Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) madstunt válasza stnorcy (#700) üzenetére


madstunt
addikt

a google szerint video tdr failure

(#702) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Heló.
Újra telepítettem a gépet.
Alienware M17x r3.
Windows 7 Profesional 64bit.
A problémám az hogy a Dell oldalról hiába szedem le a driver-eket és szoftvert hibába ütközök.
A hiba az hogy CommandCenter ne akar feltelepülni ha fel is települ elinditás után hibát dob és leáll.

Windows 7 Profesional 64 bit SP1

Mit csinálok rosszul?

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#703) Muerte válasza stnorcy (#702) üzenetére


Muerte
addikt

Telepítsd fel a 3.5 .NET keretrendszert,a Command center előtt.

(#704) maximilian4


maximilian4
addikt

Az újabb modellekben hol helyezkedik el a kijelző lecsukásakor az "összecuppanásért" felelős mágnes? A saját gépemen egy villával kitapasztaltam hogy van a palmrestben valahol 2-2 mágnes mindkét oldalon és fent a kijelző felett is ezekkel szemben. Az érdekelne hogy a gép belsejében ezek pontosan hol vannak. Főleg azok amik a kijelző felett vannak.

Maxi

(#705) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, valakinek nincs véletlenül egy eredeti alienwares windows 7 pro vagy ultimate?
Köszi.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#706) madstunt válasza stnorcy (#705) üzenetére


madstunt
addikt

service tag alapján nem tudod letölteni, vagy megrendelni ?

(#707) stnorcy válasza madstunt (#706) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Szia.
Használtan vettem.
És nem nagyon vágom honnan lehet letölteni.
Ezért kértem itt segítséget.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#708) madstunt válasza stnorcy (#707) üzenetére


madstunt
addikt

win 7 esetén a gépen van a serialt tartalmazo matrica (afaik) illetve serial tag
dell support oldalan ra tudsz keresni suport tag alapjan, es ha szerencsed van ott lesz letolteskent

(#709) Pocok256 válasza stnorcy (#707) üzenetére


Pocok256
veterán

Klikk

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#710) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Köszi

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#711) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Sajnos ezt kaptam válsznak.

Valakinek esetleg nincs meg?
És feldobná valahová.
Köszi

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#712) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Esetleg valaki?

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#713) Pocok256 válasza stnorcy (#712) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem igazán ér meg ennyi szenvedést. Ebayre felmész 2 euroért adnak win 10 licencet.. Megveszed boldog vagy, használod. Sokkal jobban jársz mint a.fosrakás win 7 el tetejében.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#714) stnorcy válasza Pocok256 (#713) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Szia.
A probléma az hogy van Win 10 em jogtiszta, de frissült 1803 - ra és az AlienFx program nem müködik, nem lehet állítani a világítás. A win 10 ben meg nem lehet kikapcsolni a frissítést.
Rendben hogy jobb meg frissebb mint a win 7, de amire használom meg játékra a win 7 tökéletes.
Ezért kértem itt segítséget. Meg szerettem volna erre a gépre (Alienware 17 R3) optimalizált win7 rendszert.
De úgy látom itt mindenki nagyon okos, csak nem segítőkész mint más típusú csoportokban.
Tisztelt a kivételnek. Kinek nem inge nem veszi fel.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#715) Muerte válasza stnorcy (#714) üzenetére


Muerte
addikt

Találtam itthon gyári AW win7 ultimate 64bit SP1 CD-t, ( a home verziót nem lehet magyarosítani)

Így néz ki:

Keress majd meg privátban és megoldjuk.

[ Szerkesztve ]

(#716) stnorcy válasza Muerte (#715) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Szia.
Írtam.
Köszönöm.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#717) Pocok256 válasza stnorcy (#714) üzenetére


Pocok256
veterán

Én kérek elnézést, hogy nem vagyok gondolat olvasó.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#718) stnorcy válasza Muerte (#715) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#719) maximilian4


maximilian4
addikt

Belső gumírozott borítást mivel érdemes tisztítani? Gusztustalanul gyűjt és meg is látszódik rajta mindenféle szennyeződés.

Maxi

(#720) madstunt válasza maximilian4 (#719) üzenetére


madstunt
addikt

sima nedves mikroszalas kendo, vagy dm denk mit/vagy pronto/ nedves torlokendo ?

(#721) maximilian4 válasza madstunt (#720) üzenetére


maximilian4
addikt

Köszi a választ. Azt hittem használtok valamilyen speciális tisztítószert, de a nedves mikroszálas kendő szépen lehozta a szennyeződéseket. :)

Maxi

(#722) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Valakinek nincs elfegvőben használt rossz M17x-R3 hoz billentyűzet?
Egyetlen gombra lenne szükségem mert eltört.
A "W" gomb kellene.
Természetesen meg venném.
Vagy esetleg egy oldal ahol külön lehet venni. Egy gombért ninvs kedve cserélni az egészet mert nem 2 forintba kerül a billentyüzet.
Köszönöm.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#723) Tegrinator


Tegrinator
csendes tag

Üdv! Érdekelne hogy kinek milyen tapasztalata van(ha van) Dell UK-vel. Rendeltem az outletből certified refurbished lapost nem kevés fontért aug 15.-én, még aznap jött e-mail hogy aug.27-ig(!) ideér (Londonba) a csomag, de még nem jött.... tracking szerint 17.-én volt "order dispatched from hub", tehát elvileg el is indult. Felhívtam őket, 72 órát kértek, ha nem lesz meg, akkor refund..... az én bajom viszont az, hog a lapos nagyon kéne, nem hiszem, hogy még egyszer ki tudnék fogni pont egy ilyet, pont ilyen akcióval.... érdemes kapálózni, hogy de inkább adjanak egy másik lapost vagy törődjek bele a refundba? :F

(#724) Pocok256 válasza Tegrinator (#723) üzenetére


Pocok256
veterán

Dell support nagyon korrekt elég sokmindent meglehet velük beszélni, ha normális hangnembe kéred. Szóval én majd a 72 órs múlva leírnám nekik a problémát. De szerintem nem kell félni meg fog érkezni a szállítmányod.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#725) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Alienware M17x R3 gépem van.
Van egy csatlakozó alul ha leveszem az alsó borítást.
Szeretném tudni hogy az mi az.
Valaki tudna segíteni vagy esetleg egy manuál az alaplapról amiben le van írva?

JP1 van oda irva ahol a piros körben van a csati.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#726) maximilian4 válasza stnorcy (#725) üzenetére


maximilian4
addikt

[link]

Maxi

(#727) stnorcy válasza maximilian4 (#726) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Köszi.
Ebben sajnos arról a csatiról nincs irva semmi.
:( :( :( :( :( :( :( :( :(

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#728) maximilian4 válasza stnorcy (#727) üzenetére


maximilian4
addikt

Google-ben keresgélve sajnos ennyit találtam csak: [link]
Nem lettünk sokkal előrébb. :(

Maxi

(#729) KillHates válasza stnorcy (#727) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak a profi AW-st kérdezzétek! :B :B Az a AW mikrokontroller debug csatlakozója.

Erre akkor van szükség ha az eredetitől frissebb oprendszerhez megfrissítetted a Command Centerben a mikrokontroller firmware-jét és később vissza akarsz térni a régebbi oprendszerhez, viszont a kisebb verziójú Command Center nem ismeri fel a megfrissített mikrokontrollert és downgrade-elni meg nem lehet és így nem fog működni a világítás, a makró billentyűk és egyéb AW-s csicsa, sőt rosszabb esetben a töltés sem...

Ez ma már nem annyira probléma, akkor volt ennek reneszánsza, mikor mindenki Win8-ra upgrade-elt aztán rájöttek, hogy a Win7 jobb és így zsákutcába futottak...

szerk: NEM PISZKÁLNI!!!! SPECKÓ JTAG DEBUGGER való bele!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#730) stnorcy válasza KillHates (#729) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Köszi.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#731) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Ide akadt egy Alienware p18e 2013-as gép (32gb ram, gtx 780m 4gb) töltő nélkül. Tudnátok segíteni, hogy honnan tudnék kompatibilis töltőt szerezni hozzá minél gyorsabban? Esetleg van remény, hogy a boltokban kapható univerzális töltők jók lesznek hozzá?

Valamint, annyit tudnátok segíteni még, hogy nagyjából milyen értékkel bír egy ilyen laptop, jó állapotban? Egy ismerősömre sózták rá, de szerintem nagyon lehúzták.

Köszi!

yo

(#732) KillHates válasza kenny123 (#731) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha nincsen hozzá töltő azért az egy picit aggodalomra ad okot, már ami a származását illeti...
Ha két VGA kártya van benne akkor 330W-os táp kell neki, ha egy akkor elmegy a 240W-ossal is.
Itt a Hardverapro-n tudsz venni emberi áron, viszonylag gyorsan, vagy meg tudod rendelni netről is.
De az elég húzós lesz...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#733) kenny123 válasza KillHates (#732) üzenetére


kenny123
addikt

Pontosítok: Valami töltő van hozzá, de szerintem nem ehhez való, nagyon nem tölti. Arról hol találok utalást, hány vga van benne?

[kép] Hátlapról ennyi infó van, valószínűleg ez is kaputelefonnal lett készítve.

yo

(#734) madstunt


madstunt
addikt

Hmmm
Bekapcsoltan az oké, hogy a 90wattos dell táp nem tölti a 15-ös Alienware-em, hisz 240-es járt hozzá, de vajon ha bekapcsolt gépre kötöm, elkezdi tölteni ?
Szerencsére megvan a 240 wattos is, csak ez most eszembejutott, hogy in case of emergency esetleg az asszony tápja tud-e segíteni

(#735) Pocok256 válasza madstunt (#734) üzenetére


Pocok256
veterán

Elvileg kikapcsolt gépet töltenie kéne bekapcsolva pedig mennie kéne rendesen a gépnek annyi, hogy mikor craft kell bizony akksihoz fog nyúlni. Továbbá nálam bekapcsolva nem töltötte a gépet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#736) madstunt válasza Pocok256 (#735) üzenetére


madstunt
addikt

thx

(#737) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Alienware M17X R3
Intel I7 - 2670QM
NVIDIA GeForce GTX 580M

Hibajelenség a következő:

Bekapcsolom a laptopot.
Viszont ha játszani akarok rajta, mindegy hogy mivel akkor egy idő után dob egy fekete képet és pár másodperc múlva újraindul a laptop.Majd mikor bejön a windows ami gyári rajta.

ezt a hiba üzenetet dobja.

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1033

További információk a problémáról:
BCCode: 50
BCP1: FFFFF88014D155E0
BCP2: 0000000000000001
BCP3: FFFFF880057E3202
BCP4: 0000000000000002
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\092218-11013-01.dmp
C:\Windows\Temp\WER-13759-0.sysdata.xml

Lefuttattam egy tesztet a SupportAssist programmal.
Nem talált hibát nálam.
Pasztázva kb 2 hónapja volt.
Valakinek valami ötlet?

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#738) Muerte válasza stnorcy (#737) üzenetére


Muerte
addikt

Tölts le egy 3DMark 11-et [link],aztán basic,benchmark only,streched módban futtasd le,ha közben nem omlik össze akkor a GPU és CPU hibát nagyjából ki lehet zárni,bár lehet random CPU hiba is,a legjobb lenne megnézetned szervizessel,KillHates biztos megnézi neked ha megkéred.

(#739) stnorcy válasza Muerte (#738) üzenetére


stnorcy
aktív tag

A biosban át állítottam hogy a cpu videó részt használja. A játék futott igaz gyenge grafikával, de nem jelentkezett a hiba.
Szétkaptam a gépet. Újra pasztázás meg volt.
Eléggé száraz állagú volt a videó kárgyán a paszta. A cpun olyan volt mint mikor 3 hónapja pasztásztam. Remélem megoldja a hibát.
Milyen pasztát ajánlotok a videó kártyához?
Nekem Arctic MX-2 van. Azt raktam minden hová.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#740) Muerte válasza stnorcy (#739) üzenetére


Muerte
addikt

Miért állítottad át IGP-re? Az 580M-et hajtva nem fut le a 3D11?,pont azzal tudnánk kideríteni hogy a GPU-e a hibás vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#741) stnorcy válasza Muerte (#740) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Szia.
Az végig futott teljesen és nem volt hiba. Persze csak pasztázás után.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#742) Muerte válasza stnorcy (#741) üzenetére


Muerte
addikt

Teszteljed akkor játékokban is,de úgy hogy kimonitorozod a hőfokokat közben,3D11-ben is ki lehet.MSI AB monitoring
Az 580M az egy híresen kazán kártya,nagyon fontos hogy normálisan,minden helyen ahol kell ott legyen a thermal pad is különben elmelegszik terheléskor.

Emlékeim szerint mindenhová 1mm-es vastagság kell.

Illetve remélem a gyári dell-es x-bracket van rajta ami az egyik alsó memóriasort már hűti az alulemezzel:

Gyárilag a kártya alján volt egy kb.3-4mm vastag nagyon puha világoszöld thermal pad is elég nagy kb.6x8 cm,pirossal bejelöltem a képen.Az ha nincs meg,nagyon jó lenne pótolni,mert nagyon sok hőt le tud venni a kártya aljáról és átvezetni passzívan a belső burkolatra.

De először is monitorozd ki a hőfokokat,GPU,CPU,FPS,meg mindkettőnek az órajelei elég első körben,aztán lássuk mit mutatnak a számok.A 3D11-et is ha futtatod,másold majd ide be az eredmény linkjét és ránézek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#743) stnorcy válasza Muerte (#742) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Szia.
Mindenhol megvan a thermal pad.
A teszt közben és játék közben is a cpu 60-65 fokos a gpu pedig 60 fok fölé nem megy.
Mondjuk most pasztáztam át.
Itt a link a tesztről. Nem tudom mi micsoda, lehet neked többet mond majd.

[link]

Köszi.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#744) citkar válasza stnorcy (#743) üzenetére


citkar
addikt

Ha a probléma megvan még egy Memtestet lefuttatnék. Illetve egy új Windows-t is tennék.
Nekem volt hasonló problémám, legalábbis eleinte játék alatt volt fekete képernyő, majd idővel néha anélkül is, akkor mondjuk SSD hiba okozta, úgy, hogy HDS, vagy más tesztprogram tökéletesnek látta az SSD-t (volt egy alaplap csere gariban is emiatt, tök feleslegesen, SSD csere oldotta meg).

(#745) Muerte válasza stnorcy (#743) üzenetére


Muerte
addikt

A videókártya jó,ennyi pontszámot kell kapnia,szóval azt már ki lehet húzni a listáról.
Esetleg még azt kellene megpróbálni hogy ha felraktad az OSD drivert akkor windowson belül (újraindítást kér) az FN+F5, vagy FN+F7 (pontosan már nem emlékszem,de ahova GFX van írva) csinálsz egy váltást az 580M-ről az IGP-re.Újraindítást követően,a GPUz-t megnyitod és ott leellenőrzöd hogy melyik az aktuális grafikus adapter amit használ,és ha az Intel,akkor telepítsd rá az Intel HD driverét,aztán válts át megint FN+F7/restart és ha az Nvidiát mutatja a GPUz,akkor telepítsd fel az nV drivert.

(#746) Muerte válasza Muerte (#745) üzenetére


Muerte
addikt

Persze ezek előtt gyaluld le mindkettőnek a driverét,a legtisztább az ha DDU-val pucolod le őket,mert az minden maradványt el fog takarítani.

(#747) citkar


citkar
addikt

Valaki használ dokkolót?
Ha a dokkolóba dugom a monitort, az NVidia VGA-t gyakorlatilag nem használja, aztí rja nincs képernyő ezen a VGA-n. Még az NVidia vezérlőpultot sem nyitja meg. Viszont, ha laptopra dugom a monitort minden rendben.
Ha számít régi DVI csatlakozós a monitorom és HDMI adapterrel használom, nem tudom rendeződhet-e ha direkt HDMI kábellen köthetném össze.

(#748) stnorcy válasza Muerte (#746) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Szia.
A windows most lett telepítve.
Amit leírtál az mind megtörtént már.
Egyenlőre nem jelentkezett a hiba játék közben sem újrapasztázás után.
Lehet az volt a gond nem tudom.
Az ssd az szinte új 44 napot használt még garis.
Esetleg nem tudsz ajánlani valamilyen pasztát ami nem csak 2 hónapig bírja?
köszi

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#749) Muerte válasza stnorcy (#748) üzenetére


Muerte
addikt

Na ez jó hír akkor,minden oké. :)
MX4 az bírja akár 2-3 évig is,attól függ mennyit játszol a géppel,de 1 évet minden körülmények között kibír száradás nélkül.

(#750) stnorcy válasza Muerte (#749) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Szia.
Nekem Arctic MX-2 van.
Játék közben "jobb felső sarokban" a hőfok.

1 óra játék után.
Ez fölé nem nagyon megy max 61 fok ig.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.