Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Muerte válasza citkar (#400) üzenetére


Muerte
addikt

Én úgy tudom hogy a refurb gépekre nem lehet kibővíteni a garanciát,csak az egy év van rá amit adnak,legalábbis 2-3 éve még az volt a szabály.

(#402) citkar válasza Muerte (#401) üzenetére


citkar
addikt

Én már többször is bővítettem az enyém (ez is refurbished), kb másfél éve (két évvel), illetve azt megelőzően egy évvel (akkor egy évre fizettem).
Garanciáztatnom is kellett, soha nem jeleztek problémát.

[ Szerkesztve ]

(#403) Muerte válasza citkar (#402) üzenetére


Muerte
addikt

Akkor csak nekem nem volt szerencsém ezek szerint.Én egyszer mikor refurb gépet vettem,nem közvetlen a Dell outletből,hanem Ebayről angol céges viszonteladótól,azt itthon nem engedték bővíteni.

(#404) citkar válasza Muerte (#403) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom, hogy nekem volt szerencsém vagy általában hosszabbítható-e.

(#405) citkar válasza Muerte (#403) üzenetére


citkar
addikt

Kíváncsi voltam, a dell outletes chaten megkérdeztem, ugyanolyan garanciális feltételek vonatkoznak a refurbished vagy scratch and dent gépekre, mint az újakra, szóval hivatalosan hosszabbítható, nem tudom nálad mi okozott sajnálatos problémát.

(#406) citkar válasza citkar (#405) üzenetére


citkar
addikt

Annyi, hogy a Dell oldalán csak amerikai outletet találtam és úgy értem ők ide nem postáznak sajnos, de lehet csak én leltem más lehetőséget.

Igen, találtam egy http://outlet.euro.dell.com oldalt, de ők is csak UK-be vagy az Írekhez postáznak.

[ Szerkesztve ]

(#407) bandras54 válasza citkar (#406) üzenetére


bandras54
aktív tag

Vannak futár/költöztető cégek akik rendelkeznek angol telephellyel, raktárral. Megadod az ő címüket és ők elhozzák. Én így rendeltem a jelenlegi gépem. (és az új váltótársát is).

(#408) Muerte válasza citkar (#405) üzenetére


Muerte
addikt

Nekem a magyar zöld számon hívott supportos (ami egyébként Athénban van) mondta akkor hogy refurb gépekre csak az az 1 év van amit a gyártó ad a felújított/ újracsomagolt állapot miatt.Aztán én nem is firtattam tovább a kérdést,nem az én gépem volt csak a tulaj megkért rá hogy intézzem ha tudom.Lehetséges hogy meg lehetett volna kerülni itthoni disztribútorral a dolgot,nem próbálkoztam.

(#409) madstunt válasza citkar (#406) üzenetére


madstunt
addikt

Jó hát csak UK, de ma már kinek nincsolyan barátja, aki kiszármazott UK-ba, és továbbítja DHL-lel :D

(#410) madstunt


madstunt
addikt

Amúgy a külföldön vásárolt (UK) Dell laptopokat ugye itthon is lehet gariztatni ?

(#411) Pocok256 válasza madstunt (#410) üzenetére


Pocok256
veterán

Én Dell.co.uk rol vettem az alienware gépemet és semmi probléma nem volt gariztatásnál.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#412) citkar válasza madstunt (#410) üzenetére


citkar
addikt

Ebay-ről vettem (nem tudom ír vagy milyen webshopból, de angol dugaszos) és garanciáztattam én is többször. Rémlik valami honosításos dolog, de már nem tudom mit csináltam, régen volt.

(#413) Pocok256


Pocok256
veterán

Na közben véletlen megláttam hogy juni 9 én elfogadták a transfer ownershipet és sikerült honosítanom a gépemet. Nem semmi idő mert márciusban adtam be :D Szóval aki honosítani akarja ezzel számoljon.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#414) madstunt válasza Pocok256 (#413) üzenetére


madstunt
addikt

:0
De te nem a delltol vetted kozvetlenul, hanem ebayrol ?
Edit: Látom lejjebb írtad, hogy a delltol vetted. Akkor hogy-hogy tulajdonoscserevel megy a honositas? :F

[ Szerkesztve ]

(#415) Pocok256 válasza madstunt (#414) üzenetére


Pocok256
veterán

Egyszerűen nem létezik olyan menüpont, hogy honosítás (ezt közvetlen dell support mondta). Nem lehet honosítani csak tulajdon cserével lehet országot váltania egy eszköznek :D Szóval saját magamtól saját magamra kellett átruháznom a tulajdonomat :D Mindezt úgy hogy ugye ők nem tudták ki volt előző tulaj hisz én semmi adatot nem adtam meg nekik :D Elég vicces történet :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#416) madstunt válasza Pocok256 (#415) üzenetére


madstunt
addikt

Hát OK :D

(#417) doddy


doddy
tag

Sziasztok!

Épp az imént vennék egy Alienware AW17R4 - 7820HK i7 -GTX1080 8GB- 1080p - 32GB RAM - 256SSD+1TB - Win10-el ebay-en, 2016-os kiadás. Gyári refurbished verzió 1 év garival. Olvastam a korábbi HSZ-eket és komolyan aggódom a problémék miatt. Szerintetek megéri kockáztatni?

A másik ötletem a gépbeszerzésre, hogy összeállítok magamnak a cyberpowersystem.co.uk oldalon egy Clevo P775 DM3-G-re épülő gépet, ami picit gyengébb lesz, de talán jobban bírja majd a strapát.

Clevora ez az elképzelésem:
7820HK i7 -GTX1070 8GB- 12K G syn - 16GB RAM - 512SSD+1TB HDD

A köv egy - másfél évben a Szaharában fogok dologozni, ahol nem lesz ritka az 50°C külső hőmérséklet, tehát egy megbízhtó és jól hűthető gépre lenne szükségem :/

Szerintetek melyiket válasszam?

Köszönettel,
Dodi

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#418) Fücsök007 válasza doddy (#417) üzenetére


Fücsök007
őstag

Két normálisabb hűtésű gép jöhet szóba akkor: Az említett Clevo noti, (bár én innen rendelném meg), vagy egy MSI GT73VR noti. Az MSI notit viszont csak boltban lehet tisztíttatni, ha nem akarod elveszteni a gyári garit, a Clevo notira nem vonatkozik ilyen megkötés.
Mindkét említett noti MXM3.1-es foglalatos, tehát szükség esetén lehet feljebb lépni videókártya tekintetében ha kezd kevés lenni a számodra. ;)
Az újabb Alienware 17 notik hűtése még minőségi új paszta mellett is elégtelen olyan hőségben, és a forrasztott VGA miatt csak az Amplifier marad később, amint kevés lesz a GTX 1080 benne, szóval nem igazán ajánlott. :( :(

[ Szerkesztve ]

(#419) Madwe válasza doddy (#417) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az 50C már lassan itthon is elérhető lesz, uh ez lassan lokálisan is szempont lesz :B

(#420) doddy válasza Fücsök007 (#418) üzenetére


doddy
tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat! MSI-t nem szeretnék. Nézek 1-2 konfigot aztán döntök. Az AW-ban az lenne a szép, hogy olcsóbban és jobb spec, mint a Clevo :D...

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#421) Fücsök007 válasza doddy (#420) üzenetére


Fücsök007
őstag

Igen, de több szempontból annyival rosszabb is. Hiába jobb anyaghasználatban az AW, ha megfő nálad használat közben. A Clevo notik ugyan nem annyira jó gépházzal rendelkeznek, de a legjobb hűtésű notik közé tartoznak már évek óta. ;)

(#422) Madwe válasza Fücsök007 (#421) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyébként hűtésben az Asus rogok sem annyira rosszak, persze nem Clevo szint, de az AWnál sokkal jobb a helyzet náluk. S megbízhatóbbak is annál, ami eléggé szomorú, utóbbi idők AWjei kicsit félresikerültek lettek :S

(#423) citkar válasza Fücsök007 (#421) üzenetére


citkar
addikt

Clevot lehet valahol Magyarországon garanciáztatni? Szervízt találtam, de olyat, ami egyértelműen garanciális javítást is csinál, olyat nem.

(#424) Muerte válasza Madwe (#422) üzenetére


Muerte
addikt

Az Asus hűtése egyáltalán nem jobb az AW hűtésének hatásfokától,ha az AW gyári dudva pasztája le van cserélve minőségire egyből más a helyzet.
A Clevo-t meg megint csak nem lehet egy napon említeni velük,mert ők áttértek 12V-os ventikre,amik jól hűtenek,de ilyen hangorkán mellett teszik: [link]
Nem "ordítós" hűtésben még mindig az AW vagy az MSI GT72/73 amik a legjobb hatásfokkal dolgoznak.

citkar: nem.

[ Szerkesztve ]

(#425) Madwe válasza Muerte (#424) üzenetére


Madwe
nagyúr

Gyári helyzetben sokkal jobb...
Igen, ha az AWn cserélsz pastát, a 3 tartókarból az egyiket meghajlítod, meg még ki tudja mit hegesztesz rajta, akkor normális lesz. Talán... Az asus gyárilag hozza azt az összes esetben, amit az AW csak ritkán, s általában berhelni kell, hogy jó legyen, de akkor se fix... Külföldi fórumokat fél évig bújtam vásárlás elött, sajnos tele voltak panaszokkal. Ettől függetlenül ki lehet fogni normálisat, de ez azért elég lottó. Lehet kicsit szélsőségesen fogalmazok, de baromi nagyot csalódtam awban, az az igazság...

(#426) Muerte válasza Madwe (#425) üzenetére


Muerte
addikt

Az Aw-n cserélni kell,nincs más megoldás,de csere után azért bőven vállalhatóak a hőfokok és nem ordít mint a Clevo.Nekem a most elérhető gépek közül messze az MSI a nyerő egyébként több szempontból is,de amit most a HP lerakott az asztalra az sem semmi [link] nagyon kellemes meglepetés így első körben.

(#427) bandras54 válasza Muerte (#426) üzenetére


bandras54
aktív tag

Egy másik topicból idézem:
"A CLEVO klónok hűtése brutális, de ott meg nem igazán minőségi alkatrészekből dolgozik a beszállító (magyarán a CLEVO) Itt nem a puccos CREATIVE hangchip-ekre és a KILLER WiFi-re gondolok, hanem a FET-ekre, kondikra, zsanérokra. Sajnos futottam már rá több olyan új CLEVO-ra amik nem bírták a kiképzést és elszállt bennük néhány komponens ami elkerülhető lett volna, ha drágább beszállítótól rendel az anyacég. Pár év után elég leharcolt állapotúak tudnak lenni a gépek"

By Killhates
Utólagos engedelmével :)
Erre is érdemes figyelni

(#428) Muerte válasza bandras54 (#427) üzenetére


Muerte
addikt

Nem AW minőségűek a felhasznált anyagok ez mindig is így volt,kb. Asus minőség,kopogós műanyag jellemzi őket,ettől függetlenül vannak köztük megbízható darabok amik évekig bírják a strapát.Az öreg P170,370 kb.elnyűhetetlen kategória értelmes használat mellett.

(#429) bandras54 válasza Muerte (#428) üzenetére


bandras54
aktív tag

Természetes. Én csak megosztottam egy szaki tapasztalatát. :)

(#430) madstunt


madstunt
addikt

Ha olyan kardashian AW-t veszek, aminek a kijelzoje nem G-Synces, ugye nem sporoljak ki az optimus supportot ?

(#431) madstunt válasza madstunt (#430) üzenetére


madstunt
addikt

Update: úgy néz ki reddites tulajok tapasztalatai alapján, hogy van :)

(#432) Pocok256 válasza madstunt (#431) üzenetére


Pocok256
veterán

Enyém nem G synces (asszem :D ) és van optimusom.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#433) madstunt válasza Pocok256 (#432) üzenetére


madstunt
addikt

Ja a 13-bol csak g sync nélküli van.
Igazából nekem a 17 volt kérdéses :)

(#434) KillHates válasza madstunt (#431) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van optimus!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#435) KillHates válasza Muerte (#428) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy az hardver/ár arány sem AW!! :D
Valamit valamiért :K

Van sok Clevo ami jól bírja, főleg ha vigyáz rá a gazdája! De azért messze vannak az AW-k elpusztíthatatlanságától! Szoktak jönni hozzám R1-es régi AW-k olyan állapotban, hogy le vagyok döbbenve, de mennek rendesen, teszik a dolgukat a mai napig hibátlanul. Első generációs Core i procis Clevo-k mára már kihaltak elvétve tűnik fel egy-egy darab...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#436) madstunt


madstunt
addikt

Amúgy a 17R3-15R2 hűtésével milyenek a tapasztalatok ? Mennyire hangosak normál játéknál ? A teszteken csak a furmarkos stress test hangerő szokott megadva lenni, ami azért enyhén nem életszerű terhelés :D

(#437) bandras54 válasza madstunt (#436) üzenetére


bandras54
aktív tag

15 R2 nem veszélyes (2600-3000 fordulat), amplifierrel pedig szinte alapjáraton ment, alig emelkedett a zajszint.

(#438) madstunt


madstunt
addikt

Kardashian Alienware-ek közül akkor a skylake felejtős, és a Kaby Lake procisokban már javítottak a félretervezett hűtésen ? Gondolom egy repaste így is javallot azért
Mire októberben-novemberben laptopot vásárlok, attól félek nem lesz az eggyel korábbi 15R2/17R3-ból olyan amit megvennék :|

(#439) Madwe válasza madstunt (#438) üzenetére


Madwe
nagyúr

A 3 lábas hűtő rögzítés és a szar pasta a kabysnel is megmaradt...

(#440) Pocok256 válasza madstunt (#438) üzenetére


Pocok256
veterán

Nüncs kifjezetebb probléma a hűtéssel csak újra kell pasztázni és kész is.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#441) madstunt válasza Madwe (#439) üzenetére


madstunt
addikt

Ewwww

(#442) madstunt


madstunt
addikt

Mennyire éri meg amúgy 6700HQ helyett a 6820HK-s konfigra vadászni ? Ha jól hallottam az AW-ekben automatikusan overclockolva van 4GHz-re vagy afölé. Vagy rosszul tudom ?

(#443) Pocok256 válasza madstunt (#442) üzenetére


Pocok256
veterán

6820HK mivel szorzózár mentes ezért tuningolható szabadabban. Míg a 6700HQ nál ami pl nálam is van maximum nagyobb TDP keretet adsz neki meg kicsit magasabb turbot és ennyi. Automatikusan egyik esetben sincs Overclockolva a központi egység.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#444) madstunt válasza Pocok256 (#443) üzenetére


madstunt
addikt

Szóval olyan sok plusz angol fontot nem ér meg a 2 közti különbség gondolom.
Azert meg a gyartok elmehetnek, hogy a kettőnek a tálcás ára valójában ugyanannyi, de 100-200GBP rendeléskor a diferencia...

(#445) bartucz911


bartucz911
tag

Sziasztok,

Szeretnék beruházni egy Alienware notebook-ra. Játékra szeretném használni kizárólag. 15,4 vagy esetleg 17 collos méretben. CitySkylines, Planet coaster, Sims játékokra. Ezek steam-en keresztül nagyon sok kiegészítőt és modot húznak le és futtatnak. Szeretném ha nem lassulna be akkor sem.
Milyen konfigurációt javasoltok?

(#446) KillHates válasza bartucz911 (#445) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali!

Mondjuk ezek nem olyan GPU-zabáló programok mint az új FPS-ek. Egy 1060-as még a jövőt illetően is elég lehet, de ha nem vagy eleresztve akkor a 980-as is elégséges választás. Inkább a 16GB ramra gyúrj mert a Planet Coaster az szereti a sok ramot!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#447) Pocok256 válasza madstunt (#444) üzenetére


Pocok256
veterán

Kettő között nagy a diffi feltéve ha kihasználod és a gép hűtése is partner ebben.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#448) Tüzi

Nem találtam adok-veszek topikot, ha van, valaki legyen kedves, linkelje.
Szóval, 17esbe keresek klavit, az alábbi számokkal:

NSK-D8C0J
1K81R

Ha valaki tud eladót, kérem szóljon.

Köszi!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#449) Muerte válasza Tüzi (#448) üzenetére


Muerte
addikt

Ebay a legegyszerűbb megoldás.

(#450) Tüzi válasza Muerte (#449) üzenetére

Ha az lenne a legegyszerűbb, akkor már megoldottam volna.
De nincs.
Japán yahoon van, de ott nem fogadják el a paypal-t.
Mandarake-n van, de nem szállít az egyetlen egy eladó külföldre.
Rakutenen nincs.
Amazonon nincs. Japánon sem árulnak.
Egy amerikai boltot találtam, de ott nincs külföldre posta.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.