Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Kellene egy kis segítség.
Alienware M17x-R3 Windows 7 pro
Eddig működött a program most csak teker és hibát dob.
Mi lehet a baj?

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#852) irony


irony
csendes tag

hátha másnak is gondja akadt...

azóta többször elszállt az Alienware Sound Center chrome alól, firefox alól stb., ezért operát használtam, ott jó volt, aztán ott is elszállt a frissítés után, de megoldotta a problámám ez a driver (link lent), ami nem a service tag alapján ajánlott 94.61 MB. hanem egy 232 MB-os cucc.

több napja stabil, remélem így is marad:
https://www.dell.com/support/home/hu/hu/hubsdt1/drivers/driversdetails?driverid=1tfy9

elég nagy szégyen, hogy nekem kell kibogarásznom, hogy működjön is...

[ Szerkesztve ]

(#853) madstunt válasza stnorcy (#851) üzenetére


madstunt
addikt

Mondjuk a supportassist az amugyis nagyreszt egy gyartoi bloatware es security threat, én nem sajnálnám :D

(#854) bandras54


bandras54
aktív tag

Tiszteletem elvtársak!

Talalkoztatok olyan problémával, hogy az utóbbi pár kisebb win frissítés állandóan hazavagja a wifi-t. Pár perc után eldobja a hálózatot és utana nem lát hálózatokat. Killer 1535 kártya van a gépben és csak a driver ujratelepitese oldja meg.

(#855) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Valakinek nincs elfekvőben egy működő
NVIDIA GeForce GTX 580M kártya?
Köszi.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#856) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet egy AW 17 R3 gépnél ( i7 6820HK, 16GB, GTX 980M 4GB, 2x1TB SSD ), hogy leállítás után, mikor újra be szeretném kapcsolni felvillan a billentyűzet, az AW logo is világít a bill fölött és minden ami kell, de a gép nem indul, a ventik sem pörögnek föl, mintha valamiféle készenlétben lenne.

Ha hosszan kinyomom a be/kikapcs gombbal, utána az esetek 99%-ban indul rendesen.

Minden teszt hibátlanul lefut, a diagnosztika is, nemrég volt teljes pasztázás és tisztításon, papíron minden hibátlan és teljesítményben is és hőfokok is nagyon jók, de ez már kezd idegesítő lenni.

Hátha volt valakinek hasonló tapasztalata...

Előre is köszönöm.

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#857) N-vidi-A válasza N-vidi-A (#856) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Közben van annyi fejlemény, hogy ha hagyom a gépet kb 3 percig a bekapcsoló gomb lenyomása után, elindul a gép és betölt rendesen.

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#858) KillHates válasza N-vidi-A (#857) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bios?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#859) N-vidi-A válasza KillHates (#858) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Lefrissítsem? Egy próbát megér. Windowsra van valami program a bios frissítésére?

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#860) citkar válasza N-vidi-A (#859) üzenetére


citkar
addikt

Alienware gépeim esetében a Dell oldaláról a driverek közt lévő BIOS frissítő file-t szoktam használni. Elindítod és frissíti is a gép újraindításával.

Bár gőzöm sincs nálad mi lehet a gond. Talán egy új Wint is kipróbálnék, vagy új (másik) SSD-t, utóbbit akkor is, ha diag progi jónak ítéli a jelenlegit.

[ Szerkesztve ]

(#861) N-vidi-A válasza citkar (#860) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Rendben, köszönöm, ha bios nem segít, én is meg az SSD-re gondoltam. :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#862) madstunt válasza N-vidi-A (#856) üzenetére


madstunt
addikt

Szia
Nagyon ritkán nekem is van ilyenem a 15R2-mmel.
Amúgy a tavalyi eredeti spectre hiba javító bios verzió nagyon gyakran produkált ilyet (1.40 volt talán?).

(#863) madstunt válasza madstunt (#862) üzenetére


madstunt
addikt

Mostmár nekem is heti kb 2-3x előfordul úgy, hogy napi használatban van.
És a legújabb bios se segített, de már előtte is tapasztaltam.
Kb ugyanaz a konfigom mint neked, csak a proci 6700Hq.
Mintha nekem sleepnél is előfordulna.

(#864) Balázzs


Balázzs
senior tag

Sziasztok!

2017-es 17R4-nél az elmúlt napokban tapasztaltam, hogy ha nem kikapcsolom, hanem csak alvásba teszem, vagy csak lehajtom a kijelzőt, reggel, vagy pár órával később újra megy a gép, világítanak a szélek, hallani ahogy dolgoznak a ventik. Senki sem nyúl hozzá, nincs lan kábel bedugva. Nem értem, mitől kelhet újra életre?

üdv

Balázs

(#865) KillHates válasza Balázzs (#864) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Nekem az A51m csinálja ugyanezt. Emberesen befűtött a táskájába, mire észrevettem, hogy ordítanak a ventijei! :W
Gondolom valami winfos update ébreszti fel a gépet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#866) buek1967


buek1967
tag

R3 17-hez milyen monitort érdemes és lehet tenni? Csak fhd megy át a hdmi-n? Vagy mehet a 2k esetlek 4k is?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#867) Balázzs válasza buek1967 (#866) üzenetére


Balázzs
senior tag

1080p is the maximum resolution you can get with HDMI port. If you would to have more you can use the thunderbolt, connecting an adapter from USB-C to Display port.

[link]

(#868) buek1967 válasza Balázzs (#867) üzenetére


buek1967
tag

Köszönöm. De ugye csak az integrált vga megy ki az usb c porton, tehát nem használható játékra?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#869) Balázzs válasza buek1967 (#868) üzenetére


Balázzs
senior tag

usb-c-t nem tudom, de én is néha rákötöm a tv-re hdmi-n a gépet és imádják a kölykök, amikor 129cm-es képátlóval megy a FIFA :D

[ Szerkesztve ]

(#870) citkar válasza buek1967 (#868) üzenetére


citkar
addikt

Nekem a 14 colos Alienware gépemről jól megy USB C csatin a monitor, 144 MHz-en, 2560x1440-as felbontáson.

(#871) buek1967


buek1967
tag

Köszi a válaszokat. R3-s a tiéd citkar? ? Játékok is jól mennek?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#872) citkar válasza buek1967 (#871) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom megjegyezni ezt az R számozást, megnéztem és közben rájöttem, hogy az előző Alienware-m volt 14 colos, ez 13,3 (végül is nincs érdemi különbség), ez 13R3, röviden egy i7 7700 HQ CPU, egy GTX 1060-as VGA van benne, 16 GB RAM mellett.
Elégedett vagyok vele, de nem kifejezetten nagy igényű játékokkal játszom és nem is feltétlen maximum grafikán.
Engem az zavart inkább, hogy dokkolón nem tudtam átvinni ezt a "képet", azaz dokkolón csak az integrált VGA-t tudtam kivezetni (hiába USB C-n ment az is), így jelenleg USB-C-n a dokkoló és mellette mini display porton megy a kép (de kipróbáltam USB C-n is, működött emlékeim szerint, az volt a baj, hogy a monitor USB csatijai esetén választani kellett, vagy USB 3-as sebesség és kis freki, vagy max freki lassú, USB-2)

[ Szerkesztve ]

(#873) madstunt válasza buek1967 (#871) üzenetére


madstunt
addikt

USBC-n meg tudom erositeni, hogy csak az integralt megy. Biztos 17R3-ad van? Mert az egyidős a 15R2-vel, és azon lazán kimegy a 4k HDMI-n

Az a support topic-os valasz pl netto hulyesegnek tunik, mert a dell dolgozo displayportot ajanl, de az az R3-on mar nincs.

[ Szerkesztve ]

(#874) buek1967 válasza madstunt (#873) üzenetére


buek1967
tag

Köszönöm. 17r3, átmegy a 4k hdmi-n, de csak 30hz.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#875) citkar


citkar
addikt

Ez az AWSoundCenter alkalmazás nem nyerte el a tetszésem. Szeretném eltüntetni, de nem látom külön alkalmazásként, csak a Command Centert. Próbáltam legalább az autostartot lekapcsolni, de még ezt se találtam. Van valakinek ötlete, hogy oldhatnám ezt meg?

(#876) gurubefree


gurubefree
senior tag

Hozott mar valaki Alienware m15 r2 temp tesztet ?? ( i7 9750H + rtx 2070 )

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#877) e-newsee


e-newsee
addikt

Tudom, kicsit off, de ha van valakinek alienware arena Level 2-es accounntja, megkeresne privátban? Köszi! :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#878) csuli111


csuli111
csendes tag

Szóval. Vettük haveromnak Alienware 17 R1 ranger-t. Meg van csinálva benne a 120hz-es siaplay mod és van benne egy GTX 1060. Amikor megkaptuk, semmi baj nem volt vele, müködött ahogy kell. Viszont át kellett állítanom a BIOS-t UEFI-böl LEGACY-ba és azóta indításnál jön a 8 sípolás...
Sebaj-gondoltam-visszaállítom a BIOS-t a jól ismert módszerrel és jó is lesz. Nem lett jó. Ezután néztem meg hogy mi is az a 8 sípolás.. Display error-t írnak a Dell hivatalos oldalán is. Nem igazán értettem hogy hogy lehet köze az nvidia kártyának az alaplapi bios beállításhoz, de úgy gondoltam hogy a hiba valahol ott lehet, így hát kivettem az nvidia kártyát. Abból indultam ki ugyanis hogy ha csak az integrált marad akkor arról lesz kénytelen elindulni a lap. Nem indult. Sípolás már nem volt de ugyan úgy nem adott képet se a saját kijelzőjén sem a HDMI-n sem a display porton.
Azóta már teljesen kizártam azt hogy a BIOS beállítás okozta a hibát mert a BIOS chippet levettem és beleírtam a legfrissebb gyári verziót. Raktam bele egy másik VGA-t is de ugyan az a hibajelenség.
Van-e valakinek erre valami ötlete?
Létezik hogy csak a kijelző halt meg? Olvastam ugyanis olyat hogy ezeknek a masináknak mindenképp kell hogy legyen valami beledugva az alaplapba. Tehát az hogy lehúzom az EDp display csatit a lapról és külső monitorral használom, az nem játszik.

Kicsit bőlére eresztettem...
A válaszokért előre is nagyon nagyon hálás vagyok!

(#879) Muerte válasza csuli111 (#878) üzenetére


Muerte
addikt

Az unlocked bios-t írd bele ne a gyárit.A GTX1060/70 csak optimus (SG) módban működik rendesen,tudom erre volt a 120Hz-es kijelző mod ami kizárja az optimust,de a hiba okát mindenképpen itt kell keresni.Az uefi-t ne piszkáljátok,legacy bugos lesz,gondolom nem win7-et akartok már használni.Fast boot off,secure boot off,legacy option disabled.
Ezenkívül az R1 biost nem elég egyszerűen kiresetelni mint minden más normális laptopot.
•Turn the system off and disconnect the AC adapter
•Disconnect CMOS battery and system battery
•Do a power drain (press and hold power button 30 seconds)
•Remove all memory modules
•Reconnect AC adapter and power system on
•Let laptop beep until it turns itself off
•VERY QUICKLY, WHILE IT IS OFF, BUT BEFORE IT ATTEMPTS TO BOOT AND LIGHTS COME ON AGAIN, INSERT A MEMORY MODULE
•System will start to beep 5 times
•Power system off
•Reconnect CMOS battery and system battery
•Replace any panels removed for access to memory modules
•Done…

[ Szerkesztve ]

(#880) csuli111 válasza Muerte (#879) üzenetére


csuli111
csendes tag

Ejha! Ez a menet közben betenni a memóriát dolog egy kicsit fura... Minden esetre ezt még nem próbáltuk.
Köszönöm a válaszodat!
Amint lesz időm kipróbálni, megosztom az eredményt.

(#881) csuli111


csuli111
csendes tag

Még valami... Unlockolt BIOS-t hol találok? Kutatom már pár napja de semmire sem jutottam...

(#882) Muerte válasza csuli111 (#881) üzenetére


Muerte
addikt

Fórum: [link] Bios: [link]

Ha a fentebbi leírás alapján megcsinálod majd a bios resetet,tehát eljutst 5 sípszóig a 8 helyett és újraindítás után vissza áll 8-ra, úgy hogy vga sincs a gépben akkor a kijelző lesz a ludas.Venni kell egy simát,bios-ban SG-re váltani PEG-ről.és menni fog az 1060 Optimus módban.

[ Szerkesztve ]

(#883) eddhunter


eddhunter
tag

Sajna a 13r3-as gépem hátulja megsérült(tudjátok a hátsó takaró műanyag). Rendeltem ebay-ről, de véletlenül a 15R3-hoz valót. Amerikából jött és én bastam el a rendelést, így vissza nem küldöm. Nem kell valakinek ákciósan? Esetleg van magyar beszerzési forrása ilyen alkatrészeknek? Ilyenről van szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#884) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek esetleg tapasztalata az Alienware Command Centerrel, hogy hogyan lehet megoldani azt, hogy egy egérgombhoz makróval hozzárendelt billentyűgombot addig tartson lenyomva, amíg az egérgombot lenyomom? Sajnos nem sikerült megoldást találnom rá, hiába tartom lenyomva, csak egyszeri leütésként érzékeli. Köszi szépen! :R

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#885) alces


alces
tag

Sziasztok!
Rég jártam erre, inkább már csak olvasgatok. Ami miatt zavarlak titeket, számomra kicsit para, lehet nem nagy ügy, de megkérdezem a nálam illetékesebbeket. A páciens AW18 980m és i7 4940mx. Gyakorlatilag csak az asszonka használja már, idén kb. 10 percet ment a Pinball fx3, ennyi volt a grafikus munkája az idegennek. Gyakorlatilag tv funkció plusz net. A jelenség ami aggasztott, hogy néha a képen fel felvillan zöldes csíkozás, szétesik a kép, kisebb nagyobb négyzetek jelennek meg a képen. Először azt gondoltam a videó rossz, de az asztalon is látszódott... :O
Döglődik a dGPU?
Drivert rég cseréltem, tökéletesen bevált a 411.xx, azóta nem raktam fel újat.

Üdvözletem a napfényes Görögországból nektek!

(#886) citkar válasza alces (#885) üzenetére


citkar
addikt

Nekem VGA hiba ugrik be elsőre, azon belül is talán memória probléma, azért ez csak tipp.
Próbáld használni a dedikált VGA letiltása mellett, ha jól értem 3D terhelés nélkül is volt látható hiba. Ha az integrálttal így is van hiba akkor talán más az okozója...amiről nem tudom megmondani, hogy jobb-e, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#887) alces válasza citkar (#886) üzenetére


alces
tag

Ugye ezen a típuson le van tiltva az Intel vga, csak a dedikált ad képet. Azt viszont nem tudom mi lesz ha a biosban letiltom az nvidiát.
Téglát nem szeretnék belőle csinálni, mivel itten azt sem tudom hova menjek, erre csak traktort szerelnek, max az emelő alá rakná a derék szervizes....

(#888) citkar válasza alces (#887) üzenetére


citkar
addikt

Azt hittem működik az integrált. Így nincs más ötletem, esetleg valamilyen szoftveres tesztprogrammal lehet próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#889) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!
Alienware budapesti hivatalos szervizt tudtok ajánlani, garanciális gép javítása miatt?

(#890) Muerte válasza citkar (#889) üzenetére


Muerte
addikt

Getronics,Humansoft.

(#891) citkar válasza Muerte (#890) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, ez a Humansoft rémlett is, holnap keresem őket, remélem sikerül gyorsan javíttatni.

(#892) KillHates válasza citkar (#891) üzenetére


KillHates
nagyúr

Minden lesz, csak gyors nem.
Én ma adtam vissza a Dellnek az A51M-et, mert nincsen hozzá alkatrész 😢😢😢 már több mint egy hónapja húzódott a javítása. Aztán megmondták, hogy nem is tudják mikorra lenne alkatrész (videókártya) :W

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#893) citkar válasza KillHates (#892) üzenetére


citkar
addikt

Hát meglátjuk. A humansoftot hívtam, telefonon emailes jelentkezést kértek, bár az fura, hogy nem garantálták, hogy egyáltalán vállalják, várom, hogy visszajelezzenek.

(#894) KillHates válasza citkar (#893) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem rajtuk múlik, hanem hogy az ami neked kell van-e raktáron.
Ha nincsen, akkor nagyon akadozik a kinti beszállítás.
Nekem lett volna
-VGA kártya csere
-topcase csere
-bezel csere
-audio board csere

Első héten nem volt VGA board és arra vártunk.
A harmadik hétre már minden elfogyott, az összes alkatrész backlock-os lett :O :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#895) citkar válasza KillHates (#894) üzenetére


citkar
addikt

Hát remélem nálam ennyi cserélni való nem lesz . Fura hibám van. Nem tudom bekapcsolni, ha a gépre dugom a tápot kialszik a táp zöld lampacskaja.

[ Szerkesztve ]

(#896) KillHates válasza citkar (#895) üzenetére


KillHates
nagyúr

18-asod van?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#897) citkar válasza KillHates (#896) üzenetére


citkar
addikt

2017-es R13, bár lehet 13-asból csak az a széria volt.

(#898) KillHates válasza citkar (#897) üzenetére


KillHates
nagyúr

Alaplap hiba lesz.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#899) citkar válasza KillHates (#898) üzenetére


citkar
addikt

Lehet, amint tudok valamit megírom.

(#900) KillHates válasza citkar (#899) üzenetére


KillHates
nagyúr

A CPU melletti FET száll el.
De jobb esetben a belső összekötő égett csak meg.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.