Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6301) Hokoyumi válasza Hokoyumi (#6300) üzenetére


Hokoyumi
tag

probléma megoldva

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#6302) raidx válasza Goose-T (#6293) üzenetére


raidx
őstag

Mert buta a Windows!

"1. Kattintsunk a Start menüre és az ottani kereső/indító mezőbe gépeljük be a már jól ismert „msconfig” parancsot. (ha az UAC közbe szólna, mivel még mindig nem kapcsoltuk ki akkor kattintsunk a folytatásra.)
2. Ezt követően megjelenik az MSConfig nevü kis segédprogram ahol a Rendszerindítás(Boot) fülre ott pedig az alapértelmezett operációs rendszer sorára állva kattintsunk a Speciális Beállítások (Advanced Options) ikonra.
3. A megjelenő ablakban a „Processzorok száma”(Number of Processors) opciót jelöljük be, melyet követően aktív lesz a legördülő menü ahol válasszuk a rendelkezésre álló maximális processzor (mag) számot.
4. Itt érdemes megadni a maximálisan használható memóriát is.
5. Ha kész vagyunk rögzítsük a beállításokat „OK” gombra kattintva, majd tegyük ugyanezt az MSConfig fő ablakában is. Ezt követően a következő rendszerindításkor már minden rendszererőforrást kihasználva gyorsabb boot idővel indul a Windows 7
"

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6303) iMaverick válasza Hokoyumi (#6301) üzenetére


iMaverick
addikt

Megint okosabbak lettünk! :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6304) donat_sz válasza raidx (#6302) üzenetére


donat_sz
senior tag

mi a javasolt maximális memória beállítás?
illetve milyen mértékegységben van a memória?

thanks a hasznos infóért! :R :R :R

(#6305) Goose-T válasza raidx (#6302) üzenetére


Goose-T
veterán

Kösz, ezt megnézem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6306) raidx válasza donat_sz (#6304) üzenetére


raidx
őstag

Ha nem kínálja fel automatikusan akkor amennyit bele raktál.

1 Giga: 1024
2 Giga: 2048

4 Giga: 4096

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6307) donat_sz válasza raidx (#6306) üzenetére


donat_sz
senior tag

köszi, így tiszta.
amúgy felkínálta, de nem volt számomra egyértelmű, így inkább a mem-et elsőre visszacsináltam :B

(#6308) Armagedown válasza raidx (#6302) üzenetére


Armagedown
őstag

ez csak egy városi legenda , a Windows az összes memóriát és magot használja induláskor , ha érdekel nézz utána hogy tényleg így van

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6309) raidx válasza Armagedown (#6308) üzenetére


raidx
őstag

Miután meggyűlt a bajom a Windowszal a "Városi legenda" miatt utána néztem és a fenti megoldást találtam ami meg is oldotta a problémát.

Eredetileg 1 Giga ram volt a gépben kapott még 1 gigát és továbbra is 1 gigát használt. Ugyan úgy csak egyik mag dolgozott a másik csak volt. Mivel nem láttad a gépemet akkor, így lehet városi legendának nevezni, vagy aminek akarod de a problémámat megoldotta.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6310) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Sziasztok!

A következő merényleten gondolkodom: jelenleg egy laptop van használatban otthon mindenre - net, munka - és ugyanez a gép szolgál htpc-ként is, vga-val egy lcd tv-re kötve, Boxee-val.
Szeretném a laptopot felszabadítani, ezért az lenne a kérdésem, hogy egy Brazos konfig 2 monitorral (ill. egy tv-vel és egy monitorral) "megbírkózna" a feladattal? Gondolok itt arra, hogy valaki a monitoron netezik, közben pedig a tv-n egy full hd film fut.
Vagy esetleg egy ION-os lap + Atom proci is képes lenne erre?

Köszönettel,
Bobolit (aka Victorpictor)

(#6311) donat_sz válasza Bobolit (#6310) üzenetére


donat_sz
senior tag

én hasonlót használok, bár a film lejátszására mára nem a HTPC-t használom többnyire hanem a TV és servio-val adom át neki az adatot, így határozottan megy a két dolog egymás mellett, viszont itt feltétel a TV hálózatba köthetősége és hogy filmlejátszásra is képes legyen.egyetlen problémám, hogy az audio sávok közül nem tudok választani, de (pluszba mellérakott) felirattal semmi gondom.
és nem mellesleg egy távirányítóra van szükség mind a filmnézéshez, mind a tv-hez :)

(#6312) Bobolit válasza donat_sz (#6311) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Hát igen, az eléggé más felállás.
A kérdés az, hogy bírja-e a proci a netezés + filmnézés kombót, ráadásul dual monitorral.

(#6313) Goose-T


Goose-T
veterán

Másnak is van problémája a Media Player Classic Home Cinema-val? Itt vázoltam részletesen, mi a bajom vele. Megy a DXVA gyorsítás, csak szabályos időközönkét megakad az egyébként nagyon sima lejátszás.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6314) raidx válasza Goose-T (#6313) üzenetére


raidx
őstag

MPC Beálítások, Belső szűrők, MPEG-2 Video (DXVA) - dupla katt, a feljövő ablakba alul a DXVA(H 264) Kompatibilitás teszt, Összes teszt kihagy , Alkalmaz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6315) donat_sz válasza Bobolit (#6312) üzenetére


donat_sz
senior tag

nem véletlenül módosult, mert filmnézés közben néha egy-egy oldal betöltésénél jött némi lassulás a filmben, főleg javaban gazdag oldalaknál. nekem az személy szerint nem volt kielégítő.

(#6316) Goose-T válasza Bobolit (#6312) üzenetére


Goose-T
veterán

A konfigomat ezekből raktam össze:

* ASRock E350M1/USB3: ~29000HUF
* LC-Power LC-1340mi ház 75W-os külső táppal: ~11000HUF
* Kingston HyperX blu 4GB DDR3-1600 RAM: ~6700HUF
* Western Digital Scorpio Black 320GB 7200rpm 2,5" HDD: ~22000HUF
* +1 kiegészítő 4 centis venti a házba, sajnos kellett, Titan TFD-4010M12Z: ~700HUF
* noname HDMI kábel: ~1200HUF
* Logitech K400 fotelbillentyűzet: ~10000HUF

A gépet egy Panasonic TX-L42E30 LCD TV-re kötve használom, más kijelzőt nem kötök rá.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6317) syler123 válasza Goose-T (#6316) üzenetére


syler123
veterán

Üdv köztünk!

Biztos nagy megelégedéssel fogod használni.

Apropó árak, én nagyon jó időben vettem, nyáron lehetett, fene sem tudja rossz az időérzékem :D De 19k-ért vettem az Asrock lapot, 4500ért 4giga Kingmax memóriát, 13500ért 640 gigás Samu hdd-t. Nekem a ház volt valamivel drágább, 10k a ház és ahhoz nem volt adapter.

(#6318) Goose-T válasza syler123 (#6317) üzenetére


Goose-T
veterán

Azóta sajnos sokminden közbejött: forintgyengülés, thaiföldi árvíz, áfaemelés, kínai exportkorlátozás a ritkaföldfémekre. Egyik sem csökkentette az árakat.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6319) MZperX75 válasza donat_sz (#6315) üzenetére


MZperX75
addikt

"mert filmnézés közben néha egy-egy oldal betöltésénél jött némi lassulás a filmben, főleg javaban gazdag oldalaknál. nekem az személy szerint nem volt kielégítő."

Feladatkezelő-folyamat(lejátszó progi)-jobb klikk ,prioritás beállítása-magasra állít vagy normálnál magasabb prioritásba.
A net mellett nem akad a film,csak a net lesz egy picit lassúcska,de megy :)
üdv!

(#6320) MZperX75 válasza Goose-T (#6318) üzenetére


MZperX75
addikt

Tavaly Április 30.-án sikerült bevásárolnom a mostani Brazos,kis konfigemet.
1-hónap múlva eladtam a "nagy " gépem(Phenom2-945/4G-Ram-HD4870 CFX)
Ez akkor mond valamit! Nem?

Mondjuk akkor nagyon jó árban voltak az alkatrészek!

(#6321) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Idei roadmap innen

[ Szerkesztve ]

(#6322) kovacszk


kovacszk
senior tag

Most néztem ezt az openelec-et. Hát egyenlőre tökéletes, pont annyit tud amennyit kell. Már csak egy net böngésző hiányzik belőle, néha jól jöhet.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6323) zsolt501 válasza kovacszk (#6322) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ami viszont nálam kevés az hogy 32bites a verzió és nem 64bit, és így a 4GB-RAM olyan mintha nem lenne...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6324) MZperX75 válasza zsolt501 (#6323) üzenetére


MZperX75
addikt

miért is?
A brazos IGP levesz 512M
marad 3.5Giga amit 32bites OP megcímez,tulajdonképp nincs nagyon veszteség,nem?

(#6325) syler123 válasza MZperX75 (#6324) üzenetére


syler123
veterán

Amúgy igazad van, túl sok veszteség nem lehet, mivel a vidkarinak nincs külön memóriája... Ha bent lenne egy 512-es videókártya akkor lenne nagyobb gáz, mert annyi tuti lejönne.

(#6326) gallus válasza Goose-T (#6316) üzenetére


gallus
aktív tag

Nagyon elmentek az árak gyerekek :Y
Ez több mit 80.000Ft.
Tudom, hogy nem ugyan az, de nem érte volna meg jobban egy brazos netbook?

(#6327) syler123 válasza gallus (#6326) üzenetére


syler123
veterán

Nem hinném, ha nem netbookot akar akkor nem. Ennyi erővel itt mindenki vehetett volna netbook-ot. Én pl nem hordozni akarom, hanem szépen beállítani a szekrénybe.
De valóban nagyon drága. Főleg a hdd-k mentek fel...

(#6328) kovacszk válasza MZperX75 (#6324) üzenetére


kovacszk
senior tag

A 3gb memóriahatár az egész rendszerre érvényes, minden memóriának van címe, vga, rendszer, bios, hang.

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6329) kovacszk válasza MZperX75 (#6324) üzenetére


kovacszk
senior tag

Bocsi kétszer ment

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6330) Goose-T válasza gallus (#6326) üzenetére


Goose-T
veterán

Van két notink otthon, nem kell netbook. Kifejezetten TV-re köthető minigépet akartam, már rég össze akartam rakni egy ilyet. Hiányzott a számítógép-szerelés. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6331) Goose-T válasza raidx (#6314) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez sem segített. Végül az oldotta meg a problémát, hogy nem az MPC-HC automatikus felbontásváltását használtam, hanem beállítottam Windows-ban a 23Hz-et, így röccenésmentes lett a lejátszás. Annyira optimalizálva van ez a hardveres dekódolás, hogy szabályosan kihűlt a gép, mialatt megnéztünk egy 1080p-s filmet. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6332) gallus válasza Goose-T (#6330) üzenetére


gallus
aktív tag

Igazad van, a laptopot azért "utálom", mert nem lehet moddingolni.
Arra van asztali gép :)
A gyerek brazosa 60 ezerbe volt. Nem sokkal kevesebb, de legalább nem egyszerre kellett kiadni. Ha most kellene megvenni nem adnék érte még ennyit sem.
Lehet hogy el vagyok maradva az árak szintjén, de ez elvi kérdés nálam.

Kellemes vasárnapot mindenkinek. :))

(#6333) Zomblaze


Zomblaze
csendes tag

Sziasztok!

Most gyarapodtam egy Asrock E350M-el és lenne vele egy olyan problémám, hogy a 720p-és és afeletti felbontású filmeket a VLC rettenetesen szaggatva játsza le(A youtube jól megy). Legfrissebb VGA driver telepítve van.
32bites win7-em van, mivel ilyenem van legálisan.
Már :W Segítsetek, ha tudtok.

(#6334) Zomblaze válasza Zomblaze (#6333) üzenetére


Zomblaze
csendes tag

Ja és nem az összes 720p videóval csinálja ezt, csak a nagyobbakkal. A sima sorozatrészek gond nélkül mennek.

(#6335) raidx válasza Zomblaze (#6333) üzenetére


raidx
őstag

Próbálkozz az MPC HC-vel a VLC helyett. Brazos + Win7 nem nagyon szeretik a linuxos jegyeket magán viselő VLC-t.

Ha jól tudom a 64 bites Win7 elfogadja a 32-es kódját. De ezt majd megerősítik vagy megcáfolják a fórumtársak.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6336) iMaverick válasza raidx (#6335) üzenetére


iMaverick
addikt

Azt írja Zomblaze kolléga, hogy 32bites Win7-en nyomul... Azon csak a 32bites MPC HC fog futni. :K

Zomblaze: csak javasolni tudom raidx kolléga ajánlását! MPC HC-vel nyomulok ugyancsak Asrock-on és semmi nyűgöm, pedig inkább 1080p-t szoktam bámulni rajta.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6337) MZperX75 válasza Zomblaze (#6333) üzenetére


MZperX75
addikt

Ha a rendszert használni is akarod,akkor nem árt egy kodek csomag,DX11-et,és egy két olyan film lejátszót beszerezned ami támogatja a GPU-n keresztül a HD FullHD lejátszást.

Microsoft DirectX SDK (June 2010)
Sharks codek
mpc-hc32
Slash pro

A kollégák kijavítanak ,ha valamit rosszul,írtam vagy hiányosan!
Üdv!

(VLC uninstall azonnal!)

[ Szerkesztve ]

(#6338) raidx válasza iMaverick (#6336) üzenetére


raidx
őstag

Én nem írtam az MPC HC-nál 32 vagy 64-et.

Azt említettem meg hogy állítólag a 64 bites Win telepítő elfogadja a 32 bites kódját. Ha ez igaz, érdemes átváltani.

Ez feltétlen kell! Az MPC hiányolja is az első indításkor: http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=17431. (A Microsoft DirectX SDK (June 2010) netes telepítője)

MZperX75 kolléga további ajánlásai is jó ha fent vannak! A Shark kodek kimondottan Win 7-hez készült és ritkán van rá szükség de nem okoz semmi hátrányt, hogy fent van. Viszont nem akkor kell vacakolni amikor akad a film, hogy mi is a gond. [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6339) iMaverick válasza raidx (#6338) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor félreértettelek.

Hát ez a 32/64bit-es téma így érdekes, mert ugye annó a M$ közölte, hogy ha 32bites Win-t veszel, akkor a 64-eset nem használhatod és vica-versa... Szóval nem hiszem, hogy a kettő kódja felcserélhető lenne...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6340) kovacszk válasza iMaverick (#6339) üzenetére


kovacszk
senior tag

De igen, tökéletesen aktiválható. Nincs már ilyen megkülönböztetés. Van netbookomon home premium 32 bites volt eredetileg, 64 raktam rá a kód jó volt.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6341) raidx válasza iMaverick (#6339) üzenetére


raidx
őstag

Vagy egyik vagy másik lehet a gépeden. Egyszerre mindkettő nem. Úgy tudom, a kód átjárható.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6342) iMaverick válasza kovacszk (#6340) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez jó hír, mert az egyik kollégámnak pont ez a baja, én meg akkor félrevezettem! :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6343) MZperX75 válasza raidx (#6338) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem is tudom ki volt a mesterem! :U

:R :R :R

(#6344) canniball válasza Zomblaze (#6333) üzenetére


canniball
nagyúr

A hw-s gyorsítást bekapcsoltad?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6345) Zomblaze


Zomblaze
csendes tag

Sziasztok,

Köszi a válaszokat. Teszek most egy próbát az mpc-vel, aztán tolok rá egy reinstallt 64bit-es win7-el. A VLC-ben kipróbáltam az összes gyorsítási megoldást, de nem sokat dobtak a helyzeten.
Még olyan tippem van, hogy kevés a 2 giga ram amit belepakoltam.

(#6346) Zomblaze


Zomblaze
csendes tag

Bingo!

MPC-vel gond nélkül lejátsza az eddig problémás filmeket.
Köszi a segítséget srácok!

(#6347) raidx válasza Zomblaze (#6345) üzenetére


raidx
őstag

"Még olyan tippem van, hogy kevés a 2 giga ram amit belepakoltam."

Az biztos, hogy a Win 7 4 gigával jobban érzi magát de kevésnek a 2 giga sem kevés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6348) iMaverick válasza raidx (#6347) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6349) gallus


gallus
aktív tag

Srácok segítsetek már nekem!
A feladatkezelőben a fizikai memóriának ennyinek kell lenni?
Akárhogy számolom, sehogy nem jön ki a 4GB.
Tudom, hogy a 32 bit nem mindet látja, de akkor sem.
Már teljesen összezavarodtam.
512MB van a videonak lefoglalva.
Köszi.
[link]

(#6350) zsolt501 válasza gallus (#6349) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha 32 bites a win akkor bizony jól látja, mert 3 GB a határ és ebben a videó memória is bele tartozik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.