Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Balázzs


Balázzs
senior tag

Tobii-s face logon megint nem megy pár napja, tuti megint a valami win update a ludas :O

(#902) citkar válasza KillHates (#900) üzenetére


citkar
addikt

Hát most nekem is alkatreszre várnak (azt nem részletezték, hogy mire), aztán kijönnek és cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#903) KillHates válasza citkar (#902) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bízom benne, hogy Neked flottúl fog menni! 👍

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#904) citkar válasza KillHates (#903) üzenetére


citkar
addikt

Amint lesz alkatrész :) Pár éve másik gépnél (lehet van az 3-4 is) volt alaplapcserem, akkor volt náluk kéznél.

(#905) citkar válasza KillHates (#903) üzenetére


citkar
addikt

Tegnap csörgött egy szervizes, hogy megérkezett az alkatrész (mint kiderül alaplap), hogy tudjuk megoldani a szerelést. Korábban felajánlottam, hogy beviszem, ha ez gyorsít a dolgon és azt mondta, hogy ah ez megoldható, akkor ma vigyem be reggel, majd megvárhatom a javítást. Bevittem, ugyan reggel még nem volt bent az érintett kolléga, de otthagytam és ma kb negyed egykor csörgött, hogy készen van. Kis kellemetlenségtől eltekintve rendben ment minden.

(#906) Balázzs válasza citkar (#905) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ez jó hír, gondolom akkor alaplapcseréd volt. Ilyenkor új vagy használt alaplapot raknak bele? Vagy egyáltalán örülj, hogy van hozzávaló alkatrész? Ha új ami beleraknak a gari hosszabbodik?

(#907) citkar válasza Balázzs (#906) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom milyen lap került bele, nem biztos, hogy új, főleg, hogy refurbished a gép. Viszont garancia nem hosszabbodik tudomásom szerint.

(#908) buek1967


buek1967
tag

Most lesz aktuális, hogy tegyek a 17 r3 mellé egy jobbfajta monitort. Mit ajánlanátok? Érdemes 2k felbontásra menni? Lenne értelme a 144hznek? (Nyilván nem játékonál.) Vagy a max egy jó fhd? Ti mit használtok?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#909) citkar válasza buek1967 (#908) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem egy fulHD elég jó, de most én 2,560x1,440 felbontásút használok, csak azért hogy a laptopeval egyező legyen. Előtte fulHD-t használtam és teljesen jó volt. Ugyanakkor ez szerintem eléggé egyéni döntés, ki mire használja, vagy csak mi tetszik neki.

(#910) buek1967 válasza citkar (#909) üzenetére


buek1967
tag

Köszönöm. Milyen monitorod van?

[ Szerkesztve ]

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#911) citkar válasza buek1967 (#910) üzenetére


citkar
addikt

Nekem egy VA paneles BenQ van. Itt a HA-m vettem használtan.

(#912) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Valaki regisztált már dell oldalon?
Állandóan sír az oldal,hogy nem elég jó a jelszó.Pedig már minden volt:spec karakter,nagy betű szám,többször is.
Most meg sír,hogy túl nagy a forgalom,azért nem regisztrálhatok...

(#913) Balázzs válasza nagyonjjo (#912) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!
Melyik dell oldal? Hazai, UK vagy US?
Nekem USA oldal működik renben.
Balázs

(#914) KillHates válasza nagyonjjo (#912) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem van fiókom, de amikor be akartam jelentkezni, akkor meg kidob, hogy nem érvényes email cím. Regisztrálni meg persze nem enged, mert ott már azt mondja meglévő email a rendszerben.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#915) Balázzs válasza KillHates (#914) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nálam semmi gond az US oldallal, meg is néztem hogy áll a gari:
Complete Care 13 JUL 2017 13 JUL 2021
Premium Support 13 JUL 2017 13 JUL 2021
Onsite Service After Remote Diagnosis 14 JUL 2021 13 JUL 2022

Az utolsó egy éves onsite service az mennyiben más típusú gari?

(#916) Danubius L válasza Balázzs (#915) üzenetére

A Complete Care egy nagyon drága garancia típus. Leejted, betöröd az LCD-t, leöntöd és cserélik. 1 évben 1x "játszhatod" ezt el.
Onsite az, hogy kijönnek a megadott címre és ott megcsinálják.

www.danubiuslaptop.hu

(#917) Balázzs válasza Danubius L (#916) üzenetére


Balázzs
senior tag

Koszi, ezt jo tudni, amikor rendeltem nem volt vilagos, de megerte. Mar volt egy alaplacsere is.

(#918) madstunt


madstunt
addikt

Na amúgy bennem teljesen az élt, hogy régebben a dell üfsz-nél kellett gari hosszabbítást intézni, és kb 50 ezernél megállt.
Na nekem 3 év onsite premiumom volt eddig, ami áprilisban fog lejárni
AW15R2 6700HQ GTX980M

A dell a helyi erőkhöz irányított, ők meg a delltől kértek rá árajánlatot
1 év hosszabbítás 130+áfa, 2 év 199+áfa :DDD
kösz nem

[ Szerkesztve ]

(#919) Balázzs válasza madstunt (#918) üzenetére


Balázzs
senior tag

Elég húzós, én a ugyfelszolgalat@4ig.hu -n kértem ajánlatot 59.800.- HUF-volt a + 1 év NBD gari.

(#920) citkar


citkar
addikt

Üdv!
Tudtok ajánlani Budapesten valakit, vagy üzletet ahol kitisztitjak, ujrapasztazzak a gépet? Még él rá gyártói garancia, ha ez számít.

(#921) Balázzs válasza citkar (#920) üzenetére


Balázzs
senior tag

KillHates forumtars Csepelen, de most eppen felepulobem van covid bol.

Nalam egyszer melegedett, plussz elszallt par billentyu, jottek es mindent csereltek.

(#922) citkar válasza Balázzs (#921) üzenetére


citkar
addikt

Rákérdezek, nem sürgős.
Riasztó jeleket nem látok, csak mintha hangosabb lenne játék közben és biztos ráférne, köszi a segítséget.

(#923) Balázzs válasza citkar (#922) üzenetére


Balázzs
senior tag

Fújd ki sűrített levegővel, ha poros koszos az segíthet átmenetileg.
Hogy lásd, ténylegesen mivel is van gond, érdemes a gép hőmérsékletét monitorozó progit feltenni (aida, hwinfo stb.) és látni fogod, hogy tényleg magasak-e a hőfokok. Ha rég volt takarítva és pasztázva akkor tuti ráfér, évente ajánlott is megcsinálni egyszer.

(#924) alces


alces
tag

Ha már vapor chamber a hűtések királynője , régebbi gépek esetén érdemes beruházni ilyenre, vagy csak pénzkidobás?
AW 18 esetén: [link]
Ennél ugye a sima hűtés negyedébe kerülne, mint a kici kínai verzió.

(#925) KillHates válasza alces (#924) üzenetére


KillHates
nagyúr

Erről konkrétan nincsen tapasztalatom, de a VC hűtés alsó hangon 5-10 fok javulást tud eredményezni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#926) feco0073


feco0073
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Esetleg tudja valaki, hogy Alienwre17 R5 nem kapcsol be. Cimborám kivette belőle a az egyik merevlemezt, majd újra akarta telepíteni a Windowst, be akarta kapcsolni, hallott valami kattanást aztán azóta se kép se hang... Esetleg valami tipp? Előre is köszi!

(#927) KillHates válasza feco0073 (#926) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon ritka esetben előfordulhat, hogy ESD probléma lép fel.
Vagy a HDD interposer kábelt sikerült rosszul visszadugni és a sata-n keresztül visszament az 5V a PCH-ba.
El kellene juttatni egy szervizeshez, mert kismillió baja lehet még a fentiekben kívül.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#928) Tiger. válasza Fücsök007 (#1) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Sziasztok. Milyenek ezek az alienware laptopok? Tényleg túl húzott cpuk vannak benne? Szemezek ezzel, szerintetek?
[link]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#929) citkar válasza Tiger. (#928) üzenetére


citkar
addikt

Nekem a gyári értékek vannak (szerintem) a jelenlegin, de a mostani előtt hasonlót használtam, mint amit linkeltél (csak i7-es proci volt benne és 765M-es VGA). Szerettem, jó volt, nem volt érdemi panaszom rá. Kb 4 évig használtam, majd miután továbbadtam még pár évre rá szóba került a gép, működött rendben (az akku talán már addigra keveset bírt).

(#930) Tiger. válasza citkar (#929) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az már 4 magos laptopnal?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#931) citkar válasza Tiger. (#930) üzenetére


citkar
addikt

Valós 4 magos volt (8 szállal) emlékeim szerint.

(#932) Tiger. válasza citkar (#931) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezeket lehet fejleszteni? Pl jobb vga?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#933) citkar válasza Tiger. (#932) üzenetére


citkar
addikt

Azt a típust nem. Drága és ritka a fejleszthető Alienware laptop.

(#934) Tiger. válasza citkar (#933) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Értem, azthittem mindegyiket lehet, amúgy 2 ssd gondolom akkor lehet ha az egyik nem 2.5-os.

Mindegyik klipsch hangszórót tartalmaz? 2.1 vagy 2.0?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#935) citkar válasza Tiger. (#934) üzenetére


citkar
addikt

Az újabbakban szerintem már nincs is hely 2,5-os merevlemezek, de abban még lehet,hogy volt, neten rakeresve találni infót róla valszeg. A hangszorokrol nincs információm.

(#936) Tiger. válasza citkar (#935) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Remélem könnyen tudok bele rakni még egy ssd-t.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#937) Tiger. válasza Tiger. (#936) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Valakinek van ilyen laptopja? P39g001

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#938) KillHates válasza Tiger. (#937) üzenetére


KillHates
nagyúr

Parancsolj! :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#939) KillHates válasza Tiger. (#936) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van rá három opció is :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#940) DevilAqua válasza KillHates (#939) üzenetére

Sziasztok!

Adott egy Alienware 17 R4-es laptop.
"1435 Killer Wifi" van benne és egyszerűen Wifin keresztül nem hozza azt a sebességet ami elvárható lenne.
500 Mb-os net van, egy régebbi Lenovo laptop 150 Mb-et tud 2 szobával arrébb.

Az Alienware ezt tudta:
30 mb 2 méterre a routertől...

Átállítottam 5G-ről 2.4 Ghz-re na itt volt javulás, már tudja a 90 Mb-ot.
Az "Energiagazdálkodásban" beállítottam, hogy hálózatról és akksiról is maximum teljesítményt hozza a Wifi. Ez sem hozott javulást.
Legújabb Drivereket telepítettem Driver Boosterrel, utána a Dell gyári szoftverével.

Mi lehet a gondja? :D Windows 10 Home.

[ Szerkesztve ]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#941) Balázzs válasza DevilAqua (#940) üzenetére


Balázzs
senior tag

[link]

Amugy AW felrak vmi wifi progit is, ha jol emlekszem attol is lehet bugos.

(#942) maximilian4


maximilian4
addikt

Sziasztok! Kéne egy kis segítség. Az alany egy 13r3. Mivel eladó sorba került újraraktam a windowst. Mindenből a legfrissebbet raktam rá. A hibajelenség az, hogy nem látja a wifi hálózatokat azóta. Eleve olyan opció sincs hogy wifi, nincs az az ikon amivel ki-be tudom kapcsolni, mintha felszívódott volna. A művelet előtt tökéletesen működött a gép, soha nem csinált ilyet, ezért gondolom, hogy szoftveres gond lehet. Killer 1535 van benne. A hálózati adaptereknél nem is mutatja a rendszer, viszont az eszközkezelőben igen. Egy sárga figyelmeztetőjel van mellette, 10-es hibakód. Már mindennel próbálkoztam. Újraraktam a windowst, letöröltem az illesztőprogramot, újraraktam, találtam a dell oldalán is leírást, mert elvileg ez mást is érintett, de nem sikerült még megcsinálni. :(

Maxi

(#943) citkar válasza maximilian4 (#942) üzenetére


citkar
addikt

Ezt találtam, hátha segít.
"I searched for absolute AGES for a fix for this. Finally found it, you’re going to want to go into the drivers of the 1535 and manually change it to any listed version of the driver. I know you’ve already solved your problem but hopefully this helps others in the future.
Edit: Step by step: First you’ll want to open up device manager, then select Network adapters. Then double click on your 1535, you might see two adapters labeled as 1535s, so when you double click make sure to read the device status text that’s show at the bottom of the double click pop up. Once you’ve located the component with the error you’ll need to click on the drivers tab on the top section of the double click pop up, then click update driver, select browse my computer, then select let me pick from the list of available drivers, I chose the Microsoft drivers but either will fix the issue. Hope this helps!"

Mennyiért vinnék egyébként, OLED paneles vagy IPS?

(#944) maximilian4 válasza citkar (#943) üzenetére


maximilian4
addikt

170-ért odaadtam volna. Tényleg fain kis gép. Kár volt újratelepíteni a winfost, meg lefrissíteni mindent, mert azóta van ez…nálam csak porosodik. Ips paneles.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#945) maximilian4 válasza citkar (#943) üzenetére


maximilian4
addikt

Én microsoft-os drivereket nem is látok a listában. Lehet az lesz a vége, hogy ezt a killer gecit kibaszom a kukába. Veszek bele egy normális modult, vagy egy 10-est engedek az árból. Bár valószínűleg tényleg csak szoftveres, de kezd magyon felbaszni. Amúgy érdekes módon tegnap kutakodva olvastam sok helyen, hogy sok dell-es, aw-es szív ezzel a kártyával. Tegnap 3-ig próbáltam megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#946) citkar válasza maximilian4 (#945) üzenetére


citkar
addikt

Sajnos nincs több ötletem.
Valaki ki- majd be kapcsolta BIOS-ban a wireless dolgokat és utána rakta újra a drivereket, akkor lett jobb, de lehet véletlen csak akkor, nem tudom én se, nem tapasztaltam ilyet, nekem is 1535-ös van. Nem is fogom újra rakni a Windowst asszem :D

(#947) maximilian4 válasza citkar (#946) üzenetére


maximilian4
addikt

Nagy killer Wifi meg lett killelve… :W :DDD

Maxi

(#948) maximilian4 válasza maximilian4 (#947) üzenetére


maximilian4
addikt

Légyszi ba@@atok pofán, mert én voltam a világtalan. Végig volt wifi, csak ki kellett volna bontani a parancsikon nézetet . :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#949) citkar válasza maximilian4 (#948) üzenetére


citkar
addikt

A lényeg, hogy megoldódott :)

(#950) tsaby76


tsaby76
aktív tag

Sziasztok!
Olyasmiben szeretnék segítséget kérni, hogy van egy 15R4-em és sajnos nem működnek az Alien FX funkciók a gépen, csak a Caps LED képes világítani...kipróbáltam 100millió módszert a Command Center úratelepítésére, volt tiszta rendszer telepítés is, de továbbra is maradt a "not supported alienfx device" hibám.A gépet egyébként így vettem az előző tulaj szerint a 2019-es őszi Win10 frissítés környékén borult sötétségbe, de a gép minden egyéb tekintetben hibátlan, a herdverteszteken sem hasal el, tökéletesen használható, de azért ha van rá ésszerű áron megoldás, hogy újra működjön az FX rész is, nagyon örülnék ha találnék rá valamiféle megoldást.
Előre is köszi a segítségeteket! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.