Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) alces válasza tsaby76 (#950) üzenetére


alces
tag

Az MS Net keresztrendszer frissül? Már nem emléxem pontosan, de 4.5 vagy magasabb szükséges talán. Nekem régebbi AWCC kell, még a 3.6-os, de az újabbakat is telepítettem már simán, perifériák miatt.
Ezen kívül sajnos elmondható, hogy iszonyú bugos. Simán hazavágja az energiagazdálkodási beállításokat, néhány eszközbeállítás az újraindítások során teljes alapbeállításba kerül. Nem gondoltam volna hogy a nagy dell így leszarja a júzereket.

(#952) alces


alces
tag

[link]
Neked már az 5.1. AWCC szükséges.
A Support Assist talán települ? Friss telepítés esetén hasznos lehet, mivel a drivereket figyelheted vele. Utána viszont egyből ajánlott törölni.
20H2 és 21H2 rendszer alatt nem volt bajom. Régebbire meg nem emléxem milyen akadások voltak az oprendszerrel.

(#953) tsaby76 válasza alces (#952) üzenetére


tsaby76
aktív tag

A 4.8-as .net, már a legelső próbálkozásoktól kezdve fent van, a telepítési sorrendeket is betartottam, sőt kipróbáltam a downgrade-t is, mert elvileg azért makkant meg sok 15R4 és 17R5, mert a 2019 őszi nagy frissítéskor az RGB-t vezérlő ELCvezérlő flashelése nem ment végig rendesen...csak hogy ez vajon menthető-e valamilyen formában, azt lenne jó kideríteni...nyilván alaplapot azért nem fogok cserélni, hogy világítson mint egy reptéri futópálya, de azért fasza lenne na... :DD

(#954) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Egy Alienware 17 R3 laptopot kínálnék eladásra, de nem nagyon tudom, mi az ára itt manapság... hol van megfelelő topik, ahol ennek utána kérdezhetnék?
Köszönet a segítségért! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#955) alces válasza sestertius (#954) üzenetére


alces
tag

Notebook beárazás topik: [link]
A ritkaságoknál néha mellélőnek, de el lehet indulni innen

(#956) sestertius válasza alces (#955) üzenetére


sestertius
őstag

Hálás köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#957) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, Tudja valaki, hogy az aida miért nem látja a ventilátor fordulatát? R14-es gép i5 4gen és gtx 750 2gb-

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#958) Muerte válasza Tiger. (#957) üzenetére


Muerte
addikt

HWiNFO hamarabb fogja mutatni.

(#959) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Lehet állítani a billentyűzet fényerejét r14-nek?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#960) motifator


motifator
senior tag

Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy valaki használ AGA-t m15 vagy m17 R2 / R3 / R4 valamelyikével? Egy kis tapasztalatcserére lenne szükségem, mert nem igazán akar együttműködni az m15 R3 vele. 13 R3-al minden simán, gond nélkül megy. Ha csatlakoztatva van az AGA, a külső GPU-t érzékelve betöltés után kb. fél percig OK, aztán letiltja a windows az eszközt, rossz esetben mind a három GPU-t. Legulolsó bios a gépen, minden driver fent, már nincs ötletem.

Funky + Jazz

(#961) Tiger. válasza Tiger. (#959) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Lehet

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#962) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, vettem elméletileg egy gyári aksit, de sok minden nem stimel, pl 69Wh kéne lennie,de csak 57720Mwh tud, agyártó neve nem Dell, hanem Sanyo. Írtam levelet nekik, kiváncsi vagyok mit reagálnak rá.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#966) Tiger. válasza Balázzs (#964) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Van magyar dell support?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#967) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Tud valaki jó progit amivel lehet szabályozni a ventilátort?
hwinfo fagy.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#968) Tiger. válasza Muerte (#958) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Attól fagy a gép.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#969) Balázzs válasza Tiger. (#966) üzenetére


Balázzs
senior tag

Alapszintű támogatás9:00–17:30 hétfő és péntek között 068 0016157+442030243436 (díjmentes)

Prémium támogatás 24x7 068 0016172 +442030243438 (díjmentes)

(#970) Tiger. válasza Balázzs (#969) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#971) deadcode82


deadcode82
csendes tag

Sziasztok!
Van egy régi Alienware 13 R2 laptopom, irodai munkára használom, a napokban merült fel a következő probléma, random időközönként felpörgeti a ventillátorokat 1-2 másodpercre, először a bal, aztán a jobb ventit, közben a rendszer is teljesen kifagy arra a pár másodpercre. Találkozott már valaki hasonló problémával?
Üdv
deadcode

(#972) Tiger. válasza deadcode82 (#971) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Igen. Csak nálam gyakorlatilag ez idő alatt nem lehetett használni. A saját alienware updateja okozta. Telepített programok közt volt és az volt a gyanús, hogy az napi volt, pedig én nem telepítettem semmit sem.

Leszedtem és újra indítottam utána jó volt.
Nálam mondjuk nem állt le a ventilátor.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#973) madstunt válasza deadcode82 (#971) üzenetére


madstunt
addikt

Nekem 2016-os 15 R2 van, kezdetek óta csinálja, számtalan bios update volt. Valszeg valamelyik delles fos az okozója.
Ja varj biztos is, egy ideje nem csinalja, es multkor egy masik problema miatt kiirtottam egy delles sw-t. Megnezem mi volt.

(#974) madstunt


madstunt
addikt

Kovetkezo fel evben valszeg lecserelem a jelenlegi vasam
15r2 6700HQ 980M
Mennyire erdemes veszodni hasznalt area 51m-mel? Hallottam olyan intelmet, hogy haklis a memoriamodulokra pl

(#975) KillHates válasza madstunt (#974) üzenetére


KillHates
nagyúr

R2-est vegyél, az R1 sorozatnak nagyon sok gyerekbetegségét kijavították az R2-esen :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#976) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Erősen gondolkodom egy Alienware M17x R4 laptop vásárlásán.
A laptop kapott a jelenlegi tulajától egy kis hardveres boost-ot már.
I7 3940XM 3-3.9 GHz 55w tdp processzor
32GB ram
Nvidia GTX 980m

Ez teljesítményileg számomra bőven elegendő lenne, és még épphogy, de bele férne a max keretbe amit szánnék laptop-ra.

A kérdésem az lenne hogy ezeknél a régi laptopoknál is megoldható valahogy a processzor alul feszelés?
Tudtommal az ivy bridge nem támogatott, az ilyen windows-os programoknál mint pl az Intel XTU.
Ez alól az extrém szériás ivy bridge procik se kivételek?
Illetve ha az Alienware-nek van esetleg valami házon belüli megoldása erre, az se lenne rossz. Akár plusz program, vagy bios beállítás formájában. :)

Egy kicsit tartok tőle, hogy throttlingolna.
Tudtommal ezek a gépek gyárilag I7 3630qm-el voltak szerelve, amik 2,4-3,4Ghz-ig mentek 45w tdp mellett.

Legvégső esetben a windows-ba venném lentebb a cpu max órajelet, az energiagazdálkodási részen belül, a proci beállításoknál.
Ezt tudom, hogy megoldható, de ezzel a teljesítmény is csökkenne valamennyit.

Meg pl ha a turbó óra jelet lentebb venném pl. 3,4ghz-re akkor nem lenne rossz, ha fesz-t is lentebb tudnám mellette venni. :D

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#977) alces válasza Pöttön (#976) üzenetére


alces
tag

Ugyanezzel a konfiggal volt nekem is m17x R4-em. Imádtam, vannak nagy szakik, akik értenek ezekhez a gépekhez. Szerintem a világ legjobb gamerlaptopja, mivel fejleszthető, van jó sok moddolási lehetőség, szép, stb.
Teljesen felesleges a XM proci, mert semmivel sem tapasztalsz nagyobb teljesítményt, gyorsaságot. A felesleges hőtermelésről ne is beszéljünk, amivel a gyári hűtés nem bír el. Persze van fejlesztett hűtés hozzá, a gyári 3 hőcső helyett 5 van benne, de nem tudom, hogy mennyire hűti le. Inkább azon gondolkodnék, hogy minél tovább leld örömöd benne, ne vágja a meleg szét az alaplapot, hogy inkább alacsony fogyasztású cpu menjen bele, mondjuk 3632qm.
A 980m szintén egy kazán, nálam simén evett 125w-ot, 80 fok környéke tartható, de az sem egészséges. A pasztázás, takarítás nagyon fontos. Ha lehet, fel kell rakni unlockolt vBIOS-t akkor azért kordában lehet tartani. Emellett a gpu-nak is van moddolt, erősebb hűtése. A driverezés ugye egy külön móka, de ha beletanulsz, gyorsan moddolod. A poén, hogy akár 1070m is belerakható, ha van benned kalandvágy :) .
Ha jól emlékszem A11-ig van unlockolt BIOS, A15 a legújabb, de az csak a spectre miatt jelent újat, hogy a régi intel cpukkal szerelt gépek ne legyenek sebezhetőek. Az A11nél minden állítható, ha xm proci van, akkor lehet kissé tuningolni, de a fent említettek miatt nem ajánlatos.
Ha a 150 ezres gépen töröd a fejed, azért talán jó vétel lehet. Kretén67, és muerte fórumtársak a legnagyobb koponyák ezekkel a gépekkel kapcs., mindenképp ajánlom, hogy keresd meg őket, mindenben segítenek, én hálával tartozom nekik a segítségükért.
Remélem segítettem valamicskét.

(#978) Pöttön válasza alces (#977) üzenetére


Pöttön
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R
És a sok infót! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#979) Muerte válasza Pöttön (#978) üzenetére


Muerte
addikt

Szia!

Itt válaszolok a privátban jött kérdéseidre,hátha mást is érint későbbiekben a dolog.
Alcesnek teljesen igaza van.Az R4 procihűtője gyárilag gyenge,a 3940xm-et nem tudja kordában tartani.A 980m meg megint csak sok,nem csak a gyári hűtőnek,hanem a 125W az MXM csatolónak is nagyon necces hosszútávon.
Az a gép örök élet meg egy nap tud lenni egy 3820/3840QM-mel és egy GTX970M vagy pedig GTX1060-nal amik 70-75W-ból el vannak.Utóbbihoz unlocked bios kell mert csak optimus módban működik,illetve ha a panel 3D 120Hz-es akkor alapból működnie kell,mindenféle mókolás nélkül.Az R4 (is) ha ilyen "nagyfogyasztók" vannak benne,nyáron túlhevíti a PCH chipet a lapon és kékhalál hegyeket tudnak produkálni mert a sata controller elszáll.
Szóval,ha adott ez a konfiguráció hogy 3940XM és GTX980M és úgy eladó csak azokkal a hardverekkel,én nem venném meg a helyedben.Vannak trükkök,mókolások,gányolások amikkel tudunk rajta javítani, kretén a PCH chipet is meg tudja oldani,de akkor is SOK lesz hőben annak a gépnek a 125W+55W ezáltal ha napi szinten tervezel vele játszani,akkor én túl hosszú élettartamot nem jósolnák neki.Eleve ugye egy 2012-es gépről beszélünk,nekem is van egy 2012-es M18xR2 1060/3920XM-mel,köszöni szépen jól van , 24/7 működik 10 éve,de még ebbe se raknák 125W-os kártyát,pedig ennek más a hűtése lényegesen.

[ Szerkesztve ]

(#980) Pöttön válasza Muerte (#979) üzenetére


Pöttön
őstag

Értem, köszönöm szépen az infót! :)
Van egy másik gép is, ugyan ez a típus, gyári felszereltséggel, ami időnként kékhalálozik rendszerindításnál.
(no bootloader világoskék háttérnél).
Ennek akkor ezek szerint a sata vezérlője lenne a rossz?

Visszatérve a 3940XM/gtx980-asra, ha cserélném benne a procit, vga-t az általad említettekre akkor az is jó lehetne hosszú távon?

A kérdés akkor inkább az, hogy mennyit ment a laptop ezekkel az alkatrészekkel nem?

Csak mert azon agyalok, hogy ezt a két alkatrészt elég jó áron el lehet passzolni aprón.
3630qm -as procit kapásból tudnék bele rakni. (mert van nekem elfekvőben)

Aztán max nem játszanék rajta komolyabb játékokkal addig amíg nem találnék bele másik vga-t.

Gondolom mxm vga nélkül is lehet átmenetileg használni nem?

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#981) Pöttön válasza Pöttön (#980) üzenetére


Pöttön
őstag

A kék halálózó gép idő közben elkelt.
A napokban elmegyek, megnézem személyesen ezt a gtx980-as m17x R4-et.
Aztán lehet el is hozom.
Nagyon megtetszett ez a gép, kinézetre is illetve szerelhetőség terén is.

A 980m-et azt nem lehet alul feszelni, hogy ne legyen annyira kazán?
Ha akár teljesítmény csökkentés árán el lehetne érni azt hogy ne zabáljon olyan sokat, és ne melegedjen, nekem az is jó lenne. :DDD

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#982) Muerte válasza Pöttön (#981) üzenetére


Muerte
addikt

A 980M-et nem lehet alulfeszelni,Pascaltól felfelé lehet MSI AB-ben.
Őszintén mondom neked, egy ilyen 10 éves gép vásárlása már orosz rulett kategória.
Nem tudod hány gazdája volt,mit kapott,mennyit mókolták,mennyit kínozták.
Én amikor vettem az enyém ismerőstől vettem első kézből és működik még,de az évek során nem egy megdöglött R3-R4-gyel találkoztam már,kretén Tomi meg mégtöbbel..
Ha kifogsz egy olyat amiben nagyon jól sikerült lap van,bármeddig működhet,de ez pont fordítva is lehet hogy nálad akár 1 hónapon belül fog elhalálozni.Lapcsere megoldja,de az már nem kevés plusz költség,illetve már nagyon vadászni kell ezekhez a gépekhez a normális alkatrészeket.

(#983) Pöttön válasza Muerte (#982) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszönöm a figyelmeztetést! :R

De úgy vagyok vele, hogy nem sok esély van rá, hogy szembe jöjjön velem aprón még egy ilyen gép.
Ahogy mondtad orosz rulett, ezt én is így gondolom. Viszont egy teljesen gyári felszereltségű gép is tönkre tud menni, úgy ahogyan a gyárból most ki jött friss ropogós laptopokból is van selejtes. Az ember nincs bebiztosítva, bármi bármikor elromolhat. (Nyilván az újnál ott van a garancia, ami valamennyi biztonság érzetet ad a tulajnak)
Jelenleg is egy 10+ éves laptop-ot használok, ennél is volt valamennyi lutri.
Persze a rizikó faktor minden gépnél más, ennél nagyobb, mint egy vadi új gépnél, ez tény.

Én egy könnyen szervizelhető, fcpga foglalatos, mxm3-as gépet szeretnék, ez pedig teljesen megfelel a leírtaknak. Pláne, hogy még a bios-a is nyitható.
A hdmi bemenet számomra plusz pont, mert van konzolom is, amihez kapóra tud jönni ez az opció.
Nem hiába emeltem ki a 2 fenti szempontot, a bga forrasztott laptopokat nagy ívben kerülöm. Szerintem az az igazi hazárd játék. :))

Szóval azt tervezem, elmegyek megnézem, tüzetesen átnézem, letesztelem, és ha mindent rendben találok elhozom.
Aztán a procit gpu-t cserélem valami kevésbé melegedőre.
ÉS ha mákom van vele sok sok évig használom teljes megelégedéssel. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#984) Muerte válasza Pöttön (#983) üzenetére


Muerte
addikt

Ebben a formában hogy tisztában vagy a kockázattal és bevállalod,akkor semmi gond :)

(#985) Pöttön válasza Muerte (#984) üzenetére


Pöttön
őstag

Gyors kérdés:
1070 jobb lenne a jelenlegi gtx980 helyett?
Melegedés, és a laptop élettartalma terén kérdem.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#986) Muerte válasza Pöttön (#985) üzenetére


Muerte
addikt

Nem.Abszolút nem.Egyrészt az R4-be csak egyfajta kínai mxm fér bele,vagy talán még a Zotac mxm-je ami ITX gépbe volt rakva gyárilag(de az sem biztos),másrészt ugyanott vagy hogy 115-125W.Raktam be 1070-et valamikor pár éve M18x-be,semmivel nem tudott jobb teljesítményt nyújtani mint az 1060 75W-ból.Pontosan azért mert annyira le kellett vennem neki a feszt és az órajeleket hogy viszonylag stabilan működjön. Ezekben a gépekben az mxm csatolónak olyan max 100W ami gyárilag jó.A lap tápellátása is arra van belőve.
Volt itt nálam nem egy R4 régen amikben 880M volt és már azzal sem voltak stabilak,ledobálták random az órajeleket,pont azért mert 100W felett jártunk.Voltak akkor még unlock vbios-jaim amivel kicsit tudtam rajtuk javítani,de nem lett tökéletes egyik sem.Ideig-óráig stabil maradt aztán jöttek a random órajel droppok.980M detto ez a kategória.1070 szintén.
Abba a gépbe ami való: 7970M/680M/780/970M/1060.
Az sem elhanyaglható szempont hogy ha Pascal kártyában gondolkozol,a vga hűtőt is lehet hozzá kell alakítani,mert a hátsó kondik nem mindegy hogyan helyezkednek el.
1070-nel úgy lehet csak éltképes ha leveszed az órajeleket max 1400MHz környékére 0,8Volt környékén.

[ Szerkesztve ]

(#987) alces válasza Pöttön (#985) üzenetére


alces
tag

Muerte megelőzött a részletekkel. Ha véletlenül úgy jött le, hogy a 1070m kártya milyen jó ebbe a gépbe, azt inkább vedd érdekességképp, hogy egy ilyen idős gépet a modderközösség mennyire tud még tuningolni. Ezek a dolgok inkább a powerusereknek jó, aki mellett ott van másik 5 Alien amit használhat, nem pedig az az egy amit napi szinten nyúz.
Muerte javaslatára próbálj 1060-at keríteni, az a legbiztonságosabb minden tekintetben, és még bő 20%-al leszel a 980m felett teljesítményben.
Sajnos megszűntették a notebookrewiew fórumát, ahol ezek után tudtál érdeklődni, nézelődni, talán a techinferno oldalon még találsz infót.
Ha úgy látod, hogy jó, akkor vedd meg, de azért hogy sokáig menjen, akkor vigyázni is kell rá, hogy még sokáig kiszolgáljon. Nekem is ilyen Alien volt az első a cégtól, imádni fogod.
Ami érthetetlen, és nekünk magyaroknak szomorú hír, hogy mostanság értékelődnek fel ezek a régi Alienek külföldön, az okát nem tudom. Olyan szinten mentek fel az alkatrészek árai, hogy ihaj, az árfolyamot ne is nézzük.
Szóval sok szerencsét és üdv a klubban!! :)

(#988) Pöttön válasza Muerte (#986) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszönöm a részlet gazdag infót! :R
Azért kérdeztem, mert most van aprón egy Zotac gtx1070 mxm egész jó áron.
Meg találtam még egy gtx770m-et, teljesítményre lehet még ez is elég lenne nekem.
Csak ez még régebbi, mint a 980m. :F

Alces: Köszönöm neked is! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#989) Muerte válasza Pöttön (#988) üzenetére


Muerte
addikt

Rákerestem a hirdetésre,meg van még a gazdájának a gyári 7970M-je is.Az konkrétan erősebb egy GTX 770M-től.Arról nem beszélve hogy Kepler GPU-khoz ha jól tudom már megszünt a driver támogatás nVidia részéről (de ez nem biztos,nem nagyon van időm követni már egy ideje az eseményeket) Az AMD kártyával a driver mókolás kellemetlenségeit sem kellene elszenvedned mert az nV driver nem adja be könnyen a derekát ha nem gyári kártya van a gépben.Bár van viszonylag egyszerű megoldás is rá.Ez mind annak a függvénye milyen játékokkal szeretnél játszani,régebbieket elvisz egy 7970M is, a maiakhoz meg már az 1060 is necces lesz lassan LOW-on is.

(#990) Pöttön válasza Muerte (#989) üzenetére


Pöttön
őstag

Sajnos nincs már meg neki, azt külön eladta már. :(
Játékok terén régi játékokat nyüstölnék zömében.
Pl.: Bf Bad Company 2, Wow stb... Ezekkel szerintem az intel igp-is elbirkózna :D

Az újabb címek amikkel tennék egy próbát, az a Diablo 2 resurrected, meg a Doom Eternal.
Más nem igazán érdekel.
(A nagyon új címek nem érdekelnek pc-n, max konzolon).
Szóval ez a 2 cím az igazán mérvadó számomra.
Minden más játékom régebbi ezeknél, és kisebb gépigényű.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#991) alces válasza Pöttön (#990) üzenetére


alces
tag

Ha ezekkel játszol, akkor felesleges is komolyabb kártya. A beüzemelés amúgy is nehézkes lenne. Ha megy rendesen a 980m, akkor folyamatos monitorozás mellett olyan beállításokat kell használni, hogy ne melegedjen. Ezek a címek max. beállításokkal is bőven elfutnak. 60 fps felé úgysem kell menni (annyit tud a kijelző), a vsync bekapcs és öröm a köbön.
A Cyberpunkot és az Eternalt is 980m-el toltam ki, nekem a jákélmény számít, kompromisszumokkal pedig használható gpu az, csak oda kell rá figyelni. Ha erre telik, akkor erre telik, azzal kell főzni ami van. :)
A Kepler gpuk már régóta nem támogatottak, tán az utsó driver 421.xx volt. Kíváncsi vagyok a Maxwelleket mikor veszi ki az nVidia. Az igaz, hogy egy 970m ebben az idegenben lenne a legjobb, az nem melegedne, van benne tuningpotenciál ha szeretnéd, és ki lehet használni maximálisan a kártyát, plusz nem vágja haza az alaplapot, mxm foglalatot stb.

(#992) Muerte


Muerte
addikt

Ha 980M marad,akkor a gép alá kell egy Notepal U3,az alapkellék,(láttam egyet az aprón 5k-ért) és ahogyan Alces írta minden játéknál szigorúan a v-sync bekapcsolása hogy max 60FPS-ed legyen és a kártya csak malmozzon 40-50% kihasználtságon.Ha régi a játék és nincs v-sync opció benne akkor D3D Overrider progi megoldja.Ha MSI AB/ Riva tunerben maximalizálod le az FPS-t, ott is le lehet max 60-ra,de nem lesz szinkron és töredezett lesz a kép sok játékban.Mindig legyen kimonitorozva a GPU/CPU hőfok,ha látod hogy 80 és felette mászkál,akkor lépni kell valamit,mert az már degradálja a cuccot.Igazából a 3940XM-et is le lehet butítani,BIOS-ban Overclock OFF, windows energiagazdálkodásban pedig a maximális proc.teljesítmányt vedd le 80%-kra vagy bármennyire a 100-ról.Már 99%-knál is annyit csinál a win10 hogy elveszi a TURBOT,magyarul csak a 4x alapórajelen(nemtom fejből már) fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#993) Pöttön válasza Muerte (#992) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszönöm az infót!
A hűtőpados srácra rá is írtam, amúgy is terveztem volna alá egy hűtőpadot valamikor! :R

Úgy tudom nv-nél driverből is le lehet korlátolni játékonként az fps számot.
Azt hiszem van valami silent mód talán? :F
A nevét nem tudom pontosan, ezt kell bekapcsolni a kontroll panelben, aztán a driver-en belül az adott játék exe-ját kell kitallózni, és alatta egy beállítási sávban lehet beállítani utána a kívánt fps-t.
Ez is működhet nem?

Szerk:
Találtam egy videót az nv beállításról, amire gondoltam: Whisper mode.

Igen, a procit én is így gondoltam, kértem a srácot, hogy tegyen rá egy aida 64-et.
Ezzel szeretném majd ott helyben letesztelni hogy mennyire stabil jelenleg a cucc.
De előtte minden féle képp kikapcsolnám a turbót a windows energia gazdálkodási résznél.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#994) alces válasza Pöttön (#993) üzenetére


alces
tag

A 900m széria, azaz a Maxwell szériánál még nincs whisper mód. Az a Pascal GPU-kkal jött be.

(#995) Pöttön válasza alces (#994) üzenetére


Pöttön
őstag

Ejj de jó, hogy ezekben még semmi + szolgáltatás nincs. :DDD
Se alulfeszelés, se fps korlát. :N
Na mindegy akkor majd plusz programokkal meg lesz oldva átmenetileg.
Hosszú távon úgy is cserélni szeretném az említett gtx970-re, vagy 1060-ra.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#996) citkar válasza Pöttön (#995) üzenetére


citkar
addikt

Nem akarok a kiszemelt gép ellen beszélni, de néha jó ajánlatok vannak 200-250 ezer körül 1660Ti VGA-val (ujracsomagolt, vagy más miatt akciós, egy Lenovot vettünk nemrég, de utána láttam egy Dellt is). Nem kimondott gamer gép, a hűtése biztos közelébe se ér az Alienware -nek, de szerintem neked megfelelhetnek, ezek új, 3 év garis gépek. Amúgy érdemes nézni Alienware gépeket hardverapron, csak jönnek újak néha, én 4-5 éve az i7 3700, talán 760m VGA-val el se tudtam adni. Most is azért várok a cserével, mert még elég a 7700/1060 gép, de szemezgetek újabbal, viszont macerás árában eladni. Kérdéses, hogy megfizetik-e, na meg sajnalnam az oled kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#997) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Meg vettem a gépet.
Már most nagyon bele vagyok szerelmesedve. :DDD
Iszonyat jó gép!
Az nv driver kicsit feladta a leckét, de végül az is megoldódott! :))

Az tény hogy jelenleg egy kicsit forró fejű a "kicsike", ha minden jól megy össze jön bele egy 3632qm, azt hiszem azzal hangtalanul is el lessz ez a gép, és annak a teljesítménye is elegendő nekem.
A vga-t meg folyamatosan monitorozom ha valami újabb gpu gyepáló játékot futtatnék majd rajta.
De csináltam is egy kereső hirdetést gtx 1060 mxm terén, ha összejön bele majd egy akkor azt azért még lecserélem benne.
Mert nyilván a tápnak se mindegy hogy 55w-al kevesebbet eszik e a gép vagy nem.

A gtx1060 cseréhez mi kell?
Kell rá a főzött bios?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#998) alces válasza Pöttön (#997) üzenetére


alces
tag

Gratulálunk, használd egészséggel!
A proci energiagazdálkodását vedd vissza, ne turbózzon feleslegesen ,elég a 3 ghz. Hogy mennyire kell, azt nem tudom, régen elég volt 99%-ra, de az újabb win10eknél volt hogy 86% kellett visszahúzni. Ezzel sokat javulhat. Nem tudom volt e pasztázva, de nekem anno Kryonaut lett feltéve, az jó volt. Az egyik legjobban szerelhető gép, de ha nem mered megcsinálni vannak profik.
Akkor üdv a klubban!! Mostantól nem szabadulsz az idegenek fogságából! :DD

[ Szerkesztve ]

(#999) citkar válasza Pöttön (#997) üzenetére


citkar
addikt

Használd egészséggel, lehet nem ez lesz az utolsó Alienware géped :)

(#1000) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem még a géppel kapcsolatban.
Úgy vettem észre (képek alapján), hogy ennek a gépnek m17x r4 rgb-s a világítása.
A kérdésem az lenne, hogy ezt hogy tudom állítani? Jelenleg fixen kéken világít minden.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.