Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6251) HeavyToys válasza syler123 (#6250) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Látod... ez semmi jóra nem vezet. Komolyan, a halk ventilátor meg a decibel ördögtől való :D :D

(#6252) kovacszk


kovacszk
senior tag

Na basszus, nem a venti ciripel hanem maga az alaplap. Amint elkezd dolgozni egy kicsit rögtön rákezd, baromi idegesítő hangja van. Szerintetek mi lehet, én mintha a borda alól hallanám.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6253) stratova válasza Kukiente (#6247) üzenetére


stratova
veterán

A Deccan platform törlése korábban felmerült már. Egy friss ropogós útiterv alapján nem érkezik 4 Bobcat magos verzió Trinity és a Brazos 2.0 közé.
Utóbbi röviden:
A platform legerősebb megoldása az E2-1800 lesz. Az új steppingre épülő, Zacate APU sokban hasonlít majd a nemrég bemutatott E-450-re, ám a két darab processzormag 1,7 GHz-es órajelen üzemel, ami 50 MHz-es emelést jelent. A 80 shader processzorral rendelkező integrált grafikus vezérlő megkapja a Radeon HD 7340 jelzést, a magórajelét pedig 523 MHz-re állították a tervezők, mely értéket a Turbo Core 680 MHz-re emelheti, amennyiben ez a fogyasztási kereten belül lehetséges. Az E1-1200 gyakorlatilag megegyező felépítéssel rendelkezik, de a processzormagok órajele 1,4 GHz lesz, míg a Radeon HD 7310-es IGP 80 shader processzora 500 MHz-en ketyeg. Mindkét újdonság a 18 wattos TDP osztályba kerül, továbbá az E2-1800 memóriavezérlője még az 1333 MHz-es DDR3 modulokat is támogatja.
E felett indul az 1 ill. 2 Piledriver* modulos, azaz 2 vagy 4 szálas Trinity.

*Bulldozer továbbfejlesztése; Trinity esetében L3 cache nélkül egy Llanonál (remények szerint) legfeljebb 50%-kal erősebb IGP-vel.
Ez utóbbi mobil vonalon:
HD 7520G (1 modulos)
HD 7640G, HD 7660G (2 modulos)
asztaliban:
HD 7540D (1 modulos)
HD 7560D, HD 7660D (2 modulos Trinitybe várható)

[ Szerkesztve ]

(#6254) syler123 válasza HeavyToys (#6246) üzenetére


syler123
veterán

Ebben amit leszedtem nincs ilyen, hogy milyen P-n menjen, vagy lehet másik verzióban volt, azt szedtem amit linkeltél.

(#6255) HeavyToys válasza syler123 (#6254) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Igaz... bocsi, kell hozzá még a K10stat, és azzal lehet fixálni a P-statját.

(#6256) syler123 válasza HeavyToys (#6255) üzenetére


syler123
veterán

Megpróbáltam, de hagyom, a p1-en és p2-n lehetne max javítani, az nem ment hogy azon mennyen csak a proci, mármint ezzel a k10el, pedig levettem autóról és beállítottam a frekit...
p0-t amikor 2.115ről leveszem 2-re rögtön meghal teszt alatt, 2.115el viszont stabil. Inkább nem bántom, ha ezt nem írod be nem is tudom hogy ilyet is lehet :DD Pár fokot biztos nyertem vele.
Szóval így is jobb lett.

(#6257) Na_Ta


Na_Ta
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Néz valaki esetleg HBO GO-t Brazoson? Gondolom megbirkózik vele.
Egy Zotac nano AMD-vel szemeznék, erre plusz internet, filmnézés,zene hallgatás, néha mp3 kódolás, meg néha egy kis Flatout 2 :)

NT

(#6258) GIJoe válasza stratova (#6253) üzenetére


GIJoe
addikt

Nekem elég lenne ha az E450et tolnák alacsonyabb nanométerre, hogy becsússzon 10W alá az E450 teljesítményével...

(#6259) Paci.


Paci.
tag

Nem tudom ezt már mutatta-e valaki, mindenesetre nem emlékszem hogy már lett volna. Nano-ITX Fusion. Mivel (még) nem tudok japánul, nem annyira tudom mit mondanak róla.

*szerk.: Gugli fordító rulez!

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#6260) GIJoe válasza Paci. (#6259) üzenetére


GIJoe
addikt

Nem rossz, bár amióta olvastam a Raspberry Pi-ről azóta tanulmányozom a Linuxot, hogy lehet elég nekem egy Debian, nem kell AMD Fusion... :U

(#6261) Paci. válasza GIJoe (#6260) üzenetére


Paci.
tag

Ez sem rossz :) Bár megnéznék egy tesztet, hogy a killa sample mennyire ízlik neki :P

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#6262) sysrq válasza Paci. (#6261) üzenetére


sysrq
őstag

...egyszerű munkavégzésre, netezésre és oktatási célra ...
Meg sem említik a videó lejátszást, csak óvatosan.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6263) GIJoe válasza sysrq (#6262) üzenetére


GIJoe
addikt

Raspberry Pi video
GPU: Broadcom VideoCore IV,OpenGL ES 2.0,OpenVG 1080p30 H.264 high-profile encode/decode :U

(#6264) syler123 válasza GIJoe (#6263) üzenetére


syler123
veterán

40mbit/sec-ig támogatja. Ami nem kevés, de nem tudjuk mi lesz a jövőben, aztán majd szaggathatnak a videók is. Brazost nem váltaná ki az tuti, azzal a 800mhz-el. Ráadásul sd kártyáról futó OS aztán nagyon gyors lehet... Hdd-t sem tudom hogy lehet-e rá kötni... De érdekes kezdeményezés, akinek kevés pénze van az is gépezhet, ez nem elhanyagolható szempont...Netezésre jó lehet, elvégre már telefonnal is megy.
A mérete viszont nem semmi, egy usb-s hdd házban elfér méretre... Nem tudom mennyit fogyaszthat, ebből megérné letöltő szervert csinálni.

A hdd-s részt visszavonom, látom az van rákötve :DD

[ Szerkesztve ]

(#6265) sysrq válasza GIJoe (#6263) üzenetére


sysrq
őstag

A puding próbája meg az evés. De szívesen olvasom majd a tapasztalataidat, tervedben áll rendelni egyet?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6266) Paci. válasza syler123 (#6264) üzenetére


Paci.
tag

Hát igen, tekintve hogy a "drágábbik" verzió 8E magyar királyi forint körüli áron kerülhet a polcokra, mindenképpen elgondolkodtató. Főleg hogy mások ennyiért még fülest / egeret / billentyütyüt se hajlandók venni :U

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#6267) GIJoe válasza sysrq (#6265) üzenetére


GIJoe
addikt

Igen szeretnék egyet rendelni mindenképp, abban bízom hogy ez még csak az első fecske, és lesz ver 4. magasabb órajellel...
Amúgy egy jól beállított rendszer csodákra képes, de biztos nem kell bemutatnom a Knoppixot, Linux live CDt. Próbáljátok ki, kiír, boot és használ, mindent tud...

(#6268) sysrq válasza GIJoe (#6267) üzenetére


sysrq
őstag

Raspberry honlap merre van? Érdekelne mivel megy? 12V az minden háztartásban akad de ha valami hülye érték hogy csak tőlük vehess adaptert az nem mindegy. Hangot kiadja HDMI-n? 24P? Jó, tudom olcsó, de az olcsó néha nagyon drága.

Linux meg kellene, majd kipróbálom azt is amit ajánlottál.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6269) GIJoe válasza sysrq (#6268) üzenetére


GIJoe
addikt

http://www.raspberrypi.org/
Hopp a címlapon írnak az XMBC-ről...

(#6270) Paci.


Paci.
tag

Ne offoljunk már gyerekek, van neki már saját magyar weblapja és ráadásul saját PH-s fóruma is egy ideje :P

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#6271) Goose-T


Goose-T
veterán

Sziasztok!

Most készülök összerakni egy HTPC-t a következő alkatrészekből:
* LC-Power LC-1340mi ház
* ASRock E350M1/USB3 alaplap
* Valamilyen SATA-s notivinyó (2,5")

2006 óta nem nagyon szereltem asztali PC-t, notit használok, ezért nem vagyok teljesen képben a mai helyzettel ezen a téren. Ha már esetleg van valakinek ilyen háza, akkor meg tudná mondani, hogy adnak-e hozzá slimline SATA átalakítót? Már ha az kell hozzá egyáltalán. :) Szóval kell venni még hozzá valamit pluszban, hogy működőképes legyen, vagy nem?

Ezt a kérdést feltettem itt is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6272) Guszti válasza Goose-T (#6271) üzenetére


Guszti
aktív tag

Hali!
Sima 2.5"-os winyohoz megfelelo egyszeru sata adatkabel amit adnak a laphoz, meg van sata-s tapcsatlakozo a hazban levo taphoz, tehat semmi extra nem kell hozza hogy mukodjon. Bar ramot meg azert raknek bele biztos ami biztos. :)

(#6273) Goose-T válasza Guszti (#6272) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi a tanácsot, druszám! :D Memóriát azt természetesen rakok bele, azzal nem lesz gond. Akkor rendelem is a cuccot.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6274) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,
Brazoshoz honnan lehetne leszedni 64bites openelecet?

(#6275) syler123 válasza bozsozso (#6274) üzenetére


syler123
veterán

openelecet? Nem tudom mi az, ha elmagyarázod lehet tudunk segíteni :D

(#6276) bozsozso válasza syler123 (#6275) üzenetére


bozsozso
őstag

:Y

HTPC disztribúció XBMC alapokon

[ Szerkesztve ]

(#6277) raidx válasza syler123 (#6275) üzenetére


raidx
őstag

Erre gondoltál? [link]

Látom te is odataláltál.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6278) bozsozso válasza raidx (#6277) üzenetére


bozsozso
őstag

Igen, de brazoshoz nem találok sehol 64bites verziót bár az angol tudásom eléggé hiányos. Fusion alatt csak 32bites van

(#6279) canniball válasza bozsozso (#6278) üzenetére


canniball
nagyúr

Létezik olyan egyáltalán? Csak mert ha jól tudom XBMC-ből nincs 64bites verzió.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6280) bozsozso válasza canniball (#6279) üzenetére


bozsozso
őstag

Igen létezik itt ajánlotta valaki valószínű az Építsünk HTPC-be. Le is töltöttem akkor, de az a változat hibás volt és így nem tudtam telepíteni sem. Meg is van még de ahogy elindítom már nem települ pendrive-ra. A 32bites az felmegy rendesen a pendrive-ra.

szerk. a többinél van 64bit

[ Szerkesztve ]

(#6281) Vladi válasza bozsozso (#6280) üzenetére


Vladi
nagyúr

csicsókát keresd!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6282) bozsozso válasza Vladi (#6281) üzenetére


bozsozso
őstag

Ok köszönöm megpróbálom.

(#6284) szabi__memo válasza GIJoe (#6283) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Itt még e450 is ritka de mar jon a 2.0. Komoly

(#6285) GIJoe válasza szabi__memo (#6284) üzenetére


GIJoe
addikt

Az E350is nagyon jó a E450 meg bőven jó, már csak ezt kell 10Walá belökni, a 28nmel :P

(#6286) PonPon válasza bozsozso (#6276) üzenetére


PonPon
senior tag

Használod ezt az OpenELEC-t? jól működik, megy rajta minden ahogy kell?

(#6287) Csicsóka válasza bozsozso (#6282) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem volt működőképes az a verzió.
A fejlesztői környezetben szépen lefordult minden forrás, el is készült maga a rendszer is, de nem működött. Lehet hogy ezért nem is létezik sehol 64-es verzió.

(#6288) bozsozso válasza PonPon (#6286) üzenetére


bozsozso
őstag

32bites verzióban kipróbáltam nagyon gyors volt vele, de tényleg csak kipróbáltam és le is szedtem, mert vártam a 64bitest. Jelenleg win7 alatt megy az xbmc-m ami még teljesen képlékeny ezért kerestem.

Csicsóka: de akkor ezek szerint hiába :( azért köszönöm válaszod. azt viszont próbáltam is (ami még jelenleg is megvan) nálam sem tudtam még a pendrive-ra sem telepíteni. azt hittem jött belőle ki jó verzió

[ Szerkesztve ]

(#6289) Csicsóka válasza PonPon (#6286) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem engem kérdeztél ugyan, de 15 éves Linuxos pályafutásom alatt kevés ilyen jól eltalált rendszert láttam. A leggyorsabban bootoló, és a legkevesebb erőforrást zabáló XBMC változat. Gyakorlatilag mindent lejátszik + SMB server is egyben.
Akár NAS-t is kiválthat.

(#6290) Armagedown


Armagedown
őstag

Nézzétek a svédek mekkora Brazosos notit árulnak , nem is gondoltam hogy ilyen is van

[link] :Y

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6291) szabi__memo válasza Armagedown (#6290) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A link helyesen.

(#6292) d.tiborz válasza Armagedown (#6290) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ekkora hodály, és se egy eSATA, se HDMI. Nem is kell. (de még hogy! :D )

(#6293) Goose-T


Goose-T
veterán

32 bites Windows 7-et telepítettem az új gépemre, amibe egy 4GB-os Kingston HyperX Blue memóriamodult tettem. Az mitől van, hogy csak 2,62GB-ot lát a Windows? A feleségem gépében is 4GB van 32 bites Win7-tel, de ott mégis sokkal több látszik. Abban Intel Core 2 Duo T5500 proci és integrált Intel VGA van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6294) stratova válasza Goose-T (#6293) üzenetére


stratova
veterán

Nem lehetséges, hogy itt 1 GB-ot levesz az IGP? A manual szerint legfeljebb 512 MB adható de megjegyzésként szerepel, hogy ennél frissebb adattal a chipset gyártója (AMD) szolgálhat (más lapban pedig kaphat 1024 MB-od a HD 6310).

(#6295) syler123 válasza Goose-T (#6293) üzenetére


syler123
veterán

Azért van mert 32bites wint telepítettél, az csak 4gb memóriát tud megcímezni max, abban minden memória benne van, videókari stb.
Tegyél fel 64 bitest és látni fogod a 4gigát.

(#6296) stratova válasza syler123 (#6295) üzenetére


stratova
veterán

Kétlem, hogy Brazos mellé VGA-t tett volna (legalábbis ez a konfigurációjában nem szerepel). Ezért gyanakszom én az IGP-re, 32 bites Win7 nálam 3.43 GB-ot lát a 4 GB-ból (Core i5-520M szintén, itt az IGP jelenleg 197MB-ot használ).
Az ASRock E350M1/USB3 UEFI-jében kellene megnézni az erre vonatkozó beállítást (sajnos nekem nincs ilyen lapom).

[ Szerkesztve ]

(#6297) kovacszk válasza stratova (#6296) üzenetére


kovacszk
senior tag

Szerintem videoókártya címszóval az IGP-re gondolt, mert tulajdonképpen az is.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6298) stratova válasza kovacszk (#6297) üzenetére


stratova
veterán

Igen, meglehet, hogy ugyanarra céloztunk.

(#6299) syler123


syler123
veterán

Igen arra gondoltam. Más kérdés, hogy nekem mindvégig integrált vga marad, amíg nem is ugyanazokat a címeket használja, mint a proci. Annyi hogy hogy egy kapal alá került a cpu-val... Osztott videó memória korábban is volt laptopokban stb...
Az APU megint más úgy én is szoktam hívni, hamár egybe van építve...

(#6300) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

üdv
a kérdés adott
esetleg vki tudna segíteni?
vagy másnál fennáll ugyan ez a probléma?

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.