Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Muerte válasza deadcode82 (#99) üzenetére


Muerte
addikt

Elég egyszerűen a kábelt cserélni,az asztali PC tápkábele tökéletesen megfelel,párszáz ft-ért kapható,vagy a fentebbi képen látható falidugós megoldás is választható,kinek mi a szimpatikusabb alapon.

[ Szerkesztve ]

(#102) bandras54 válasza deadcode82 (#99) üzenetére


bandras54
aktív tag

A csatlakozó átalakító is jó megoldás lehet.

(#103) Tommi000001 válasza Fisha (#53) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Itt van megtörve nálam a töltő vezetéke.Hibajelenség : Feladatkezelőben a cpu használat felugrik 90-100% ra
Ha kicsit jobbra hajlítom ,akkor egyből elkezdi tölteni.Sokan azt írják forumokon ,hogy a laptopban lévő töltőaljzat a rossz,de nálam nem az a gond.
Remélem tudtam segíteni.

Más....

M17x R1 en valakinak sikerült már nagyobb vga életrekelteni??Gondolok itt 560m tól felfelé.

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#104) Fücsök007 válasza Tommi000001 (#103) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem lehet, mert nvidia chipset-es a gép. Ha intel északi híd lenne benne, akkor a gtx 980m-ig menne benne minden, persze csak moddolt ini fájl mellett.

(#105) deadcode82 válasza ludi85 (#100) üzenetére


deadcode82
csendes tag

Rossz tapasztalatom van az ilyen átalakítóval, tönkre vágta a kávéfőzőmet első alkalommal :((( Igaz az nem nagy tétel volt, de laptopnál nem próbálkoznék vele :(

(#106) deadcode82 válasza Muerte (#101) üzenetére


deadcode82
csendes tag

Azt hiszem maradok a kábelcserénél majd, a hálózati feszültség és frekvencia úgy is megegyező.

(#107) ludi85


ludi85
tag

Nem rég vettem Alienware-t es egy olyan kerdesem lenne, hogy a GeForce driver frissiteseket hol talalom? Az asztali gépemben is GeForce van, de ott a GeForce Experience szoftverben latom az aktualis frissiteseket. Alienware laptopra is ra lehet ezt tenni, vagy van a dell-nek erre valami progija?

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#108) Madwe


Madwe
nagyúr

Sajnos letettünk az idei beszerzésről, mert 4-5 hét a szállítás, ami nem is baj, csakhogy! Nem tudom mennyire követtétek, de a 15r3 és 17r4 iszonyat hűtési gondokkal küszködik (100+C a cpu, valamint 10-15C lehet a különbség a magok között) ami leginkább a 3 csavaros hűtőcső rögzítése miatt lehet, mert így egyenetlenül adja le a hőt.
De van remény, csak várni kell...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#109) Madwe


Madwe
nagyúr

Sajnos letettünk az idei beszerzésről, mert 4-5 hét a szállítás, ami nem is baj, csakhogy! Nem tudom mennyire követtétek, de a 15r3 és 17r4 iszonyat hűtési gondokkal küszködik (100+C a cpu, valamint 10-15C lehet a különbség a magok között) ami leginkább a 3 csavaros hűtőcső rögzítése miatt lehet, mert így egyenetlenül adja le a hőt.
De van remény, csak várni kell...

[ Szerkesztve ]

(#110) Muerte válasza Madwe (#109) üzenetére


Muerte
addikt

(#111) Madwe válasza Muerte (#110) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az a baj, h nem csak a pasztával van a gond, hanem a 3 pontos rögzítésével is, ami miatt nem egyenletes felületen hűt. Így pl a core 2-3 80fokra melegszik max, de a 0-1 pedig 95re. Ez pasztával pl lehet lemegy 70re és 85re, de normális rögzítés esetén mindegyiknél 70 körül lenne (újrapasztázás nélkül meg 80).

(#112) Muerte válasza Madwe (#111) üzenetére


Muerte
addikt

Nem néztem az alaplapról képet még,de ha hozzá lehetne férni a hűtéshez üzem közben is,akkor az ilyen problémákat kézzel meg lehetne oldani egy stressz teszt közben óvatosan 2-3mm-es fordulatokkal állítani a csavarokon közben figyelve a hőfokokat.

(#113) Madwe válasza Muerte (#112) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, már van róla topic pl itt de azt is ügyesen kell, s lehet közben pont h árt neki az ember. A kedvencem, h volt valaki, aki egy lapkát szerelt be a kettő közé, s úgy ért el tökéletes eredményt (ilyen lapkákat ezer éve amd lapokhoz használtak emberek asztali gépeknél :D De azért ilyenekkel mókolni egy 800.000+os gépnél kicsit röhelyes :D

[ Szerkesztve ]

(#114) Pocok256 válasza Madwe (#113) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem tudod ez a 13 as R3 notit is érinti ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#115) Madwe válasza Pocok256 (#114) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az a baj h arról még semmi tapasztalatot nem láttam, mert még nem , vagy még alig forgalmazzák usaban is...

(#116) Pocok256 válasza Madwe (#115) üzenetére


Pocok256
veterán

Nagyon úgy néz ki hogy december januárban beszerzek egyet, eddig látott tesztek alapján nagyon jó hőfokokat hoz szóval én bizakodó vagyok. Amúgy német shopba mintha lehetett volna venni valami 650k ért.

Mindenesetre minden infomorzsat nagyon köszönnék erről :R

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#117) Madwe válasza Pocok256 (#116) üzenetére


Madwe
nagyúr

Főleg itt és itt nézelődj ha nem probléma az angol, de ha belefutok vmi infoba jelzem, mondjuk a 13asról ritkán olvasok :)

(#118) Pocok256 válasza Madwe (#117) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi bekönyvjelzőztem. :R Angol szerencsére nem probléma.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#119) Pocok256


Pocok256
veterán

Na infok csak hogy meglegyen. Alienware 13 r3
Reddit teszt
Plusz egy manus letesztelte a gépet, úgy hogy ujrapasztázta pont grizzlyvel (az van nálam is raktáron vagy fél kiloval otthon :D )
Nála nagyon durván jó eredmények születtek:
Klikk

Szóval tanuság maga a gép jó, de a pasztázás szokásosan borzasztó az alienwarenél is :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#120) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok!

Meg volt az első közös napunk az új családtaggal. :) Annyi kérdésem lenne első körben, hogy még nem igazán igazodom ki a szoftvereiben. Van az előre telepítettek között olyan amivel az aksit tudom kímélni? Gondolok itt arra, hogy ne 100-ra töltse ha csatlakoztatva van a hálózathoz, hanem az egészségesebb 60% körül tartsa.

Köszönet előre is

(#121) Muerte válasza bandras54 (#120) üzenetére


Muerte
addikt

Szia!

Ezt az akksi kímélősdit nyugodtan felejtsd el ;) nekem 4 éves (gépben most néztem meg) 14% az elhasználódás mértéke.A legtöbb Dellben normális a töltő elektronika,ergó mindegy hogy kiveszed vagy sem,arról használod vagy sem,majd "ő" tudja mikor és mennyit töltsön rá.Én soha nem vettem ki a gépből,neked sem ajánlom,mert hirtelen áramszünetkor,vagy netán túlfeszkor nagyon-nagyon jól jöhet ha benne van.Adott esetben ez megmentheti a lapot,vga-t,ssd-t vagy is vinyót akár.Ha új a gép akkor az első évben célszerű ránézni havonta Aida64-ben (energiagazdálkodásnál) hogy nem romlik-e rohamosan az akksi állapota,mert ritkán előfordulnak selejtes darabok,és az akksira csak 1 év gari van ha jól tudom.

(#122) bandras54 válasza Muerte (#121) üzenetére


bandras54
aktív tag

Köszönöm. :) :R

(#123) Madwe válasza bandras54 (#122) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mégegy javaslat: a sok bloatware vackot amit alapból felraknak rá, töröld le nyugodtan:) Persze ha 1-2re valóban szükséged van az maradjon, de légy kíméletlen a számodra szükségtelenekkel, mondjuk alienware-eknél nem vészes. Sőt igazából clean install majd 1-2 neked kellő dolog feltevése a legjobb igazából, ha van időd:D Pl a killer appja tiszta bug, célszerű letörölni s az eszközillesztőt is, majd a killer oldaláról leszedve újrarakni pl az illesztőt.

(#124) bandras54 válasza Madwe (#123) üzenetére


bandras54
aktív tag

Köszönöm. :R örömmel veszem a tanácsokat. AGA drivere telepítve van gyárilag? A belső kímélése céljából beszereztem egyet.

(#125) VANESSZA1 válasza Muerte (#110) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez melyik Dell gépeknél gond? Precision vonalon is? Mi a megoldás? Újra pasztázás?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#126) Muerte válasza VANESSZA1 (#125) üzenetére


Muerte
addikt

Az összesnél.Igen.

(#127) VANESSZA1 válasza Muerte (#126) üzenetére


VANESSZA1
őstag

És melyik gyártó melyik típusú pasztájával lehet jobb eredményt elérni?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#128) Muerte válasza VANESSZA1 (#127) üzenetére


Muerte
addikt

Nagy fogyasztású (75W+) mobil vga-ra nekem a legjobban bevált cucc ICD 7,vagy 24 carat.Nagyon fontos hogy úgy legyen alkalmazva ahogy a gyártó előírja,különben semmivel sem lesz jobb az eredmény mint egy noname pasztával.App

(#129) Pocok256


Pocok256
veterán

Én meg közben nézem a teszteket alienware 13 r3 as gépről és felkerült jó pár Overwatch gameplay. Az érdekes benne, hogy egyes gameplayekbe 65 -70 fokos gpu cpu játszik itt 80-100 fps átlag van míg másoknál 78-85 fokos cpu gpu páros játszik itt meg 60 fps és társai vannak. Mindezek mellett a mostani gépem 980m el ugyanolyan beállítások mellett 90-110 fps átlagot ér el. Na most az elképzelhető, hoyg a gpu már 80 foknál throttlingol és olyan szemérmetlenül sokat vesz vissza hogy a 1060 lassabb lenne így mint egy 980m ? Mert minden tesztben azt látom, hogy bő 20% előnye van, de gampelayekből meg egyetlen egy alkalommal nem láttam, hogy így lenne. Vagy pedig amit eddig is sejtettem, hoyg az asus gépemnek anynira aggressziv a turbo órajele ugyani még 85 foknál is cseszik visszavenni a max turbot, hogy emiatt tetemes előnyre tesz szert.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#130) Madwe válasza Pocok256 (#129) üzenetére


Madwe
nagyúr

Gsyncel játszanak gondolom, az kb 10%ot lenyel a teljesítményből sajnos (+ akkuidőt is megfelezi) személy szerint notebookot nem választanék gsync panellel, hiszen amugy se 13/5 colon fogok játszani hanem a külső monitoron ami már legyen is gsynces...

Nomeg kérdés milyen cpuval nézték, i5ös azért gyenge, lehet nem a 6700hq volt benne? az is sokat számít, főleg blizz játékainál amik ált. cpu igényesebbek.

A 60fpsnél meg lehet vsync-el futtatta?

A cpu 100 fokig nem throttlingol, a gpu sem, elvileg...

Mondjuk én 980m után 1070re váltanék, ott kb tényleg az asztali 1070 szintjén van (10%) míg a 1060 az olyan 30% lassabb az asztalihoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#131) Pocok256 válasza Madwe (#130) üzenetére


Pocok256
veterán

i7 6700HQ volt az alienware be és nem volt g-sync tippre. 980m után én is 1070 re váltanék, de az nincs 13 as sőt 15 ös normális méretbe se :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#132) Muerte válasza Pocok256 (#131) üzenetére


Muerte
addikt

15"-ba hogyne lenne már,[link],[link]

(#133) VANESSZA1 válasza Muerte (#128) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akkor ezt értsem úgy, hogy ha veszek egy Precision M7710-et Core i7-6820HQ procival, és AMD FirePro W7170M with 4GB GDDR5 VGA-val akkor első körben érdemes a VGA-t, és a procit is újrapasztázni Thermal Grizzly Conductonaut-al?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#134) Muerte válasza VANESSZA1 (#133) üzenetére


Muerte
addikt

Nem javasolt senki folyékony fémet szerintem...GPU-ra nincs értelme mert nem javul a hőfok (tapasztalat) processzorra jó,de komoly odafigyelést és némi tapasztalatot kíván az alkalmazása,mert gyorsan téglát lehet csinálni a gépből.

(#135) Pocok256 válasza Muerte (#132) üzenetére


Pocok256
veterán

15 ről nem sok jót ovlastam a tpoikjában :/ Meg maradjunk a 13 nál még midnig aorus vs alienware 13 as nálam a fő kérdés de csodálatos módon egyiknél sincs normális noteicsekkes teszt :D

Aorusnál talán jobb a hűtés viszont a kaszni minőségét mindenki kritizálja, hogy nagyon nyegle és rossz az összeszerelés. Plusz nincs amplifier.
Aleinware nél meg most nagyon magasnak látom a hőfokokat és eszméletlen eltérő értékeket látok van akinél nem megy még stressz test alatt sem 70 fok fölé valakinél meg alapbol 90 fokot reacheli..

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#136) Muerte válasza Pocok256 (#135) üzenetére


Muerte
addikt

Ha megveszed akkor újrapasztázod és le van tudva.Dellnél nem bukod a garit bontással.

(#137) Madwe válasza Pocok256 (#135) üzenetére


Madwe
nagyúr

Aorust itthon lehet valahol venni? Áfás számlával kéne, ezért kellene magyar boltból:)

(#138) Pocok256 válasza Madwe (#137) üzenetére


Pocok256
veterán

EU -n belül lehet venni elvileg ez elegendő ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#139) Pocok256


Pocok256
veterán

Hmm az elképzelhető, hogy alienware 13 r3 nál is létezik ilyen super performance hütési mód és emaitt lehet ekkora difi a mért eredmények között ? :) Többi alienware be van ilyen ? Mert valahol említik de nem teljesen tisztán tudom kivenni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#140) Gengi válasza Pocok256 (#139) üzenetére


Gengi
senior tag

Egyik kollégám vet egy 13 R2-t. Pont hó elején rendelte mikor a font még 345-volt...

Nyomkodtam a gépet és mind meglepődtünk, hogy azért ennél sem a legjobb a kaszni minősége. (Véleményem szerint a kijelző sem a legerősebb...)

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#141) Pocok256 válasza Gengi (#140) üzenetére


Pocok256
veterán

r2 és r3 drasztikusan eltér most egymástól ahogy néztem.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#142) Gengi válasza Pocok256 (#141) üzenetére


Gengi
senior tag

Még R3-at nem láttam. De ugyan azok az anyagokból készült.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#143) Pocok256


Pocok256
veterán

-

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#144) Muerte válasza Pocok256 (#141) üzenetére


Muerte
addikt

(#145) Pocok256 válasza Muerte (#144) üzenetére


Pocok256
veterán

Korrekt köszi :D Mondjuk google asszisztens reggel pont ezt dobta fel, hogy úgy látja ez érdekelhet engem :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#146) deadcode82 válasza Pocok256 (#141) üzenetére


deadcode82
csendes tag

Az R2 I5-6200U procijáról mi a vélemény? Nem gyenge gamer laptopba?

(#147) Pocok256 válasza deadcode82 (#146) üzenetére


Pocok256
veterán

Gamer gépbe 2 magos procit alapból nem tennék de na .. sok játéknak egyszerűen kell a 4 fizikai mag.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#148) deadcode82 válasza Pocok256 (#147) üzenetére


deadcode82
csendes tag

Csak gondolkoztam rajta h a 13 R2-t veszem meg, az legalább nem melegszik annyira mint az R3, de aggaszt engem a gyenge processzor. :(

(#149) adam0010


adam0010
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, valakinek nincs véletlenül egy eredeti alienwares windows 7 vagy win 8 (recovery esetleg)?

[ Szerkesztve ]

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#150) Muerte válasza adam0010 (#149) üzenetére


Muerte
addikt

win7 dvd-m van,pro és ultimate is ha jól emlékszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.