Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kreten67 válasza ONEFREE (#50) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen és ott a töltő volt a hibás.

(#52) ONEFREE válasza kreten67 (#51) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Tudni kell,hogy gyárilag 180W os töltőt kaptam ,de én vettem 240w ost és azt használom.De ez a fagyás nagyon véletlenszerű.És mióta lehúztam az aksit nem fagy 2 nap folyamatos üzem után sem.Megpróbálom a 180W t hátha jó vele..Azért köszönöm! :R

(#53) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Van egy Alienware m17x notim, és én is - mint sokan mások - akksitöltős problémával küzdök azaz:
gyakran kitalálja a gép, hogy nem tölti az akksit. Ilyenkor azt írja ki, hogy nem kompatibilis a töltő az akksival, és emiatt nem tölt. Rengeteget keresgéltem neten, de egyik megoldás se működött nekem, amit találtam. Bios, driver frissítések mind fent, ki-be dugdosós mágiák kipróbálva, de semmi. Néha, nagy nehezen magától megjavul és egyszercsak elkezd tölteni, de semmi ráhatásom nincs. A legbosszantóbb az az, hogy ilyenkor extrém lassú is a gép, sokkal lassabb, mintha csak simán akksiról menne. Ha vagy a töltési dolgot meg tudnám oldani vagy csak legalább ezt a lassulást el tudnám kerülni, már boldog lennék.

Van valami ötletetek?
(amúgy szánalom, hogy egy ilyen kategóriájú gépen ilyen dolgokkal kell szívni... :( )

Előre is köszi.

(#54) Fücsök007 válasza Fisha (#53) üzenetére


Fücsök007
őstag

Vagy kontaktos a tápegység, vagy a 230V-os kivehető kábel része hibás. Mindenképpen kellene egy új kábellel tesztelni a tápot, ez is tud ilyen problémát okozni. Teljesen szabványos az a vége a tápnak, biztos találsz hozzá másik darabot. Ha biztosan jó kábellel nem tölt, akkor kontaktos a tápegységed.

(#55) Fisha válasza Fücsök007 (#54) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget itt is, és privátban is.
Az utókornak a megoldás: igen, valóban a tápegységnek volt baja, hogy pontosan mi az kicsit rejtélyes, mert nehezen lehet kontakthibával kapcsolatba hozni az elromlások és megjavulások váltakozását. Mindenesetre egy új táppal már nem produkálja a hibát.

(#56) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Augusztusban jönnek a mobil Pascal kártyák. :C :K Egyes külföldi oldalakon már július végétől rendelhető lesz Pascal kártyás noti. :))

[ Szerkesztve ]

(#57) adam0010


adam0010
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni, volna egy alienware m17x r2 gépem, a dell serivice tag kód (9B9W1Q1) alapján ,sok driverem nincs meg a géphez az op rendszer win7 .
például se chipset driver, se usb 3.0 driver, se lan .

Valaki tud segíteni?

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#58) parkasz válasza adam0010 (#57) üzenetére


parkasz
senior tag

Itt már jártál?
[link]
A system analysis-sel elvileg mindent kiad, amire szükséged lehet
A system configuration alatt pedig meg tudod adni a service tag-et is

De, ami service tag-et te megadtál, arra ezt adja ki:

Alienware M17x R3
Service Tag: 9B9W1Q1 | Express Service Code: 20272780729

Ez alapján R3 nem R2

Javaslom a System confoguration → Current confoguration → Detect my product

[ Szerkesztve ]

(#59) adam0010 válasza parkasz (#58) üzenetére


adam0010
csendes tag

Szia köszi megnézem, de valóban r3as-om van. erre valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#60) Muerte válasza adam0010 (#59) üzenetére


Muerte
addikt

(#61) adam0010 válasza Muerte (#60) üzenetére


adam0010
csendes tag

Hello, nem tetszik neki

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#62) Muerte válasza adam0010 (#61) üzenetére


Muerte
addikt

(#63) bandras54 válasza Muerte (#62) üzenetére


bandras54
aktív tag

:DDD

(#64) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Asztali GTX980 MXM3B kártya Alienware 17 R1-ben mod! :C

(#65) Zolix64


Zolix64
tag

Sziasztok,
esetleg nem tudja valaki, hogy az új széria mikortól lesz elérhető a régióban? (Németországban már rendelhető)

UplayID: Z0lix

(#66) Fücsök007 válasza Zolix64 (#65) üzenetére


Fücsök007
őstag

November 10.-től ha minden igaz. De úgy tudom addig nem nagyon lesz kapható Németországban sem.

(#67) Zolix64 válasza Fücsök007 (#66) üzenetére


Zolix64
tag

Köszi, rossz hír, nagyon reménykedtem, hogy már októberben elérhetők lesznek :O .

UplayID: Z0lix

(#68) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

96 Fokos a procim..Ujrapasztázas után.Mi lehet a baj.És ráadásnak ugrál a hőmérséklet terhellés alatt a 70 és a 96 között.Nem fekszik fel rendesen a hütés? Mi lehet? Láttatok már ilyet?

Alienware 17

(#69) Muerte válasza ONEFREE (#68) üzenetére


Muerte
addikt

Valamit nem jól csináltál,szedd szét újra.

(#70) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Elvileg jövőre jönnek a hatékonyabb RX 470/480-al szerelt notik. Mivel 95W kürüli TDP-re számíthatunk, így semmi akadálya a szabvány MXM3 méretű kártyáknak. :C

(#71) ONEFREE válasza Muerte (#69) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Kérlek értékeled őszinte kritikával.. :O

[ Szerkesztve ]

(#72) Fücsök007 válasza ONEFREE (#71) üzenetére


Fücsök007
őstag

Mivel nem látható a kép, így nehezen fog menni. :D

(#73) ONEFREE válasza Muerte (#69) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

A processor heat pipe réz csatlakozása a processorhoz nem volt sík! :O Erről beszéltem. Ez az Alienware már nem a régi minőség. :(((

[ Szerkesztve ]

(#74) ONEFREE válasza Fücsök007 (#72) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

A mobilomon látszik... :C

(#75) ONEFREE válasza Muerte (#69) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Síkra csiszoltam !! Már jó is!!! :DD

Hihetetlen ,hogy egy ilyen értékü laptop és hanyag megmunkálás jellemzi ezt a fontos részt... :(

(#76) Fücsök007 válasza ONEFREE (#75) üzenetére


Fücsök007
őstag

Sajnos ez a helyzet, a Haswell-es széria óta romlik a minőség. :(

(#77) alces


alces
tag

A minőség szerencsére a hátizsákokat nem érintette. Ma sikerült szert tennem egy Vindicator 17re. Ütős. Láttam Asus Nomadot is, de szerintem nem éri el a színvonalát. A boltban nézegettem még 15R3-at. A tapipad az megfogott... :D

(#78) ONEFREE válasza alces (#77) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Tényleg jó!Bár az első használatkor a frászt hozta rám.A középső "zsebbe" tettem a gépet és mikor próbáltam összehúzni a cipzárt a gép 2 sarka kint volt...... :(( Rendes bemajréztam,hogy ez kicsi :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79) alces válasza ONEFREE (#78) üzenetére


alces
tag

Hahaha!! Ugyanaz volt nálam is!!! :C

(#80) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok!

Gari kiterjesztéssel kapcsolatban tudna vki segíteni? Leginkább az árakra lennék kiváncsi és a menetével kapcsolatban is jól jönne némi info

Köszönöm

(#81) ludi85


ludi85
tag

Sziasztok, tudja valaki mikortól és hol lehet majd kapni 15 R3-at GTX 1070- el?
Köszi!

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#82) Muerte válasza bandras54 (#80) üzenetére


Muerte
addikt

Jellemzően az itthoni disztribútoroktól lehet venni gari kiterjesztést.Ha felhívod a Dell supportot akkor ők nagy eséllyel meg tudják mondani kik most az illetékesek,régebben a CHS és Laptopszalon volt.Vannak hozzá feltételek,honosított vagy itthon vásárolt gépnek kell lennie.Az árak horror szinten vannak.Én 2011-ben vettem +2 évet az akkori M17xR2-mre Laptopszalontól és 90e ft-ba fájt,nem érte meg mert 5 éves korára bill.cserén kívül nem kellett másra költeni :DDD Még 2012-ben cseréltettem benne a CCFL panelt RGB Led-re,mert a 7970M kinyírta az invertert :DDD ,de ez volt minden.A gar kiterjesztés árát a gép vásárlásakor kicsengetett pénz alapján számolják ki ha jól tudom.Ez az összeg lehet olyan 30->50e ft / év napjainkban szerintem.Meg kell kérdezni ,de meg lennék lepve ha ettől olcsóbb lenne.

(#83) bandras54 válasza Muerte (#82) üzenetére


bandras54
aktív tag

Köszönöm :)

(#84) bandras54 válasza Muerte (#82) üzenetére


bandras54
aktív tag

Azért érdeklődöm mert tervezem egy 15 r2 beszerzését. Lehet refurbished lesz uk-ból (vagy egy használt itthoni).honosításhoz mi szükséges?

(#85) Muerte válasza bandras54 (#84) üzenetére


Muerte
addikt

A honosításhoz ha használt gépről van szó akkor az előző tulaj neve,címe kell és fontos hogy azon is legyen bejegyezve a gép a rendszerben,mert ha már másod/sokadkézen ment keresztül akkor ez nem fog passzolni és elutasítják a kérelmet ha te nem tudod beírni a webes felületen a valódi előző tulaj adatait.Érdekessége a dolognak hogy ők pontosan látják a kért adatokat,de nem segítenek ha te nem tudod őket...Vásárlási/gyártási régiótól függően akár számlát is kérhetnek már használt géphez is.Új gépnél a névre szóló számla kell.A refurb gép az necces téma,főleg ha ebay-es vásárlás,mert ott általában fake számlát küldenek amit a Dell nem igazán fog díjazni,emellett a refurb gépekre speciális garit szoktak ajánlani.Általában csak az a bolt/eladó aki felújította és elfogadtatta újra a garit a Dell-lel oda szól és a lokalizáció sem mindegy az esetek 99%-ban.UK refurb gépekre általában csak UK-ra szól a gari és csak annyi időre amire hivatalosan megkapta,(nem hiszem hogy refurb gépre engednének garancia hosszabítást,jellemzően 1 évet szoktak kapni) A legegyszerűbb hogy mikor kinézed a kérdéses gépet akkor elkéred az eladótól a service tag-et,aztán felhívod a Dell-t és megkérdezed őket hogy arra a ST.-re mik a lehetőségek.

(#86) bandras54 válasza Muerte (#85) üzenetére


bandras54
aktív tag

Ismételten köszönöm a kielégítő választ :R

(#87) PR0JECTNR56 válasza Muerte (#85) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ezt én is nagyon köszönöm, nem tudtam mi a helyzet AW fronton.

(#88) Muerte


Muerte
addikt

Nagyon szívesen mindkettőtöknek :)

(#89) ludi85


ludi85
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy AW R3 laptopot, de SSD nélkül. Csak azt szeretném kérdezni, hogy utólag milyen tipusú M.2-es SSD-t tehetek majd bele? Azt hiszem eredetileg az OEM-nek szánt SM951-NVMe megy bele, de ebben sem vagyok 100% biztos. Szerintetek kompatibilis lenne az új 960 Pro-val?

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#90) bandras54


bandras54
aktív tag

Tudom, hogy nagyon OFF, ezért előre elnézést kérek. Mivel itthon nem túl barátságos az alienware árazás ezért gondolom, hogy esetleg valaki már végigjárta az utat és tud nekem segíteni. Ha USA-ban megrendelem a laptopot egy rokonom ismerősöm nevére, címére (természetesen ő kint él) és ő küldi nekem tovább akkor az már csak egy szimpla csomagnak számít? Megúszható az import charges?Gondolok itt a horribilis összegre amit adó címen gombolnának le.

Köszönöm előre is

(#91) Muerte válasza bandras54 (#90) üzenetére


Muerte
addikt

Nem.Még ha ajándékként küldi akkor sem.Fizetned kell a 27% ÁFA-t és kb.+3% adó/vámot.
Egy esetben mentesülhetsz alóla,ha te hozod be mint személyes poggyászod,vagy ő személyesen hozza be az országba.

(#92) bandras54 válasza Muerte (#91) üzenetére


bandras54
aktív tag

Köszönet, ismét. :)

(#93) bandras54


bandras54
aktív tag

Hello megint!

Tuti én vagyok fogyatékos de már csak annyi kérdésem lenne, h hol az istenben tudok regelni Dell uk outlet storeba?

(#94) PR0JECTNR56 válasza bandras54 (#93) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Itt.

[ Szerkesztve ]

(#95) bandras54 válasza PR0JECTNR56 (#94) üzenetére


bandras54
aktív tag

Ezer hála. Köszönöm :)

(#96) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok!

Újabb hülye kérdés. Az uk csatis kábelt le kellene cserélnem. A szabvány verzió jó lesz?
Ez:

Az adapter felöli a kérdés :)
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#97) Madwe


Madwe
nagyúr

Itthon mikorra várható a pascalos széria? s nagyjából milyen áron:D? Rokon jön haza decemberben, de céges számlára kellene lehetőleg, azt úgy meg nehéz ha importálja :D

(#98) Madwe válasza Madwe (#97) üzenetére


Madwe
nagyúr

radium.hunál pl most ebben a pillanatban kerültek fel előrendelésre, dejókor kezdtem el nézelődni :D

[ Szerkesztve ]

(#99) deadcode82 válasza bandras54 (#96) üzenetére


deadcode82
csendes tag

Hello!

Ez engem is érdekelne, mert úgy látom Angliából lesz érdemes rendelnem egy Alienware 13 R3-at és nem tudom, hogy elég e kábel csere vagy az adaptert is cserélni kell? :F

(#100) ludi85 válasza deadcode82 (#99) üzenetére


ludi85
tag

Lehet erdemesebb lenne csak venned egy ilyet:
(nehany euro)

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.