Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7951) raidx válasza Mercutio_ (#7948) üzenetére


raidx
őstag

Itt a hardveraprón 100 000 Ft-ért árulták 2010-be. Vaterán jelenleg 80 000 FT villámáron van. Bár egy hónap és még nem volt érdeklődő.

Amúgy tetszetős kis kuckó!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7952) FLATRONW válasza Mercutio_ (#7948) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ezt hol tudnám megtenni, mert a BIOS-ban nincs rá lehetőség?

(#7953) cimp


cimp
senior tag

Sziasztok!

Egy msi e350ia-e45 -el szeretnék HTPC-t összerakni, de olyan sz@r a kép rajta, hogy nézhetetlen! Linux alatt meg vizszintesen szétcsúszik a kép.

Nincs valami ötlet, hogy lehet ebből htpc-t csinálni ha már azzal hírdetik, h arra való?!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#7954) Sethdobaloah válasza FLATRONW (#7952) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

brazos tweaker-re guglizz

...csak én vagyok helikopter?

(#7955) FLATRONW válasza Sethdobaloah (#7954) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az eddig is megvolt, de ott a processzor feszültségén kívül csak a NB feszültségét lehet még állítani.

(#7956) korcsi válasza cimp (#7953) üzenetére


korcsi
veterán

Milyen csatlakozóról kötötted milyen eszközre?
Mit jelent hogy szar a kép?

Eddig elég sok embernél bevált mint htpc, te sem gondolhatod hogy mindenki igénytelen...

Tehát a hiba az ön készülékében van.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7957) cimp válasza korcsi (#7956) üzenetére


cimp
senior tag

Ha azt hinném, hogy szar az eszköz akkor nem kérdezném, hogy mi a szart csináljak vele. HDMI vel egy sharp AQUOS lcd -re illetve Panasonic TH50PZ800E plazmára. Ezeken most egy popcorn illetve egy dune figyel, és azokkal jó a kép meg minden fasza.

Ezzel az a jelenség, hogy windows alatt XBMC hardveres gyorsítás bekapcsolása után foltos lesz a kép, olyan mint egy kevés színnel megoldott olajfestmény. Ugyanez linux alatt: a kép sokkal jobb, csak a gyors változásoknál vízszintesen szétcsúszik a kép alsó és felső része.

Ja! Azt is furcsállom, hogy a két platformon nem egyforma a video lejátszási beállításokban elérhető lehetőségek vannak. Mármint XBMC-n belül.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#7958) Goose-T válasza cimp (#7957) üzenetére


Goose-T
veterán

A pixelformátumod YCbCr-re van állítva?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7959) Paci. válasza iMaverick (#7947) üzenetére


Paci.
tag

Én meg Maxdatába :P

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#7960) iMaverick válasza Paci. (#7959) üzenetére


iMaverick
addikt

Kép

Tavaly szeptember... Fincsi.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7961) Paci. válasza iMaverick (#7960) üzenetére


Paci.
tag

Édsanyámnak ugyanilyet szereztem, csak még benne lakik az eredeti bele :D Az én Braa-m most ilyenben van, ha akarod lefotózom berendezve is. ;)

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#7962) Paci. válasza Paci. (#7961) üzenetére


Paci.
tag

Kicsúsztam az ötpecből, íme az 1.0-ás verzióm ;] .
A 0.0-ás verziót félve mutatnám meg, az ágyon volt összegányolva az 1.0 gép elejével (bekapcs gomb miatt), a táp donor P3 tetején (a táp miatt), egy USB-IDE külső vinyótok elektronikájára eszkábált DVD-lejátszóból kibuhetált optikával. Csak telefonnal mertem lefotózni :DDD

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#7963) korcsi válasza cimp (#7957) üzenetére


korcsi
veterán

Windows alatt catalyst videó beállításoknál minőség fül alatt kikapcsolni mindent, úgy megpróbálni (élkiemelés, zajszűrés, zajcsökkentés, blokkmentesítés) szín alatt is lehet próbálkozni, nekem defaulton mindenkinek narancs színű ajka volt.

Linux alatt tearing van (nincs vsync) catalystban talán ott is bel lehet kapcsolni ha fglrx-et használsz, open source driver így tudom alapból tudta ezt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7964) korcsi válasza iMaverick (#7960) üzenetére


korcsi
veterán

Ilyen házam nekem is volt, nagyon korrekt, csendes a tápja és elég tágas egy rendes mikró atx-es rendszernek is.

Bocs, nem figyeltem a szerekesztési időt :R

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7965) cimp válasza Goose-T (#7958) üzenetére


cimp
senior tag

(#7963) korcsi:(#7963) Köszönöm. Kipróbálom

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#7966) iMaverick válasza Paci. (#7962) üzenetére


iMaverick
addikt

A ház az nagyon üt, de a zajcsökkentett HDD az mégnagyobb flash! Azt jól látom, hogy szétvágott slag csőből csináltad?

korcsi: igen, eléggé korrekt kis házikó. Valami 3000Ft volt használtan, táppal együtt. A tápot viszont lecseréltem közben egy picoPSU-ra. Mindent a fogyasztás csökkentésért! ;]

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7967) Paci. válasza iMaverick (#7966) üzenetére


Paci.
tag

Jól látod! :DDD De csak mert egy exhumált samu250 került bele, jó tulajdonsága hogy rendesen rázza a kasznit. Régebben szilikontömlőből csináltam ilyet, de az elfogyott :O . Most már a maxdatában lakik a cucc, a csendes rendesen (gardenmodding műxik) ;] A következő lépés egy légcsatorna gyártása lesz a tápvenihez. Majd ha elmúlt a nyár és az őrület...

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#7968) cimp válasza korcsi (#7963) üzenetére


cimp
senior tag

Na köszönöm a segítséget. Ez a minőség fül dolog volt a megoldás. Ez a zajszűrés meg blokkmentesítés és dinamikus kontraszt úgy szétkenték a képet, hogy nézhetetlen volt.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#7969) csoresz


csoresz
csendes tag

üdv mesterek! asrock e350-et nyuzok most, 720p nél nincs probléma de 1080nál néha kb 20másodpercenként egy pillanatra akad a kép ez mitöl lehet?legujabb catalist van fenn ,minden féle lejátszo progival ezt müveli segitsetek!!! thx

[ Szerkesztve ]

(#7970) korcsi válasza csoresz (#7969) üzenetére


korcsi
veterán

Nem fut esetleg valami a háttérben, ami idönként megakasztja a gépet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7971) csoresz válasza korcsi (#7970) üzenetére


csoresz
csendes tag

nem , saját ssd-röl is és külsö vinyorol is produkálja!

(#7972) radi8tor válasza csoresz (#7971) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a merevlemezt akasztja meg, hanem a processzort például.
Futtass feladatkezelőt a háttérben, mikor filmet nézel. Lehet 100%-ra ugrik fel a proci terhelés.
Esetleg adj magasabb prioritást a lejátszó programnak (feladatkezelővel).
Másik codekkel vagy lejátszóval is meg kéne próbálni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7973) Mercutio_ válasza FLATRONW (#7952) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hopp, bocs, átsiklottam afölött, hogy netbook-ról van szó, esetleg az NB-nek adj egy kis feszt, hátha az megoldja, de az is lehet, hogy most az extrém meleg miatt tüszköl a rendszer :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7974) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Van egy E450-es Notim. Lefuttattam rajta Win beállításokat de a kikapcsolt dolgok között volt olyan ami miatt nem működik a mobil stickem. Vodás.
Mit lőhettem ki amire szüksége lehet?
Nagyából ezeket kapcsoltam ki.Win 7 32bit

[ Szerkesztve ]

(#7975) cimp


cimp
senior tag

Ez az openELEC kép szempontjából nagyon ott van! Viszint cserébe nincs hang :W !

Ezt megoldotta már valaki?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#7976) Tomix24 válasza csongi (#7974) üzenetére


Tomix24
addikt

Bocs, nálam nem volt Voda stick, és sok mindent kikapcsoltam annó :D
Futtatás menüpont / services.msc parancs

Bár nélam így van, és amire kell arra jó, de nálad gond lehet.
Ezeket kapcsold vissza, automata indítás. Majd gép újra indítás, és elvben jó lesz. Bár ki tudja.

Azóta már registry tisztítást nem ajánlok, mert törli a filmes kódek beállításokat, meg a VGA egyes beállításait.
Ezeket sem:
Progik tweak-hez:
Ultimate Windows Tweaker
giga tweaker
EnhanceMySe7en
tweaknow powerpack 2011
---
Már csak a hibernálást kapcsolom ki, a Superfech, PreFech, töredezettségmentesítőt, biztonsági mentést/vissza állítást, deffendert, tűzfalat, Ie9-et. Vinyó gyanánt az SSD ezen felül mindenre megoldás. Multi tasking/gyors gép érzet. Most erre esküszöm, bár már azóta 2x fejlesztette a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#7977) canniball válasza cimp (#7975) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam volt hangja, jól állítottad be a hangkimenetet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7978) csongi válasza Tomix24 (#7976) üzenetére


csongi
veterán

Megpróbáltam, ez sem segített. :( nah mindegy, majd újra telepítem csak előtte mentenem kell.

(#7979) cimp válasza canniball (#7977) üzenetére


cimp
senior tag

Van hang!!!!
Akit érdekel [link]
a megoldás itt megtalálható.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#7980) raidx válasza csongi (#7978) üzenetére


raidx
őstag

A Win 7 óta van egy beépített lemezkép mentés funkció. Telepítés után érdemes mindjárt egy mentést eszközölni mert akár egy frissítés, driver vagy egyéb buhera bezavar van hova visszatérni. Mondjuk én a frissítések települése után is szoktam egyet készíteni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7981) raidx


raidx
őstag

Lányomék egyik gépébe megadta magát a 350W-os Chieftec táp. Nézegetem a helyi kínálatot de 400W-nál kezdődnek. Arról nem is beszélve, hogy már ezeket a mai tápokat nem is igen ismerem. Valami jó típust ajánljatok de ne 40-50 ezerért. :F
Köszi előre is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7982) Csicsóka válasza raidx (#7981) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez a be quiet! nálam szépen csendesen teszi a dolgát. Van belőle 300 W-os is ha az elég. FSP bélés van benne.

(#7983) iMaverick válasza raidx (#7981) üzenetére


iMaverick
addikt

Támogatom Csicsóka kolléga hsz-t: az FSP kellően jó ár/érték arányú tápokat gyárt!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7984) raidx válasza Csicsóka (#7982) üzenetére


raidx
őstag

Köszi!

300-al már nagyon ki lenne centizve. Valószínűleg 400W FSP lessz akkor mert az kapható helybe. Ugyan van még Codegen (talán ne!), AKYGA (teljesen ismeretlen), M-TECH-ről szintén nem sokat tudok. Na meg egy pár huszon-harmincnál kezdődő nevesebb de már 600-asok.
Évek óta kimaradtak ezek a nagy tápok mert sem az Atom sem a Brazos nem él velük.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7985) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

moin,

van itt olyan, aki Brazoson diablo3-azik? :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7986) cimp


cimp
senior tag

Sziasztok!

Van egy usb-s LCD-m (lcd2usb, usb smartie). Ezt rá lehet valahogy izgatni, XBMC-re? Vagy csak a smartie-n keresztül lehet meghajtani az XBNC-s pluginnal? Amit az XBMC LCD funkcióról találtam az nem akar működni.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#7987) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#7985) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Én igen. ;)

cimp: szerintem eltévedtél ezzel a HSZ-el. Tedd fel inkább az XMBC topicban. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7988) cimp válasza radi8tor (#7987) üzenetére


cimp
senior tag

oké

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#7989) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Összeraktam egy netezős gépet Asrock E350M1 alaplapból ilyen Feel 202 házban.
Kissé hangosnak találom az egy szem processzor hűtő ventillátort. Milyen ventit ajánlotok, ami csendesebb, egyszerűen felszerelhető és megfelelő hűtést biztosít? Nem HTPC, tehát nem kell extra halk.

(#7990) syler123 válasza Celtis (#7989) üzenetére


syler123
veterán

Nekem ettől sokkal halkabb lett.

Csak kicsit szabályozd majd le a ventit. Ezzel konkrétan nincs is hangja, csak ha odamész meghallgatni. Bár nekem alul is van feszelve, lehet azért nem kell neki kakaó...

[ Szerkesztve ]

(#7991) radi8tor válasza Celtis (#7989) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem olyan házam volt, amiben az a rácsos rész ki volt vágva és egy 12 cm-es halk ventilátor volt rátéve kívülről.
Nem túl esztétikus, de hasznos. :)

⭐ Stella

(#7992) Mercutio_ válasza Celtis (#7989) üzenetére


Mercutio_
félisten

A rács piszok sokat hozzátesz a szélzajával, nekem 100mm-es scythe slip stream volt benn ami elég csendes, de a rácsot rátéve olyan hangja volt mint egy fenyőerdő szeles időben :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7993) Gabor970


Gabor970
addikt

sziasztok!

Nézegettem a pico psu tápokat. Amiket [találtam] azoknak 20 tüskéjük van, viszont ahogy nézem a brazosos lapokat, azokon 24 tűs a tápcsatlakozás. Mi a megoldás?

Köszönöm!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#7994) radi8tor válasza Gabor970 (#7993) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bele lehet dugni a 20 pinest a 24 pinesbe simán. No para!

[link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7995) kovacszk válasza Gabor970 (#7993) üzenetére


kovacszk
senior tag

Semmi extra egyszerűen nem lesz 4 tüske bedugva, általában nem okoz semmilyen gondot, ha mégis akkor pedig lehet kapni 20-24 tűs átalakítót.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#7996) Celtis válasza syler123 (#7990) üzenetére


Celtis
veterán

Ahogy nézem ezek az low-noise megoldások, a fordulatszámot korlátozzák, így viszont jóval kevesebb a levegő szállítási kapacitás.

Pl Sharkoon 4cm-esek.
EAN Version Dimensions (mm) Fan speed (rpm) Airflow (m³/h) Noise level (dB(A))
4044951005444 Midrange 40x40x10 5000 7,5 25
4044951005451 Power 40x40x20 6200 11,8 26
4044951005468 Low-Noise 40x40x20 3300 6 16

Nem tudom a gyári venti melyik kategóriába esik, ha "power", akkor egy "low-noise" venti igen kevésnek tűnik a fele akkora kapacitásával.

A visszaszabályozás BIOS-ból oldható meg?

(#7997) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

alapból le is van takarva az extra 4 pin az összes alaplapon, ami nem igényli hogy be legyen dugva. Legalábbis nekem le volt az összesen :)

...csak én vagyok helikopter?

(#7998) Celtis válasza Mercutio_ (#7992) üzenetére


Celtis
veterán

Hogyan lehet ráapplikálni egy nagyobb ventillátort a bordára?

(#7999) syler123 válasza Celtis (#7996) üzenetére


syler123
veterán

Ennek a NoiseBlockernek nagyobb a légszállítása azonos fordulaton, tehát lentebb lehet venni a fordulatot. Ha ugyanazon a fordulaton hagyod, mint a gyári, akkor is halkabb. Biosban kell állítani.

(#8000) raidx válasza Gabor970 (#7993) üzenetére


raidx
őstag

Az Asrock lapoknál le van ragasztva az a 4 tűs rész és nincs rá szükség. Megy anélkül is.

Mivel a Brazos lapokat sokan használják PicoPSU-val és senki nem problémázott a +4 hiánya miatt nagy valószínűséggel minden típusnál működik a dolog. Ez így igaz az Intel Atom lapokra is. Azt külön teszteltem. Atomos fórumba volt egy srácnak gondja vele de kiderült, a PicoPSU volt a hibás gyárilag.
Régebbi tápoknál található még 24 tűs csati a maiaknál már 20+4 a kialakítás.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.