Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7901) zsolt501 válasza raidx (#7899) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha igazak a hírek, akkor a win 8 pont azt piszkálja, mármint a bios-t

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7902) raidx válasza raidx (#7900) üzenetére


raidx
őstag

Végül a GParted segített! Most megy a visszaállítás.
Jól elvagyok amúgy. Csak azért írogattam, hátha valaki kedvet kap utánam csinálni. ;]

Nézegettem a BIOS/UEFI beállításokat de ott minden rendben volt. Viszont Az F11-re feljövő ablakba a meghajtókon túl még egy Windows BootManager opció is volt és csak azzal volt boot meg az ODD-ról. Ez a GPT egyébként csak a 2 TB-nél nagyobb HDD-k kezelését oldja meg. Más előnye nincs.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7903) Billu válasza raidx (#7900) üzenetére


Billu
aktív tag

Ezt benéztem.........

Ezt letöltöd és kiírod lemezre, vagy evvel egy pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#7904) raidx


raidx
őstag

A rendszer visszaállítás után olyan lassú lett a gép, hogy használhatatlan volt.
Újabb nyűglődés mert telepítéskor a Win megint a GPT particiót lőtte be. Ezzel végül is csak annyi a baj, hogy frissített partíciókezelő progit kell hozzá keresni különben nem igen lehet utólag normálisan szétparticionálni a lemezt. A Winnel próbáltam a kötetzsugorítást de a C:-t kétszáz akármire lőtte be és az alá nem engedett. Mivel az 500-as boot HDD 45 GB Win, 45 GB Prog, maradék Adat felállásba szokott lenni a több mint 200 GB rendszer partíciót meg feleslegesnek tartom, Képek, Dokumentumok a Prog partíción tárolódnak és minden olyan progi ami nem igényel újratelepítést (portable). A vége az lett, hogy Linux alól törölve lett a HDD GPT partiviója majd EASEUS-sal létrehoztam a három partíciót, a rendszerét töröltem, hogy a boot résznek a 100 MB-st létrehozza magának. Most a C: GPT, a többi a megszokott. Megejtettem még egy BIOS/UEFI újrahúzást, hátha a Win 8 belenyúlt, de úgy néz ki, ezt a GPT-t a legújabb BIOS hozta magával. Ugyan a lehetőség már a Vista alatt is adott volt az MS szerint, de Az MS leírása alapján egy szűz HDD és bűvészkedés kellett hozzá. Ebből gondolom, hogy a BIOS hozta magával. Egyébként a korábbi BIOS frissítés után eléggé belassult a rendszer azért is szántam rá magam a Win 8 élesbe kipróbálására.
Lassan minden visszakerül a helyére és elkezdek GPT-t is kezelő particionáló progit keresni.

Ha valaki kíváncsi a GPT előnyére/hátrányára [ITT] olvashat róla (na meg sok helyen).

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7905) korcsi válasza raidx (#7904) üzenetére


korcsi
veterán

"Most a C: GPT, a többi a megszokott."???
Egy merevlemez egy partíciós tábla, vagy gpt vagy mbr.
Win7 alatt én is alászaladtam, futó rendszer alól gpt-re particionáltam, utána meg nem volt hajlandó feltelepülni rá, mert nem tud róla boot-olni :(, valószínűleg akkor még nem EFI-s alaplapom volt.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7906) raidx válasza korcsi (#7905) üzenetére


raidx
őstag

Neked van igazad!

Tegnap akárhányszor próbálkoztam, telepítés után GPT lett. Utoljára már nem is néztem. Keresem viszont azt az ingyenes particionálót ami a GPT is kezeli. Ma egy ilyen próba alkalmával láttam, hogy MBR minden.

Mindig úgy telepítek új gépet a Win 7 óta, hogy a particionálatlan lemezt neki adom és utólag szedem szét. Viszont most az utolsó BIOS/UEFI frissítés óta GPT lessz a partíció amit eddig csak fizetősöknél találtam meg, hogy kezelik. Nem EFI-s lapoknál csak adatlemeznek jó a GPT.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7907) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok!

Egy E-350 processzor milyen gyorsasággal hajt meg egy win7-et?
Értem itt az alatt, hogy észrevehetően lassabb, egy ULV vagy i3 procitól.
Tehát többet szöszmötöl egy program megnyitásakor, ilyesmi?
Papíron pl többszörösen felülmúlja egy ULV proci is, eből gondolom, egy kicsit lassúcska a platform. ( videós képességeit most hanyagoljuk.)

(#7908) Goose-T válasza #41635072 (#7907) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem egy kapkodó idegbolond, az biztos, de ettől függetlenül használható; főleg, ha mellépakolsz 4GB memóriát.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7909) Gabor970 válasza #41635072 (#7907) üzenetére


Gabor970
addikt

4GB RAM + SSD szerintem, és nem fogod lassúnak tartani.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#7910) raidx


raidx
őstag

Megvagyok átkozva a GPT-vel.

Ismerősnek meghibásodott a HDD-je vett egy újat és elhozta a Brazost (Asrock), telepítsem már újra mert neki valamiért nem megy. Az 1 TB-s HDD-t három felé partícionálta 60 GB-t adott a Winnek a telepítő meg közölte, erre a HDD-re nem lehet telepíteni. A többit már nem olvasta el! Indítom a telepítőt, eljutok a telepítési hely kiválasztásáig közli a telepítő, hogy EFI-s gépen csak GPT particióra lehet telepíteni. Azon tanakodtunk, BIOS/UEFI visszabutítása régebbi verzióra vagy hagyjuk rá? Végül is rá hagytuk és kapott egy 60 GB GPT-t. Így elindult a telepítés. Egyébként Ő is panaszkodott, hogy a BIOS frissítés óta belassult a rendszere de a haldokló HDD-nek tulajdonította.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7911) iMaverick válasza raidx (#7910) üzenetére


iMaverick
addikt

Még jó hogy semmi olyat nem hozott a frissítés, ami kellene nekem, így fel sem raktam...

Ezt a lassulást nem értem... ? Szó szerint lassabb lett a gép?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7912) raidx válasza iMaverick (#7911) üzenetére


raidx
őstag

Egy kb 10 GB másolása kb. 3 per helyett 20-30 perc. Képernyő megjelenítés kb. duplája. Rendszerindítás duplája. A hibalista tele lassulási problémákkal.

Közben kiderült, az ismerős is kipróbálta a Win 8-at. Tehát a Win 7 és BIOS/UEFI alapból maradt a régi.
Mivel a fiú a "szürke gazdaságból szerezte be a Wint" ;] és az GPT partíció esetén nem aktiválható (loader nem települ), vissza kellett állni MBR particiókra. Az meg nem is olyan egyszerű ;] A telepítő még Linux partició után átparticionált MBR esetén is azt monda, ez GPT jellegű és nem megy. Végül egy 32 bites Win 7 telepítővel particionáltam és minden olyan volt mint új korába. Még a Diskpart-os macerával lehet visszahozni az MBR-t de már nem annyira megy a parancssoros bűvészkedés.
Nem is frissítettem volna a BIOS-t de álltalába hibernálok, ha ott hagyom a gépet és sokszor előfordul, hogy a billentyűzet nem éled. Arra gondoltam, hátha megoldja a gondot a frissítés. Bár lehet, hogy a KVM switch miatt gonoszkodik időnként (2 gép 1 monitor, billentyűzet,egér).

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7913) Goose-T


Goose-T
veterán

Felvetettem egy érdekes kérdést az oldalamon, kíváncsi lennék minél több ember véleményére! :) Szerintetek érdemes lenne alacsony fogyasztású mini ITX-es konfigurációkat árusítani?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7914) Bogyó bá' válasza Goose-T (#7913) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Inkább maradjunk a redőnynél..... :P

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7915) raidx


raidx
őstag

Érdekes!

Most, hogy újra telepítettem a gépemet Java még nem került telepítésre. Ennek ellenére teljesen úgy működik minden mint, ha telepítve lenne. Operába még ki is kapcsolható. Igaz Opera nem lett újra húzva mert portable módba használom de a Chrome sem hiányol javát. Sőt van egy programom ami igényli a .Net környezetet, Java és IE flash-t. .Net és Java nélkül nem is települ és most nem sipákolt, hogy telepítsem a javát. Ráadásul a Win frissítések is később lettek letöltve. Bár nem hiszem, hogy Java-t hozna magával.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7916) Goose-T válasza Bogyó bá' (#7914) üzenetére


Goose-T
veterán

A redőny-projekt már lefutott. :P

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7917) Skynet258 válasza syler123 (#7887) üzenetére


Skynet258
veterán

Nálam minden (HTPC, Xbox360, T-Home settopbox) HDMI-vel csatlakozik a tévére, onnan pedig optikain megy ki a hang a házimozira. Kényelmes, mert csak egy bemenetet használok így a házimozin (nálam DI néven fut), és minden azt a hangot tolja, amit épp kell (XBMC-n filmeknél DTS is átmegy). Ennél egyszerűbb nincs szerintem. :)

https://geekpulse.hu

(#7918) korcsi


korcsi
veterán

Ezzel én is próbálkoztam a napokban, de a hdmi audio tulajdonságainál, nem volt ott a kódolt audiofolyamok kezelése, tehát csak pcm ment ki, ac3-ra xbmc hibát írt ki, a TV egy 42PG3000 lehet ő nem kezeli a ac3, dts passthrough-t? De a TV menüjébe meg be lehet állítani, hogy az optikai kimenet mi legyen PCM vagy Dolby Digital?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7919) canniball válasza Skynet258 (#7917) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak ez sajnos nem minden TV-vel kivitelezhető.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7920) Skynet258 válasza canniball (#7919) üzenetére


Skynet258
veterán

Értelemszerűen akkor ott a legjobb megoldás, ahol kivitelezhető... :U

Bár optikai kimenetem már a 4 éves LG Hd Ready tévémen is volt, szóval nem akkora kaland ez azért. :)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#7921) canniball válasza Skynet258 (#7920) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem is az optikai kimenet (hiánya) a téma, az az enyémen is van, de külső forrásból nem ad ki többcsatornás hangot és úgy tudom leginkább ez a jellemző. Te szerencsés helyzetben vagy. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7922) Skynet258 válasza canniball (#7921) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát az tény, hogy leginkább LG-vel van tapasztalatom. ;) Viszont anno jól leoltottak engem is az LG topikban, hogy márpedig az LG LW4500 nem tudja áttolni a DTS hangot a házimozira HTPC-ről, mert ez a nagy tudás csak az idei szériákban van meg. Rendesen megkaptam, hogy hülye vagyok/hazudok. Aztán csináltam egy videót, érdekes csönd lett. :DDD

https://geekpulse.hu

(#7923) csoresz


csoresz
csendes tag

üdv! uraim létezik valami olyan progi az e350 hez mint az oc tuner amivel folyamatosan tudom figyelni a hömérsékletet?thx :R

(#7924) Bogyó bá' válasza csoresz (#7923) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Aida 64, a telepített gadgettel. Azt a jellemzőt rakja ki, amire éppen szükséged van.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7925) csoresz válasza Bogyó bá' (#7924) üzenetére


csoresz
csendes tag

thx! :R

(#7926) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Youtube full hd videók alatt mennyi szokott lenni a CPU használat? Mert a Chrome nálam baszakodott a 21-es frissítés után, és most megy a hw gyorsítás, de 60-80% között van a proci terhelés.

(#7927) fecus


fecus
őstag

Megpróbáltam kikeresni az alulfeszelésről szóló hozzászólásokat. Mégis fel kell tennem a kérdést:
Egy msi e350ia-e45-et tudnék venni otthoni szervernek. Egy öreg via epia 800-at váltana fel.
Meg lehet-e csinálni, hogy órajel és feszültségcsökkentéssel levigyem a lap fogyasztását 10W körülre.
Az előző 14W körül volt 2,5"-os mobil HDD-vel. Minden felesleges port tiltva, nincs billentyű, egér, monitor.
Van valakinek működő tapasztalata?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7928) Stirbi válasza fecus (#7927) üzenetére


Stirbi
addikt

Szia. Talán még feszültség csökkentés nélkül is eléred a kívánt fogyasztást. Lenovo s205-ös netbook- om e450+ 4gb ddr3+ WD 500gb, kijelző fényereje teljesen levéve és így IDLE fogyasztási érték 8W. Konnektorba dugható fogyasztásmérővel mért adat. :)

(#7929) raidx válasza fecus (#7927) üzenetére


raidx
őstag

A proci a sebességét automatikusan szabályozza kb. 5% és a 100% között a terhelés függvényében. Amúgy az alapórajel nem mahinálható. Alul feszezéshez emlegettek itt az oldalon egy progit de valószínűleg a BIOS/UEFI is tudja ugyan azt.

Ha nincs ODD+egyéb fogyasztó ami szervernél nem kell a terheléstől függően 8-24 watt között várható a fogyasztás. Persze egy jó táp is kell hozzá, nehogy az elvigye a hasznot.

Ha pici terhelés van csak a szerveren én a TP-Link WR1043ND routert veném és OpenWrt frimvört raknák rá. Lehet sok mindent kihozni belőle és alapból 10W a fogyasztása de ha nem dolgozik nagyon kevesebbel is beéri.
Van SAMBA elérés, FTP, lehet nyomtató szerver, USB-re dugott winyó amit bár honnan elérsz, meg rengeteg mindent tud még. Ha nem vagy barátságba a Linuxal, itt a PH-n keresd vargalex blogját és ott mindent megtalálsz meg segítenek is ha elakadsz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7930) fecus válasza raidx (#7929) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm az információkat.
Nekem már bevált az ubuntu szerver az elmúlt 4 évben. NAS, időnként Asterisk ha rámjön, torrent, tftp, ftp.
Talán ezzel alappal meg egy plusz ethernet kártyával még a routerem is kiváltható lenne. Akkor meg még spórolok is a fogyasztáson.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7931) d.tiborz válasza fecus (#7930) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Jó lesz Neked AZ a lap :DDD :DD
;)

(#7932) fecus válasza d.tiborz (#7931) üzenetére


fecus
őstag

Úgy tűnik... :K

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7933) fecus


fecus
őstag

Még egy kérdés: meg lehet a hűtését passzívan oldani?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7934) d.tiborz válasza fecus (#7933) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Nem kell félni a hangjától, csendes kis lap. Én is háklis vagyok a venti visításra, ennek a hangját alig hallani. Passzív kérdést nem tudom, olyan mélységbe nem folytam bele.

(#7935) Gabor970 válasza fecus (#7933) üzenetére


Gabor970
addikt

szándék és pénz kérdése. Van E-350-es passzív lap. Tehát nem lehetetlen.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#7936) raidx válasza fecus (#7933) üzenetére


raidx
őstag

A rendelkezésre álló hely függvénye. Ha van elég belmagasság lehet passzív hűtőt rá tenni de egy ház hűtőre akkor is szükség van, hogy a meleget kihajtsa. Ennek viszont nem kell gyorsnak lenni. Így, ha csendes ventit vettél, fele sebességgel hajtva szinte hangtalan.

csináltak már passzívat: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7937) radi8tor válasza raidx (#7936) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam a ventilátoros gépház nem tartozik a passzívak közé. :U

Hirtelen ilyet találtam, de van ebből kisebb is:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7938) raidx válasza radi8tor (#7937) üzenetére


raidx
őstag

Tavaly novemberbe járt nálam egy hasonló maszek kivitel. A srác olyan helyen dolgozott ahol megmunkálóközpontokat javítottak/újítottak fel és próbaüzembe mindenfélét csinálhattak csak utána be kellett mérni és jegyzőkönyvezni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7939) fecus válasza d.tiborz (#7934) üzenetére


fecus
őstag

Nem félek a hangtól, csak lopom a wattokat. :B A garázsban nem lakik senki.

raidx: Akkor létezik kereskedelemben kapható passzív hűtő. Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7940) raidx válasza fecus (#7939) üzenetére


raidx
őstag

Még esetleg ez is szóba jöhet: [link]

Van itt sok fajta: [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#7941) fecus


fecus
őstag

Mindenkinek köszi. Belevágok. :R

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7942) rudi77


rudi77
tag

Holnap készülök vásárolni asrock E350m1 brazos alaplapot.
Valaki tesztelte már működik a dual vga? ( hdmi+d-sub egyszere)

Amúgy az asrock a legjobb választás?

(#7943) zsolt501 válasza rudi77 (#7942) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen működik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7944) iMaverick válasza rudi77 (#7942) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem hiszem, hogy van olyan, hogy legjobb választás. Nekem megérte annó.

Dual display-t nem próbáltam. (Egy 40"-os Samu teve lóg rajt HDMI-n.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7945) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy idő után miért kezd el remegni, csíkozni a kép. Nem mindig csinálja, de elég gyakran. Egy Asus 1215B netbookról van szó. A processzor az alapfeszültségen megyen. Minden driverrel csinálta ezt.

(#7946) rudi77


rudi77
tag

Lehet megköveztek de egy ilyen házba lesz elhelyezve:

origen x15e

[ Szerkesztve ]

(#7947) iMaverick válasza rudi77 (#7946) üzenetére


iMaverick
addikt

És akkor? Én egy használt Fujitsu-Siemens gép házába szereltem bele...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7948) Mercutio_ válasza FLATRONW (#7945) üzenetére


Mercutio_
félisten

Adj egy kis plusz feszültséget a memóriáknak (pl. 1,65V 1,5V helyett) és elvileg meg fog szünni.

iMaverick: Szerintem arra célzott, hogy a linkelt ház elég drága, kb. annyiba kerülhet, mint a konplett cucc amit beleraknak (lap+SSD+vinyó+ram)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7949) iMaverick válasza Mercutio_ (#7948) üzenetére


iMaverick
addikt

Jah, akkor sorry! :D

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7950) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#7948) üzenetére


Mercutio_
félisten

komplett akart lenni

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.