Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6401) raidx válasza iMaverick (#6400) üzenetére


raidx
őstag

Minimum egy szinten vannak (az olcsóbbak).

Mivel napjába egyszer bootolok (bár legtöbbször hibernálásból indulok) én sem tartom szükségesnek az SSD-t a Brazosba. 80-84 másodperc mire feláll a full rendszerem, reggel korán még fel sem tűnik. Szóval még az ár nem az a kategória, hogy feltétlen kelljen egy SSD. Főleg, hogy nem is igen használnám ki.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6402) sysrq válasza raidx (#6401) üzenetére


sysrq
őstag

A gyors indulásnak például tesztelésnél látod hasznát. Egymás után 40-50 indulás már komoly időmegtakarítás, persze lehet jönni hogy kinek mire nincs szüksége a halaknak például a légnemű oxigénre.

A raptor meg nehezen szerelhető notiba, (igen a két és feles beférhet, de megfő).
És az SSD-nek nincs hangja. Van aki igényli.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6403) raidx válasza sysrq (#6402) üzenetére


raidx
őstag

Tudom, hogy léteznek olyan helyzetek, ahol nyerő a gyors boot. Notiknál meg a fogyasztás miatt is nyerőbb az SSD. A hang nálam azért nem játszik szerepet mert sajnos a lakótelep környezeti zaja elég nagy, így nem hallom sem a HDD-ket sem a ventiket (esetleg éjjel 1-3 óra között hallani akkor meg már alszok).

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6404) iMaverick válasza raidx (#6401) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát ez az, hogy én pl. még hibernálni sem hibernálok! Szóval 24/7-be megy a cucc, így kit érdekel, hogy a bekapcsolásnál a W7 nem 12sec alatt áll fel, hanem 35s alatt? 2-3 hetente van újraindítva, akkor meg kibírom! :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6405) kovacszk


kovacszk
senior tag

Na összeállt a rendszerem. Nem használom csak torrentezni, és egy xbmc fut rajta médialejátszóként.
Egy vialan epc2 házban van, egy Asrock e350m1, 2gb ram, és egy 1tb wd green winyó.
A gyári ventit lekaptam és a ház tetejéhez igényesen hozzá gyorskötözőztem egy noname 8cm ventit. A biosban leszabályoztam 1-es sebességre ez kb 1500-as fordulat, a cél hőmérséklet 45 fok.

Itt egy kép egy fél órás Aida64 stres tesztről, a venti fordulatát megemelte kemény 50-el mikor elérte a 45 fokot és annál fentebb nem is akart menni :)
KÉP

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6406) bertalanimre válasza raidx (#6358) üzenetére


bertalanimre
tag

Ezt elég nehéz elhinnem. Olyan régóta használom már a Daemon Tools-t mert egyszerű és kicsi. Ha ez valóban igaz akkor gyorsan új mountoló után kell néznem.
Egyenlőre megpróbálom letesztelni, hogy valóban küldi-e az adatokat. Erre a WireShark-ot fogom használni, abból egyértelműen látszani fog, ha a daemon valami rosszban sántikál. 2 napi használat után és kemény loggolással meglátjuk, hogy mit csinál. Megtudod még valahonnan erősíteni azt amit írtál Raidx?

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6407) raidx válasza bertalanimre (#6406) üzenetére


raidx
őstag

A "link"-re kattintva eljutsz az oldalra ahol írták. Évekkel ezelőtt egyébként azért álltam át a Virtual CloneDrive-ra mert az akkori védelmi rendszerem állandóan problémázott a Daemon Tools miatt.

[link]

Állítólag a cikkben közölt két IP tiltásával is megakadályozható az árulkodás.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6408) canniball válasza raidx (#6407) üzenetére


canniball
nagyúr

Én pedig évekkel ezelőtt azért álltam át a VCD-ra, mert a DT akkori új verziója belassította az XP-s rendszerek betöltési idejét.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6409) raidx válasza canniball (#6408) üzenetére


raidx
őstag

Erről hallottam anno de nem tapasztaltam. Nem frissítettem gyakran így valószínű, kimaradt a hibás verzió. Viszont az Agnitum Outpost Firewall Pro akkori verziója állandóan nyafogott és tiltani akarta a DT. Vírusirtó résznél kivételi listára tettem a tűzfalrész még leblokkolta. Az Outpostért fizettem így az maradt DT ment.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6410) canniball válasza raidx (#6409) üzenetére


canniball
nagyúr

Én úgy értesültem a dologról hogy pont akkor raktam fel egy XP-t, természetesen a friss DT-t húztam le hozzá így nekem volt "szerencsém" tapasztalni is. Persze nem több percről szólt a történet csak másodpercekről, de megfelelő mennyiségen ugye az is idegesítő tud lenni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6411) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#6412) raidx válasza szabi__memo (#6411) üzenetére


raidx
őstag

Szép csak egy kicsit drágállom.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6413) szabi__memo válasza raidx (#6412) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem nem jössz ki olcsóbban.

(#6414) canniball válasza raidx (#6412) üzenetére


canniball
nagyúr

~90k nem is kicsit sok...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6415) raidx válasza szabi__memo (#6413) üzenetére


raidx
őstag

Igaz csak E-350-es lapom van de 4 Giga rammal kompletten kb felibe van de inkább kevesebb. Az E-450 tudása nem hozza a másik felét még a pofás kuckóval sem. Bár az E-450 ára is alapból irreális szerintem.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6416) sysrq válasza szabi__memo (#6411) üzenetére


sysrq
őstag

Látom a célközönség nem ide jár.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6417) szabi__memo válasza raidx (#6415) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

E450-et nem hasonlítanék össze E350-el, mert nem ugyanaz. Attól függetlenül, hogy reális-e a többlet vagy nem.
De E350-nél is 100%, hogy nem jössz ki a feléből, sőt még a közeléből sem.

canniball: nem 300 a dollár.

[ Szerkesztve ]

(#6418) iMaverick válasza szabi__memo (#6417) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem kötekedésképp, de ez 300 dollárért nem is rossz! Mai árfolyamon 66300Ft, bár erre ugye még rájön a vám és az áfa is...

Most nézem az iPon-on:
- Samsung 320GB SATA2 HDD (ráadásul a 3,5"-os): 20.600Ft (bruttó)
- 4GB So-Dimm memó Kingston: 10.450Ft (bruttó)
- ASROCK E350M1/USB3: 29.000Ft (bruttó)
- ház a táppal (na ezek aztán szoktak elég rendesen pénzbe kerülni!) X Ft

Szumma-szummárum 60.000Ft + X (a ház és táp) és ez még mindíg csak E350...

Szóval nem drága az, ha tényleg olyan 67-be megállna! :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6419) szabi__memo válasza iMaverick (#6418) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ennyi, sőt ha megállna még olcsó is lenne :-D

[ Szerkesztve ]

(#6420) canniball válasza szabi__memo (#6417) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem, de ahogy iMaverick is írja +vám +áfa +béfa +tréfa és máris ott vagy... (Ezért szokás a dollárban megadott árakat ójró árfolyamon számolni.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6421) iMaverick válasza canniball (#6420) üzenetére


iMaverick
addikt

Igen, ez valóban gáz... Ezért nem is szoktam elhinni, amikor így dollárban megadják valaminek az árát... Majd ha meglátom Ft-ban a cég webáruházában... Akkor majd elhiszem. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6422) szabi__memo válasza canniball (#6420) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tudom, hogy szokás számolni, de még úgy sem jön ki drágára, mert magad sem hozod ki sokkal olcsóbban.

(#6423) raidx válasza iMaverick (#6418) üzenetére


raidx
őstag

Rossz boltot néztél ki!

Notebook RAM DDR3 4GB 1333 Kingmax 4.600 Ft 5.842 Ft

A HDD-k meg ebbe az évbe irreálisan drágák!

Tavaj áprilisba vettem 500-Gigás Hitchait 16 000 körül. Májusba 1 Terás WD Greent alig tizenhárom és félrt. Most 30 körül mozog.

66300 + 27% Áfa= 84200 Ft + Vám + Szállítási költség. Bocs! Roszzul számoltam!

"A vámhatóság a terméket jelölő tarifaszámhoz (Taric-kód) kapcsolódó vámtételt veszi figyelembe a vám kiszabása során. A vámot a vámértékből számoljuk. A vámérték az áruérték és az esetlegesen felmerülő vámérték növelő tényezők összege. Vámérték növelő tényező lehet a szállítási költség, biztosítás amennyiben azokat a vevő fizeti. Az általános forgalmi adót az áfa-alapból számoljuk. Az áfa-alapba beletartozik a vámérték és a vám."

Szóval csak nem lesz az olcsó itthon!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6424) iMaverick válasza raidx (#6423) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem a bolt volt rossz, hanem a memó! Illetve jó, csak felesleges ebbe a konfigba! ;]

KINGSTON 4096MB HyperX Plug n Play Notebook DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9S3P1K2/4G 10.458Ft

Ez kellett volna:

KINGSTON 4096MB Notebook DDR3 1333MHz CL9 KVR1333D3S9/4G 5.805 Ft

A merevlemezre: az OK amit írsz, csak ha a vásárlónak MOST kell a cuccos, akkor a hajára kenheti, hogy árvíz volt Thaiföldön...

Tavaly nyár elején vettem 2 terás Samut 16-ba... Most az 1TB-s valami 40-45eFt... Ezzel vigasztaltam magam a 120GB-s SSD kapcsán (41 ropi). Korábban sokkal nagyobb volt a szakadék.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6425) szabi__memo válasza raidx (#6423) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azzal számolj ami MOST van.

(#6426) raidx válasza szabi__memo (#6425) üzenetére


raidx
őstag

Ami most van az (300$ + szállítási költség + vám) x 27% ÁFA

Ha esetleg megvárjuk még magyar boltba is kapható lesz (ha lesz) akkor + 20-40% még rájön.

Szóval az olcsótól igen arrébb parkol. Igaz ha azt nézem, hogy az E-450 csak egy gyártótól kapható és 46-50 ezer között mérik. Az össztermék mégsem olyan drága csak nem ér annyit. Nem jó az Ár/Érték aránya.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6427) sysrq válasza raidx (#6426) üzenetére


sysrq
őstag

Szerintem rossz oldalról közelítitek meg, ti itt filléreztek, meg hogy tudnám olcsón megoldani kérdésen rágódtok.
Ez egy két cigis doboz mérető számítógép. Nem szabvány alaplappal, szépre tervezve, ezt is ugyanannyiért kellene árulni mint a dömping alaplap + dömping ház?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6428) szabi__memo válasza raidx (#6426) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az ár/érték aránya tényleg nem jó, de ez semmi képp nem igaz, hogy sokkal olcsóbban össze lehet rakni, mert még egy E350-est is hasonló áron raksz össze. Arrón nem beszélve amit sysrq fórumtárs ír.
De a számításod sem teljesen korrekt, mert általában ennél olcsóbban is be lehet itthon szerezni. Pl ZBOX AD02 Plus ára 326$ és kapható itthon 93ezerért. Néha még az 1 dollár =1 euró árfolyamnál is van olcsóbb, de ha úgy számolunk akkor ez a cucc csak 85e.

[ Szerkesztve ]

(#6429) iMaverick válasza sysrq (#6427) üzenetére


iMaverick
addikt

Tudhatod hogy én mindig fillérezek! ;] Az Asrock E350-et is használtan vettem 19e-rt...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6430) stratova


stratova
veterán

Ha jól néztem nemrég esett róla szó.

(#6431) iMaverick válasza stratova (#6430) üzenetére


iMaverick
addikt

Huh, itt már 100 ropit írnak!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6432) szabi__memo válasza iMaverick (#6431) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Úgysem annyi lesz.

(#6433) raidx válasza iMaverick (#6431) üzenetére


raidx
őstag

És az értékeléshez mit szólsz?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6434) iMaverick válasza raidx (#6433) üzenetére


iMaverick
addikt

Az meg a LOL kategória... :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6435) kovacszk


kovacszk
senior tag

Na ez sok szempontból is vérzik. Előszöris nincs spdif kimenet, tudom ott a hdmi, de ezért nem cserélnék erősítőt. Hangos, egy htpc legyen a lehető leghalkabb, erre a notbook kialakítás nem alkalmas. Harmadszor nehezen bővíthető vinyóval, hacsak nem akar az ember kábeldzsungelt körülötte (usb kábel esetleg tápkábel)

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6436) canniball válasza szabi__memo (#6422) üzenetére


canniball
nagyúr

Valóban nem ha ragaszkodnék az E450-hez amiből sajnos elég szegényes a kínálat és ennek megfelelően az ára sem szerény; de szvsz nem tud annyival többet az E350-nél hogy érdemes legyen kötni az ebet a karóhóz. Ráadásul a már linkelt teszt szerint hangos és melegszik, így én semmiképp sem venném. Még akkor sem ha pofás gép, ezt nem vitatom.
Persze ha valakinek mindenképp E450 kell kompakt méretben és fentiek nem zavarják akkor más megítélés alá esik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6437) szabi__memo válasza canniball (#6436) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mivel ez tudja a hdmi 1.4a-t, a nem tud annyival többet nem teljesen kerek. Akinek ez kell annak egyáltalán nem opció a 350-es és ha ehhez tényleg ragaszkodik akkor ahogy írod már más a helyzet. Persze ha épp most kéne vennem nem örülnék, hogy egy ilyen kis szar ennyibe kerül, mert szerintem az ár 40-50ezer között lenne korrekt. De ha piaci helyzetet nézzük, akkor mivel ez ennyivel többet tud ennyit meg is ér. De persze a többi sem ér annyit amibe kerül... :N

(#6438) canniball válasza szabi__memo (#6437) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mivel ez tudja a hdmi 1.4a-t... Akinek ez kell...
Erre írtam hogy ha valakinek mindenképp E450 kell... :)

"...mert szerintem az ár 40-50ezer között lenne korrekt."
A lényegnél ragadtad meg a grabancát. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6439) szabi__memo válasza canniball (#6438) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, de ilyen alapon lehet mindet szidni, hogy drága.

(#6440) canniball válasza szabi__memo (#6439) üzenetére


canniball
nagyúr

Szidok is. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6441) szabi__memo válasza canniball (#6440) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:D :D :D :D

(#6442) sysrq válasza canniball (#6438) üzenetére


sysrq
őstag

Szép kis ellenérvek.
Drága? Az nem konstrukciós hiba, a használatot nem befolyásolja.
Hangos? Mert egy cikkben azt írták ami egy-egy csendesebb filmrészletnél jól hallható, vagy valamelyikőtök már hallotta?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6443) raidx válasza sysrq (#6442) üzenetére


raidx
őstag

Azt hiszem sokan inkább elhiszik a teszt eredményeket mintsem ennyiért személyesen meggyőződjenek a tesztek valódiságáról. Egy ilyen zsúfolt kis kuckóba igen csak kell pörögni a lapátoknak, hogy egy kis levegőhöz juttassák a rendszert. Igaz a Brazost nem lehet megsütni-főzni mert megvédi magát (csak találd ki, miért is szaggat a film?). De a HDD-k igen nem szeretik a magas hőmérsékletet.

"Félórányi kínzás után a kis processzor 76 °C-on állapodott meg, a merevlemez 43 °C-ig hevült"

Ezzel inkább más kísérletezzen, hogy meddig is bírja a mai HDD árak mellett.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6444) canniball válasza sysrq (#6442) üzenetére


canniball
nagyúr

"Drága? Az nem konstrukciós hiba..."
Que? Konstrukciós hibáról eddig szó sem esett. :F

"Hangos? Mert egy cikkben azt írták ami egy-egy csendesebb filmrészletnél jól hallható, vagy valamelyikőtök már hallotta?"
Nem hallottam, de miért ne hinném el amit írnak? :U Erre amúgy is különösen érzékeny a fülem, a párom laptopjáttól már 5m távolságból is sikítófrász jön rám; SSD-t is eredetileg csak azért vettem hogy a zajt csökkentsem. Bárkinek hangos az tuti nekem is az lesz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6445) sysrq válasza raidx (#6443) üzenetére


sysrq
őstag

Nemrég volt egy vicces hozzászólás.:Megnéztünk egy teljes 1080p-s filmet, és a végére szabályosan kihűlt a gép. A Sapphiral mit csináltak hogy így felmelegedett?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6446) sysrq válasza canniball (#6444) üzenetére


sysrq
őstag

És melyik Brazos alapú gép halkabb nála?
Egyik cégtulaj Porsche-t vett szerinte a Ferrari meg a Lambó szar.
Nekem nem telik rá, de nem hiszek neki.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6447) raidx válasza sysrq (#6445) üzenetére


raidx
őstag

A cikkből az derül ki, hogy félóráig keményen dolgoztatták. Ha csak film nézésre akarod használni akkor lehet nem melegszik annyira. Viszont céleszköznek vannak olcsóbb és jobb megoldások.

"És melyik Brazos alapú gép halkabb nála?"

Amelyik nincs bekapcsolva ;] Ekkora kuckóba csak a mini venti fér el. Az meg többé kevésbé az emberek többségét zavarja ha dolgozni kezd.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6448) robertkill


robertkill
aktív tag

hello

lenne egy kérdésem...
van a jelenlévők között aki játszani is szokott egy Brazos alaplappal? Ha igen mik a tapasztalatok? egy kis fogyasztású kicsi és könnyű gépet akarok összerakni és olykor játszani is rajta... COD MW3, Left 4 Dead 2, World Of Tanks és hasonlók...

Sapphire sFT1 Fusion E350M1W
ilyen lapot gondoltam hogy veszek + 8 giga ram, és egy AMD HD6570-es körüli VGA...
egy Antec házban...

előre is köszi

ÜDV

" ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

(#6449) sysrq válasza robertkill (#6448) üzenetére


sysrq
őstag

Semmiképen.
Bármi más, játékra kevés a Brazos.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6450) robertkill válasza sysrq (#6449) üzenetére


robertkill
aktív tag

értem
de természetesen nem full hd-ben és minden max beállítás mellett akartam vele játszani... hanem csak kompromisszummal, medium-low... meg csak 1280x1024...

szóval van valaki aki játszott már ilyen géppel?

" ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.