Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6801) szabi__memo válasza korcsi (#6800) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos?
For a long time, AMD has had much better support for 23.976 fps, and that continues with the Llano APU. While not hitting 23.976fps exactly, it comes close at 23.978fps (measured by MPC-HC) and that means stutter only once every 8 minutes.

(#6802) korcsi válasza szabi__memo (#6801) üzenetére


korcsi
veterán

Lehet. Én XBMC-t használok, és már annak is örülök, hogy nem állandóan "laggol" a kép, Eddig úgy volt hogy fix 60Hz-el ment, most már állítja a forráshoz a kijelző frekit, (24, 50, 60Hz-re)
De néha ha napokig megy az XBMC akkor valami gond van mert ugrál a képkockasebesség 24-nél mondjuk 23-25 között, és látható is az eredmény :(

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6803) canniball válasza korcsi (#6802) üzenetére


canniball
nagyúr

A CCC-ben kikapcsoltad a "smooth izét"?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6804) korcsi válasza canniball (#6803) üzenetére


korcsi
veterán

Magyar 12.3-as catalyst van, abban van olyan, hogy "Egyenletes videólejátszás kényszerítése", az lesz az?
Be van kapcsolva. Kikapcsolva jobb?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6805) bumi válasza szabi__memo (#6799) üzenetére


bumi
tag

Reclock-ot közbeiktatva nézem, homesys-el, sem Én, sem a haverjaim nem látnak semmilyen rendellenességet. Tv 1080/24p-n. :C

Még mielött a reclock-ot valaki becsmérelné, kifejezetten HD tartalmakhoz találták ki, tőlünk nyugatabbra elég elfogadott HD-hez.

[ Szerkesztve ]

(#6806) szabi__memo válasza bumi (#6805) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szóval szükség van erre? Nem tudja a 23.976-ot?

(#6807) canniball válasza korcsi (#6804) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem angol van és most nem is tudom megnézni, de ha az az akkor igen, azt kikapcsolva nálam jobb lett, amit korábban nem tudtam nézni sem mert akadozott azt utána gond nélkül vitte. Nem egészen az a probléma mint nálad de hátha...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6808) bumi válasza szabi__memo (#6806) üzenetére


bumi
tag

Azt tudom (mert most kipróbáltam), hogy egy HD film sebessége 23,976fps, akkor a reclock azt írja, hogy a monitort állítsam 24Hz-re.

Konkrétabb választ nem tudok adni, de szerintem, ha a tv tudja a 24p-t, akkor gond nem lehet.
Szerintem.

Ja, a reclock-ot eredetileg nem emiatt használom!

[ Szerkesztve ]

(#6809) bumi válasza bumi (#6808) üzenetére


bumi
tag

Ezt most csináltam, ebből mit szürsz le.

[ Szerkesztve ]

(#6810) sysrq válasza bumi (#6809) üzenetére


sysrq
őstag

MPC-HC statisztikáját szoktam néha megnézni (CTRL + J) de nem értem, kinek van 24P-s kijelzője? Nem konvergáltatós, vagy olyan nincs?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6811) bumi válasza sysrq (#6810) üzenetére


bumi
tag

A jobb plazma és lcd tv-k tudják a 24p-t (24Hz)! +25Hz, 30Hz, 50Hz, 60Hz :))
Ugyanis az olcsóbb (dél-koreai) tv-k nem tudják, csak a drágábbak, a pana mind tudja.

[ Szerkesztve ]

(#6812) syler123


syler123
veterán

Be lehet állítani a gépet úgy hogy dinamikusan változzon a frekvencia tartalomhoz? Mert filmnél jó lenne nekem is a 24Hz, de az netezésre nem nagyon alkalmas úgy. A lényeg az lenne, hogy csak film alatt mennyen 24Hz-en, ezt tudhatja valami filmlejátszó? Splash Player-t használok.

(#6813) Goose-T válasza syler123 (#6812) üzenetére


Goose-T
veterán

Elvileg az MPC-HC tud ilyet, de nem igazán működik jól, legalábbis amikor legutoljára próbáltam, nem volt az igazi.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6814) raidx válasza syler123 (#6812) üzenetére


raidx
őstag

MPC HC tudja és beállíthatod, hogy visszaváltson alapra ha kiléptél, de úgy is lehet beállítani, hogy teljes képernyős módból kilépéskor álljon vissza alapra..

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6815) wopi válasza wopi (#6756) üzenetére


wopi
aktív tag

Még erre némi tapasztalatot valaki! :) Ha igen, milyen sűrűn...?

3. Gyakorlati kérdés. Nálam 24/7-ben üzemel a kis masina. Win alatt állítottam be ütemezett újraindítást minden hajnalra. (Ugyan így a routeremnél, mert egy idő után elkezd érdekességeket csinálni, és ezzel kiküszöböltem a dolgot.) Szerintetek linux alatt van erre szükség, ti állítottatok be ilyet? (Feltételezem igen, főleg az a kérdés, hogy milyen sűrűn?)

Köszönöm! :)

(#6816) iMaverick válasza wopi (#6815) üzenetére


iMaverick
addikt

Linux alatt? Én a Win7-et sem indítom újra hetekig... Linux-ot biztos nem indítgatnék újra 1-2 naponta!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6817) wopi válasza iMaverick (#6816) üzenetére


wopi
aktív tag

Ennyi, köszönöm!

(#6818) raidx válasza iMaverick (#6816) üzenetére


raidx
őstag

Rosszul beállított torrent kliensnél szokott a router bedugulni és csak a restart segít neki.
A gépet 1-2 hetente indítom újra vagy még ritkábban.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6819) iMaverick válasza raidx (#6818) üzenetére


iMaverick
addikt

Mondjuk az uTorrent-et elég jól belőttem, de attól függetlenül a Dir-655-öt nem kellett sosem újraindítanom. :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6820) m165le


m165le
csendes tag

Sziasztok!

én is beléptem a klubba, csak sajnos túlságosan is: :)

kérlek benneteket segítsetek, ha tudtok!

a probléma az uefi -vel van, ha belépek lefagy a gép
a win7 et gond nélkül telepítettem, fut rendesen, sőt a win alatt frissítettem is az uefit az 1.50 re, de az 1.20 -al és az 1-50 -el is fagy ha belépek és nem tudok semmit állítani benne.

természetesen végigolvastam a fórumot, és tudom, hogy valakinek a rádiós egér okozta ezt a hibát, de én négy egret is megpróbálta, minddel fagyott.

ha valaki tud valami megoldást, vagy olvasott erről valamit, kérem segítsen!

(#6821) korcsi válasza m165le (#6820) üzenetére


korcsi
veterán

Egér nélkül billentyüzettel?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6822) m165le válasza korcsi (#6821) üzenetére


m165le
csendes tag

Ha egér van, akkor fekete képernyő középen az egérmutatóval.

Ha egér nincs akkor csak egy fekete képernyő.

(#6823) raidx válasza m165le (#6822) üzenetére


raidx
őstag

Próbád meg egy bootolható pendriveról frissíten ismét az UEFI-t. Update BIOS Under DOS-t kell letölteni.

[link]

"BIOS Update Utility
BIOSfilename.x0.EXE: The Flash Memory Writer utility is included in the WinZip format of BIOS file. It updates the BIOS by uploading a new BIOS file to the programmable flash ROM chip on the motherboard. To determine the BIOS version of your motherboard, press <F2> to enter the BIOS setup utility during bootup, and check the BIOS version from the Main menu. Larger numbers represent a newer BIOS file. This utility works only in DOS mode. (How do I check the BIOS version?)
The Flash Memory Writer utility can not be suitable for all ASRock motherboards. Please use the Flash utility which is included in each BIOS file to update its BIOS. Also ASRock motherboard MUST use ASRock's Flash utility to update BIOS, those uncertified BIOS flashing tools will cause motherboard damage.
»Updating BIOS Procedures
Create a bootable system USB pen drive.
Download an updated ASRock BIOS file (WinZip format with .zip file extension) from the web site, unzip the BIOS file and save all files to the drive you created in step 1.
Boot from the disk you created in step 2.
At the "A:\" prompt, type BIOSfile.exe, then press <Enter>. For example: A:\P55DX_1.60.exe <Enter> then you will see a message "Please wait for BIOS loading ROM".
After 30 seconds, you will see the message "Program ended normally", then you have finished upgrading the BIOS.
After finishing upgrading the BIOS, restart your system and press <F2> to enter the BIOS setup utility during boot up.
In Exit menu, please select "Load Default Settings" and press <Enter> to continue.
Select "Exit Saving Changes" and press <Enter> to exit the BIOS setup utility.
Now, system is booting up with new BIOS."

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6824) korcsi válasza raidx (#6823) üzenetére


korcsi
veterán

Már frissítette, nem?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6825) gallus válasza korcsi (#6824) üzenetére


gallus
aktív tag

Egy resetet mindenképpen csinálnék, elem ki, átzárni az érintkezőit.
Nem valószínű hogy segítene, akkor csere.
Jobb ötletem nincs.

(#6826) m165le válasza raidx (#6823) üzenetére


m165le
csendes tag

Win alól lefutott a frissítés, az nem jó?

(#6827) m165le válasza gallus (#6825) üzenetére


m165le
csendes tag

elemkivétel és rövidrezárás nem segített

(#6828) m165le válasza raidx (#6823) üzenetére


m165le
csendes tag

Na, megvolt a dos alóli uefi frissítés is, de nem segített lehet hogy vissza kell vinnem. :((

(#6829) m165le


m165le
csendes tag

Megoldódott!

HDMI kimenet használata miatt volt. VGA kimenetet használva nem fagy le.

Mondjuk nem értem hogy miért van, de kénytelen leszek így belőni a rendszert, és utána átállni HDMI -re.

(#6830) iMaverick válasza m165le (#6829) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha így megfelel Neked, akkor OK, de az biztos hogy ez így nem normális működés!!! :(

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6831) korcsi válasza m165le (#6829) üzenetére


korcsi
veterán

Milyen kijelzöröl van szó?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6832) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok

Lehet már kérdezte valaki, de nem vettem észre:
Az AMD E-450 teljesítménye melyik asztali processzoréhoz hasonlítható?

(#6833) raidx válasza m165le (#6829) üzenetére


raidx
őstag

Szerintem gariztatni kellene! HDMI alatt csak jobb a kép mint egy VGA konverzióval.

Általában jó a Win alóli frissítés is de ha rendetlenkedés van jobb a DOS alóli, ott csak a frissítő program fut.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6834) m165le válasza raidx (#6833) üzenetére


m165le
csendes tag

Félreértettetek, csak az UEFI fagy le a HDMI kimenetet használva, a win kifogástalanul megy, úgyhogy ha az UEFI -t belőttem átállok a HDMI -re.

(#6835) Armagedown válasza kozicsd (#6832) üzenetére


Armagedown
őstag

Én csak ezt ismerem : [link]
Itt van egy jó összehasonlítás a procikról

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6836) kozicsd válasza Armagedown (#6835) üzenetére


kozicsd
tag

Köszi szépen :R

(#6837) raidx válasza m165le (#6834) üzenetére


raidx
őstag

Akkor sem úgy működik ahogy kellene! Ez hiba és gariba javítani/cserélni kell nekik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#6838) jkutya


jkutya
tag

Sziasztok,
a van valaki aki SAMSUNG TVt használ és Linuxos EDENt, lécci nézze már meg, hogy a HDMI feketeszintet tudja-e állítani a TV-n.nekem kiszürkült - régen mindig "alacsony"-ra kellett állítanom de most ez lehetetlen. Ugyanakkor az XBMC beállításoknál a VDPAU studió konverzió nem csinál semmit - valami Bug lehet?

(#6839) wopi válasza jkutya (#6838) üzenetére


wopi
aktív tag

Helló!

Samsung UE40D6000-s TV-vel használom, XBMCbuntuval, Eden. Konkrétan mi érdekel, mit nézzek meg?
Én a hanggal szívtam sokat, de végül sikerült megoldani, most teljesen akadásmentesen megy minden (1-1 HD filmtől eltekintve, ami kockásodik).

Ha leírod, hogy mit és hol nézzek meg pontosan (nem ugrik be ez a fekete-szürke történet), rajta leszek (bár csak késő este, vagy holnap)!

(#6840) jkutya válasza wopi (#6839) üzenetére


jkutya
tag

atv képbeállítások menüben van egy képopciók almenü:ezen belül a HdMI feketeszint:lehet-e alacsonyra állítani, v. csak a normál elérhető?

(#6841) jkutya válasza wopi (#6839) üzenetére


jkutya
tag

Ez a kockásodás egyébként nálam is van - eddig egy filmbe szaladtam bele.

(#6842) wopi válasza jkutya (#6841) üzenetére


wopi
aktív tag

Bocsi, csak nem túl sokat voltam otthon tegnap óta... Este mindenképp megnézem ezt Neked!

(#6843) wopi válasza jkutya (#6840) üzenetére


wopi
aktív tag

Nos... Normálon van, szürke, nem módosítható.

Boldog nyuszit! :)

(#6844) jkutya válasza wopi (#6843) üzenetére


jkutya
tag

Köszönöm - és viszont.

(#6845) RufuszX


RufuszX
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni egy konfigurációval kapcsolatban.
Az alapvető cél a minél kisebb méret és a gyakorlatilag hangtalan működés.

Egyelőre ez ötlöttem ki:

LAP: ASROCK E350M1/USB3 sFT1 Fusion
RAM: Kingmax 4GB DDR3 1333MHz
HÁZ+Táp: EPC3 mini-ITX számítógép ház + 120W Paneltápegység + ACDC12060 12V/5A/60W
SSD: Kingston SSDnow V200 64 GB (adott)

A kérdésem a következő lesz:
Elegendő a 60W-os külső tégla vagy vegyem inkább a 84 W-ost, valamint hogy hasonló méret és árkategóriában van-e valamilyen alternatíva (elég sokat kutakodtam a napokban, de külföldről nem szeretnék rendelni, a Modecom, Antler és LC Power megoldási nem tetszenek, túlságosan kockának néznek ki számomra).

És amit még szerettem volna megkérdezni az az, hogy azért van benne kakaó facebookos flashjátékokhoz, mert asszony megesz, ha enm lesz jó neki :) (olvastam kommentek között hogy elég, de azért jobb biztosra menni)

Előre is köszi minden észrevételt és választ!

(#6846) Goose-T válasza RufuszX (#6845) üzenetére


Goose-T
veterán

Annyit tudok mondani, hogy kiegészítő hűtésről szerintem mindenképpen gondoskodnod kell. Nekem ugyanilyen alaplapom és LC Power LC-1340mi házam van, ami nagyjából ugyanakkora űrtartalmú, mint az EPC3, és kellett vennem hozzá két 4cm-es ventilátort, hogy ne forrósodjon fel a gép. Szerencsére elég nagyon alacsony fordulaton járatni, így nem sok hangja van. Az EPC3 abban szerencsésebb választás, hogy az oldallapja van kilyuggatva, oda be tudsz rakni egy vékony (azt hiszem, csak 1cm-es fér bele), de nagyobb átmérőjű (8cm) ventit. A 60W-os tégla szerintem bőven elég, szerintem csúcsterhelésen sem fogyaszt 40W-nál többet az egész cucc, de még talán ez is túlzó érték. Ha belegondolsz, a 18W-os APU-n kívül nincs a konfigodban nagyfogyasztó, minden más egység csak néhány wattos: az SSD max. 2W, a RAM megint 2W, a déli híd 4,7W, az USB3 vezérlő is kb. 2W, csatlakoztatott USB3 eszközönként pedig maximum +4,5W (900mA x 5V), USB2 esetén ez pedig csak 2,5W.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6847) RufuszX válasza Goose-T (#6846) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ventilátor mindenképpen tervben volt a házban. Ha elfér akkor minél nagyobb hogy alacsony fordulaton tudjon üzemelni. (Scythe Slip Stream Slim-eket néztem ezeket 12mm-esek van valami másik alternatíva ebben a vastagságban?)

A kis 4 cm-es a lapon esetleg ebben az esetben eltávolítható vagy esetleg annak a helyére is vegyek egy minőségibb 4-est?

(#6848) Abu85 válasza szabi__memo (#6796) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs olyan hardver, ami pontosan 23,976 Hz-re képes. PC-n ezt megközelítik a rendszerek.
Az DX11-es Radeonok (GPU/IGP) kivétel nélkül 23,977 Hz-en mennek. A régebbiek 23,978 vagy 23,98 Hz-en.
A GeForce-ok esetében a DX10.1-esek 23,98 Hz-en, míg a DX11-esek 23,971 Hz-en, ám az újabb driverekkel már 23,974/23,975 Hz ez az érték.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6849) zoltanz válasza bumi (#6809) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pirospozsgás húszezres. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6850) Goose-T válasza RufuszX (#6847) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem még egy 15mm vastag is belefér, pl. ez a Xilence, nem is drága. Az alaplapon nem érdemes lecserélni, elég halk alapból, és még le is lehet szabályozni, nekem azt hiszem, hogy 4-es fokozaton megy a 10-ből.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.