Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) madstunt válasza KillHates (#491) üzenetére


madstunt
addikt

cserébe van optimus ? :)

(#502) KillHates válasza madstunt (#501) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze! :K
Vicces lenne a gép hangja ha a 1070-es 2D-ben is menne :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#503) madstunt válasza KillHates (#502) üzenetére


madstunt
addikt

:D
hát a gsync modelleknél afaik megy az akkor is :)

(#504) Madwe válasza KillHates (#502) üzenetére


Madwe
nagyúr

azért amikor nincs terhelés alatt a 1070, akkor tök halk - legalábbis az asusomon pl nem is hallani a ventiket:) azért az is vissza tudja magát szabályozni, csakhát az akkuidőt ettől függetlenül így is zabálja...

(#505) KillHates válasza Madwe (#504) üzenetére


KillHates
nagyúr

Minden elismerésem, hogy a GL502-eseben halk a venti! :)
Én, ha kikapcsolom az optimus-t (BIOS-ban fixre lehet állítani a dedikált GPU-t) akkor megjön a hangja egyből a 15-ös R3-nak, még "idle" is :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#506) citkar


citkar
addikt

Az újabb gépek esetében használ valaki USB-C dokkolót valamire?

(#507) KillHates válasza citkar (#506) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sima USB-C-s dokkolót nem érdemes venni mert az annyit tud, mint a sima USB 3.0
Thundebolt-os USBC-s dokkolót jobban megéri beszerezni, mert az tud egy csomó extra fícsört; FireWire, Thundebolt, több monitor kezelése egyszerre.
Én AGA-t használok, nagyon kellenesen csalódtam benne!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#508) citkar válasza KillHates (#507) üzenetére


citkar
addikt

Néztem párat, USB-C-n volt ami LAN kábelt, HDMI-t (4K-t is), meg egyéb apróságot kezelt. Legalábbis a leírása szerint. Nem használtam még ilyet, de ezeket használnám egy jó dokkolóval.

(#509) lp640sv


lp640sv
tag

Hello 😊 videókban és cikkekben is arról olvasok hogy milyen jó a minnél nagyobb hz! Már elég kíváncsi is vagyok milyen lehet 😄 na de! Van e értelme,akár monitort,vagy az én esetemben,olyan laptopot venni ami 120hzes,úgy hogy a gpu,játék közben (high beállításon) a közelébe sincs fps terén !? 🤔🤔 oké hogy a 1060al 75 vagy lehet tobb fps-t is kihozhatsz jatekokbol,ezért jobb ha 60hznél nagyobb képfrissítésü képernyőd van,de hogy/hol hasznalod ki a 120at?

[ Szerkesztve ]

(#510) bandras54 válasza lp640sv (#509) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szia! Ha ebbe a topicba írtál, akkor gondolom alienware gépről van szó. :) ha a gépben lévő gpu-val nem is sikerül kihasználni a képernyő lehetőségeit még ott van az AGA. Ott már tudsz olyan vga-t használni amivel előjön a kijelző teljesítménye.

(#511) Madwe válasza bandras54 (#510) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk AGA elég röghözkötött, oda meg már akkor dukál egy kijelző szvsz. Ami egyébként sávszél szempontjából is jobb AGAnal ha nem a gépre kell visszaküldeni a jelet, kicsit jobb a teljesítménye ha monitorra megy tovább...

(#512) lp640sv


lp640sv
tag

Igazabol azért ide írtam, mert múltkor is hamar kaptam segítséget 😄 amúgy alienware is benne lehet a pakliba,még nem dőlt el😊 szóval akkor igaz,hogy nem sok mindenre használható egy ilyen vga-val a 120hz!? 🤔 oké menübe stb biztos szebb a mozgás! De ennyi.

(#513) Tüzi

Urak!
5870m-nek tudna valaki lőni egy kb árat? Meghirdetném mindkét kártyát (cf) az notimból, de lövésem nincs Mennyit érhetnek ezek, elszórni pedig nem szeretném.
Ugyanitt kérdeznék elfogadható 670m gtx árat mert ez meg menne be az egyik 5870 helyére, úgy tudom ez az egyetlen amihez nem kell kókányolni semmit sem, csak p&p, 680gtx meg már hűtőmodos, meg nem vezérli a ventit, stb.
Meg amúgy is... -25w fogyasztás ftw, hátha kapok rá zöldrendszámot.

köszi:)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#514) Muerte válasza lp640sv (#512) üzenetére


Muerte
addikt

Ha kb.90 FPS-t tud a gép produkálni az adott játékban akkor érezhető a különbség a 120Hz javára,ha mellé még G-sync is párosul akkor főleg.

(#515) KillHates válasza Tüzi (#513) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali!

10 ezer az 5870/db - annyiért mennek a GTX560M-ek is másfél GB-al.
most vettem GTX770M 3GB DDR5 40 ezerért. (ami nem volt valami jó ár, de ilyen öreg cuccot csak ennyiért kapni)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#516) lp640sv válasza Muerte (#514) üzenetére


lp640sv
tag

Hát igen! 60hz-nel jobb 😊

(#517) Tüzi válasza KillHates (#515) üzenetére

Akkor 15-re meghirdetem őket, bundle, hátha :)
670 gtx-et megpróbálom lealkudni 20-ra, akkor 5k ráfordítással lenne egy majdnem kétszer jobb kártya a gépben... mondjuk amennyit játszom, lehetne alaplapi vga is, dehát a Tudat! :)
Köszi!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#518) Muerte válasza Tüzi (#517) üzenetére


Muerte
addikt

A 670-nel biztosra tudod hogy vezérli majd a ventit bios?

(#519) Tüzi válasza Muerte (#518) üzenetére

Ahogy olvasom, csak a 680-at nem tudja. Gondolom azért, mert az már kepler, nem fermi, más bios, bő egy évvel újabb is a 680.
Ezek mennek, de a 100w és a felettiek már extra hűtést igényelnek m18-ból, meg faragni kell a házat, meg mittudomén.
Semmi kedvem most bohóckodni ezzel, akkor sem, ha megérné, mert jóval többet ad a 680 mint a 670.
De elvileg a 670gtx az p&p, és 75w.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#520) Muerte válasza Tüzi (#519) üzenetére


Muerte
addikt

Hát nem tudom,mondjuk nem nagy dolog beállítani HWiNFO-ból a vezérlést,nekem volt benne 680M is meg 7970M is,utóbbit nem kellett vezérelni viszont a gyári hűtő már nagyon necces volt hozzá.A 680M-re undervolt vbiost raktam és az megállt 70°C-kon load,úgy hogy 60°C-knál már max RPM-en pörgött a venti.

(#521) Tüzi válasza Muerte (#520) üzenetére

Makes sense.
Atitól ódzkodok kicsit a csodás driverek miatt.
Vídia egy fokkal jobban tetszik ez miatt, de igazából nem tudom, hogy a 680, pláne a 7970 teljesítménye megér-e nekem annyival nagyobb kiadást. mod: főleg úgy, hogy nem nagyon használom ki
670et ha meg tudom venni 20-ért, annál jobb ár/érték nekem most nem tudom, hogy van-e, mert 680at tuti nem kapok 40 alatt, 7970et meg 50 alatt.

Nem tudom mit szeressek :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#522) Muerte válasza Tüzi (#521) üzenetére


Muerte
addikt

Ha nem használod ki akkor semmi értelme beletolni a pénzt,meg a 100W-os kártyákkal már mókolni is kellene.

(#523) Tüzi válasza Muerte (#522) üzenetére

Néha worldofwarshipeznék megint, ahhoz meg kevés már az 5870. De tényleg ennyi. C&C-zni, NFS-ezni, Bridge Commander-ezni (!!!), DA-ezni, Mass Effect-ezni stb bőven elég lenne nekem a 670, még az 5870 is lefedi ezeket (majdnem).
Amúgy szinte csak netre, meg házimozira van használva a gép hdmi-n, szar lenne ha pont belefutnék egy olyan kártyába amin pont a kép nem jön ki :D (hang külön rendszeren át megy nálam).

Ha nagyon játszhatnékom lesz megint (nem hiszem), akkor meg asztali konfig, normális bus-szélességgel, nem ilyen 128(lol)-192-256os bohóckodásokkal.
Cipőt a cipőboltból veszünk ugye.

Megnézem ezt a 670gtx-et, 20-22ért nem kapok jobbat szerintem, és pont olyan 10k-t terveztem kártyára költeni, ha el tudom adni az 5870-eket, akkor keretben vagyok.
Ssd-re, meg egy 4tb-s külső vinyóra jelenleg jobban vágyom :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#524) KillHates válasza Tüzi (#517) üzenetére


KillHates
nagyúr

Úgyís lecigánykodják majd az AMD-ket is és ugyanott leszel :D
Ha meg tudod szerezni a 670-eseket 40-ért, akkor adhatod olcsón is a HD-ket, hogy ne álljon benne a pénzed :K
De megéri, mert ha szintetikus mérésekben nem is nagy előrelépés a GTX670M, a cuda sokat fog lendíteni a teljesítményen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#525) Tüzi válasza KillHates (#524) üzenetére

Egy db 670-et találtam, 24-ért, megpróbálom levinni 20-ra.
A két HD-t meg ha elviszik 15ért, akkor igazából 5k-ból fejlesztettem valamennyit :)
Ez így hangzik a legjobban, szerintem korrekt is.
Elég egy kártya nekem, főleg arra amire használni fogom.
És spórolok 25 wattot is :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#526) KillHates válasza Tüzi (#525) üzenetére


KillHates
nagyúr

Figyelj majd oda a hűtésre!! Mert van néha úgy, hogy az AMD-s hűtés nem fexik fel az nVidiára!! :K

HD5870:

GTX670:

A HD5870-en jobb felül FET-ekre tuti rálóg valami hűtés (jobb esetben csak gap-pad) ami útban lesz a 670-esen!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#527) Tüzi válasza KillHates (#526) üzenetére

Ennek mindenképp utána fogok nézni, köszi, hogy szóltál. Mondjuk belegondolva tök logikus :)
Más nem, veszek egy m18x hűtőt az úgyis jóval combosabb mint az m17x-é, aztán belefaragom azt... de ha már ilyen messzire eljöttem, mehetne bele....
oh shit xD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#528) KillHates válasza Tüzi (#527) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha veszel egy 3 csöves hűtést akkor már legyen 680! Az a 256bit azért nagyot lök a vason!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#529) Tüzi válasza KillHates (#528) üzenetére

Na, pont ott vagyok ahol kezdtem.
Megint...
Baszki :DDD

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#530) KillHates válasza Tüzi (#529) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én ezért adok hálát annak hogy full integrált a 15R3-am :K

De a szopórollert hajtani van egy öreg Medion Erazer-em, ami "elméletileg" csak GTX5*0M-et fogad.
Addig hekkeltem az alaplapot és a BIOS-t és a VGA BIOS-t amíg meg nem ette a GTX770M-et! :W :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#531) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Kicsit off, de akik érintettek, talán ide benéznek.

Rendeltem egy 13 colos Alienware laptopot, de a tápkábel azon része nincs meg, amelyik a hálózathoz csatlakozna. A honlapon nézve 180 W-os adaptert adtak mellé. Macerás lenne a Dellnél panaszkodni, mert külföldről rendeltem, ismerős vette át és nem is baj, ha átalakító nélkül használhatom.
Véletlen valakinek van infója hol vehetnék csak kábelt? Teljes töltőt találtam kb 16 ezer, ha más nem, azt beszerzem.
De ha valakinek van fölösben, megvenném azt is.

(#532) bandras54 válasza citkar (#531) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szerintem bármelyik nagyobb műszakis áruházban tudsz venni, vagy laptoppal, pc-vel foglalkozó üzletben, szervízben. Esetleg E-bay, bár ez nem mostanában jutna el hozzád, eléggé le van terhelve a csomagküldő rendszer.
Az a lényeg, hogy figyelj a csatlakozóra. Eltérő a 180 és 230-as táp csatlakozója.

(#533) KillHates


KillHates
nagyúr

BOLDOG KOCKARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDEN TOPICLAKÓNAK

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#534) #42098752 válasza Madwe (#499) üzenetére


#42098752
törölt tag

Maceras??? :D

Akkor az en AW 18 R1-em venned olbe! Agyon nyomna. :D

(#535) citkar válasza bandras54 (#532) üzenetére


citkar
addikt

Olyan 3 henger formájú, rendeltem külföldről, még nem sürgős.

(#536) bandras54 válasza citkar (#535) üzenetére


bandras54
aktív tag

Igen, az. A nagyobbakhoz a PC-s verzió kell.

(#537) KillHates válasza bandras54 (#536) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt így mondják szaknyelven:

Mikiegeres tápkábel:

Kutyaházas tápkábel:

:D :DDD :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#538) citkar válasza KillHates (#537) üzenetére


citkar
addikt

Kutyaházas lett volna fölösben valahol valószínűleg :)
Hirtelen nem találtam itthon webshopoknál épp ilyet (könnyen lehet nem jól kerestem), de végül is kb 500 Ft-ért rendeltem egyet külföldről. Mire ideér a gép, talán ez is megjön (de ha mégse, még az előző gép kábele addig megetszi beugrónak).

[ Szerkesztve ]

(#539) Balázzs


Balázzs
senior tag

Kutyaházas ha van felesleges valakinel nekem szükségem lenne rá.

(#540) Tüzi

Bódog' karácsonyt népek! Remélem mindenkinek tojt (khm...) valamit a Jézuiska :)P

Ezt a részét is kimaxoltam az 17xr2-nek...
A10-es bioshoz két db 1tb-s vinyót be lehet rakni raidbe, úgy, hogy ssd lenne a rendszervinyó?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#541) bandras54 válasza KillHates (#537) üzenetére


bandras54
aktív tag

"szaknyelv". :-) ezen a héten sokat tanultam tőled. Nem válalsz csoportos online képzést? :D

(#542) KillHates válasza bandras54 (#541) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha bemegyek a nagykerbe és azt mondom kérek egy ISO IEC60320 C05-ös tápkábelt csak néznek rám mint egy hülye sznobra, de ha azt mondom kérek egy mikiegeres tápkábelt már meg is kapom mire pislogok egyet! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#543) Tüzi válasza KillHates (#542) üzenetére

Én kétkétszárnyú, fából készült, befelényíló, gerébtokos, falnyíláselzáró-szerkezetet kértem a minap, és nem értették.
Amikor azt mondtam, hogy ablak, akkor már mutattás is, hogy merre menjek.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#544) citkar válasza Tüzi (#543) üzenetére


citkar
addikt

Mert amikor "kétszárnyú, fából készült, befelényíló, gerébtokos, falnyíláselzáró-szerkezet"-t kértél, üveg nélkülire gondoltak :D amiben csak fa van :D

(#545) bandras54 válasza Tüzi (#543) üzenetére


bandras54
aktív tag

Az a csodálatos építőipar. :) a körcirkulátor a kedvencem. :DD

(#546) KillHates válasza citkar (#544) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a spaletta, ha jól tudom.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#547) KillHates válasza bandras54 (#545) üzenetére


KillHates
nagyúr

Betonkeverő?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#548) bandras54 válasza KillHates (#547) üzenetére


bandras54
aktív tag

sarokcsiszoló :DDD
Vendégmunkás rokonainktól hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#549) KillHates válasza bandras54 (#548) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jézusom... :W :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#550) Tüzi

Valaki árulja el nekem, hogy mire keressek rá, ha a gépben lévő dvd írót ki szeretném venni, és egy külső tokba tenni? Mármint, hogy van-e egyáltalán ilyen, és ha igen, akkor mi a neve :) Bejön ez a tálcanélküli cucc, de ssd megy a helyére, viszont van jópár fontos lemez amit szoktam használni....
Köszi :R

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.