Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) sowi válasza bb.bocs (#25400) üzenetére


sowi
őstag

LED-es kijelzo van benne

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25402) Dell XPS válasza Aldo Novares (#25398) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon jól tette, azon gondolkoztam, hogy milyen ötlettel segítsem, mert sípoló inverter, LCD elektronikával még nem találkoztam, sőt az érintkezéseknél sem megszokott jelenség... (megjelenítés tökéletes..) :)

Üdv, Dell XPS

(#25403) bb.bocs válasza sowi (#25401) üzenetére


bb.bocs
őstag

ennyire nem értek hozzá már :) pedig sok mindent szórakoztam már gépekkel :)

(#25404) freeride69x


freeride69x
csendes tag

Sziasztok. Van egy ACER Iconia W500-as táblagépem.Még kb. 1 hetes,de a kislányom vagy megüthette a monitort,vagy nem tudom,de a következő hibajelenség lépett fel:
-időszakosan lila színt produkál a fehér területeken,egy idő után megjavul ,majd újra vissza
-bejelentkezéskor a fekete szín(wi bejelentkezésekor) az teljes egészében zöld,illetve zajos a monitor képe.
Ez lehet esetleges forrasztási-érintkezési hiba ami esetleg függ a gép hőmérsékletétől?
Nyereménygép,garancia jegyem nincsem,se számlám.ACER Brno-i szervízközpontját igánybe vehetem így is?Vagy vigyem inkább a Bp-i szervízközpontba?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#25405) sowi válasza freeride69x (#25404) üzenetére


sowi
őstag

garjegy meg szamla nelkul nehezen fogod ervenyesiteni a garit, lehet, hogy kontakthiba, lehet, hogy beszart a kijelzo, ami eleg nagy szivas mert csak komplett LCD modult lehet rendelni a gephez, azt meg hidd el nekem nem szeretned...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25406) beach head válasza freeride69x (#25404) üzenetére


beach head
senior tag

inkább lépj kapcsolatba először azzal akitől nyerted és érdeklődj a garipapírok után.

(#25407) freeride69x


freeride69x
csendes tag

Konkrétan ez a hiba:
http://www.youtube.com/watch?v=PvHw47Vj42E&feature=youtu.be

(#25408) Peak válasza freeride69x (#25404) üzenetére


Peak
addikt

Hol van a budapesti szervizközpont?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#25409) beach head válasza Peak (#25408) üzenetére


beach head
senior tag

Nem garanciális javítások, illetve alkatrészek rendelésében márkaszervizünk áll rendelkezésére:

EC-CO Kft.
H-1023 Budapest
Fillér utca 44.
Tel.: ( 06 1 ) 224 7010
Fax.: ( 06 1 ) 224 7011
email: info@ec-co.hu
web: www.ec-co.hu

Garisan meg viszik csehországba. Bár az is egy rakás fos.

(#25410) Peak válasza beach head (#25409) üzenetére


Peak
addikt

"az is egy rakás fos" - ?

Mesélj, mi történt?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#25411) beach head válasza Peak (#25410) üzenetére


beach head
senior tag

Nem mostanában volt, de mikor oda került, egyrészt hetekig nem volt alkatrész a géphez.. Saját hivatalos szervízbe.. azért ez szép, nem vették észre azt a hibát amit itthon egy nem hivatalos szerviz jelzett, megnyúzták az amúgy se acélos gumi nyitó gombot, és egy elég ergya alsó burkolatot tettek rá,a cserélt eredeti helyett, amin az 5. talpacska le sem ér az asztalig vagy talajig, vagy hogy mondjam, de nem is baj talán mert nincs is rajt gumi borítás...

(#25412) Panthalassa1 válasza beach head (#25411) üzenetére


Panthalassa1
csendes tag

Halihó!

Kinéztem magamnak két gépet:

Acer_Aspire_AS5560G-63424G75Mnkk

Acer Aspire V3 531G-B9704G50Makk

Namost! Az a helyzet, hogy nekem jelenleg egy acer aspire 5730z laptopom van. Négy éves, de 3és fél éve szar. Többször volt szervizben, érintkezési hibás, white screen effektes, cserélni kellett a hdd-t, mert nem töltötte be az op rendszert, most fél éve a tapipad is csak azt érzékeli, ha húzom rajta az ujjam, kattintani nem lehet, a bal gombja is csak minden 4-5re veszi az adást. Az akksi meg csak fél évet bírt. Garanciálisan egy hét alatt elintézték anno, de utána is csak pár hónapot bírt a kijelző, újra szerviz, és újra 1-2 hónap után villogott. többször nem is próbálkoztam...

A helyzet az, hogy van 130 pénzem amiből gazdálkodhatok, és gamer laptop kellene. Csak annyi rosszat hallani (és tapasztaltam is ugye) az acerekről, hogy nem merek belevágni.

Mit gondoltok? Van valakinek olyanja amiket említettem fentebb?

(#25413) beach head válasza Panthalassa1 (#25412) üzenetére


beach head
senior tag

én nem vagyok szakértője a dolgoknak, de 130 meg a gamer laptop sajna egész messze állnak egymástól:S

(#25414) Müszi válasza Panthalassa1 (#25412) üzenetére


Müszi
senior tag

Szerintem a V3 531G-vel nem lőnél mellé. Ugyan nekem a nagytesója van (V3 771G) de én semmi gondot nem tapasztalok. Hüvös, csendes és villámgyors. Kiválló a billentyűzet és a tapi sem rossz, bár utóbbit én nem használom. A mai játékoknak is simán elég a GT630-as VGA akár médium beállításokkal is. Persze ha ütöd vágod lehet, hogy nem ez a legjobb megoldás de akkor 130k-ból egyik se. Talán a kijelző betekintési szögei ami hagy maga után némi kívánni valót, de ez nem a prémium kategória ügyebár. A B970-es procival sem lesz lassú szerintem.
Mindegyik típusnál belefuthatsz problémás példányba.

[ Szerkesztve ]

(#25415) Krike válasza Panthalassa1 (#25412) üzenetére


Krike
aktív tag

Ma reggel még láttam a Savoya Auchanban egy 5755-ös gépet kiállítva, pontos paramétereket nem tudom, i3 sandy bridge proci, 4GB RAM, HDD-re nem emlékszem, és Nvidia GT630 1GB, linux, fekete szín 135k-ért.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#25416) online1986


online1986
tag

Sziasztok lenne egy kérdésem aspire 5755g unlock bios(1.20) van fent ,hogyan tudom beállítania ventilátor sebességet?Illetve ez tc1: ,tc2:,tsp: mire jó?Előre is köszönöm! :R :R
GT630M 2GB VBIOS lehetne valahogy feszt állitani?

(#25417) Predator2


Predator2
addikt

Helló

kérlek nézzétek el nekem ha butaságot kérdezek

Van egy acer notebookom amin Windows 7 Home Premium x64 Operációs rendszer van gyárilag OEM verzió.
a gép hátulján ott is van a matrica.

Miután elkezdtem használni a gépet feltelepítettem egy Windows 7 Professional verziót >> ezen nem voltak a gyártó által telepakolt vacakok. De a gyári WIN7 partícióját meghagytam.

A kérdésem az lenne hogyan lehet azt előhozni? Vagy mivel az OEM változat volt azt csak 1x lehet? Vagy h működik ez az egész egyáltalán?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25418) plaszy válasza Predator2 (#25417) üzenetére


plaszy
őstag

Szia, szemezgetésnek ezeket találtam: [link], [link]

Nem sokat értek ezekhez a buherákhoz, viszont nekem is így járt eddig minden gépem, mert újratettem a W7 Ultimateket mindegyikre, és gondolom akkor ugrott a régi verzió.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#25419) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. egy kis érdekesség.miután letiltottam a hangot mikrofont stb. a gép még mindig csinálja a sípolást miután lehajtottam. ( most ment 1 tv gépröl közben teljesen lehalkítva és rá 1 órára elkezdett üvöltve vinnyogni... srs audio boxot tettem fel, lehet az a gond? elötte nem volt ilyen gondom

(#25420) Cavsfan


Cavsfan
tag

Sziasztok.Van egy acer aspire 5742zg laptopom.A problémám az,hogy nem tudom működésre bírni az Fn billentyű kombinációkat.(hang,fény,stb)
Újra tettem a Win7-t,minden drivert feltettem és nem működik.Van valakinek ötlete?Megköszönném....

(#25421) plaszy válasza Cavsfan (#25420) üzenetére


plaszy
őstag

Szia, próbáld meg a LaunchManager Application-t feltenni.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#25422) Peak válasza Cavsfan (#25420) üzenetére


Peak
addikt

launchmanager.exe

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#25423) Cavsfan válasza Peak (#25422) üzenetére


Cavsfan
tag

Már feltettem,azzal sem működik...

(#25424) plaszy válasza Cavsfan (#25423) üzenetére


plaszy
őstag

:(

Esetleg VGA driver frissítés, vagy épp az eredeti kéne, nem tudom. Nincs más ötletem.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#25425) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok kérdésem a következő : Nézem 2 videókártya van a laptopomba egy NVIDIA GeForce 610m (1GB) a másik egy Intel(R) HD Graphics Family és nagyon olyan érzésem van hogy az utóbbit használja a gép meg lehet nézni és valahogy átállítani ?

(#25426) plaszy válasza Gergő170 (#25425) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

BIOS-ban lehet állítani rajtuk, elvileg, ha erősebb graf. telj. kell, akkor maga a gép vált. Bár nekem ATI-s a dedikált VGA-m. És a Control Centerrel tudom állítani. De én is úgy voltam vele alapból, hogy BIOS-ban letiltottam a gyengét. Így tuti csak az erőset használja állandóan. Bár ez nem akksikímélő :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#25427) Muerte válasza Gergő170 (#25425) üzenetére


Muerte
addikt

NV vezérlőpultan hozzárendelhetsz alkalmazásokat,játékokat a dedikált vga-hoz,de ha optimus-os a gép akkor elvileg át kellene váltania automatikusan a dedikáltra terheléskor.

(#25428) bb.bocs válasza bb.bocs (#25419) üzenetére


bb.bocs
őstag

még mindig sípol a gépem ha lehajtom a képernyöt... küldjem gariba vagy ne?

(#25429) bb.bocs


bb.bocs
őstag

levan tiltva a mikrofon ,és hol magátüól működik a mikrofon hol nem... ez érdekes. nem értem

ha pl a hangeröt feltolom, akkor a mikrofont bekapcsolja 1 ideig, ha halkitom akkor is. pedig a mikrofon levan tiltva. most ez hogy van

ui: lehet rájöttem. 500helyen kell tiltani 1 dolgot. tesztelés alatt... de ha nekem este megint erre kell lenni hogy besípol én telibeverem a gépet :D

[ Szerkesztve ]

(#25430) online1986


online1986
tag

Sziasztok lenne egy kérdésem aspire 5755g unlock bios(1.20) van fent ,hogyan tudom beállítania ventilátor sebességet?ACFAN CONTROLT hogyan kell beállitani?:Előre is köszi!

(#25431) sowi válasza bb.bocs (#25429) üzenetére


sowi
őstag

lehet, hogy szar a mikrofon kabeled

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25432) bb.bocs válasza sowi (#25431) üzenetére


bb.bocs
őstag

mármint ami a gépben van. lehet

(#25433) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Adott egy Acer V3-771 notebook.

Windows 8 van rajta... minden tökéletesen működik. A Bluetooth driver is le van hozzá szedve az acer oldaláról Win8-hoz, de egyszerűen sehogy sem tudom működésre bírni. Bemegyek a mappájába: a Program files-ban található a Bluetooth Suite mappa, amit a driver hoz létre, de egyszerűen nincs benne olyan indítófile, ami megnyitja a Bluetooth-t. Egyszerűen gőzöm sincs, hogyan bírható működésre.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#25434) sowi válasza Aslan (#25433) üzenetére


sowi
őstag

fizikailag is van a gepben BT?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25435) Aslan válasza sowi (#25434) üzenetére


Aslan
aktív tag

Bezony :)

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#25436) Krike válasza Aslan (#25435) üzenetére


Krike
aktív tag

Lehet, bután fog hangzani, de bekapcsoltad a BT-t? Mert alapon ki van kapcsolva. Ha bekapcsoláskor előjön az OSD menü a kijelzőn, ott tudod belőni (legalábbis Win7-nél így volt). Csak kell hozzá a LaunchManager. Valahol fn + F4, vagy F5 szokott lenni a bekapcsoló, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#25437) sowi válasza Krike (#25436) üzenetére


sowi
őstag

ez teny, asszem fn+f3 a BT

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25438) Aslan


Aslan
aktív tag

Acer honlapján a Win8 cuccok között semmiféle LaunchManager nem volt. Fn+F3 bekapcsolja a Wifi-t, Bluetooth-t nem.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#25439) Aslan


Aslan
aktív tag

Szerk: Találtam egy másik oldalon (ez is Acer oldal, de korábban én nem ezen voltam, pedig az is Acer oldal volt... ki érti ezt!) LaunchManagert. Kipróbálom.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#25440) Müszi válasza Aslan (#25439) üzenetére


Müszi
senior tag

Helo!
A Device Fast-Lane Application progit töltsd le innen. Applications-ba találod. Ebben lehet a Win8 nál kapcsolgatni mindent.

Így néz ki. Egyébként melyik V3 771-es verzióról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#25441) Müszi válasza Aslan (#25439) üzenetére


Müszi
senior tag

Egyébként neked mennyire jött be a Win8? Azzal vetted, vagy esetleg utólag tetted fel rá? Én is feltelepítettem a winyóra, de inkább a Win7-et használom és csak nagyritkán botoltatom Win8-cal. Nem igazán kaptam el a fonalát :N .

(#25442) Aslan válasza Müszi (#25441) üzenetére


Aslan
aktív tag

Köszi! Holnap ki is próbálom.

Ez nem az én laptopom. Egy ismerősöm vásárolta és megkért, hogy tegyem fel a Nyolcast rá. Minden pöpecül működik, csak a BT-vel volt gond... remélhetőleg ez megoldja.

Az asztali gépemen március eleje óta használom a Nyolcast. Tehát nagyjából a Consumer Preview megjelenése óta. És egyszerűen imádom. Win 98 óta tesztelgetem az OP rendszereket beta állapotukban is már, ez egyfajta hagyomány nálam. Anno a Hetessel is ez volt és most a Nyolcassal. Szóval asztali gépen már március óta nem volt Hetes. A laptopomon működne a Nyolcas, de csak megkötésekkel, így azon a Hetest hagytam fent.

A lényeg: nagyon szeretem a Nyolcast. Modern UI felülettel, csempékkel, mindennel együtt. :)

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#25443) Krike válasza Aslan (#25442) üzenetére


Krike
aktív tag

Na, valami változás? ;)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#25444) Dell XPS válasza Krike (#25443) üzenetére


Dell XPS
veterán

Biztosan lesz... :)

Üdv, Dell XPS

(#25445) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Jelentem Müszi által linkelt megoldás teljesen jól működik. Nagyon szépen köszönöm!! :R

További szép estét és jó hétvégét mindenkinek!

Aslan

-------------------------------

Dell XPS

The First Question: Doctor Who? :)

(Avatarodra reagálva!) :)

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#25446) Dell XPS válasza Aslan (#25445) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ő nagyon otthon van ezekben a kérdésekben, örültem, hogy sikerült! (stabilizálja a fórumot) Köszönöm, igen!

Szerk: Neked is szép hétvégét kívánok! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#25447) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy a képernyő egyszer csak összecsíkozza magát, majd bead egy "tesztet", ami automatikusan piros-kék-zöld-sárga-fehér egyszínű képeket tesz ki a képernyőre, majd kikapcsol a gép, vagy lefagy fekete képernyővel. Ez minek a jele lehet? Valami túlmelegszik, vagy elromlott?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#25448) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
Acer 5755G laptopom van, fel szoktam dugni a lapostévémre HDMI kábellel. Meg lehet oldani azt, hogy ne kelljen állítgatni a hangkimenetet? Ha feldugom a HDMI kimeneten megy ki alapértelmezetten a hang de én szeretném ha a fülhallgatókimeneten át is szólna. Most állítgatnom kell, hogy egyik vagy másik legyen az alapértelmezett. Nem lehet megoldani, hogy mindkét kimeneten távozzon a hang?
Előre is köszönöm!

S23

(#25449) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Sziasztok . Kollégámnak van egy Acer Aspre V3-571G laptopja [kép]
1 hónapja vette, szépen feltelepült a windows mentek rajta a játékok szépen full hd ben tv n stb . Megvettük 2 napja a Call of Duty Black Ops 2 őt ami telepítés után szépen elkezdett fagyni . Gondoltam okés windows 7 ujra úgyis akart kolléga egy magyar windows 7 et. Feltelepítettem aztan a játékokat is (drivereket lehuztam az acer oldaláról ) aztan jött az indítás és ment is szépen minden kb pár óráig. Köv napon atmentünk haverhoz mert itt korlatolt a net és ott engedtem a rendszernek a windows frissiteseket is hogy leszedje. Majd felraktam meg amik kellettek a netről azta go haza és jött a nagy pofon . A jatek megint csak fagy ... :W
Valakinek valami ötlete hogy miért lehet ez ?

És egy hülye kérdés legalábbis tőlem az mert nem látom át hogy ez most hogy is van , ebben a laptopban most integrált videó kártya van ( gt 630 ) ? meg az intel grafikai kartya az a processzorba van integralva ?
Valaki írja ezt le legyen szives mert most éppen letiltottam az Intel intergralt kartyat a gepben de ugy nez ki igy sem jobb a helyzet .. :W

Szerk : Ez lenne a gépben a video kártya ??? [link]

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#25450) Krike válasza AlyArkhon (#25449) üzenetére


Krike
aktív tag

Szia,

Amit hozzá tudok tenni a dologhoz, hogy a gépben két VGA vezérlő van. A CPU-ben egy Intel HD3000/4000 attól függően, hogy sandy/ivy bridge a proci, illetve a diszkrét VGA a GT630-as. Ezt fogja össze az Optimus technológia, hogy felhasználástól függően kapcsol a két vezérlő között. Esetleg érdemes a gyártóktól lefrissíteni a drivereket, hátha ott vana bibi, a 630-as karin teljesen jól kellene mennie közepes beállítások mellett a játéknak. Ami még beleszólhat, az a proci melegedése, ami i5, és i7 esetén esélyes lehet, ha a turboBoost bekapcsol. Ezt valahol a teljesítmény szabályozásánál ki lehet kapcsolni azzal, hogy 100-ról 99%-ra visszaveszed. Amit még tudni kell, hogy az intel VGA-n keresztül látja a rendszer az NVidia karit. Tudom, nem sok az info, de remélem segít.

Ja, és van valami management progija az NVidiának, amiben tudod állítani alkalmazásoknál, hogy melyik VGA-t használják.

[ Szerkesztve ]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.