Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) #42098752 válasza KillHates (#599) üzenetére


#42098752
törölt tag

Engem a hangja nem zavar, csak tudnám rákötni az erősítőre. :(

(#602) #42098752 válasza Muerte (#598) üzenetére


#42098752
törölt tag

Problema megoldva, bedorentettem a hangrendszert... :D

(#603) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az Alienware Amplifier kompatibilitás lenne. Miért létezik ez a dolog? Hisz ugyanaz a csatlakozó stb.

(#604) bandras54 válasza ONEFREE (#603) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szia!

Én a kérdést nem értem. :B

(#605) ONEFREE válasza bandras54 (#604) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Vannak különböző típus számú Amplifier ek. Amihez azt írták AW 15R3 az miért nem jó AW17R2 hez?

(#606) KillHates válasza ONEFREE (#605) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nincsen, az AGA port szabványos mindegyik gépen.
Az enyémet dugtam már fel Haswell-es R2-re is és hibátlanul teker vele!

Az nem mindegy, hogy milyen VGA kártyát rax bele!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#607) bandras54 válasza ONEFREE (#605) üzenetére


bandras54
aktív tag

Így már értem. :-) láttam én is eltérő típusszámú modelleket, de ahogy Killhates is írta, nincs különbség (vagy csak nem tudok róla). A csati ua. Mindegyiken.

(#608) ONEFREE válasza bandras54 (#607) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Szóval szerinted bármilyen típus számút meg vehetek?

(#609) Tüzi válasza #42098752 (#591) üzenetére

Nyugi :D
Az eddig tökéletesen muzsikáló hdmi-pana tv kombóm a minap meghülyült. Bedugtam a kábelt, mondom nézek egy filmet, erre 640*480 :D
Tegnapelőtt még semmi baja nem volt, ma meghülyült.
Szerintem, a beállításom ellenére frissült a catalyst :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#610) #42098752 válasza Tüzi (#609) üzenetére


#42098752
törölt tag

Nalam rendbe jöttek a dolgok. :)

(#611) vkrisz92


vkrisz92
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkozok egy AW gép vásárlásán. A kiszemeltem egy 15" i5 7300hq gtx 1060 kombó, ez még "megfizethető" áron van. Szerintetek a későbbiekben, ha Graphics Amplifierrel egy 1080-at rákötök bírni fogja a proci?

Az i7-es gép 100-150 ezer forinttal drágább, azért néztem ezt. Vagy esetleg tudtok olyan oldalt, ahol jó áron lehet hozzájutni?
Néztem az ebay.co.uk oldalon is de egyelőre nem tiszta nekem. Aki rendelt már innen megköszönném, ha útba igazítana. Refurbished gépet néztem, de amint kiválasztom még mindig gyanúsan "olcsóbb" szerintem nincs rajta a magyar áfa és nem tudom, hogy az ebay feltünteti-e az áfát vagy kiszállításnál kell fizetni.

Köszi előre is.

(#612) Pocok256 válasza vkrisz92 (#611) üzenetére


Pocok256
veterán

Sok esetben 1060 alá is gyenge az i7 ami nekem van na most egy i5 1080 al tuti nagyon kevés ettől függetlenül az is borítékolható, hogy ampal sokkal gyorsabb lesz a rendszer csak nem annyira mint amire ténylegesen képes lenne.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#613) citkar válasza vkrisz92 (#611) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom hol nézelődtél, illetve refurbished gépek szóba jönnek-e, ha igen akkor nézelődj Ebay-en, UK Dell oldalán outletes (refurbished) gépeket (UK Dell nem szállít közvetlen ide, de létezek cégek, melyek megfizethető áron elhozzák Magyarországra), vagy legolcsóbb az USA-ban (Ebay-en, vagy US Dell oldalán), ha van aki elhozná neked.
Ha nem sürgős, az angol Dell oldalán és Ebay-n is szoktak lenni akciók, talán húsvétkor is lesz, karácsony előtt, black friday és cyber monday komoly akciókkal járnak (pl 15% a gépekre, több garit kapsz ugyanannyiért).

Lehet a kisebb proci korlátozni fog, érdemes teszteket nézni külföldi oldalakon, különösen, ha van konkrét játék, program, amit használnál.

[ Szerkesztve ]

(#614) NTonee válasza citkar (#613) üzenetére


NTonee
veterán

Tudnál írni példát egy ilyen cégre?

(#615) citkar válasza NTonee (#614) üzenetére


citkar
addikt

PMPEXPRESS
ARVA TRANS
Angolcsomag
csomagbroker

Az utolsóval éltem is kisebb csomag esetében, minden rendben történt. Más is ajánlotta, ezért választottam ezt.

(#616) vkrisz92


vkrisz92
csendes tag

A certified refurbished gépek megbízhatóak?

(#617) citkar válasza vkrisz92 (#616) üzenetére


citkar
addikt

Az előző refurbished Alienware gépem 4 éves kb, ugyan kellett gariztatni billentyűzet, meg még vmi miatt ez idő alatt korábban, de a mai napig jól működik.
A jelenlegi refurbished gépem viszonylag friss, ezzel sincs semmi bajom.
Refurbished gépekre is hosszabbíthatsz vagy vehetsz (a Dellnél) alapból hosszabb garit.

(#618) vkrisz92 :

Igen, több helyen érdemes megérdeklődni, amikor két évre hosszabbítottam Magyarországon szűk 100 ezer volt a legolcsóbb, de valahol 120 körül adták volna ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

(#618) vkrisz92 válasza citkar (#617) üzenetére


vkrisz92
csendes tag

Magyarosíttatom a garanciát és utána itthon tudok rá venni pluszba?

(#619) NTonee válasza NTonee (#614) üzenetére


NTonee
veterán

(#615) citkar: Köszönöm :R

(képes voltam a saját hsz-emre választ nyomni :B)

[ Szerkesztve ]

(#620) Pocok256 válasza vkrisz92 (#618) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#621) bandras54 válasza citkar (#615) üzenetére


bandras54
aktív tag

Csomagbroker hozta az első gépem. Megbízhatóak. Azóta szerződtek az árva transal. velük sem volt semmi gondom.

(#622) vkrisz92 válasza bandras54 (#621) üzenetére


vkrisz92
csendes tag

Írtam a csomagbrokernek. Azt írták, hogy 3500 ft-ért hozzák haza az 5 kg alatti csomagokat. Neked is ennyi volt?

(#623) citkar válasza vkrisz92 (#622) üzenetére


citkar
addikt

Asszem mérettől is függ és elég nagy dobozba tudják beletenni :D
De egy Alienware laptop vásárlási árhoz képest így is elhanyagolható a szállítási költség. USA-ból olcsóbb csak, csak onnan az a fránya ÁFA ne lenne...vagy ismerős jöjjön :)

[ Szerkesztve ]

(#624) bandras54 válasza vkrisz92 (#622) üzenetére


bandras54
aktív tag

Az elsőnél még barátibb volt az ár egy kicsivel. Volt minimális áremelés, a második már igen, ilyen áron jött.

(#625) vkrisz92 válasza bandras54 (#624) üzenetére


vkrisz92
csendes tag

Köszi. Nem sok a 3500 Ft, csak azért kérdezem, hogy nincs-e valami rejtett költség, amit nem írt le.

(#626) vkrisz92


vkrisz92
csendes tag

Az előre utalástól félek kicsit, mert nem kevés pénz :) Ezen kell túltennem magam:)

(#627) citkar válasza vkrisz92 (#626) üzenetére


citkar
addikt

Ebay-en, illetve a Delltől nyugodtan vásárolhatsz, ha nem érkezik meg, vagy más állapotú, vissza is küldheted tudomásom szerint.
A csomagszállító csak annyit tud, hogy laptop, árát nem. Irányukba kell némi bizalom, mert nyilván nehezebben tudnád rajtuk behajtani, ha ők átveszik, majd eltűnik a scomag, de eddig ilyen tapasztalatot nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#628) vkrisz92 válasza citkar (#627) üzenetére


vkrisz92
csendes tag

Ebayről talán kicsit egyszerűbb, nem kell futárt intézni, aki Angliából hazahozza. A refurbished gép gariját így is tudom honosítani?

(#629) citkar válasza vkrisz92 (#628) üzenetére


citkar
addikt

A refurbished gép gariját is tudod honosítani és hosszabbítani egyaránt.
Ebay-en többen szállítanak ide refurbished gépeket valóban, de vannak akik csak Angliába, így is, úgy is kereshetsz.

[ Szerkesztve ]

(#630) vkrisz92


vkrisz92
csendes tag

Nézegettem ebayen, találtam párat, ami elég jó árban van az itthonihoz képest. Köszi a segítséget.

(#631) bandras54 válasza vkrisz92 (#630) üzenetére


bandras54
aktív tag

Ebay convertert érdemes még megnézned. Ekkora összegnél nem mindegy, hogy az ebay vagy a saját bankod árfolyama szerint váltanak.

(#632) vkrisz92 válasza bandras54 (#631) üzenetére


vkrisz92
csendes tag

Köszi a tippet. Ebayen megkerestem és aztírja, hogy 351 ft 1font. Az amazonon nézegettem múltkor és ott 370-et írt.:)

(#633) vkrisz92


vkrisz92
csendes tag

Valakinek van baja a hűtéssel? Külföldi fórumokon olvastam, hogy a 15" AW gépeknél előfordul a túlzott melegedés.

(#634) NTonee válasza vkrisz92 (#633) üzenetére


NTonee
veterán

Melyik 15-re gondolsz? Van belőle néhány és az állítás nem igaz mindre, sőt leginkább csak az R3 problémás. De az is csak addig, amíg a gyári paszta van benne.

(#635) vkrisz92 válasza NTonee (#634) üzenetére


vkrisz92
csendes tag

A 15 r3-ra gondoltam.

A 17r4-nél jobb a hűtés?

[ Szerkesztve ]

(#636) NTonee válasza vkrisz92 (#635) üzenetére


NTonee
veterán

Ugyanaz a paszta van abban is, amit inkább nem is neveznék pasztának. Azonnal újra kell kenni minimum thermal grizzly cryonaut-al. A hűtés nagyon hasonló, első ránézésre tök ugyanaz, de jobban megnézve van egy kis különbség és állítólag kicsit jobban is működik. Viszont nem tudom mennyivel jobb. Nekem 15R3 van 6700hq-1070 párossal, cryonaut paszta óta használható.

[ Szerkesztve ]

(#637) vkrisz92 válasza NTonee (#636) üzenetére


vkrisz92
csendes tag

Szervízbe kell vinni pasztáztatni? Ha magamnak csinálom ugrik a gari ugye?

(#638) Pocok256 válasza vkrisz92 (#637) üzenetére


Pocok256
veterán

Azt csinálsz vele amit akarsz neten aw youtube chanelén találsz is hozzá szétszedési útmutatókat raklap szám. Csak annyi a lényeg, hogy ne barmold szét.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#639) NTonee válasza vkrisz92 (#637) üzenetére


NTonee
veterán

Ha nem teszel tönkre semmit (márpedig nem olyan nehéz kárt okozni), akkor csinálhatod magad is, ha jól tudom. De én inkább egy szakemberre bízom többnyire. (csak mivel szánalmas módon reklámozásnak minősül a ph szabályai szerint ideírni a nevét, így nem tehetem)

(#640) ONEFREE válasza NTonee (#639) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Írd meg neki privátba.

(#641) #42098752 válasza vkrisz92 (#633) üzenetére


#42098752
törölt tag

Nekem van 15 R2-em is, soha nem volt gond a hutessel. A 18 R1 hutese is kivalo, pedig abban mar komolyabb cucc van (bar, a haz is vastagabb).

(#642) Pocok256


Pocok256
veterán

13r3 as gepem van 1060 és rendes 4 magos i7 paszta csere után minden király hűtés terén.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#643) vkrisz92


vkrisz92
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy Alienware lapost. Nagyon király meg minden...,DE ma napközbe játszottam vele, utána elkellett mennem, ezért kikapcsoltam a gépet. A töltő áram alatt volt. Mire hazajöttem kb fél óra múlva a töltő kék ledje nem világított és azóta nem töltődik! 1 hónapos sincs a gép. A táp szart volna be??? De mitől? Esetleg valakinek valami ötlet?

Előre is köszi.

(#644) Pocok256 válasza vkrisz92 (#643) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha 1 hónapos a gép felsleges a kérdés is Dell szervíz felhív és 24 órán belül ott lesz a lakásodnál a szerelő és valószínűleg ott helyben megjavítja a géped.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#645) Balázzs


Balázzs
senior tag

Hali idegen tulajok!

1803-as win 10 update-et próbáltam telepíteni, de nem engedte:

intel vga driver-t próbáltam feltenni, de azt nem engedi, mondván nem kompatibilis, tehát úgy néz ki várnom kell
a hivatalos dell vga driverre.

A telepítést megszakítottam, majd újraindítás után ez az üzenet fogadott:

The AC power adapter wattage and type cannot be determined.
The battery may not charge.
the system will adjust the performance to match the power available.
Please connect a Dell 240 W AC adapter or greater for the best system performance.
Note: this warning can be disabled in BIOS setup.

Gyári töltő, nem volt mozgatva sem a töltő sem pedig a gép és amikor betöltődött az oprendszer azt írta, van töltés. Lehet köze az üzenetnek a win frissítéshez? Ha nem mitől jöhetett elő?

köszi

Balázs

(#646) madstunt válasza Balázzs (#645) üzenetére


madstunt
addikt

Azóta is írja minden indításnál ? olyan mintha a gyári töltő már nem tudná leadni a tervezett teljesítményét

(#647) Balázzs válasza madstunt (#646) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem, azota nincs ilyen.

(#648) madstunt


madstunt
addikt

Sziasztok
Ha minden jól megy, egy hét és lesz egy 15 R2-m.
Jól emlékszem, hogy a tápkábel olvadás para, az csak a kovetkezo generációt erinti, a Skylake-Maxwell 15r2-t nem ?

(#649) Pocok256 válasza madstunt (#648) üzenetére


Pocok256
veterán

Ott sem pontosan tápkábel olvadási para van, csak a gyors töltés és a gép együttes terhelése miatt lehetnek gondok. Gyorstőltést kikapcsolva semmi probléma nem lesz, de amúgy igen, csak a következő generációkat érinti ha arra gondolsz amit én írtam.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#650) KillHates válasza madstunt (#648) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így igaz, de azért érdemes majd csekkolnod; a FoxConn csatikkal volt a gond. Ha akár egy kicsit is bebarnul a csatlakozó, akkor azonnal ki kell húzni az érintkezőket belőle egy kicsit összenyomni és visszadugdosni. Én biztos ami sicher alapon megcsináltam az R3-asomban is. Ha megkergeted majd a vasat azért az újabb Amphenol csati is tud melegedni elég emberesen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.