Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Muerte válasza Pöttön (#1000) üzenetére


Muerte
addikt

[link] Command Center.

(#1002) Pöttön válasza Muerte (#1001) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszönöm! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1003) Tüzi válasza Muerte (#986) üzenetére

Esetleg van olyan biosod, vagy tudod a módját, hogy 18xr2 mxm-b foglalatban miként lehet működésre bírni az nvme2 ssdket a raptor átalakítóval?
Konkrétan erről lenne szó :)

Mert valahogy szeretnék ilyet látni én is :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1004) Muerte válasza Tüzi (#1003) üzenetére


Muerte
addikt

R2-höz van unlocked biosom,majd előkukázom neked,de a másik dologról fogalmam sincs,most láttam ezt először.

(#1005) Tüzi válasza Muerte (#1004) üzenetére

Újat mondtam?! Ne ám :D Bootolható SSD lesz belőle.
Találtam pnp ramot is, 2133on fut, ezzel a moddal kb 3 sec lesz a win boot.
Már csak egy rtx quadro kell, és révbe ért a project :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1006) Muerte válasza Tüzi (#1005) üzenetére


Muerte
addikt

Unlock AWM18XR2 BIOS: [link] Pedig újat :) A BIOS eléggé nyitott,de nekem csak arra kellett hogy tudjak váltani PEG-ről SD-re azaz Optimus módra,mert az 1060 csak úgy indul ebben a gépben,egyébként csak fekete kép.
RAM alapból 2133MHz,ez a Corsair típus:

(#1007) Tüzi válasza Muerte (#1006) üzenetére

Nagyon köszi :R
Úgy tudtam, hogy csak aaaaa... Miaizé... HyperX megy mokolás nélkül 2133on benne. Corsairt vettem még tavasszal én is, egy nvme ssdt, és a legújabb ip6os wifit, és egy szétszedéssel szeretném megúszni :) . Szóval megnyugtattál, hogy megy benne 2133on.
32gbvel próbáltad már? Állítólag instabilabb tőle.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1008) Pöttön válasza Tüzi (#1007) üzenetére


Pöttön
őstag

Ha jól értem akkor a dedikált vga-t áldozod be a gyorsabb rendszerindítás érdekében? :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1009) Tüzi válasza Pöttön (#1008) üzenetére

Kettő van belőle. Egy kártya van a gépben, a másik mxm ott figyel, és nem csinál semmit. Így legalább egy bootolható,.kvázi teljes sebességű nvme ssd lesz ott, vinyót kiszedem, kap még két 2tb ssdt raidben (mert miért ne) aztán majd karira meglepem magam egy rtx3000 quadroval. Vagy megvárom az új nvidia mxm kártyát, amiben már a 3000 sorozat chipjei lesznek, még nem tudom.
És akkor van egy ray-tracinggel megáldott 10 éves notim, 32gb rammal, 6tb hellyel, 40xm procival, és semmi sem melegszik szét benne. Az új mxm kártyák valami 75wattossak lesznek. Legalábbis lesz belőle olyan is. A 3000quadro meg 100w, azt is elbírja az mxm. Két db 100 wattos meg már azért nem biztos, hogy egészséges a mobonak.

Jó lesz ez, engem már kiszolgál :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1010) alces válasza Pöttön (#1008) üzenetére


alces
tag

A 18as széria dupla vga-val szerelt. Csak a problémát előzi meg hogy nincs sli vagy crossfire :DD . Bent hagyja a master gput a slave helyére menne az ssd.

(#1011) Pöttön válasza Tüzi (#1009) üzenetére


Pöttön
őstag

Az igen!
Így ez tényleg egy baró konfig lesz! :K

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1012) Muerte válasza Tüzi (#1007) üzenetére


Muerte
addikt

Szívesen :) 32GB-tot nem próbáltam,mert a Corsair nem csinált 8GB-tos modulokat ebből a 2133MHz-esből,így 4x4 lett.
Nem tudom a 32 Giga mennyire akasztaná a procit meg a lapot,húzott procival már tuti necces lenne.

(#1013) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
A 17x R4-essel kapcsolatban lenne még pár kérdésem.
A gtx 1060-at akkor csak abban az esetben veszi be, ha 120hz-es panel van a gépben?
Azért kérdezem mert elég húzós a 120Hz-es panelek ára, és csak ez az egy szempont van részemről ami miatt cserélnék, mert engem nem érint se a 3d, se a 120hz...
(Vannak játékok amiket fix 30fps-el játszok)

Illetve a mostani gtx980m is bőven elég számomra.
A legtöbb játéknál a gpuz szerint a 75w fogyasztást se éri el, és csutka maxon megy a játék.
Viszont vannak játékok ahol meg nekem kellett úgy belőni a látványt, hogy 75w körül egyen a 980m (Borderlands 3, Strange Brigade).
De ezeknek a játékoknak is teljesen korrekt számomra a látványuk.

Ezért úgy döntöttem, hogy a 980m-et addig használom amíg be nem hal nálam.
(Persze természetesen az évi kötelező újra pasztázást megfogom ejteni nála is)
És majd utána egy 1060-ra szeretnék váltani.
Csak azért jó lenne akkor képben lennem vele, hogy megoldható e a gtx1060 a jelenlegi 60hz-es panellel is vagy nem? :)
Ezzel kapcsolatban még ami fontos lenne számomra hogy vajon a gtx1060-al is működne ugyan úgy a hdmi be-ki menetek?
Csak azért mert mindkettőt használom elég sűrűn, és a jelenlegi 980m-el tökéletesen megy mindkettő.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a 17x R4-ben az optikai meghajtó az nem közvetlen mini sata csatolóval csatlakozik az alaplaphoz, hanem egy szalagkábel segítségével.
Így ezt ki lehet cserélni egy optibay-re?
Csak azért kérdezem, mert eddig egy laptopomban se használtam az optikai meghajtót, mindig inkább egy + hdd-t raktam be egy optibay segítségével.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1014) madstunt válasza Pöttön (#1013) üzenetére


madstunt
addikt

Az egyik nem feltetele a masiknak ha az elso es masodik kardashian szeriara gondolsz

(#1015) alces válasza Pöttön (#1013) üzenetére


alces
tag

[link]
Nem feltétel a 120 Hz. Lesz optimusod, a te használati feltételeid mellett az hasznos lesz.

(#1016) Pöttön


Pöttön
őstag

Köszönöm srácok a sok infót! :R
Sokat segítettetek már így is! :R

Sajnos az 1060-ak elég horror árakon mennek.
Gtx970-et meg nem találok eladót.

Most azon gondolkoztam tegnap este, hogy vannak laptopok, amik gyárilag 980m-el voltak szerelve, és 90w tdp-s vbios volt rajtuk.

Az enyémet nem lehetne valahogy korlátolni?
Tegnap addig túrtam a yt videókat, és a külföldi forumokat, hogy addig eljutottam, hogy a jelenlegi vbios-t lementettem, és bele tudtam nézni, MaxwellBiosTweaker programmal.

Találtam egy külföldi leírást, hogy asztali vga-nál hogy állítanak tdp limitet, a probléma az, hogy ennél a mobil gpu-nál nincs semmi mankó, hogy melyik táblát kellene átírni, hogy az alaplapról fel vett watt-ot módosítsam.

De most veszem észre, hogy elvileg ebben már alapból lehet 100w tdp limit.
Mert most kiváncsiságból mehajtottam egy vga tesztel, ami a csövön kifért, és 105w-nál többet nem tud felvenni. Átlag 100w-ot eszik, és nagyon ritkán egy pillanatra felugrik max 105-re.

Az előző tulaj mondta is, hogy ezt a 980m-et újonnan vette ebay-ről, és kimondottan ebbe a gépbe való. Nem is értettem eleinte, mert ezt a gépet gyárilag gtx680-al és hd7970-el szerelték. Ezért is kell a driver-t is mókolnom, hogy fel menjen.
De akkor valószínűleg a Kínai eladó tényleg készíthetett rá egy egyedi vbios-t, mivel a gyártónak is a Dell van feltüntetve, és nem az Nvidia.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1017) KillHates válasza Pöttön (#1016) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Quadro P5000 menne benne?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1018) Pöttön válasza KillHates (#1017) üzenetére


Pöttön
őstag

Fogalmam sincs, gtx1070 az megy benne, de az se igazán ajánlott, mivel 100w tdp-s kártyák valók inkább ebbe a laptopba.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1019) KillHates válasza Pöttön (#1018) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oké, köszönöm. A P5000 egy GTX1080-as GPU-val és 16GB vRAM-al szerelt szörnyeteg. Akkor itt lenne melegedési probléma...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1020) Pöttön válasza KillHates (#1019) üzenetére


Pöttön
őstag

Hát valószínű igen. :K

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1021) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok ismét! :)
Úgy néz ki megprobálkozok a vbios modolós alulfeszeléssel majd, legalábbis talátam egy szakit, aki segít összedobni a moddolt biost.
A kérdésem az lenne, hogy az m17x r4-nél lehet vbios-t flash-elni?
Azért kérdezem, mert egy külföldi forumon olvastam, hogy egyes dell laptopok, (leginkább a workstation-ok) le vannak e téren védve.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1022) Muerte válasza Pöttön (#1021) üzenetére


Muerte
addikt

Nem lesz abból a projektől semmi.Flasht még éppen el lehet indítani windows alól is,de maga a kártyára nem lesz meg a megoldás.Ha annak idején svl7 meg Prema a Techinferno-n nem tudott rájuk írni 100W alatti stabil vbiost akkor másnak sem fog sikerülni,csak az idődet vesztegeted és kockáztatod hogy lekukázod a kártyát.
Minden BIOS frissítés alapszabálya: ha működik minden rendesen,ne piszkáld!

(#1023) Pöttön válasza Muerte (#1022) üzenetére


Pöttön
őstag

Végül lefújtam már. Olvastam 1-2 külföldi forumon hogy néhány dell gép alapból le is van védve, a vbios módosítás terén.
Tehát ha megprobálnék rárakni egy módosított vbios-t lehet elszállna amit helyre se tudnék hozni, mivel igp sincs a gépben.

Szóval azokat a játékokat amik nem futnak rajta stabil frame-el azokat inkább nem is erőltetem rajta. Hanem inkább a 2 éve pihenőre rakott asztalimba veszek egy vga-t. Mert az mxm 3 upgrade-et se vállalom be, mert egy 1060 alsó hangon 150k ba fájna, mire ide érne Kínából, az eu-s forgalmazókról nem is beszélve itt 200k + on indul.. Az asztaliba meg már 70k-ért 1080-at veszek.
Ettől független nem bántam meg egyáltalán a vételét, egy rakás játékom van amit simán futtat ez a gép, és kompaktabb mint az asztalim. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1024) Tüzi

17x r2 és 18x r2 dvd olvasója ugyan az?
Mert megjött a raptor kártya, nemsokára megy be a gépbe, de akkor már felszabadul egy slot, ezért betennék egy dvdt a lukba, mert miért ne.
17esből meg maradt egy meghajtóm, és nem veszek ha nem muszáj, de egy szétszedésből szeretném megúszni a procedúrát.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1025) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Arról tud e esetleg valaki valami infót, hogy az M17x R4-ben egy quadro p3000 tud e menni?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1026) Tüzi

Valami készül :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1027) Tüzi

Sose volt még gombnyomástól számítva 10 másodperces win bootom :D Ez marha jó.
(Ugyanitt működő dvd meghajtót vennék 18ba, a vastagabb, 9mmest)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1028) Pöttön válasza Pöttön (#1025) üzenetére


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Jövőhéten csak rápróbálok erre a quadro p3000-re, hátha szerencsém lesz vele...
Elvileg ez egy az egyben egy gtx1060-csak alacsonyabb órajeleken ketyeg.
Viszont ez is 75w tdp-s, és teljesítményben elvileg a 980m környékén van ez is.

Pontosan így néz ki a kártya:

Az előző tulaj az egy Alienware 17-es laptopban használta (nem tudom hogy ez e a pontos típusa) az tuti hogy 1-el újabb az m17xr4-nél, mert ebben már 4-ik genes procik mentek.

Minden esetre ha minden jól megy jövőhéten itt lesz a kártya aztán rápróbálok, hátha...
Ha minden jól megy akkor elcserélem erre a 980m-et.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1029) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Megérkezett a kártya, beszereltem, de fekete képernyő, és a 8 beep-es hiba kód fogad.
Utána olvasva ez elvileg az lcd screen failure amit ha a bekapcs + d kombóval indítom a laptopot bekellene jönnie egy szerviz menünek, ami ha lefut jó eséllyel megoldaná a problémát.
Na most hiába nyomkodom a d gombot nem jön be semmi se...

Ötlet? :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1030) Tüzi válasza Pöttön (#1029) üzenetére

Táp ki, akksi ki, cmos elem ki, bekapcs gomb nyom, aztán táp vissza, és bekapcs gomb megint.
Aztán mehet vissza minden.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1031) Muerte válasza Pöttön (#1029) üzenetére


Muerte
addikt

Itt válaszolok.Asszem nincs hozzá BIOS-om,de majd átnézem holnap a régi vinyómat.
Csak azzal fog menni a kártya SG azaz optimus módban ha fekete képet dobott.
Illetve még egyet megpróbálhatsz hogy az FN+GFX gombbal letiltod a 980M-et,aztán berakod a quadro-t és újra FN+GFX-el engedélyezed,de sanszos hogy kell hozzá az unlocked BIOS ha fekete kép volt.

(#1032) Pöttön


Pöttön
őstag

Annyit csináltam, hogy 980m vissza, biosba legacy boot-ot bekapcsoltam, majd az optimust is, új win felrak. Felment, látszott az intel igp, meg a 980, driver ellenörzést kikapcsoltam,
majd kikapcs, p3000-et beraktam, és most megy a gép.
Biosban látszik a kártya, meg win alatt is, jelenleg a driver mókolással szutykolok, mert az nem akar felmenni még.
Viszont úgy néz ki hogy nagy mákom van, és én voltam a láma, hogy nem vettem észre hogy a gépen unlocked a bios akkor ezek szerint. :F

A driver a hd audio-ra panaszkodva nem megy fel jelenleg.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1033) Tüzi válasza Muerte (#1031) üzenetére

És akkor jön majd a driver sz.opás...
9 drivert szedtem le, egyik sem ismerte fel a 970gtx-et.

NVcleanstall a barátod ha nem akarsz .inf fájllal szenvedni.
Eszközkezelőben meg tudod nézni a szabvány Microsoft videokártya id-jét, azt kell bepötyögni a clearstall-ba, és menni fog, megcsinálja magától az infes szenvedést.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1034) Pöttön válasza Pöttön (#1032) üzenetére


Pöttön
őstag

Kreten67 mondott még annyit, hogy a hd audiót le kell tiltani, úgy fog működni, de erre nem találok opciót a biosban.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1035) Muerte válasza Pöttön (#1032) üzenetére


Muerte
addikt

[link] Összes unlocked AW BIOS egy helyen.

(#1036) Pöttön válasza Tüzi (#1033) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi a tippet! :R
Rápróbálok!

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1037) Muerte válasza Tüzi (#1033) üzenetére


Muerte
addikt

"NVcleanstall a barátod ha nem akarsz .inf fájllal szenvedni."
Évek óta azt használom [link]

(#1038) Pöttön válasza Muerte (#1035) üzenetére


Pöttön
őstag

Császár király vagy! :R
Köszönöm szépen! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1039) Tüzi válasza Muerte (#1037) üzenetére

Ez kimaradt :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1040) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Köszi a segítséget, és a linkeket! :R
Sikerült végül megoldani a driver problémát is.

Most a kérdésem az lenne még, hogy a hűtés csavarjait mennyire húzzam meg?
Tökig, vagy elég a csavar hosszának kb a feléig (érzetre nem annyira nehéz még húzni)

Jelenleg ilyen hőfokot produkál:

Lehet hogy van 1-2 alkatrész még ami nem érintkezik kellőképpen, megmondom az őszintét nem sokat tököltem a párnázással.
Jó lehet így is szerintetek, vagy érdemes lenne több időt rá szánni? :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1041) Muerte válasza Pöttön (#1040) üzenetére


Muerte
addikt

A csavarokat érzéssel de tökig meg lehet húzni,a thermal padozás meg nem egy elhanyagolható dolog.Az sem jó ha túl vastagot teszel mert el fogja tartani a hűtést a VGA chip-től meg feszíti a hűtőt,de az sem ha nem érintkeznek az alkatrészek.
Ahhoz a kártyához jó megoldás lehet a K5 pro. [link]

(#1042) Pöttön válasza Muerte (#1041) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi a linket és a tippet!
Ezt ide haza lehet valahol kapni?
Csak mert az ebay-es rendelésekkel már leálltam.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1043) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Újabb probléma ütötte fel a fejét, még hozzá az optimus.
Hiába állítom a p3000-es driverébe be hogy az adott alkalmazás a p3000-et használja, az alkalmazás ugyan úgy az intel igp-n fut.
Olyan mint ha a driver control panel-je nem működne megfelelően.
Ez nem lehet hogy a lentebb linkelt programmal való telepítés miatt van?
Próbáltam másik egészen régi drivert is, de azzal is ugyan az a probléma van..

Persze vannak játékok amik gond nélkül mennek a p3000-en azok szépen is futnak.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1044) Csupati


Csupati
senior tag

Sziasztok , van valakinek tapsztalata AGA-val ?

(#1045) KillHates válasza Csupati (#1044) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem van! 😅

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1046) Csupati válasza KillHates (#1045) üzenetére


Csupati
senior tag

Igen azt tudom :DD , gondolom tápot és ventit nem cseréltél az AGA-ban?

(#1047) KillHates válasza Csupati (#1046) üzenetére


KillHates
nagyúr

De. Az a ventilátor használhatatlan.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1048) Csupati


Csupati
senior tag

Hah mit találtam gyerekek : [link] 17.3 3d 120hz kijelző szett m17x r4 hez

(#1049) Tüzi válasza Csupati (#1048) üzenetére

Hirdeti egy éve kb :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1050) Csupati válasza Tüzi (#1049) üzenetére


Csupati
senior tag

Ebayen csak a kijelző a duplája, szal nem rossz deal még a 2014 és 17 hez sem mert csak a kábel kell akkor pluszba és még midig jobban járt az ember, én meg mennyit kerestem 120hz 3d-s kijelzőt aztán eladtam a gépet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.