Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Petykemano válasza #82819712 (#3050) üzenetére


Petykemano
veterán

Az, hogy a Vermeer mikor indul szabadon választható. Mármint kíváncsi vagyok, lesz-e nyári (hotchips), vagy őszi bejelentése a Milannak. Itt hiába nincs papíron versenyképes Intel ajánlat, attól még nagyonis számíthat az ügyfelek döntésében, hogy van e csúszás, vagy nem. Ez itt érzékenyebb terület, mint a desktop. Vidáman gyárthatják és szállíthatják a Milant, míg gyűjtik a selejtet, addig a zen2 eladás is remek desktopon, aztán meglátják, milyen a felhozatal.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a következő hetekben-hónapokban jöhetnek zen3 leakek, attól még a Vermeer kiadása a fenti okokból csúszhat ahhoz képest, hogy már úgy tűnik, a küszöbön van.
(Vö. Phoronix cikk, Abu 16 magos 104MB gamecache procija)

Egy Kicsit persze kilóg a lóláb, hogy ha júniusban tényleg kiadják a 4X00G desktop Renoir vonalat, a nagytesókra meg várni kell, de ez teljesen illeszkedik a néhány hónappal ezelőtt felbukkant roadmapre

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3052) olymind1 válasza S_x96x_S (#3048) üzenetére


olymind1
senior tag

Németeknél most 166 € az R5 3600 BOX verzió, ha úgy nézzük hogy az a 150 US$ áfa nélküli, míg az €-s már áfás ár, jelenlegi árfolyammal számolva: a 150$ -os ár az 48600 huf + 27% áfa, = 61722 huf, míg az 166 eurós 58598 huf. Jelenleg itthon is van 1 bolt ami kb annyiért árulja, egyébként 60-63e körüli áron nem olyan sokkal drágább a német vagy épp az amcsi áraktól, tehát már be is esett 150$ alá :)

De remélhetőleg a Zen3-mal még olcsóbbak lesznek majd a Zen2-k, és megint pakolnak mellé 1-2 értelmesebb játékot és egyből jobban megéri majd megvenni. :DD

(#3053) #82819712


#82819712
törölt tag

Jaj emlékeztek még arra a CPU-ra aminek most nem jut eszembe a neve :D nem Cyrix volt hanem az a szerverchip és úgy tudtad upgradelni a rendszered ha kifűrészeltél a nyákjából egy picit elvágtad az egyik pinjét és fóliát ragasztottál oda?
Vaterán jól megélt valaki abból hogy CPU-t fűrészelt őrület :DDD
Ez jutott eszembe mikor néztem Linusnak a Pinekről szóló elmélkedését. Is AMD Stuck In The PAST?

[ Szerkesztve ]

(#3054) Petykemano


Petykemano
veterán

Van ez a direkt az amdnek készülő 5nm enhanced node. Állítólag.

"The report mentions that AMD secured production for 20,000 12-inch 5 nm wafers per month starting with the second quarter of 2020. "
[link]

Chainnews info. Pletyka. Állítólag.

5nm 2020-ban? Jójó, nem fog a polcra kerülni, nadehát még a zen3? Milán, Vermeer se jött ki, meg az arctrurus se. Ezek fognak az év második felében kijönni. Akkor Mit kezd el gyártani az AMD ugyanekkor?
Már most indulna a genoa/zen4 gyártása? Vagy az arcturus/cdna, esetleg cdna2? Elég nagy bátorság lenne nagy lapkával kezdeni az új nodeon. Bár volt már ilyen.
Ugyanakkor az, hogy a zen4 tömeg gyártása induljon meg, az elég durva lenne. Az azt kéne jelentse, hogy vagy nagyon összecsúsznak a zen3-kal, vagy a milant már rég gyártják, szállítják. Ezek elég meredek gondolatok. Értsd : még magam sem hinném.

Ugyanakkor az is igaz, hogy az AM4 életciklusa 2020-ig tart. Szerintem nem fogunk 2021-ben már új AM4 lapkakészletet látni. Ez persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy 2021-ben Debütál az AM5, de ha már idén gyártják a zen4-et, akkor 2021-ben csak ki kéne jönnie. De és a DDR5?
Hát állítólag a Samsung 2021-ben piacra dobja
[link] [link]
Micron is:
"Micron’s DDR5 modules for server systems are expected to ship in the second half of 2020. Desktop and laptop systems will most likely have to wait until 2021, provided AMD and Intel add requisite support."
[link]

Az, hogy a szerver piacnak már 2020 második felében szállítanak ad egy különös egybeesést a 5nm gyártással, ahonnan ez az egész gondolatmenet indult.

Ha tippelnem kéne, azt mondanám:
A zen3 talán korábban jön, mint gondoltuk. Abu 104MB gamecache -s 16 magos procija, amit oem anyagokban látott, arra utalhat, hogy 2-4 hónapon belül piacra kerülhet.
A zen4 2020 második felében gyártásba megy. És hasonlóan valamikor 2021Q3 táján megérkezik a desktop piacra. (Feltéve, hogy valóban lesz hozzá RAM és főleg alaplap)
Ez persze csak egy a fentiek optimista értelmezése, nem gyémántba karcolt tévedhetetlen álláspont. A dolgok ritkán alakulnak a vártnál jobban és covid19 is van.

Itt egy kis találgatás erről: [link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3055) S_x96x_S válasza Petykemano (#3054) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> 5nm 2020-ban?

vad ötleteim:
- Lehet, hogy valamelyik Konzolcsip hirtelen átvált 5nm-re?
- vagy egy új (mobil) APU -t fabrikálnak az Apple -nek ;)

----------------------
Amúgy én ezen az " Centaur's NCORE" - szerű elgondolás - AMD-s megvalósításán gondolkodtam ..
pl. Egy teljesen integrált APU-ban az AVX2 / AVX-512 utasításokat át tudná lökni a GPU-s résznek .. vagyis közös szilikon ...
https://twitter.com/gsnedders/status/1256290112763236354

Mottó: "A verseny jó!"

(#3056) hokuszpk válasza Petykemano (#3054) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Zen mag az Iphoneba :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3057) Thrawn válasza hokuszpk (#3056) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem Zen mag és nem iPhone-ba, hanem Samsungba: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3058) hokuszpk válasza Thrawn (#3057) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

annak a gyartasat szvsz a Samu hazon belul megoldja.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3059) #82819712


#82819712
törölt tag

Ide is berakom az új Intel GPU Epyc összehasonlító képemet.
Potty. intel_talalgatos_topik
jöhettek át szakérteni mi mi rajta ;)

[ Szerkesztve ]

(#3060) Petykemano


Petykemano
veterán

Ryzen 7 4700G
Erős kezdés.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3061) S_x96x_S válasza Petykemano (#3060) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> "Ryzen 7 4700G"

Jó lenne már valami hir ..
de
lehet, hogy fake ? vagy csak félreértem a figyelmeztetést .....
- https://twitter.com/momomo_us/status/1256957241925623813

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#3062) Petykemano válasza S_x96x_S (#3061) üzenetére


Petykemano
veterán

lehet

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3063) Cathulhu válasza #82819712 (#3059) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem tudom, de egyre inkabb egy Zeon Phi jellegu buktat kezdek erezni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3064) Petykemano


Petykemano
veterán


[link]
momomo

Érdekes felvetés.
A kép nem mai, hanem elvileg 2018Q4-es?

Az mindenesetre biztos, hogy a "Genoa" platformban maguk a zen magok valószínűleg csereszavatosak.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3065) S_x96x_S válasza Petykemano (#3064) üzenetére


S_x96x_S
őstag

"Genoa" platform mintha ZEN4 + 5nm lenne .. ; talán ...

Mottó: "A verseny jó!"

(#3066) Petykemano válasza S_x96x_S (#3065) üzenetére


Petykemano
veterán

Én is így tudtam.
Az általam linkelt momomo-s kép lehet, hogy régi, de sokkal inkább téves.
Csak érdekességképp linkeltem. Mert elvileg a csereszavatosság miatt akár igaz is lehetne.
(eltekintve persze az SMT4-től)

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3067) S_x96x_S válasza Petykemano (#3066) üzenetére


S_x96x_S
őstag

ettől függetlenül hasznos volt ..
végre most megnéztem, hogy mi az a "NVDIMM-P" .. ez az Optane memory megfelelője ;)
majd ilyen támogatást kell keresni az AMD-nél is....
https://en.wikipedia.org/wiki/NVDIMM#Types

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#3068) Petykemano


Petykemano
veterán

Találgassunk!

Van (Lesz) az AMD-nek egy RDNA és egy CDNA... hát nevezzük GPU arcitektúrának, annak ellenére, hogy elvileg a CDNA egy masszívan párhuzamos feladatok végrehajtására alkalmas gyorsító csupán. Állítólag pont a grafikai - képadó - részt cserélik tensor magokra.

a Renoirban levő Vegát nem nevezték CDNA-nak, az továbbra is GCN, ezt szögezzük le.

Nyilván egy mobil lapka esetén fel sem merül a kérdés, hogy a következő (széria) már RDNA/2 IGP-vel érkezik. De azon a szegmensen kívül?

Többször felmerült már, hogy milyen fancy lenne, ha az IO lapkában azért mégiscsak lenne valami kis IGP, ami legalább képet ad. Jójó, hát most erre persze ott lesz már a 8 magos desktop Renoir.

Egy IO lapkába bezsúfolni a képadásra alkalmas részeket talán némileg pazarlás. Mármint az intelt is sokan szidják, hogy az IGP felesleges. És nyilván, amíg csak holt szilícium, amit azért meg kell fizetni, és nincs semmi, ami ki is használja, addig így is van. De mivel mindig kellően kis teljesítményű, ezért sose volt értelme nekiállni használni.

Nyilván ez egy ördögi kör.

Szóval a kérdésem arra vonatkozik, hogy vajon APU-t fogunk-e látni olyat, amiben nem RDNA/2 IGP van, amit grafikára kínálnak, és nem is feltétlenül az IO lapka része. Wang azt mondta, hogy a grafika chipletesítése nehéz kérdés. De CDNA architektúrát lehetne chipletből építeni. És ilyen chipletet a későbbiekben akár - ad abszurdum nem képadó gyorsítóként - desktop, vagy threadripper csomagra is lehet illeszteni.

Azt persze én se látom, hogy ennek ma konkrétan mi értelme lenne. Merthogy valaminek először meg kéne törnie azt az ördögi kört, hogy a CDNA gyorsító magok közös címteret, közös alacsony késleltetésű memóriát használnak a CPU magokkal és ebből milyen előny hozható ki. És nyilván a teljesítmény se érné el sosem egy különálló gyorsítókártya kapacitását.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3069) S_x96x_S válasza Petykemano (#3068) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> És ilyen chipletet a későbbiekben akár - ad abszurdum nem képadó
> gyorsítóként - desktop, vagy threadripper csomagra is lehet illeszteni

:R
valami lesz :)
ha nem az AMD, akkor az Inteles Raja Koduri - majd kitesztelni ;)
de az önvezető autóknál (ami jelenleg nVidia felségterület)
is szükség lehet egy gyors képfeldolgozásra ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#3070) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

amúgy a szokásos - unalmas - hirek; az új ZEN3-asokról nem sok új infó.

- "Azure NVv4 instances powered by AMD 2nd Gen EPYCTM Processors and AMD Radeon InstinctTM GPUs tackles"
https://community.amd.com/community/radeon-instinct-accelerators/blog/2020/04/20/nvv4-expands-virtualization-opportunities-for-financial-services

- "The Acer Swift 3 SF314 Notebook Review: Swift Gets Swifter With Ryzen 4000"
https://www.anandtech.com/print/15762/the-acer-swift-3-sf314-review-swift-gets-swifter-with-ryzen-4000

- Best CPUs for Workstations May 2020
érdemes megnézni a AT-es ajánlást ...
https://www.anandtech.com/show/11891/best-cpus-for-workstations

- Linux ( " automatically load AVX2-optimized libraries on AMD CPUs" )
"AMD Working With GNU Developers To Provide More Robust Runtime Detection For Better Performance"
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=AMD-GNU-Discussing-Better-RT

- Lenovo ThinkSystem SR665 and SR645 Sport Dual AMD EPYC
https://www.servethehome.com/lenovo-thinksystem-sr665-sr645-dual-amd-epyc/

Mottó: "A verseny jó!"

(#3071) Petykemano válasza Petykemano (#3034) üzenetére


Petykemano
veterán

1:45:00-kor mondja a szaki, hogy az optane előnye a majdnem RAM jellegű alacsony késleltetés. Ennek ellenére a ma kapható optane-ekhez képest a mai ssd iops és bandwidth tekintetében is versenyképes. A latency előny nem érzékelhető.

Vajon ez a tároló jellegzetessége lenne? Vagy a vezérlőé?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3072) thgergo válasza Petykemano (#3071) üzenetére


thgergo
tag

L1 cache: 1 ns
L2 cache: 3 ns
L3 cache: 16 ns
DDR4 dram: 140 ns
DDR4 optane: 180-340 ns (0.00034 ms)
optane SSD @pcie: 10000 ns (0.01 ms)
sata3 SSD samsung evo 850: 100000 ns (0.1 ms)

Optane azért eléggé DDR4-hez hasonló latencyvel rendelkezik :)

-

(#3073) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

dolgoznak a linux kernelen ...
(ZEN3) MPK = Memory Protection Keys
https://lore.kernel.org/lkml/158880240546.11615.2219410169137148044.stgit@naples-babu.amd.com/

via:
New Linux Patches Confirm Next-Gen EPYC "Milan" CPUs To Support MPK
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Next-Gen-EPYC-Does-MPK-Linux

Mottó: "A verseny jó!"

(#3074) Petykemano válasza thgergo (#3072) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem optane, de pcie SSD-re van értéked?

Ha csak a ddr4 és pcie értéket nézem, akkor olyan, mintha a csatoló vagy vezérlő, vagy protokoll vagy mi rontaná le a késleltetést.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3075) thgergo válasza Petykemano (#3074) üzenetére


thgergo
tag

Optane esetében nekem is úgy tűnik a kontroller van a dologban:
Azonban mintha magának a SLC, NLC, TLC technológiának is lenne késleltetése, min ~25000 ns. Optane ennyire más lenne?
Ellenben magának az nvme / pcie -nek is van késlelteése: ~50000 ns, ami nem sokkal jobb mint a Sata.
Tehát nekem úgy tűnik, hogy az nvme/pcie nem gyorsabb válaszidejű a Satánál, de a sávszélessége nagyobb.

[ Szerkesztve ]

-

(#3076) Petykemano válasza thgergo (#3075) üzenetére


Petykemano
veterán

Igen, ez igaz, az SSD technológia is számít. A beszélgetésben is megemlítik, hogy a QLC késleltetése már meglehetősen közel van a HDD-hez.

Végülis a 25000ns-hoz képesti 1000x (ami az ígéret volt) 25ns, ami elég ígéretes lehetett akkor.
Aztán jött a 100x, ami még mindig 250ns, stb
Lehet, hogy a 3D Xpoint technológiát is terheli az, ami az SSD-ket is: ha növeled a kapacitást, rosszabbodik a késleltetés?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3077) S_x96x_S válasza thgergo (#3075) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ellenben magának az nvme / pcie -nek is van késlelteése: ~50000 ns,
> ami nem sokkal jobb mint a Sata.

a SATA protokoll még a HDD-kre lett tervezve .. lejárt az ideje

"The NVMe specification was designed from the ground up for SSDs. It is a much more efficient interface, providing lower latency, and is more scalable for SSDs than legacy interfaces, like serial ATA (SATA)."
https://nvmexpress.org/
https://en.wikipedia.org/wiki/NVM_Express

( AHCI ~= SATA )

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#3078) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

jönnek az olcsó A520-as lapok is

"Asus is listing 5 motherboards based on affordable A520 chipset"
https://www.guru3d.com/news-story/asus-is-listing-5-motherboards-based-on-affordable-a520-chipset.html

és érdekes az Ryzen 1600 AF - mint olcsó szerver lehetősége is.
( ASRock X470D4U server alap-lappal )

AMD Ryzen 5 1600 AF Review A Wildcard Server Option
https://www.servethehome.com/amd-ryzen-5-1600-af-review-a-wildcard-option/

Mottó: "A verseny jó!"

(#3079) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

The AMD Ryzen 3 3300X and 3100 CPU Review: A Budget Gaming Bonanza
https://www.anandtech.com/print/15774/the-amd-ryzen-3-3300x-and-3100-cpu-review

még több:
https://videocardz.com/86840/amd-ryzen-3-3300x-and-ryzen-3-3100-review-roundup

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#3081) Petykemano


Petykemano
veterán

Renoir Am4
(Via)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3082) solfilo válasza S_x96x_S (#3079) üzenetére


solfilo
veterán


Érdekes ez az ábra, azt mutatja, hogy B350-en nincs 3000 support, pedig vannak lapok, amiken van, pl: [link]
Bár ezek szerint akkor nem hivatalos a support, csak egyes gyártók megoldják.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#3083) Petykemano válasza S_x96x_S (#3079) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát azért ez elég vicces
A ryzen 1k csak két chipset évadot élt meg
A ryzen 2k 2.5-öt
Ha lesz még 6X0 chipset, ami AM4 (ez nem.biztos sztém ) Valószínűleg abba már a zen2 se megy majd bele.

Szóval tök jó, hogy a foglalat PIN kiosztása ugyamazaradt, de ez csak arra elég, hogy ha egy szériát akarsz előre váltani. Én a B350es lapomba már nem tudok majd zen3-at betolni. Elvileg zen2-t kéne, bár ez alapján az ábra alapján nem.

Amúgy valaki mondja már el nekem, hogy Mit tud a B550 chipset, ami olyan többletet jelent a X470 vagy B450-hez képest, ami miatt megérte ennyit kotlani rajta?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3084) solfilo válasza Petykemano (#3083) üzenetére


solfilo
veterán

Ha onnan nézzük, hogy pl a B450-be belemegy a Bristol Ridge, Ryzen 1000, 2000, 3000 és jó eséllyel a 4000 is, akkor azért nem olyan rossz a helyzet. :)
De tényleg fura, hogy a B550-be nem megy 2000, fel se tűnt. :B

B550 nem azért csúszott mert valami gubanc volt vele? Ezt is külső partner készítette tán.

solfilo

(#3085) paprobert válasza solfilo (#3082) üzenetére


paprobert
senior tag

Remélem ebből lesz botrány ha pl. nagyban megveszed az 1600 AF-et a B550 lapodba, kivárásra játszva, ami nem fog működni a lapodban.

(#3083) Petykemano
Hát igen, nem vagyok meggyőződve hogy a PCIe4.0 BIOS-ban való engedélyezésén kívül változatattak-e bármin is.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#3086) solfilo válasza paprobert (#3085) üzenetére


solfilo
veterán

Ahogy nézem, már nem muszáj 1600AF-et venni, aki kivárásra játszik, elég harapós lett a Ryzen 3 3100/3300X. Ettől még tényleg elég bosszantó, ha nem megy B550-be a Zen+.

solfilo

(#3087) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

(#3088) olymind1 válasza solfilo (#3082) üzenetére


olymind1
senior tag

Nem túl biztató kép, jó lenne B450-es lapban a hivatalos Ryzen 4000 (nem APU :((( ) támogatás, hanem rendes Zen3-as.

(#3089) hokuszpk válasza solfilo (#3082) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a turot, az msinel az osszes b350 lapra beta 3xxx bios van, inkabb beszuntettek a b350 supportjat, minthogy egy veglegest fabrikaljanak.
asrock talan az egyetlen, ahol nem beta jelzesu a b350 lapok biosa.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3090) Petykemano


Petykemano
veterán

Elég érdekes anyag
A valóságtartalma persze kérdéses, senki ne higgye el egy szavát se, csak egy önjelölt próféta, aki mindent kitalál, hazudik és félrevezet, csak, hogy növelje a nézettsegét.
Tehát fake.news, orbitális hülyeség az egész, akár én is kitalálhattam volna, aztán vagy bejön vagy nem.

Szóval a kötelező tisztázó körök után...
- a Renoir kis gpus olcsó lapka, aminek nem célja a belépőszintű gpuk helyettesítése, elfér mellette.diszkrét megoldás. De jön majd egy nagyobb. (Számomra nem volt világos, hogy ez most zen2 vagy később jön zen3 alapokon)
De a jövőben kétféle apu jön majd "biztosan"
- Matisse2 = zen2 refresh. 100-200MHz itt-ott. Júniusban.
(Annak lehet létjogosultsága, ha és amennyiben már gyártják a milant, esetleg csökkent a kereslet a rome iránt és be tudják forgatni a jobb minőségű lapkákat a desktop vonalra. Ámbátor a zen3 feltételezett októberi rajtjával együtt azért szokatlan lépés lenne. )
- zen3 október. De alacsony elérhetőséggel. A zen3 (és feltehetőleg a zen4) is már nem az az vad és ambiciózus terv, ami régen volt, hanem egy relatív visszafogott, de határozott előrelépé. Az AMDnek nem célja mihamarabb betolni a designba feature-öket, amíg technológiai fölényben van (persze egész kás technológiai fölényben lenni és azt üzletileg kiaknázni), és ellentétben azzal az időszakkal, amikor hátrányban volt, most nem.célja a hírverés sem.
- zen4 2021 december
- zen3+ 5nm pipecleaner. (Itt szerintem sok a bizonytalanság. A ddr5 miatt. Lehet, hogy a zen4-et kár ahhoz lövik be, ha viszont az csúszik, akkor kellhet valami stopgap. Ezzel együtt nem tudom, miért lenne jobb pipecleaner bármi, mint egy zen4 chiplet. De azt el tudom képzelni, hogy esetleg hamar jön egy 5nm-es apu. Ez a témakör nyilván arra a pletykára való reflektálás, hogy 2020H2-től.van az AMDnek 5nm kapacitása)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3091) awexco válasza Petykemano (#3090) üzenetére


awexco
őstag

Könyen lehet , hogy 1-2 széria erejéig ddr4 ill ddr5 is támogatva lesz . Lenne benne logika .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#3092) hokuszpk válasza Petykemano (#3090) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"- Matisse2 = zen2 refresh. 100-200MHz itt-ott. Júniusban."

nocsak nocsak. elo kene keresnem a mitis ?

csakmert.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3093) Petykemano válasza hokuszpk (#3092) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát majd meglátjuk.
Sokminden lehetséges. Akár igaz is lehet.
De lehet, hogy az AMD azért lebegteti a.matisse2 dolgot, hogy altassa az intelt.
Lehet, hogy direkt azért.fog júniusban. Megjelentetni pár holmit, mert jóljön még $10-20-30 eladott példányonként és Így ilyen refresh után mindenki azt gondolná, hogy hahh, a zen3 késik, nyugodtan lehet még hegeszteni (nameg ugye vásárolni) aztán {megjelenési dátum}kor bumm mégiscsak megjön, aztán mindenki aki a matisse2-ből jósolt, ott marad letolt gatyával.
De ugyanígy lehet valami félreértett hülyeség is, vagy egy soha meg nem valósuló B terv.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3094) paprobert válasza Petykemano (#3090) üzenetére


paprobert
senior tag

Az AMD nem fog altatni, nem fog lassítani. A mostani állapot még nem ideális számukra, ezért hozzák, ami a csövön kifér.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#3095) solfilo válasza hokuszpk (#3089) üzenetére


solfilo
veterán

Ha lesz béta bios a Renoirhoz a sima B450M Mortaromhoz, akkor már elégedett leszek. Egyelőre biztatóbb a hozzáállásuk, mint FM2+ foglalaton.
(Godavarihoz V2 lapokat adtak ki...:W )

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#3096) Petykemano válasza paprobert (#3094) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát nem tudom, a MF adatok alapján a DIY piac 85-90%-t viszik, nem érdemes arra kommunikálniuk, hogy érdemes elhalasztanod a vásárlásodat.

A oemek és a szerverek piacán meg valószínűleg a megfelelő emberek megkapják a megfelelő információkat NDA alatt.

A lassítással kapcsolatban egyetértek. Illetve azt nem tudjuk, hogy vajon a Rome azért nem nyer olyan teret, amit a benchmarkból gondolna az ember, mert ehhez idő kell, mert a szerver partnerek olyan gépeket állítanak össze, amilyet a vásárlóik akarnak, és amíg a vásárlók nem akarnak AMD konfigot, addig felesleges pénzkidobás azt kínálni. És így itt a sales érvényesül, további technikai paréterek, vagy még több százalék előny semmit se számítana rövidtávon.
Vagy pedig arról van szó, hogy a rome még mindig nem elég jó ahhoz, hogy a fejekben teret nyerjen.

Máskülönben szerintem az Armos szerver cpuk miatt nem lehet lassítani. Van már kettő (amazon graviton, fusitsu A64FX ), ami remekül muzsikál és van vagy három tervek formájában. Ezeknél jobbat kell kínálni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3097) Petykemano


Petykemano
veterán

3300X & 3100 review

A 3300X egy CCX 16MB L3$
A 3100 2 CCX 2x8MB L3$

A 3300X 200-400MHz-cel tud többet, mint a 3100.

Mégis, a játékokban elég gyakran 10-15%-kal nagyobb a különbség a 3300X javára, mint amit a frekvencia magyaráz. A különbséget a fenti két dolog magyarázhatja:
- a 4 mag közös CCX ben van
- mind a négy mag eléri a 16MB L3$

Hasonló szituáció fog fellépni a zen3 esetén is. Persze valószínűleg valamivel kisebb mértékben, hiszen azért 2x2 mag esetén biztos gyakoribb a CCx-ből való kilépés, mint 2x4 mag esetén.

Tehát zen3 játékokban:
+5% frekvencia
+15% IPC
+5-15% CCX design
Összességében 25-35%-os előrelépés is várható.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3098) awexco válasza Petykemano (#3096) üzenetére


awexco
őstag

Azért a döntéshozók sokszor burokban élnek . És ezek nagyon lassú folyamatok . Láthatod , h a Linux kernelbe a megfelelő támogatások most érkeznek . Olyan ez is picit mint a box ... a bajnokot nagyon meg kell verni : [link]

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#3099) awexco válasza Petykemano (#3097) üzenetére


awexco
őstag

Még ha igaz is amit feltételezel :
"Tehát zen3 játékokban:
+5% frekvencia
+15% IPC
+5-15% CCX design
Összességében 25-35%-os előrelépés is várható."

Annak nem 100%- a fog fps-ben megmutatkozni .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#3100) Petykemano válasza awexco (#3099) üzenetére


Petykemano
veterán

Persze. Legföljebb 720p low-ban mérve.
A lényege a kommentemnek az lett volna, hogy tettenérhető az 1CCX(16MB) vs 2CCX (2x8MB) különbsége. És hogy amit most látunk 9900K és 3(7|800)X különbség nem csak a látható frekvenciával és a cinebench-csel kimutatható IPC növekedéssel, hanem emiatt (is) zárulni fog.
Sőt, ha belegondolok, a várhatóan 15%-os IPC növekedésben már benne lehet az is, hogy egy mag mekkora részét tudja a fedélzeti L3$-nek használni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.