Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz anorche1 #9309 üzenetére

    "Mostmar megnyilnak particionalo, adatmento programok, de raw particiot latnak, ext4 helyett."

    Nyilván olyan programot kell ráereszteni, ami kezeli az Ext4 fájlrendszert. Ha nem, akkor nem meglepő, ha ismeretlennek jelöli... Particionáló programoknál pl. a MiniTool kezeli, de ha nem írja ki helyesen a fájlrendszer típusát, akkor sérült a fájlrendszer, illetve a kötet. Adatmentő programoknál pedig pl. a GetDataBack Simple és az R-Studio kezeli az Ext4-et, meg talán az EaseUS is, bár az utóbbinál hivatalosan csak Ext3-ig írják a támogatást. Viszont ezek a programok fizetősek, az ingyenes verzióik max. keresni, lemezképfájlt készíteni és esetleg minimális adatmennyiséget (max. 1-2 GB) lementeni engednek.
    Aztán az már más dolog, hogy mennyire olvasható a lemez felülete, milyen a HDD állapota. Ha OK, akkor lehet próbálkozni a direkt mentéssel. Ha nem, akkor az eredeti meghajtóról lemezképet / fizikai másolatot szokás készíteni egy másik fizikai meghajtóra, majd arról folytatni a mentést.

    Ha fontos adatok vannak a HDD-n, akkor nyilván le kellene menteni azokat az előbb említett, vagy akár egyéb adatmentő szoftverrel egy másik fizikai meghajtóra és nem helyreállítani a partíciót. Na meg az utóbbit amúgy is Linux alól lenne célszerű megpróbálni, nem Windowson... Vagy eleve nem szórakozni vele, hanem az adatok lementése után újraparticionálni, majd visszamásolni rá a fájlokat, aztán kész. Már ha egyáltalán olyan a HDD állapota és rendeződtek a szektorproblémák, nem szaporodnak tovább a gyenge / hibás szektorok. Ellenkező esetben viszont nyilván nem érdemes és nem is javasolt szórakozni vele, pláne nem fontos adatokat másolni rá és tárolni rajta!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés