804) üzenetére


vg
addikt

Nekem csak pár napja van 5700xt kártyám, de eddig jól müködik a legújabbal. Nem fagy, eddig még semmi nem volt vele. Mondjuk, néha a windows 10 feladatkezelő chrome - youtube videó alatt akár 50% video encoder-t mutat, de a radeon appban meg 0%, ez nem tom mi.

(#9828) Chaser válasza sutyi^ (#9826) üzenetére


Chaser
titán

én is ilyen kombóval tolom, 1909+mct, előtte 1903
4-5 órát hagytam "netezni" a gépet a közjóért', mentek oldalak, yt, de semmi anomália nem volt

gaming x tulajokat kérdem, meddig lehet leszabályozni a ventit adrenalinból? - még mindig csiklandozza a fantáziám a 136-es 5700, jó lenne ha felemelnék 20e-rel ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9829) shakti69 válasza Chaser (#9828) üzenetére


shakti69
tag

Azzal én is szemeztem, de amikor megláttam az 58 mm-es magasságát, le kellett mondanom róla. Mivel a gyerök kölcsönkérte (lenyúlta) a Pulse 5700-amat, most kénytelen vagyok utód után nézni. :)

(#9830) Chaser válasza shakti69 (#9829) üzenetére


Chaser
titán

óóó nálam van hely :d
egyébként eszembe nem jutna az 5600 pulse kártyát lecserélni, de már nagyon kíváncsi vagyok a gamingre, halkabb valószínűleg nem lesz mint a mostani, kivéve ha le lehet vinni a ventit 6-800rpm-re is, na úgy baba lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9831) arnoldito válasza Chaser (#9828) üzenetére


arnoldito
senior tag

Az alja 20%@960rpm körül van +- 5rpm ugrál driver szerint. De úgye tudja a 0rpm-t is, de miért akarsz egy 220W evő kártyát 600rpm járatni? Játék közben el fog melegedni...

[ Szerkesztve ]

(#9832) Chaser válasza arnoldito (#9831) üzenetére


Chaser
titán

5700-ről van szó, az 170w lehet kb defaulton, ahogy látom nincs megrángatva gyárilag a gaming sem
5600 xt lazán megy 1000rpm-mel, de tovább azt sem lehet levinni
ez is tud zero rpm-et, nekem game alatt lenne a lényeg hogy halkabb legyen, defaulton ez 1200-re mászik, akkor van zero rpm, ha belenyúlok és leviszem 1000-re akkor meg a zero rpm ugrik ( :
azzal a dög hűtővel ami a gamingen van még 5700 xt-nek is kényelmesen el kellene karistolnia 7-800rpm-en, illetve elkaristolna értelmes hőfokok mellett nálam
csak érdeklődöm, hátha kiábrándulok ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9833) Ice_Man22 válasza sutyi^ (#9826) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Szia. Igen 1909 es verzio media creation tool al keszitettem az usb telepitot. Es eredeti a windows. Ez a 2004 es hivatalos verzio vagy meg insider preview? Chrome, mozilla es edge ben produkalja.... Operaba nem produkalja az ujraimdulasokat. Viszont operat nem szivesen hasznalnek.

Amit meg csinaltam ma, az egy bios reset volt. Bios reset elott Superposition bench ben 4063 volt a max pontom, bios reset utan mar csak 3967 et kaptam... Nincs tuning a gepen. Kivancsi vagyok fogja e pordukalni.

[ Szerkesztve ]

(#9834) shakti69 válasza Chaser (#9828) üzenetére


shakti69
tag

Ez kész, gratulálok. :C

(#9835) GIORGIONE76 válasza Chaser (#9832) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

hidd el, ezeknek a topkártyáknak 1200 rpm-en is alig van hangja ;)

én pl most tettem vissza silentről oc-ra, mert ott 1750 körül megy, de annak is alig van, zárt házban simán elnyomja a cpu venti

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9836) Chaser válasza shakti69 (#9834) üzenetére


Chaser
titán

ez még nincs kész, csak alakul, kábelezések, váz sehol, először legyen meg az alap ( :

GIORGIONE76
hang b_uzi vagyok, nincs zárt ház, cpu centi most is max 500-on megy játék alatt a nem túl sól sikerült talpúbrocken 3-mal, előtte a ninján 400 volt, táp most fiókban de cserélem fél passzívra ami terhelés alatt is passzív, a vga a leghangosabb, táp is csendes, azt is elnyomja ha kinn is van
napokban megnéztem 1600rpm-en, nekem az már durván üvölt kategória, 1200 már so-so amennyin defaultként megy - ez már nagy átlagnak super silent -, 1000 már naaaaa, de itt is az dühít elég lenne neki 7-800 is ami már tényleg nekem is super silent, de nem lehet levinni, furmark alatt defaulton be is áll 800-rapár perc után, játéknál meg 800-1200-ig és passzívan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9837) GIORGIONE76 válasza Chaser (#9836) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

olyan vga-tól vársz irreálisat ami 180-200W között teljesít, visszafeszelve, komolyabb bench alatt hwinfo 270W-ot is jelzett, tehát ha nagyon le akarsz menni rpm-ben akkor még az a borda.sem elég, oda már egy 280/360-as vizes radi kellene, de akko arra is venti kell, szóval ugyan ott vagyunk :D

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9838) arnoldito válasza Chaser (#9832) üzenetére


arnoldito
senior tag

Gondolod csinálok neked tesztet, de most ha veszel 5700 azt úgyis meg fogod cibálni, mert ha nem akkor minek veszel MSI-t. Muszáj hűteni, mert elmelegszik, nekem pl 2150@1160mV 20% ventivel amit szeretnél 82 fokos a GPU és droppolt is, hotspot meg 110. Nem véletlen, teljesítményhez kell a hűtés, de passzívan, meg 900rpm-l nem fog menni. Ha megmondod mik az értékek, 5700 Gaming x-nek, csinálok neked egy SP tesztet vagy BFV. 1750Mhz azt tudom, de a fesz mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#9839) Chaser válasza GIORGIONE76 (#9837) üzenetére


Chaser
titán

nem érdekes a sw-es kijelzés, vagy eltalálja vagy nem, a fogyasztásmérőnek hiszek ;]
ha defaulton 1750 a gpu és 1750 a ram, 200w-ot sem fogja elérni soha az 5700 - legdurvább bench alatt nem ment 200w fölé a _teljes gép_ az 5600-tal fentebbi órajeleken, tehát csak a sávszél és vram méret eltérő - most az hogy az msi rárakott 2x8 pin pcie csatit az egy dolog ( : anno az 590 nitrot is használtam 1x8 pin-nel, ugyanúgy ment maxon mint két kanóccal, az pedig bőven 200w fölött eszik, megkockáztatom defaulton az 5700-ek esznek annyit, mint régen az 570-ek defaulton - és ma is nyilván :d -
az én kártyámnak a 922g-os tömegével elég 800 rpm és még akkor is bőven jó a hőfoka mindennek, csúnya lenne ha egy 1,4kg-os kártyának ez gondot okozna azzal a hűtéssel... :)
msi az 5700 gamingre 180w tdp-t ír, valszeg' teljesen reális, 5600-oknál 10-15w-tal eszik többet, ugyanazt az órajelet írja az msi amit az 5600 pulse is produkál, néztem videót róla, szögre' ugyanaz még a feszültség is, linkeltem is
ha meg már tuning, akkor nem default, más tészta, de értelmes tuninggal is meglepne ha nem oldalá meg a gaming 800rpm-en
nálam ráadásul teljesen nyitott a gép, nem fűti magát szét a vga, az meg nem fűti szét a cpu-t
az 5700 xt már teljesen más tészta, amennyire jó a fogyasztás/performance mutatója az 5600xt/5700-nek, az 5700xt-nek már nem

szerk:
arnoldito
fentebb kifejtettem, nem cibálásra venném ( : azt max megnézem, ha nagyon szorul a hurok akkor használnám oc-val, akkor meg nem azt várom el hogy az esetleges 220w-ot hűtse 500 rpm-en ( :
1v defaultként az 5700 gaming, ahogy az 5600 xt pulse is, ram 1750, gpu 1750
0,95v esélyesen annak is simán megy gpu-nál ahogy az 5600 xt-nek is
egyébként lassan nyár, a klíma a gép fölött várja hogy szétfagyassza a gépet ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9840) arnoldito válasza Chaser (#9839) üzenetére


arnoldito
senior tag

És akkor a teszt. Hát biztos nem erre számolsz 20% ventinél... :) Először csak 1080p Extreme aztán, 8k teszt.

[ Szerkesztve ]

(#9841) sutyi^ válasza Ice_Man22 (#9833) üzenetére


sutyi^
senior tag

Csak azért kérdeztem mert én Insider Preview-n voltam, aztán tudja ég mikor 2004-re frissült és először megvolt nekem is a fekete képernyős fagyi restart kombó, böngészés közben.

Aztán Április 23 utáni insider frissítés után valamikor raktam fel az új drivert és WoT-ban elkezdett asztalra dobálni. Mondom biztos driver... DDU és visszaraktam a februárit. Ugyan az, jó hát mondom akkor legyen instabil RAM, lejjebb vettem az órajelet lépésenként egészen 2666-ig. Hiba jelenséget még mindig produkálta.

Ezután rollbackeltem a frissítést, de aztán Kolbi30 kolléga itt a topikban elkezdett feketeképernyőre panaszkodni ami neki nem volt idáig, hasonló konfiggal mint nekem és mit ad isten ő is Insider builden volt/van csak valószínűleg a lassabb ringen mint én.
Itt kezdett gyanús lenni a dolog, hogy a PiciPuha tekert félre valamit.

Legyalultam teljesen a gépet, de nullára. Majd feltettem egy 1909-es buildet.
Chipset driver, 20.4.2 plusz a csetreszek.
Mit ad isten azóta nem volt problémám és a fekete képernyő sem ütötte fel még magát.
Ja meg a memória megy ahogy eddig tette az elmúlt 3 év-ban. Érdekes mi?

PS: BIOS default után XMP-t ne felejtsd el visszakapcsolni.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#9842) arnoldito válasza Chaser (#9839) üzenetére


arnoldito
senior tag

Még egy teszt, 2 kör SP. 1750Mhz@0.950mV, levett oldal lappal!

[ Szerkesztve ]

(#9843) GIORGIONE76 válasza arnoldito (#9840) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

ez szerintem beszédes...

980ti-m 250W tdp, vizeznem kellett (120-as radi 800-1000 rpm)
1080 185W nem kellett volna, de azt is, viszont az 20 fokkal lejjebb üzemelt 240-es 6-800rpm,
szóval az XThez is kb az kellene egy értelmes hot spothoz

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9844) arnoldito válasza GIORGIONE76 (#9843) üzenetére


arnoldito
senior tag

Én kipróbálnám a Byskik féle Refre való RX5700/XT kommpakt vizet, Aliról lehet rendelni. Két minőségi ventit rá, és csendben lenne. Csak az a baj, a Ref árak is elszálltak. Számolgattam, olyan 60k szállítással a hűtés, ha nem fogják meg a vámon, plusz egy 50th verziós Ref Alzán 145k(azért az, mert szerintem azok a chippek nagyobb eséllyel mennek jobban). Annyit nem ér, ha a Ref annyi lenne mint kuponozva volt akkor ráprobalnék.

(#9845) GIORGIONE76 válasza arnoldito (#9844) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

nem akarom lecserélni a vasat, nagyon jó, viszont ehhez az egyhez nincs még blokk :( amúgy már rajta lenne, eltérő méret és kialakítás lehet, csak a KrakenG12mmel tudnám vizezni, de akkor csak kisméretű heatsinkeket lehetne a ramokra vrmre és megdobná a tempet, ami amúgy is ezen a kártyán az egyik legmagasabb, szóval megvárom hozzá az EK blokkot, ha lesz egyáltalán :DDD

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#9846) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Nitro+ ownerek hofokai erdekelnenek. Rendeltem multheten alzatol egy 5700XT Nitro+ -t kaptam Nitro+ SE -t (tokeletes). Kicsit szar a gephazam a navikhoz .... o11d (dynamic) jelenleg csak side intake-el egy 360-as AIO-n keresztul. Levettem az oldallapot hogy kapjon levegot szerencsetlen.
Teljesitmenye hat a 2070S Strix-hez viszonyitva ... 2070S nem eri meg a felarat az tuti. Hangja az hat van, legalabbis a 2070S Strix-hez kepest. Az teljes terheles mellett ad annyi hangot mint ez 26% venti mellett amivel siman kibekulok.
A homerseklete az erdekes. Undervolting nelkul ha minden gyari 1200mV 2095MHz a HotSpot az 100-101C, az edge 84-85C. Egy kis undervolt utan 1020mV 2000MHz 1850MHz VRAM es majdnem standard venti profillal HotSpot 78-81C, edge 65-70C. Ez mondom kb zero airflow mellett csak eppen a gephaz oldala van leveve.
Masnal hogy neznek ki a szamok?

(#9847) Create. válasza Exodion (#9846) üzenetére


Create.
Topikgazda

nálam így néz ki a dolog, auto undervolttal:



ilyen körülmények között:

[ Szerkesztve ]

(#9848) RECSKA válasza Exodion (#9846) üzenetére


RECSKA
veterán

nalam a ref. 1900MHz@1.1V mellett is elmegy 80fok fole a hotspot... ha gyari fesszel lovom 2GHz felett, akkor siman 90 fole szalad...
Csodalom itt sok kartya gyari allapotban nem ver bele a 90be, nalam meg folyekony fem van rajta :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9849) velizare válasza RECSKA (#9848) üzenetére


velizare
nagyúr

az enyém bever :DDD meg a ház oldalán lévő porszűrő betét csavarjába is. megy is vissza, jön helyette a nitro. azért hajlandó vagyok szétflexelni a házat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9850) Ice_Man22 válasza sutyi^ (#9841) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Hmm erdekes, de isnider preview nel megesnek az ilyen anomaliak. En is leyalultam ujra tettem a drivereket. en kellet fel telepitsem mert a windows nem talalta meg oket. Az XMP profilt visszakapcsoltam. Nemtudom mit jelent a valosagba ez a 90+ pont vesztes, de eddig nem jelentkezett a problema.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.