Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7501) raidx válasza iMaverick (#7488) üzenetére


raidx
őstag

Nyugodtan telepítheted! Első bootoláskor kell belépni a beállításokba és beállítani a megfelelő lemezkezelést. Alapból IDE van neki én meg AHCI-t használok natívba- Azért volt a kékhalál.

Ezen a gépen Win 7 van. Egy 32 bites Intal Atomos masinán tesztelgetem a Win 8-at de a Metró felület nem asztalira való így idegenkedek tőle. Egyébként az atomos gépen volt Win 7 is. Így azt tudom mondani, gyorsabb a 8-as de nehezebb kezelni.

Brazosnak ajánlott 4 Giga ramot adni és x64-es Wint. Mazoistáknak meg ott a Linux. ;]

Sajna, AMD-Linux nem túl jó barátok. De anno az Intel atom sem volt Linux párti

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7502) Mercutio_ válasza Garold (#7493) üzenetére


Mercutio_
félisten

1x4GB, tudom, nem segítettem :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7503) Brogyi válasza szotadi (#7485) üzenetére


Brogyi
senior tag

Biztos leírom csak az Mplayer-t meg akarom csinálni,mert vaapi nélkül viszi a 10bites 1080p-t. Ezenkívül minden teszt file amit én próbáltam az lefutott, de sajna a vaapi még nem megy vele.A VLC képe nem tetszik, hasonlít a linuxos XBMC-re.Egyébként a Mint 13 valóban sokkal jobb ezen a téren.Eddig ez volt az első amire tudtam vaapi-t varázsolni.
Majd belinkelem mikor kapok segítséget, és rendbe lesz az Mplayer is. Ugyanis biztos van még egy kis driver linkelési hiba.
A BIOS linket köszi, majd frissítek én is.

(#7504) brazosjuzer


brazosjuzer
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni! Van egy ASUS E35-M1MPRO AMD E350-es gép 64 bites WIN7-tel. Az XBMC-vel van egy kis problémám. Ha pl.: "képek" menüpontot megnyitom vagy a kiegészítőknél kiválasztom a "telepítés zip fájlból" menüt akkor iszonyatosan belassul olyan mintha lefagyna de aztán nagy nehezen elindul. Futtattam kis ablakban de tuti nem fagy csak valamitől lassú. A processzor terhelés 40/60%, az nem lehet probléma szerintem. Úgy vettem észre csak akkor csinálja ha kell a file menedzsert is használni.

Nincs valakinek valami tippje, hogy mit lehet vele kezdeni mert nagyon bosszant.

Köszönöm!

(#7505) raidx válasza Brogyi (#7503) üzenetére


raidx
őstag

DirectX paccot frissítetted?

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7506) bumi válasza raidx (#7501) üzenetére


bumi
tag

Valahol a neten le van írva, hogyan lehet kikapcsolni a metro felületet!

(#7507) Goose-T


Goose-T
veterán

Valaki felrakta ASRock E350M1 alaplapra a Zalman ZM-NBF47-et: képek itt és itt. Lehet, hogy én is belevágok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7508) syler123 válasza Goose-T (#7507) üzenetére


syler123
veterán

Venti nélkül? :Y

[ Szerkesztve ]

(#7509) raidx válasza bumi (#7506) üzenetére


raidx
őstag

Egyre nehezebb mert az MS ragaszkodik hozzá és a véglegesbe még a startmenü utánzatokat is tiltani akarja! Jelenlegi tapasztalatom, hogy buhera után marad egy 7-es. Elvesztem azt a pici gyorsaságot amit a 8-as hoz, mondjuk IE hidegen hagy mert nem használom (bár 8-asba elég fürge). Akkor meg maradok a jól bejáratott hetesnél.
Ja! Meg az XP módra is szükségem van ami a 8-asba talán nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7510) Ayg0


Ayg0
senior tag

valaki találkozott már ezzel a hibával?

ha igen, miért nem tudja kiolvasni?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#7511) radi8tor válasza Ayg0 (#7510) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Reboot után sem?

⭐ Stella

(#7512) raidx válasza syler123 (#7508) üzenetére


raidx
őstag

Az egy passzív hűtő, de a gyártó azt javasolja, legyen valami légáramlat tehát egy jobb fajta házhűtéssel elvan.

@Ayg0

Még a Brazos hőskorba! Nem ismerte még a legelején és vagy valótlant mondott vagy hibát jelzett. Elég hamar megszünt!

Próbáltam és működik!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7513) Petyb00 válasza Ayg0 (#7510) üzenetére


Petyb00
aktív tag

Próbáltad már emelt jogokkal futtatni, jobb gomb run as admin.

(#7514) Petyb00


Petyb00
aktív tag

Sziasztok!

van egy furcsa problémám az asrock E350M1-emmel.
Ha később kapcsolom be a TV-t mint ahogy a gépet, nincs hangom, valamiért nem érzékeli hogy rá lenne dugva a TV.
Ha kihúzóm és visszadugom a HDMI-kábelt, (bekapcsolt gép és TV mellett) egyből magához tér és lesz hang a TV-n.
Ha egy ilyen kihúzo-bedugom után ismét kikapcsolom és vissza a TV-t akkor megint nincs hangja.

Mi lehet a baj? felraktam a legfrissebb drivereket és a BIOS-t is lefrissítettem a gépen, de semmi javulás.

ötlet?

(#7515) raidx válasza Petyb00 (#7514) üzenetére


raidx
őstag

Valamikor lehetett tiltani, hogy érzékelje e a csatlakozást/csatlakozott eszközt. Most csak az előlapi érzékelés tiltását találom.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7516) Ayg0 válasza radi8tor (#7511) üzenetére


Ayg0
senior tag

azután sem.

(#7513) Petyb00

azok a fránya jogok... ez volt a ludas, köszönöm a tippet! :R

mégvalami_1: az E-350 tapasztalatok szerint 24/7 hány °C-ig mehet? nem szeretném kinyírni, ezért érdekelne.

mégvalami_2: össze van szedve valahol azoknak a programoknak a listája, amik kamatoztatni tudják az APU előnyeit?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#7517) Tomix24 válasza Petyb00 (#7514) üzenetére


Tomix24
addikt

catalyst 11.3-at használj... az új hang bugos.

(#7518) raidx válasza Ayg0 (#7516) üzenetére


raidx
őstag

1., A -HDD-ket tartsd 40° alatt (ha vannak)) azoknak a hűvös az ideális. CPU-t 60° alatt amúgy ő megvédi magát, ha nagyon melege van visszavesz akár 0-ra is. Viszont, ha 60° körül fűtesz vele az egész kuckóba nagyon meleg lessz és az hosszútávon életet rövidít.

2., Mivel szinte naponta bővül a választék nehéz összeszedni. A legfrissebb böngészők mind tudnak élni a lehetőséggel. Média lejátszó legtöbbünknél az MPC HC vált be. A legfrissebb tömörítők is tudnak élni az APU nyújtotta előnyökkel.

Amúgy a jogok kényesebbek mint XP alatt volt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7519) szotadi válasza Brogyi (#7503) üzenetére


szotadi
tag

Ezt most találtam [link]
ezek szerint nem csak én gondolkozom nVidia vga-ba. ;]
These components are used:
- ASUS E35M1-l deluxe
- Gigabyte GT 430 OC
- 4 GB Corsair DDR3 @ 1333
- Be quiet! straight power E8-400W
- Seagate Momentus 7200 rpm 2.5 inch hard disk
- NoiseBlocker BlackSilent Fan XK2

+ ezt magyarázza meg nekem valaki [link] E350+Radeon HD 6450 ??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#7520) Tim82 válasza szotadi (#7519) üzenetére


Tim82
nagyúr

+ ezt magyarázza meg nekem valaki [link] E350+Radeon HD 6450 ???

"A PCI Express portba helyezhető Radeon HD 6450 az AMD érkező 11.4-es Catalyst driverével hibrid CrossFire módban is alkalmazható a Brazos platform mellett, vagyis az APU-ban található IGP és a Caicos GPU képes összedolgozni a játékok futtatásánál." [forrás]

Amúgy a www.retropcmania.com egy bolgár (!) tesztoldal, néha elég fura tesztekkel (pl. ez, amikor egy 2002-es (!) notebook-on futtatnak Crysis-t, dokkoló és az abba - adapterrel - beletett low-end 8400GS segítségével).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7521) Brogyi válasza Petyb00 (#7514) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez így működik az idióta HDCP key miatt.Ha kikapcsolod a TV-t újra azonosítania kell.A HDMI kábelen egy fajta hand shaking zajlik le amit Te felborítasz.
Ez copy protection.Szóval nyugi, nincs baj. :)

(#7522) Petyb00 válasza Brogyi (#7521) üzenetére


Petyb00
aktív tag

De régen nem volt ilyen..., mit rontottam el? segít ha a régebbi catalistet visszarakom?

(#7523) canniball


canniball
nagyúr

Minap szóba került itt a BIOS-frissítés, a Good Night LED funkció miatt megejtettem én is. Ezen oldal szerint ezzel "...a ház és a billentyűzet LED-jei automatikusan kikapcsolnak, amikor a rendszer készenléti üzemmódban vagy hibernálva van." Nekem viszont teljesen kikapcsolta a ledet, bekapcsoláskor felvillan majd mindjárt ki is alszik. Nálatok működik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7524) raidx válasza canniball (#7523) üzenetére


raidx
őstag

Sajnos igen. Néha úgy kikapcsolja a key ledeket, hogy behal a billentyűzet és csak restartra jön vissza. Olyan is volt már, hogy táp ki/be kellett az élesztéshez.

Ezek főleg akkor fordulnak elő, ha hosszabb időre magára hagyom a gépet. Ezért, ha tudom, hogy nem csak 1-2 perc, inkább megnyomom a sleep gombot és hibernálódik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7525) bumi válasza raidx (#7509) üzenetére


bumi
tag

Szóval azt mondod, hogy ha kikapcsolod a metrót, akkor már nincs értelme a 8-asnak? :F

(#7526) canniball válasza raidx (#7524) üzenetére


canniball
nagyúr

Remek, akkor csöbörből vödörbe... Pedig hogy megörültem hogy van megoldás a készenlétben idegesítően villogó ledre. :(((
Nálam amúgy a billentyűzet ledet nem kapcsolja ki, a házon lévő power ledet viszont végleg lelövi, ha működik a gép akkor sem világít.

A bill. lehalását (érdekes módon be tudtam kapcsolni vele a gépet, csak utána eltűnt) viszont én a korábbi BIOS-szal (talán a második volt fent) is tapasztaltam párszor, aztán elmúlt. Hála az égnek most ez is megint előjött. :W

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7527) raidx válasza bumi (#7525) üzenetére


raidx
őstag

Eddigi teszteléseim alapján elveszik minden új ficsőr, mintha 7-es volna csak. Az MS meg teljesen el is akarja lehetetleníteni a végleges kiadásba a manipulációt a hírek szerint.

@canniball

Igen. Én is úgy emlékszem, hogy a második verziónál kezdett ez a probléma megjelenni. Gondolkodom is, hogy vissza teszem az előző BIOS-t mert az nem csinálta már. A power led elvileg világít. Nézd meg teljesen sötétbe, akkor lehet kicsit látni. De ezt már az előző is így csinálta nekem. Nálam csak a HDD led villogása látszik. Persze csak, ha csinál valamit!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7528) syler123


syler123
veterán

Jó lenne valami led fényerő állító windows alá is. Azért EPC3-nak van egy fényereje :D
Aztán amikor akarom lejjebb veszem ha nem akkor meg világít. De gondolom ilyen nem lesz. Vagy teszek a vezetékre egy kapcsolót, ha nincs más mód :D

(#7529) madgie


madgie
titán

Na most martam meg magam :D
Lerendeltem egy ócsó MSI E350IS-E45-öt meg egy LC-Power 1340mi házikót, és nem érnek el a ház előlapi kábelei az alaplap csatlakozóihoz :U :DDD

(#7530) Goose-T válasza madgie (#7529) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor szerencsém volt az ASRock alaplappal, mert ott elér. :D Lehet kezdeni a toldozgatást...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7531) madgie válasza Goose-T (#7530) üzenetére


madgie
titán

Hú, de utálom... tősgyökeres lakótelepi kölökként még egy pákám sincs :D

#7532: végül is, míg egyszer összerakom, az is működne :DD

[ Szerkesztve ]

(#7532) Goose-T válasza madgie (#7531) üzenetére


Goose-T
veterán

Kiskés + szigszalag, oszt jóvan! :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7533) Goose-T válasza syler123 (#7508) üzenetére


Goose-T
veterán

Az Amazonon egy vásárló azt állítja, hogy teljesen jól hűti a procit: "a CPU hőmérséklete csak 2 fokkal magasabb a házénál, szóval gyorsan elvezeti a hőt".

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7534) raidx válasza Goose-T (#7532) üzenetére


raidx
őstag

Szigszalag helyett inkább zsugorcső 100-200 Ft métere és stabilabb mint a szigszalag.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7535) canniball válasza raidx (#7527) üzenetére


canniball
nagyúr

Tegnap már teljesen sötét volt amikor felraktam, igaz a lámpa égett, majd ma este megnézem anélkül. De ez így akkor sem fain, úgy tűnik marad valami hardveres beavatkozás.

Goose-T!
Nem tudom ez házhűtés nélkül elég lesz-e, pláne ebben a nagy melegben. De sok sikert hozzá!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7536) Goose-T válasza canniball (#7535) üzenetére


Goose-T
veterán

Két darab 4cm-es venti van a házamban, talán úgy elég lesz. Lentről felfele tolják ki a levegőt felül, jól meg van tervezve a házamban a légáramlás (alul is vannak szellőzőrácsok).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7537) canniball válasza Goose-T (#7536) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy! Azt hittem te is teljesen passzív rendszert akarsz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7538) raidx válasza canniball (#7535) üzenetére


raidx
őstag

Kíváncsiságból végig próbáltam a három beállítási lehetőséget (Disable, Enable, Auto). Az eredmény mind három esetbe ugyan az. Nincs villogás alvó vagy hibernált állapotban, viszont a power led fényét csak Disabled állapotban lehet sejteni (redőnyözött szoba).

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7539) Petyb00


Petyb00
aktív tag

Milyen tápot...

Sziasztok!

Van egy ilyen dobozom ha jól tudom SFX táp van benne, ezt szeretném lecserélni egy olyanra ami nem foglal annyi helyet és nincs hangja, valami olyanra gondolok ami a notebookokhoz is van (nem tudom ezt a típust, hogy hívják). Mit keressek? Hol? Mennyibe kerülnek ezek?

Köszi.

(#7540) canniball válasza raidx (#7538) üzenetére


canniball
nagyúr

Az érdekes, én tegnap az Enable és az Auto funkciót próbáltam, előbbivel nincs villogás de működés közbeni világítás sem (hacsak nem tényleg olyan halovány hogy nem látni csak sötétben), utóbbival pedig működés közben világít, készenlétben villog (mint előtte a GNL opció nélkül). :F

Petyb00!
Paneltáp vagy PicoPSU.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7541) WMD válasza Ayg0 (#7516) üzenetére


WMD
csendes tag

"mégvalami_1: az E-350 tapasztalatok szerint 24/7 hány °C-ig mehet? nem szeretném kinyírni, ezért érdekelne."

90°C

(#7542) Petyb00 válasza canniball (#7540) üzenetére


Petyb00
aktív tag

Paneltáp lesz, mert a másik drágábbnak tűnik összesenben, vagy annyival jobb is volna?

(#7543) raidx válasza WMD (#7541) üzenetére


raidx
őstag

Igazad van. Jó vízforralónak. ;]

Ott már leszokott kapcsolni a proci.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7544) Mercutio_ válasza madgie (#7529) üzenetére


Mercutio_
félisten

Höhö :DDD

Majd ha életet leheltél bele a korábbi privátra is reagálj ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7545) madgie válasza Mercutio_ (#7544) üzenetére


madgie
titán

Na várjál, elvittem a cimborához zsugorcsövezni meg toldani, most ott tartunk, hogy a helyi művház mellett projektoron nézzük a meccset egy fél raklap sör mellett :) (pedig nem vagyok ám focis)

(#7546) Ayg0 válasza WMD (#7541) üzenetére


Ayg0
senior tag

kösz, az amd oldalán én is néztem, de inkább a felhasználói tapasztalatokban bízok, ezért is fogalmaztam úgy a kérdést, ahogy. : )

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#7547) apatyas


apatyas
Korrektor

Egy ideje bosszant, de még nem vettem a fáradságot hogy kifürkésszem:
A lapom PS/2 portja kétszínű, így lehet bele egeret és billentyűt is rakni. Külön-külön mennek, de ha beteszem bármelyik elosztómat a kettőből, akkor csak bill megy (asszem). Az elosztók mennek más gépben (pl Thinkpad).
Ezen nem lehet szétosztani?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7548) madgie válasza Mercutio_ (#7544) üzenetére


madgie
titán

Na várjál, mi volt a kérdés? Összedugtam, toltam rá egy OpenELEC-et, majd elkezdtem vakarózni, mert mindig valami csudafelbontásra lőtte be magát (reboot után). Oké, HD Ready plazmám van, de akkor se akarjon már valami 1440-szer mittoménmennyi pixelt ráerőltetni, minden kütyü eddig vagy 720p-t küldött ki, vagy 1080p-t.

Aztán elindítottam egy filmet. Hang nuku, audio menüt hiába piszkálom, egyik beállításban sincs hang HDMI-n keresztül. Oké, ott az SPDIF, de nem ezért van HDMI-s erősítőm.

Harmadik menet. Elindítottam pár filmet. Fakó, barnás a színvilág. Igaz, nem kalibráltam be, de nem kéne ennyire elütnie a Popcorn Hour-om képétől. Ja, az SD anyagot is rondábban skálázza fel az XBMC.

Eddig bazinagy csalódás a cucc, majd még alszom rá, meg reszelgetem, aztán ha mégsme, lesz egy olcsón eladó HTPC-m :(

(#7549) canniball válasza raidx (#7527) üzenetére


canniball
nagyúr

Tegnap este megnéztem teljes sötétben, az enyém abszolút nem világít.

madgie!
Igaz én Win7+XBMC-vel használom és fullHD LCD-n nézem, de ilyen problémákkal nem találkoztam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7550) madgie válasza canniball (#7549) üzenetére


madgie
titán

A Win7 sok mindent megold, csak hát direkt ki akartam kerülni, egy szem pendrive, no HDD. Full HD megjelenítőre van gondolom optimalizálva az OpenELEC, az én tévém natívja (1366*768) nincs is benne a felbontási listában. De mondom, minden kütyü 720p-t vagy 1080p-t állít, nem elvarázsolt felbontásokat :(

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.