Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) deadcode82 válasza Pocok256 (#300) üzenetére


deadcode82
csendes tag

Azért sajnálom, hogy így jártál, remélem mihamarabb megoldják a problémát.

(#302) deadcode82 válasza Zolix64 (#209) üzenetére


deadcode82
csendes tag

Van valami fejlemény a rendelésedről?

(#303) Zolix64 válasza deadcode82 (#302) üzenetére


Zolix64
tag

Tegnap írtam nekik, csak annyit tudtak mondani, hogy a héten várható, de még pontos dátumot nem tudott mondani, majd jelentkeznek. Egyre nehezebb a várakozás :D .

UplayID: Z0lix

(#304) Pocok256 válasza Zolix64 (#303) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát na.. nekem már itt van csütörtökön vihetem szervizbe szóval lehet megelőzöl :DDD

Klikk

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#305) Zolix64 válasza Pocok256 (#304) üzenetére


Zolix64
tag

Igen, sajnálattal olvastam :( . Remélem én szerencsésebb leszek, bár még mindig nem tudom elhinni, hogy megérkezik a héten, nagyon régi álmom válik valóra :) .

UplayID: Z0lix

(#306) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy júli környékén meglátogatom a rokonokat az államokban. Gondoltam kihasználom a lehetőséget és hozok magamnak egy ufós gépet az új szériából. Mivel jól megvagyok a jelenlegivel és csak az alkalmat használnám ki, arra gondoltam, hogy ha valaki a nyárra időzíti a gép vásárlást akkor átpasszolnám neki a lehetőséget. (Elképzelhető, hogy az uncsiöcsi hazajön szeptemberben és akkor majd ő hozza az enyémet). Tudom, hogy a gari honosítás nem zökkenőmentes, de ha valakinek ez nem okoz problémát akkor nem kell annyira mélyre nyúlnia a zsebébe mintha itthon vásárolná.
Elnézést az OFF-ért. :)

(#307) Pocok256


Pocok256
veterán

Jelentem gép leadva a humansoftnál minden gördülékenyen és korrektül ment kb 5 perc alatt le lett zavarva minden. Lecsekkolták dell honlapon a warranty staust aztán kész is :)
Elmondtam mi a baj leírták és mindenki mehetett a dolgára :B Nagyon profi volt reméljük a folytatás is ilyen lesz :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#308) Zolix64


Zolix64
tag

Kérem szépen ma megérkezett a "kis" jövevény :D (majd lövök képeket).
Első benyomások:
- a külső gyönyörű
- nagyon masszív (mint egy szikla, simán meg tudom védeni magam vele, ha úgy hozza a sors :DDD ) és a méretéhez képest jó súlyos is
- a képernyő az valami csoda, a fekete tényleg fekete (az XPS 13 IGZO képernyője után is érezni a különbséget), majd kiderül mennyire lesz probléma a beégés (programozóként elég statikus a tartalom, amivel dolgozok)
- idáig semmi hiba nem jelentkezett (kop-kop)

UplayID: Z0lix

(#309) redbulz válasza Zolix64 (#308) üzenetére


redbulz
tag

A hőmérsékleteket azért lehet érdemes megnézni még :)

(#310) Pocok256 válasza redbulz (#309) üzenetére


Pocok256
veterán

Az gyárilag 90 fok lesz az a paszta kuka ami rajta van.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#311) deadcode82 válasza Zolix64 (#308) üzenetére


deadcode82
csendes tag

Nagyon fasza :D :D Akkor tartják a 3 hetet. A hőmérsékletek engem is érdekelnek majd.

(#312) Zolix64 válasza deadcode82 (#311) üzenetére


Zolix64
tag

Picit kicsúsztak a 3 hétből, de még belefért. Még mindig csak másolom át a cuccaimat, egy picit megnyúztam FurMarkkal, idáig csak a procit. A CPU burner kb 30 percig futott, úgy 81 fok volt a max az egyik magon (73 fok volt ekkor a leghűvösebb mag, persze közben futott a másolás is), alapjáraton 50 fog körül ingadoznak. Nekem idáig ezek a hőmérsékletek abszolút megfelelnek, ha végzett a másolás (ami eltart egy ideig, sok projekt, rengeteg apró fájllal) majd táncoltatok szőrös fánkokat :D .

[ Szerkesztve ]

UplayID: Z0lix

(#313) Pocok256 válasza Zolix64 (#312) üzenetére


Pocok256
veterán

Furmark prime helyett ha van lehetőséged egy órás battlefield 1 64 fős mapon mindent maxra húzva. Kipróbálhatnád mit dob hőmérsékletben. Ez a játék elég kegyetlen mind CPU mind gpu tekintetében.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#314) deadcode82 válasza Pocok256 (#313) üzenetére


deadcode82
csendes tag

Na most erre dobnék egy lájkot ha ez az arckönyv lenne :DDD

(#315) Zolix64 válasza Pocok256 (#313) üzenetére


Zolix64
tag

A játék megvan, de nem tudom lesz-e annyi hely, hogy feltegyem. Hmm, amúgy pont a BF1-re nem mondanám, hogy nagyon proci igényes. Nálam alig használ 30%-nál több procit és a vga sincs max terhelésen. (6900K, GTX 1070)

UplayID: Z0lix

(#316) Pocok256 válasza Zolix64 (#315) üzenetére


Pocok256
veterán

Multiba nézd, ne single -be, és mindent maxra állíts (természetesen full hd). Nálam mostani géppel (asus rog g751) konkrétan megzabálja i7 4710HQ t pedig nem gyenge CPU. 80%-100% os terhelést kap játék közben.

Ja igen ahogy Muerte75 mondja V sync természetesen off és fps lmit is kikapcs. Bf 1 nél jobban optimalizált és gép gyilkosabb játékot lehetetlen találni egyelőre. Nagyon megküldi a technikát :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#317) Muerte válasza Zolix64 (#315) üzenetére


Muerte
addikt

V-sync OFF-on sem küldi meg a BF1? A Crysis 3 is elég jó hőmérséklet tesztre,meg a FarCry4 is,bár az inkább csak a vga-t terheli FurMark szinten.

[ Szerkesztve ]

(#318) Zolix64 válasza Muerte (#317) üzenetére


Zolix64
tag

Jogos, a V-sync nem volt kikapcsolva. Nem fogom tudni kipróbálni, már nincs annyi szabad hely egyik partíción sem, hogy ráférjen a játék (kb végeztem a migrálással). De fél óra fánkozás 70 fokra tudta felhevíteni a vga-t, szóval abszolút elégedett vagyok a hűtéssel :) .

UplayID: Z0lix

(#319) Pocok256 válasza Zolix64 (#318) üzenetére


Pocok256
veterán

Ott akkor durva gpu throttling lehetett :D Vagy nem tudom még Liquid metal mellett is jobban melegszik fánk teszt alatt :D
Mindenesetre ha a szervizesek is úgy akarják akkor héten megkapom én is aztán mehetnek a tesztek itt is :) 1060 van a te gépedbe is ugye ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#320) Zolix64 válasza Pocok256 (#319) üzenetére


Zolix64
tag

Igen, 1060, gpuZ-vel figyeltem és szép folyamatos volt, nagyon ritkán vette vissza a frekvenciát. Nekem elsődlegesen munkára kell, ha játszhatnékom támad, akkor ott a nagy gép :D .

UplayID: Z0lix

(#321) buek1967


buek1967
tag

17 R3: nem sikerül biost frissíteni. A gép a Delltől letöltött, januári biost tartalmazó exe indítása után kikapcsol, majd nem történik semmi. Mi lehet a gond?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#322) Muerte válasza buek1967 (#321) üzenetére


Muerte
addikt

Warning: Do not turn off your Laptop or disconnect from your power source while updating the BIOS or you may harm your Laptop. During the update, your computer will restart and you will briefly see a black screen.

bios file Installation (via Win Zip) with bios.exe File for Dell Alienware 17 R3 Laptop Bios update .EXE

Dell Alienware 17 R3 Laptop Dell Alienware 15R2 17R3 System BIOS Download

1.Click Dell Alienware 17 R3 System BIOS Download from below link to download the Dell Alienware 15R2 17R3 System BIOS setup file.
2.When the bios File Download window opens, click Save the file to disk and click OK.
3.From the file Save In: field, click the down arrow then click to
select Desktop and click Save. The bios file will download to your desktop.
4.After the bios file, Download Complete window appears, click Close. The setup file
icon will be on your desktop.

Install

1.Double-click the new icon on the desktop mark Dell Alienware 17 R3 Laptop Dell Alienware 15R2 17R3 System BIOS.EXE.
2.The Self-Extracting window appears and prompts you to extract or
unzip to C: DELLDRIVERS create a folder and name it as bios folder. open this path to access application setup

3.After finishing the Dell Alienware 17 R3 Laptop Dell Alienware 15R2 17R3 System BIOS extraction, if the self Extractor
window is still open, close it.
4.browse for C: DELLDRIVERS bios folder.
5.open the folder inside audio driver folder
6.run the setup to began the installation
7.Follow the on-screen installation instructions finish .

Ha ez alapján sem megy,akkor valami hiba a verziószám körül lehet.

[ Szerkesztve ]

(#323) Pocok256


Pocok256
veterán

Na közben szerviz szerint alaplapi vga volt a rossz szóval tippem szerint kukázzák az egész belsejét (ugyebár csak vga t nem lehet cserélni :D ). Ha mákom lesz héten megkapom a gépet :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#324) Madwe válasza Pocok256 (#323) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kérdés annak mi baja lesz? ;]

(#325) Pocok256 válasza Madwe (#324) üzenetére


Pocok256
veterán

Szerintem már 0 perctől selejt volt mert hát mikor már kibontottam a gépet akkor BSOD ot generált :D

Upd.: jahogy a szervízeltnek mi lesz a baja... na igen :D Adja isten, hogy az végre jó legyen :B

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#326) Pocok256 válasza Pocok256 (#325) üzenetére


Pocok256
veterán

Na elhoztam a gépet a humansofttol és mi lett :D Bekapcsoltam ott persze megnéztem minden jó. Majd most használnám és azt veszem észre, hogy nem tölt :D Az alaplapi kábelt nem dugták rá Xd így hiába dugom rá a töltőt nem vesz fel áramot :DD Jaj csak én lehetek ilyen szerencsétlen :DDD (nagyon röhögök ezen már :DDD )

Ettől független humansoft jól dolgozott mert konkrétan 2 nap alatt elhárították a hibát és teljesen korrektek voltak

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#327) Madwe válasza Pocok256 (#326) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk ha csak ennyi, azt te is meg tudod oldani :D

Én végül feladtam az AW-t, túl sok nyűg meg szenvedés van velük, xps 15re esett a választásom, azzal legalább csak driver problémák vannak javarészt :D

[ Szerkesztve ]

(#328) Pocok256 válasza Madwe (#327) üzenetére


Pocok256
veterán

Az alaplapi adapter kábel bedugásához az egész gépet teljesen szét kell robbantani (leges legalul van mindent ki kellene szedni ehhez) ez nekem ennyire béna kezekkel kb 3 órás melo lenne, és a siker kétséges.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#329) redbulz


redbulz
tag

Nagyon piszkálja az agyam egy AW 14 hirdetés, mert csak 400EUR-ért hirdetik, viszont ennek megfelelően nem tökéletes állapotban. Azt írja kontaktos a dvd és 15 perces az akku. Létezhet, hogy az alaplap miatt kontaktos? Mert akkor ennyiért sem éri meg.

"Windows 8.1 preinstalled, charger, of course
Defects: Battery only holds about 15min and DVD drive has a wobble contact - therefore the low price
 
I7-4700MQ
8GB RAM
Nvidia GeForce GT 750M
Intel HD Graphics 4600
500GB Samsung SSHD
Panasonic UJ8C7 DVD-RW drive
Full HD 14 '' display
  
Private sale - therefore no guarantee, warranty or return"

(#330) citkar válasza redbulz (#329) üzenetére


citkar
addikt

Ha valóban csak ennyi baja lenne és minden más tökéletesen működne jó vétel lehetne, sőt akkor is túl jó, ahhoz, hogy igaz legyen.

(#331) redbulz válasza citkar (#330) üzenetére


redbulz
tag

Minden esetre elég csábító, a képek sajátok, legalábbis gugli nem adja máshonnan, telószám és cím is megadva, de akkor is tényleg fél áron adja a hibátlannak hirdetettekhez képest...fene, hogy mindig találok olyat ami piszkálja az agyam :DDD

(#332) Pocok256 válasza Zolix64 (#320) üzenetére


Pocok256
veterán

Szia neked is hangos amúgy a gép hűtése? Mármint nekem a régi rogomhoz képest kb dupla hangerő elég zavaró sajnos. Nem tudom ez egyedi eset vagy nálad sem halk a gép ha hajtod?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#333) Zolix64 válasza Pocok256 (#332) üzenetére


Zolix64
tag

Szia, én ugye egy ultrabookról váltottam (XPS 13), amin a hűtés már attól meg akart őrülni, ha meló mellett elindítottam egy twitch streamet. Ilyen terhelés alatt hangtalan az AW, max buildeléskor kicsit felpörög, de mivel bika a proci, az előtt végez mielőtt komolyabban melegedni kezdene. (kb 3x gyorsabban buildelek alapjáraton + terheléstől függően akár 10x gyorsabban is :D )
Ha a teszteket nézzük, akkor FurMark alatt szépen megjött a hangja, de számomra még akkor sem volt zavaró. (Annyit hozzá kell tennem, hogy fejhallgatót használok, szinte egész nap.)

UplayID: Z0lix

(#334) Pocok256 válasza Zolix64 (#333) üzenetére


Pocok256
veterán

Na igen ez lesz nekem is a megoldás engem sajna koncentrációban játék mellett zavar :( De amúgy igen eszméletlen jó hogy konkrétan a hűtés ki is kapcsol egyáltalán nem megy a venti ha csak böngészek.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#335) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Sziasztok! Újra én szeretnék kérni egy kis segítséget. Fagy a gépem. AW17R2 és nem hőmérséklet a gond csak vlc megy. CPU 49,gpu 48 fokos.Random fagy. A memóriát teszteltem majd 4 óráig. Spec mem teszel. Semmi gond. Mi a véleményetek?

(#336) Pocok256 válasza ONEFREE (#335) üzenetére


Pocok256
veterán

BSOD üzi vagy eseménynaplóba valami üzenet a fagyást megelőző percekbe ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#337) ONEFREE válasza Pocok256 (#336) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

semmi..... :((( szimplán megáll

(#338) Pocok256 válasza ONEFREE (#337) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha ez a helyzet akkor bármi lehet, kb szisztematikusan ki kell zárni ilyenkor mindent. HDD teszt cpu teszt gpu teszt. Linux boot cd n teszt. Majd windows újratelepítés. Ha ezek után is fent áll a probléma akkor kijelenthető a hardveres hiba. Ebben az esetben pedig szerviz, gari ami játszik.

Első körben epsa diagnosztikát futtasd le ha az talál hibát akkor királyság tuti hardveres probléma.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#339) ONEFREE válasza Pocok256 (#338) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Köszi! Futtatom a tesztet. ..

(#340) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Teljes diagnosztika volt.40 perces.. és semmi.. :(((

Result: Passed

Good news, no errors were found during the diagnostic scan. Please scroll down to review your diagnostic results and suggestions for improving the performance of your system.

See full scan results.

 Diagnostics Completed

Hardware

Battery

Bluetooth Device

Camera

CMOS

CPU

Hard Drive

HD Audio Controller

HID

Hub

Memory

Network Card

Network Card

PCI Bus

PCI Express

PCI Bridge

PCI Bridge

PCI Bridge

PCI Bridge

Hard Drive

Hard Drive

System Board

USB Composite

USB Composite

USB Composite

USB Composite

Video Card

Video Card

[ Szerkesztve ]

(#341) Pocok256 válasza ONEFREE (#340) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor marad a részegségenkénti teszt csak furmark fél órán át csak prime95 fél órán át. Ha így is jó akkor érdemes lenen újratenni a rendszert, semmilyen plusz progit feltenni csak a windowst hagyni az alap driverekkel és úgy megnézni kifagy e.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#342) ONEFREE válasza Pocok256 (#341) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Azért köszi! :)

(#343) ONEFREE válasza Pocok256 (#341) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Jut eszembe...Lefagyni cask .mkv film nézese közben csinál fagyást random. 1 ik nap igen másik nap nem.Próbáltam vlc ,KMPlayer,Potplayer és csinálja a problematikát..... :W

(#344) Muerte válasza ONEFREE (#343) üzenetére


Muerte
addikt

Ez szoftveres probléma lesz,a gépednek semmi baja...

(#345) ONEFREE válasza Muerte (#344) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Meg nyugtató. .Köszi Muerte !

(#346) Muerte válasza ONEFREE (#345) üzenetére


Muerte
addikt

Ha kizárólag filmnézés közben jön a fagyás,akkor valami az Intel HD driver körül,vagy valami kodek hiánya,vagy megléte okozhatja.Legrosszabb esetben az előfordulhat hogy a prociban a grafikus vezérlő haldoklik,vagy hibás.Volt már olyanra precedens,azt egy csere procival gyorsan ki lehetne deríteni.

Szerk.: hülye vagyok...Egyszerűen csak át kell váltanod FN+GFX (F5 vagy F6) a dedikált kártyára és már le is tudod tesztelni hogy letiltott IGP-vel fagy-e.

[ Szerkesztve ]

(#347) ONEFREE válasza Muerte (#346) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Rendben. Köszi. De tudod forrasztva van a procim. 😕 i7 4980HQ

(#348) Muerte válasza ONEFREE (#347) üzenetére


Muerte
addikt

Jah,akkor méginkább célszerű kideríteni hogy az IGP-e a ludas :D

(#349) buek1967 válasza Muerte (#322) üzenetére


buek1967
tag

Köszi. Megoldva. BIOS-ban kellett letiltani a BIOS Recovery from HDD-t. Így már frissíthettem.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#350) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Alienware M17X R4 GTX 1070 mod. :C
Ez még nem az újabb, szabvány méretű kártyával készült. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.