Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6151) canniball válasza syler123 (#6150) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez igaz mITX fronton, de ha valakinek kell a PCI foglalat (ami csak mATX-en van) akkor nincs választási lehetőség...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6152) tigipuf válasza canniball (#6151) üzenetére


tigipuf
senior tag

:K ,Nem értem egyesek miért nem tudják felfogni,hogy van akinek szüksége van a pci slotokra is?(itt a gyártókra, például az asrock-ra is gondolok)
Meg egyáltalán,hol van az lefektetve,hogy 1 htpc csak mITX alapú lehet .Pl.itt van a nagy böszme HM erősítőm,a fekvő pc házam kb ugyanakkora és mégis esztétikus,akkor mi a gond vele?

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#6153) canniball válasza tigipuf (#6152) üzenetére


canniball
nagyúr

Pont így van nálam is. Az esztétikusságot egyedül az töri meg hogy az erősítő ezüst a ház pedig fekete...de majd keresek előbinek valami szálcsiszolt-fekete festéket... :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6154) syler123


syler123
veterán

Ember függő, nekem a htpc legyen pici és halk...

[ Szerkesztve ]

(#6155) tomy_cz válasza syler123 (#6154) üzenetére


tomy_cz
senior tag

A nagy méret nem feltétlenül jelenti, hogy hangos is lesz. :)
Nekem is pont ilyen Asus lapra van szükségem, mert semelyik más gyártó kínálatában nem találtam ilyen paraméterekkel rendelkezőt. Nekem is fontos a PCI, mivel ilyen foglalatú tvtunerem van és ahhoz ragaszkodom.

Kölönben is esetleg egy nagy TV mellett még jobban is mutat egy "fél hifi" méretű házikó, mint egy gyufásskatulya. ;] Bár ez szigorúan az én véleményem. ;)

Annyi miniITX van a piacon, hogy Dunát lehet velük rekeszteni, és vannak olcsó és jó példányok, azonban nekem azok nem jók... :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#6156) Lajkó válasza tomy_cz (#6155) üzenetére


Lajkó
őstag

Nekem meg egy darabig amíg nem volt hozzá megfelelő ház egy 19"-os monitor hátuljára volt applikálva! Úgy tetszett a legjobban. :B

[ Szerkesztve ]

(#6157) canniball válasza mr_ricsi (#6120) üzenetére


canniball
nagyúr

"Tanítható univ távirányító, makró funkcióval. 2500-3000 Ft körül szokott lenni vagy az Aldiban, vagy a Lidlben, úgy kéthavonta."
És ezek mennyire userfriendly eszközök? Nézegettem már a Logitech Harmonykat (azt olvastam PC-ről könyen beállíthatók, illetve a TV-met és az erősítőmet is ismerik), csak hát azoknak az ára... :(

"Szerintem ez is egy ritka kivételes tulajdonság, bár megvalósítani viszonylag egyszerű."
Pont ezt értettem visszafejlődés alatt...

Lajkó!
OkosTV? :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6158) donat_sz válasza raidx (#5302) üzenetére


donat_sz
senior tag

még mindig a gép csendesítésén töröm a fejem, de nem látom még a jónak tűnő megoldást van nyitott kérdésem.
tovább olvasgattam pico psu/paneltáp után, de vhogy még mindig nem hiszem, hogy ez a legjobb megoldás. szemben a mostani táppal (gyári CFI S150X) tartok tőle, hogy fogyasztásban lehet, hogy nem is nyernék szinte semmit.
Ugyanis egy bajom van a passzív táppal, hogy mindenki örül a 92-95-96% hatékonyságának, csak senki nem számol a 85-87%-os adapter hatékonysággal :(

a kettő meg együtt már majdnem csak 80% hatékonyság, amivel a gyári táp ha nem tévedek nagyot, felveszi a versenyt, már ha fogyasztásban gondolkodok csak.

@raidx
neked van/volt ilyen tápod, amit passzív tápra cseréltél, ha jól értem, néztél fogyasztásbeli különbséget? mértél ezzel is és azzal is? Ha igen megosztanád mit tapasztaltál? Ha nem, van rá mód, hogy összehasonlítsd őket?

ami szemmel látható előny a passzív táp esetén, az a zajcsökkenés és a felszabaduló hely a házban, ezekért pedig majd 15e-t kiadni, nem akaródzik. :W

[ Szerkesztve ]

(#6159) iMaverick válasza donat_sz (#6158) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem is ilyen aggályaim vannak a paneltápokkal kapcsolatban, ezért maradtam a mostani ATX-es tápnál (230W-os). Majd ha elkezd döglődni, akkor cserélem pico-ra...

Amin még merengtem: a 12cm-es tápventit leszabályozni... Csak félek, hogy megsül a táp... :N

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6160) GIJoe válasza donat_sz (#6158) üzenetére


GIJoe
addikt

Szerintem: Valóban igazad lesz a táp hatékonyságát illetően van jobb adapter is,de annak ára már brutál.

Ami elérhető megoldás a csendesítésre és fogyasztás csökkentésre az az SSD, drága és kompromisszumokkal jár,de amikor a notimba beszereltem és 45-47Wról hirtelen 22Wra eset a fogyasztás alig hittem el. A fizikális csendesítésre olcsó megoldás a tűzálló padlószőnyeg házfalra ragasztva:) Tudom vicces, de hatékony...

[ Szerkesztve ]

(#6161) MZperX75 válasza donat_sz (#6158) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem kötelező cserélni!

Ahogy tetszik,de ne feledd szavad,hogy ez nem egészen van így!

Én 65W-os paneltápot hajtok,kb 35-445W max fogyasztással,még így csak 60-70%-ban használom ki a paneltápot.
(2db 3.5"HDD+DVDíró+lap+4G-ram+PS2porton rádiós billentyűzet,és egy nagygépemről megörökölt 3200Dpi-s Cyber Snipa Gamer egér)+USB2.0 AverTVtunner+vebkam.

Ha ezt a konfiget egy 150W-os "norm" táppal hajtanám,akkor 20-30%-kal terhelném,az az
jóval több lenne a veszteségem.

Tehát badarságot ne írj!

Teszteltem a brazost 1db 3.5 HDD-vel 65W paneltáppal és egy 150W-os simával.
65W P Idle:19.6W
65W P load:29.6W zajtalan.

150W-os
idle:29W pörög ,kis zaj!
load:42-43W A hangja nem változik,nincs leterhelve!

Volt némi különbség(most is köszönöm barátomnak hogy kölcsönadta a 150W-os tápját!

A brazos-hoz,paneltáp való!
De működik mással is..... kinek mi számít,ha itthon van házam tápom,akkor nem paneltápot veszek,ez tény!
Én 12.000Ft-ért vettem Új/garral Gigabyte MIB5140-es házikót táppal(az egy dolog ,hogy most 17.000Ft-ba kerül)

(#6162) donat_sz válasza MZperX75 (#6161) üzenetére


donat_sz
senior tag

vitaindítónak úgy látom jó lett :)

de mint ahogy én tisztelem a te általad írottakat kérlek te is tedd meg ugyanezt visszafelé, ezért kérlek ne feltételezd egyből hogy badarság amit írok.
a picopsu és paneltáp + adapter hatékonyságokat specifikációból vettem, nem magamtól találtam ki, mérni nem mértem. sajnos ugyanilyet eddig nem leltem a ház gyári tápjához, bár nagyon érdekelne egy hatékonyság vs. terhelés görbe hozzá..

én a kollégámtól kölcsön kapott fogyasztásmérővel (ne kérdezd a típusát, de nem egy 100ft-os boltban vehető kütyü volt, arra emlékszem) a brazos a gyári táp esetén 2x2GB rammal; 1 db 2,5"-os 160GB-s rendszer vinyó és 1db 1TB Samsung meghajtó mellett, torrent, firefox és filmnézés közben se ment 13W felé a fogyasztásom! idle vagy nem idle szerintem ez irtó jó érték!

így ezek után kíváncsi lennék mi nincs úgy abból amit leírtam.

a zajt pedig mint probléma jelöltem meg, az egész gondolatmenet ebből indul, hogy mit csináljak, mert 2-3W de akár 5W fogyasztáscsökkenés a mostani rendszer mellett azt hiszem nem éri meg a táp picopsura történő cserélését, ha a zajon tudok máshogy, olcsóbban segíteni.

(#6163) iMaverick válasza donat_sz (#6162) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem kötekedésképp, de ott valami irtóra el lett nézve! Csak a winyó (még ha 5400-es, Green szériás) önmaga megeszik 5-6W-ot! És akkor még nincs szó az Apu-ról, alaplapról... Szóval nem tűník valósnak a 13W!

szerk: ráadásul ha ment a Firefox és film is, akkor az tutira nem idle-be ment! A Brazos Apu-nak a nem idle fogyasztása valami 17W...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6164) canniball válasza donat_sz (#6162) üzenetére


canniball
nagyúr

"ne kérdezd a típusát..."
Pedig nem mindegy...

iMaverick!
2,5" HDD-ről van szó. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6165) donat_sz válasza iMaverick (#6163) üzenetére


donat_sz
senior tag

logikus amit írsz! ebből az irányból nem gondoltam bele, mikor a régi athlon 64 X2-es meg idleben evett 140W-ot játék közben meg 220W körül míg a bekapcsolási peak pedig 180-200W körülre ugrott fel, akkor nem kételkedtem a mutatott értékben, bár a lenti matek tényleg zavaró. nagyon zavaró!

(#6166) Guszti válasza iMaverick (#6163) üzenetére


Guszti
aktív tag

Ezzel kezdtem pont 1 hete itt. De mindenki azt olvassa le a sajat meroje kijelzojerol amit latni szeretne... Indításnál mikor felpörög a motor akkor 20W fölött kajál egy winyó...

(#6167) canniball válasza Guszti (#6166) üzenetére


canniball
nagyúr

Hopsz, most nézem hogy az 1TB-s vinyó felett elsiklottam... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6168) Guszti válasza Guszti (#6166) üzenetére


Guszti
aktív tag

Lejart a szerkesztesi ido en meg kicsit hosszura nyujtottam, de lasson midnenki egy kicsit tovabb az orranal, es szepen gondolja at ha valamit leir...
Csak hogy meg egy lapattal rategyek a temara, akkor irok emg ezt azt... :)
Ugyan irtam en mar pontos ertekeket, es konkret dolgokat, de ebbol mindenki csak annyit lat szinten amit akar, ugyhogy akkor kezdjuk:
Irtam konkret fogyasztasi adatokat, irtam hozza konnektrobol mert ertekeket, es multimeterrel a kockatap utaniakat, sot meg szepen el is osztottam a kettot, es moge irtam a hatasfokot, hogy ne kelljen senkinek szamolgatni. Aztan leirtam azt is, hogy a picopsu, es szerintem a penaltap is a 12V-os bemeno egyenfeszt atalakitas nelkul tolja ki a 12v-os again, azaz csak az adapteren van veszteseg, es akkor ehhez szamoljuk azt hozza, hogy egy mai modern gep 90%-ban a 12v-os agat hasznalja.
Ezek utan most lassan eljutottunk oda, hogy szepen le is kellene vezetni, hogy mi kovetkezik ebbol a par dologbol egyuttesen pedig ugy gondoltam regebben is hogy erre nincs szukseg, ezert nem is tettem meg. De nekem ne szorozza ossze senki a ket tap hatasfokat es irja azt hogy akkor a ket tapnak egyuttesen ennyi...

(#6169) donat_sz válasza Guszti (#6168) üzenetére


donat_sz
senior tag

ezt kicsit kifejtenéd bővebben is hogy biztosan azt értsem belőle amit mondani szeretnél. ha itt nem, akár privátban is jó, de tényleg érdekelne

(#6170) iMaverick válasza canniball (#6167) üzenetére


iMaverick
addikt

;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6171) MZperX75 válasza donat_sz (#6165) üzenetére


MZperX75
addikt

Tesztek alapján mért legkisebb E-350-es brazos MSI E-350IS-E45 lapon,ami a gyártók között jó helyen áll ,az az a legkevesebbet fogyasztók közül való(kivétel a Zotac)mert ugye az mindent visz,csak 2x annyiba kerül.

4Gram kingmax 1333-as+64G Intel SSD

idle:14W
load 24.5W
Mindez egy SSD-vel!

Konektornál kell lemérni egyébként,mert a táp hatásfokának is benne kell hogy szerepeljen a mérésbe,tehát az egész konfignek,Windows alatt egér+billentyűzettel együtt.

Tehát 2.5"HDD-vel jó minőségü 60W-os paneltáppal 17-18W idle

de taníts mester! hogyan is van ez? :R

(#6172) Guszti válasza donat_sz (#6169) üzenetére


Guszti
aktív tag

Nos, alapvetően én még mindíg az 1 héttel ezelőtti dologból indulok ki, amit itt sokan megkérdőjeleztek, nem ok nélkül.
Ha jól tévedek akkor a tények:

1. Van egy asrock lapod egy cfi házban egy 150-es táppal ami nagyon nagy valószínúséggel egy comstarts által eladott és valami hasonló típusszámú táp: KT-T150FXS-06A, amire a gyártó annyit mer írni, hogy a hatásfoka 65% fölött van full terhelésen

2. 13-15W-os fogyasztást írtál torrentezés, firefox, filmnézés közben mondjuk 1 2.5"-ös, és 1 3.5"-ös winyóval, és ezt valami ugyan nem tudjuk milyen, de nem szar mérővel mérted

Akkor szépen összerakom a dolgokat, ahogy én látom:

Ha egy olyan táp aminek a hatásfokára a gyártó full terhelésen >65%-ot mer írni, az ha 10% alatti terhelésen 40-50% fölött teljesít akkor megeszem a nemlétező kalapom. Tételezzük fel, hogy tud 50%-ot, akkor mondjuk azt, hogy abból amit a konnektorból felvett 15W-ot abból max 7W jut az egész rendszerre (mivel a felét elfűtötte, meg adtam 0.5W-ot a ventillátornak jóindulatúan, de ha 13W-al kezdem a számolást, akkor az a jóindulatú 7W már csak 6), azaz magára az alaplapra, a rajta levő 2 ram modulra, az apura, hogy éppen filmet játszik le, az io vezérlőre, mer megy a torrent, sok kis irás olvasás van, arra hogy bekapcsolt állapotban van egy monitor, és 2 winyó pörög. Nah, akkor itten van az amit senki nem akar elhinni, és joggal. És alapvetően mindenki jóindulatúan ált hozzá ehhez a dologhoz, és próbált téged rávezetni, hogy vagy szar a mérő, amivel mértél, vagy valamit félreolvastál a kijelzőn, de ezzel szemben te váltig állítod, hogy ez így van.

(Mellesleg táp hatásfokhoz annyit, hogy egy 80plus minősítésű táp se hiszem, hogy annyira brillírozna 8-10% körüli terhelésen, pláne mivel van egy alap fogyasztása magának a tápnak független attól, hogy mekkora terhelést kap.)

u.i.: az egész számolásom a te irányodba volt jóindulatú, de a számolás végén kapott 6-7W-os értékkel ma egy ilyen brazos lap azokkal a rálógatott eszközökkel nem tudja azokat megcsinálni amit te leírtál, sőt továbbmegyek 2db winyó megkajálja ezt az értéket, mint ahogy másik is irták már itt.

Ha gondolod, akkor kifejtem neked a miértneszorozzuk a két hatásfokot témát is...

szerk: ne írja nekem senki, hogy a monitor nem a géptől kapja az áramot, mert nem is arra gondolok, hanem arra, hogy ahhoz is kakaó kell, hogy éppen bekapcsolt állapotban levő monitorra jel menjen ki a kábelen. 1-2W különbségeket mérek olyan esetben, ha a winfos lekapcsolja a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#6173) donat_sz válasza Guszti (#6172) üzenetére


donat_sz
senior tag

1. ahogy azt előbb is írtam visszafelé nem számoltam (bár kellett volna)
2. amit a kijelző kiírt egyből elhittem (bár kételkedhettem volna, de jobban esett örülni, annak amit látok)
3. a 13W fogyasztást a hdd-k és proci valós fogyasztása alapján már én se hiszem el.
4 nem lett volna egyszerűbb annyit írni az elején, hogy 13-15W fogyasztás lehet rossz mérés eredménye, mert hatásfokkal és egy-egy részegység fogyasztásával számolva ot hibázhat valami?
leírtad elhittem, megpróbálom amint lehet újramérni

Továbbá a két hatásfokot miért ne szorozzuk amúgy szintén érdekel és köszi, hogy kifejtetted az alább, hogy mi nem stimmel. számomra ez egy kissé ismeretlen terület de érdekel éppen ezért az is, ha valahol hiányos tudásom alapján rossz következtetést vonok le. végül is a fórum vhol erre (is) való. köszi még1x

(#6174) Guszti válasza donat_sz (#6173) üzenetére


Guszti
aktív tag

Olvass vissza az első pár hozzászólás az volt a tied után kb 1 hete, hogy kicsit kevésnek tűnik az az érték, amit te leírtál, csak úgy gondolom, hogy senki nem akart erőszakosabban fogalmazni, mert miért tette volna, csupán megemlítették, hogy azt eléggé kevesli. Én is csak azért írtam talán egy kicsit erősebb hozzászólást mert kezdett zavarni hogy jó ideje olyan dolgokról beszélünk, és vitatkozunk, aminek nincs értelme, mert az egyik fél olyasmit állít, ami biztos, hogy nem igaz.

Nos, és akkor térjünk ét a hatásfokok szorozgatására:

Mint említettem, abban biztos vagyok, hogy a picopsu a 12v-os bemenő feszt egy az egyben kitolja a 12v-os ágán, tehát itt csak az adapter hatásfoka fogja rontani, ami legyen 80-90% között egy majdnem bármilyen középszintű, de megfelelően méretezett tápnál. Én mértem saját adaptert, megtalálható az eredményem itt a topicban is, nálam 84-87% között volt az adapterem hatásfoka. És mivel a mai pc-k nagyrészt 90% fölött a 12v-os ágat használják, így annak hatásfokát nem rontja tovább a paneltáp vagy a picopsu, csak mondjuk a maradék 10%-ot.

Maradjunk ismét csak egy egyszerű példánál. Legyen az adapter hatásfoka mondjuk 80% fixen, egy paneltápé mondjuk 85%.
1. esetben mondjuk azt, hogy az egész terhelés átmegy mindkét tápon.
2. esetben mondjuk azt, hogy a terhelést megosztjuk úgy, hogy 90% csak az adapteren halad át, míg a maradék 10% a paneltápon is, ugyanis pont ez történik jelen esetben.
És akkor számoljunk, és lássuk a különbséget:

1. eset: 80%*85% = 68%.
2. eset: 0,9 * 80% + 0,1 * (80%*85%) = 72%+6,8% = 78,8%

Látható, hogy a különbség azért nem kevés. Persze mondhatjuk, hogy 10-20W-nál ez elhanyagolható, de most nem erről szólt a dolog.

(#6175) donat_sz válasza Guszti (#6174) üzenetére


donat_sz
senior tag

tehát jól értem, hogy több ágot kell külön külön számolni és azokat összeadni?
vagyis a 12v-os ág zavartalanul halad át a paneltápon (100%)
+
a többi (nem 12v-os) ág esetén pedig érvényesül a 90%-os hatékonyság (a példa kedvéért minden nem 12V-os ág 90%-os hatékonyságú)?

és így lesz a paneltáp sokkal hatékonyabb a sima szorzat helyett. köszi a magyarázatot.

(#6176) zzsolt20


zzsolt20
csendes tag

Sziasztok!
Én már nem használom a fogyasztásmérőmet :) ,de szüksége van valakinek kölcsön tudom adni :) Egyébként jó pár hónapja használom brazos rendszeremet nagyon nagy megelégedettséggel, a gép gyakorlatilag nonstop megy, internet, torrent, sőt még néha játszok is :) csak házat cseréltem időkőzben kb.három hónapja, eleinte codegen házban volt atx-es táppal, jelenleg pedig gigabyte mib t5140 házban van az asrock e350 usb3-as alaplamom 4gb rammal és 1db vinyóval és egy dvd iróval. Amire még ráraktam egy benq gl2250m-es full hd monitort is. Kb. 80ezerben megállt a gép monitorral/vinyó nélkül,a régi gépből átmentettem/.
Mind mínőségileg, mind esztétikailag bátram ajánlom mindenkinek aki internetezni, filmet nézni szeretne a gépjével és még némi játék is belefér :) A gép gyakorlatilag hangtalan, és nem is melegszik. A tapasztalataim,véleményem, /méréseim/ szinte teljesen ugyan azok mint MZperX75 kollégának. Brazos-hoz szerintem is paneltáp való! Én se olcsón vettem már a házat(15,5ezer) de szerintem nagyon megérte!

(#6177) mr_ricsi válasza Guszti (#6174) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mint említettem, abban biztos vagyok, hogy a picopsu a 12v-os bemenő feszt egy az egyben kitolja a 12v-os ágán"
Ez nyilván nem igaz, hiszen kapcsolgatja. Leállított gép esetén a paneltáp a 12V-ot leveszi az alaplapról, vagyis egy félvezetős kapcsolóelem biztosan van az ágban, és azon esik feszültség is.

De kíváncsi lennék arra is, hogy miért biztos, hogy a proci a 12V-ról megy? Az Asrockon nincs ATX12V csati, ami az ATX szabvány szerint a proci táplálására szolgál. A 24pin ATX két sárga drótja pedig a szabvány szerint a PCI-e 2.0 számára van fenntartva. 20W fogyasztás mellett a procit elvileg az 5V-ról is lehetne etetni, mint ahogy az a P4/AMDxp előtti prociknál volt általánosan elterjedt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6178) mr_ricsi válasza canniball (#6157) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"És ezek mennyire userfriendly eszközök? Nézegettem már a Logitech Harmonykat (azt olvastam PC-ről könyen beállíthatók, illetve a TV-met és az erősítőmet is ismerik), csak hát azoknak az ára..."
Ezeknek van olyan tanuló funkciója, hogy a ráirányzott eredeti táviránytó jeleit rögzíti, és a gombokra programozható. A nyolc készülék választó gomb közül az egyikre gyárilag valami szabvány PC-s kódtábla van programozva. (Ezt én nem próbáltam, mert NAS irányba mennék a Brazossal, nem HTPC fele.)
Ennyi pénzért egy próbát feltétlenül megér.

Ja, tulajdonképpen 2 féle típus kapható kicsit más gomb elrendezéssel és hasonló funkciókkal. Az egyik fajta a TV-met nem tartalmazta előre programozva, ezért elpasszoltam, a másikkal meg vagyok elégedve.
NiMh akkukkal is működik, én azzal a hosszan le nem merülős fajtával használom.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6179) HeavyToys válasza zzsolt20 (#6176) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Hali!

Én is gondolkodom most egy ilyen házon. Meg tudnád mérni a fogyasztást(utólag látom megegyezik a kollégáéval, szóval kilőve:) )? Plusz annyi kérdésem van, hogy az Asrock lap esetén pl, mennyi hely marad még a ház teteje és a ventilátor között. Mert nálam, az MSI lap esetében egy 2,5 centis venti még rajta van. Szerinted ez elférne? A szellőző nyílás a venti fölött van? Neked a gl2250 Vesa kompatibilis? Nekem 2240-van, de nincs rajta Vesa felfüggesztésnek hely, a házon lévő tartó kar eltávolítható? 6 cm-es ventit mellékelnek?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#6180) Paci. válasza zzsolt20 (#6176) üzenetére


Paci.
tag

Szia! Engem esetleg érdekelne a fogyimérő, mert meg szerettem volna mérni, hogy a jelenlegi elaggotnak tekinthető majdnem passzív tápom mit tud.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#6181) Guszti válasza mr_ricsi (#6177) üzenetére


Guszti
aktív tag

Persze kapcsolgatja, de azon kívül nem végez semmilyen semmilyen átalakítást ahol hatásfok csökkenés lenne, és itt erről volt alapvetően szó.

(#6182) mr_ricsi válasza Guszti (#6181) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A kapcsolón feszültség esik, és áram folyik, tehát van rajta veszteség.
Aztán hogy ez 2 vagy 5 %, annak utána kellene mérni.
De nem 100% a hatásfoka, az teljesen bizonyos.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6183) Guszti válasza mr_ricsi (#6182) üzenetére


Guszti
aktív tag

Se időm, se kedvem most méregetni, és/vagy számolgatni, de így első hasraütésre még ha egy egyszerű bipoláris tranyót használnék kapcsolgatásra és itt összeraknám az asztalon egy próbapanelen 4-5 alkatrészből, akkor is 1% alatt lenne a veszteség... (csak hasraütés, és megérzés, de ha biztos vagy abban hogy ez nem így van, akkor várom az indoklást)

(#6184) mr_ricsi válasza Guszti (#6183) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A bip. tranyó úgy 0,6V-ot ejt az adapter 12,6V-jából, ami fejben számolva közel 5%-os veszteségnek tűnik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6185) Guszti válasza mr_ricsi (#6184) üzenetére


Guszti
aktív tag

Ebbe mondjuk így van valami. :B

(#6186) zzsolt20 válasza HeavyToys (#6179) üzenetére


zzsolt20
csendes tag

Szia!
A 2.5cm-es venti pluszba nem fér már rá de egy 1,5 cm-es slim még igen. De az asrocknál például felesleges volt,probáltam kiváncsiságból... egyedül a gyári 4cm-es ventit cseréltem le egy xilence-re és hátra raktam még egy 6cm-es xilence-et ami szivja a levegőt, amiket belőttem egy alacsony fordulatra,szinte hangtalanul teszik dolgukat, a vinyo hangján kivül nem hallani semmit, terhelésnél(pl.játéknál) meg automatán megemeli a fordulatot, de még akkor sem mondanám hangosnak,meg egyébként sem hallok belőle semmit mert akkor csak a játék hangját hallom :) a szellőző nyilás pont a venti föllött van. a monitorom pedig vesa kompatibilis, direkt olyat választottam :) a házon lévő kar természetesen eltávolitható, az csak egy plusz lehetőség :) 6cm-es ventit nem mellékelnek, de az én xilence-met 430ft-ért vettem :) [link]

(#6187) PonPon


PonPon
senior tag

szerintetek a Wd Green vagy a samsung EcoGreen-je észrevétlenebb a hálószobában?

(#6188) mr_ricsi válasza PonPon (#6187) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A WD Green. A cÍmkéjén több az álcaszín.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6189) PonPon válasza mr_ricsi (#6188) üzenetére


PonPon
senior tag

:DDD

(#6190) Paci.


Paci.
tag

Döntöttem a számítógápházzal kapcsolatban gyerekek. Ilyen lesz
:DDD
Hátra projektor, a vászon instant :P

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#6191) iMaverick válasza Paci. (#6190) üzenetére


iMaverick
addikt

Besz@ras! Nagggyyyon jó! Ilyen kell nekem is! A hűtése is egészen kellemes! :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6192) Indy69


Indy69
aktív tag

A 12.01 catalist nekem nem müxik ,fel sem ismeri a vga :W (D-sub)
Ha másnak is van hasonló élménye jelezheti :R

[ Szerkesztve ]

(#6193) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Egy ismerősömnek építenék HTPC-t, így keveredtem ide. Eddig nem nagyon tudtam, hogy a Brazos-t eszik, vagy isszák szóval lenne pár kérdésem.

A gép elsődlegesen mozizásra épülne, de munkára is be lenne fogva, amihez - az eddigiek alapján - félek, hogy kicsit kevés lenne. Amit mindenképp szeretnék:

- 1080p filmek lejátszása maradéktalanul
- nagyon halk működés

Nem hiszem, hogy 3D tervező programokat használna az illető, de egyéb dolgokra kellhet, meg úgy a szokásos otthoni felhasználás is szóba jöhet - ki/betömörítés, képkezelés nagy méretű fájlokkal ésatöbbi. Illetve korlátlan böngészési élmény is jó volna, ami alatt az értem, hogy mondjuk 15-20 ablak megnyitva, akár flash tartalommal se okozzon gondot, a natív felbontás fullHD.

Nem ismerem a Brazost, ha nagy blődséget írtam volna, sry, javítsatok ki. Előre is köszönöm a válaszokat :R

mod:

Illetve, amennyiben nekem tetsző válaszokat kapok, lenne még egy kérdésem: Milyen táppal hajtjátok meg? Csak mert 40-50W körüli fogyasztás nevetséges.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6194) Paci. válasza hoffman_ (#6193) üzenetére


Paci.
tag

Szia! FullHD és internet tekintetében tökéletes választás, lévén erre lett kitalálva. Komolyabb munkára, játékra csak kompromisszumokkal használható, lévén nem erre lett kitalálva. Ha egy csendes, anorexiás gép kell akkor tökéletes. Táp tekintetében mindenki külső tégla + paneltáp / picoPSU megoldásra esküszik. Ha nincs ODD akkor 60W bőven elég. Ajánlom hogy túrd át az oldalt, találsz pár tesztet-cikket amik hasznosak. Például ezt. Remélem tudtam érdemben segíteni. :)

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#6195) hoffman_ válasza Paci. (#6194) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, amit első körben eddig összeszedtem, az is PH írás volt, hiába, otthon kell kezdeni. ODD viszont lenne, BD olvasó legalább, talán író is. Most a Llano-val is szemezek, ott kevesebb a kompromisszum, de a tulaj mondja meg majd biztosra, hogy kell-e az, vagy elég ez. Köszönöm a válaszod :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6196) d.tiborz válasza hoffman_ (#6195) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia!
Nekem volt Brazos, tökéletesen elégedett voltam vele. Most Llano van, ez sokkal univerziálisabb. A Brazos is megcsinált mindent (ami nekem kellett), de nem bántam meg, hogy váltottam. Nekem alul van feszelve a proci, még igy is erőteljesebb mint a Brazos, még ha picivel többet is fogyaszt. Ha most raknál össze új rendszert, érdemes számolni. Brazoshoz képest kicsivel többért már össze lehet rakni egy jó kis Llano-t. És akkor ott van a DualChannel, 1.4 HDMI (nekem fontos volt), később erősebb APU.
Üdv

(#6197) Paci. válasza hoffman_ (#6195) üzenetére


Paci.
tag

Ugye az AMD nem véletlenül szerelte egyszerűbb komponensekkel a Brazost, mivel nem saját magának akart konkurenciát, hanem az Intelnek. Kábé ugyanennyi pénzből persze össze lehet rakni más megoldással is ennyit tudó cuccot, csak az se halk, se takarékos nem lesz. Itt ugye az IGP "észből" oldja meg azt, amit máshol a CPU erőből :)

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#6198) iMaverick


iMaverick
addikt

Rálöcsöltem egy újabb funkciót a Brazos-omra az eddigiek mellé... ;] DLNA szerver! Most próbáltam ki: működik! Ha valaki akar videót stream-elni a hálózatra, akkor ezt ajánlom: Tversity! A Free verziót tettem fel és most teszteltem le egy Samsung Galaxy Ace Androidos telóval.... (Ugye-ugye nem mindíg van kéznél a 40"-os Samsung TV...)

szerk: elvileg tud zenét és képeket is stream-elni, de nekem csak a videó miatt volt érdekes.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6199) canniball válasza iMaverick (#6198) üzenetére


canniball
nagyúr

Minek ehhez DLNA szerver? Kitallózod a telefonon a videót és örülsz. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6200) iMaverick válasza canniball (#6199) üzenetére


iMaverick
addikt

Mivel? Mármint melyik programmal?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.