Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) Müszi válasza AlyArkhon (#25449) üzenetére


Müszi
senior tag

Helo!
Ahogyan írták is, az Intel VGA-t semmiképp ne tiltsd le, mert az az alapértelmezett. Telepítésnél is mindig annak a driverét tedd fel először. Javaslom az Intel oldaláról a legfrissebbet, majd utána az Nvidia Forceware-t, szintén a frisset ill. a PHYSX drivert is. Nekem ezekkel minden pöpec.
Most viszont először távolítsd el ezeket és utána próbáld így újra.
Jól írtad, az intel VGA a prociba van integrálva, az Nvidia meg a Vram-ja viszont az alaplapra. A kijelző meghajtása az Intelen keresztül történik. Alapértalmezetten az Nvidia csak nagyobb telj.igényű alkalmazásoknál lép be (optimus). Alkalmazásokat viszont te is külön hozzárendelhetsz a szoftverében.

[ Szerkesztve ]

(#25452) Müszi válasza Aslan (#25445) üzenetére


Müszi
senior tag

Nagyon szivesen. Örülök, hogy tudtam segíteni. :)

Dell XPS: Ennek a megoldását spec. én is keresgéltem annak idején. Így már könnyű dolgom volt. Kössz az elismerést. Én azért sokkal szerényebben látom ezt a dolgot. Ritkán jutok a fórumra, így nem győzök mindig visszaolvasgatni, ráadásul hiába tudnék segíteni, sokszor már lemaradok róla. De gond nincs, mert Ti önzetlenül gyorsan és profin reagáltok általában. :C

(#25453) AlyArkhon válasza Müszi (#25451) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Thx a választ. Éppen msot húztam újra a windowst , és most a legújabb deriverekkel próbálom teljesen életképesre húzni a gépet . :DDD

Reméljük sikerülni fog.

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#25454) bb.bocs


bb.bocs
őstag

tudtok nekem 5750zg hez ilyet ajánlani ami kompatibilis és 3.0ás ?
[link]

(#25455) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Most húztam újra a windowst 7 et és első indításra megint csak befagyott a game .. Nem hiszem el . Minden driverből a legújabb van fent ,,, na ehez most mit lehet mondani ????

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#25456) plaszy válasza AlyArkhon (#25455) üzenetére


plaszy
őstag

Nem mindenből a legújabb a legjobb :( Sajnos már nekem is volt hasonló problémám, régebbi VGA driverrel (gyártói ajánlatos) pedig ment. Már nem emlékszem melyik és mikori. De rémlik.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#25457) AlyArkhon válasza plaszy (#25456) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Hogyis van ez ? Akkor most szedjem le a VGA drivert és rakjak fel egy régebbit ? lol

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#25458) plaszy válasza AlyArkhon (#25457) üzenetére


plaszy
őstag

Hát mondjuk, ha a notid oldalán van fent egy 11.2-es ATI driver, de mondjuk az ATI oldalán a legfrissebb a 12.11-es hozzá, akkor én a régebbit javasolnám. Persze nem tuti, hogy ez mindennél így van.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#25459) Müszi válasza AlyArkhon (#25457) üzenetére


Müszi
senior tag

Mivel a gyártói supporton lévő driverrel is fagyott , így nagy valószínűséggel nem a driverekkell van a gond. Mondom, nálam ugyanaz a hardver a legfrissebb driverekkel is teljesen ok. Át kéne nézni az egyéb progikat, amiket telepítettél az esetleges ütközés végett, de akár még hardveres probléma is okozhatja. Utóbbi esetben gar, de ne fessük az ördögöt a falra. Gondolom minden drivert feltettél a supportról. Rá kéne nézni a fagyásoknál a hőmérsékletekre, ill. a processor kihasználtságra.

(#25460) AlyArkhon válasza Müszi (#25459) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Mivel tudom a hőmérsékletet és a processzor kihasználtságot monitorozni ?

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#25461) sowi válasza AlyArkhon (#25449) üzenetére


sowi
őstag

ha minden mas rendesen megy es csak ez az egy jatek fagy akkor mi a szar? na mi?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25462) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A segítségeteket szeretném kéni. Van egy Acer Aspire 5738zg notebookom.
Szeretném használni az acer recovery partíciót h vissza kapjam a gyári eredeti win7-et de sajna nem működik.
Mivel ez x64-es a gépemben meg 2gb ram van így feltelepítettem egy másik partícióra egy Prof x86-ot ami belebabrált a gyáriba.

Pc fórumond találtam erre egy megoldást de sajna nálam nem fut le a folyamat rendesen :(

Nem találom a mbrwrwin mappát h installálni tudjam a rtmbr.bin-t.

Jelenleg így néznek ki a partíciók: [link]
És a Pqservice mappa:[link]

Remélem tud valaki segíteni mert én már teljesen tanácstalan vagyok.
Vagy már annak is örülnék ha tudnátok olyat mondani aki tud vagy olyan fórumot.

THX előre is

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25463) Müszi válasza AlyArkhon (#25460) üzenetére


Müszi
senior tag

Hát igen. Azt nem is kérdeztem, hogy minden más tökéletes? Ebben az esetben nincs is mit keresgélni.
Monitorozásra elégsok progi áll rendelkezésre: Pl.: HWinfo64, Aida64...stb, esetleg találsz ilyen gadgetet is.

[ Szerkesztve ]

(#25464) sowi válasza Predator2 (#25462) üzenetére


sowi
őstag

probald meg aktivva tenni a recovery particiot, es a kovetkezo indulasnal elvileg mennie kene a dolognak, ha nem akkor szomorusag van

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25465) AlyArkhon válasza Müszi (#25463) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Egyébként igen , minden más tökéletesen fut Need for speed Most Wanted , Battlefiled 3, Far Cry 3 , Counter Strike GLobal Offensive , ezek mind fent vannak eredetibe és majdnem fullon duruzsolnak . Ezek után nem fogok semmilyen régebbi drivert vissza rakni és stb .. Ha nem megy a Call of Duty Black Ops 2 akkor az a játék szarsága miatt van . Igaz olvastam is róla hogy a multihoz is most jött még csak ki javító patch amiben pont ilyen fagyásokat és stb t javitottak de pl single modhoz csak jövőre fognak kiadni patch et .
Egy szó mint száz a gép ezek szerint tökéletese működik , :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#25466) AlyArkhon válasza Müszi (#25459) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Felraktam az Aida 64 Extream Editiont és azzal követtem nyomom az indítást, annyit vettem észre hogy a proci hirtelen 100% ra ugrik de csak egy pillanatra amíg kifagy a játék. Ez lehet galiba ? Hol tudom beállítani az általad említett százalékos értéket hogy ne ugorhasson 100% ra a kihasználtsága hátha ezzel megoldódna a probléma ?

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#25467) OverKiller


OverKiller
tag

Valakinek nincs ötlete a játék alatt lévő fps optimalizálásra? :) (Acer Aspire 5750G | GPU: GT520M)
Konkrétabban: D3-at elindítom, 55-60 fps-sel elindul a játék, (V-Sync: On) aztán így gondol egyet és "ledobja" 40 körülre, ami még elviekben nem kellene gond legyen, hiszen 30-tól látjuk simának a futást, de ez a hirtelen dobálás szaggatja a játékot, és idegesítő.. :D
Próbáltam már játszani a beállításokkal is, de érdekes módon a minimum grafika és a full grafika között 2 fps van.. (Shadow effect beállítást hagytam csak low-on mindig)
Az NVIDIA vezérlőpultban is próbáltam a beállításait csesztetni, de ezzel sem változott a helyzet.
Valakinek valami ötlet? :))

(#25468) sowi válasza OverKiller (#25467) üzenetére


sowi
őstag

milyen processzorod van?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25469) Müszi válasza AlyArkhon (#25466) üzenetére


Müszi
senior tag

Nem hinném, hogy ez megoldja. Egyébként a tálcán az akkunál az energiagazdálkodásra katt és az épp aktuális részletes beállításaiba belépve a max. procihasználatnál tudsz állítani rajta. Amennyiben nem 100%-ot állítasz be, I5 és I7 prociknál nem fog működni a turbo boost.

(#25470) OverKiller válasza sowi (#25468) üzenetére


OverKiller
tag

i5-2410M

(#25471) uncsp


uncsp
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezem. :)
Adott egy Acer TravelMate 2200... nem mai az öreglány de szépen duruzsol. :)
Elfut rajta a Win7 nagyon szépen, de az istenért sem találok hozzá drivert, csak xp alatt vannak hozzá, vagy fingom nincs. :(
Van esetleg valami megoldás? :)

(#25472) sowi válasza OverKiller (#25470) üzenetére


sowi
őstag

kapcsold ki a turbot es jo lesz

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25473) OverKiller válasza sowi (#25472) üzenetére


OverKiller
tag

Az is elegendő, ha az energiagazdálgodásban 99%-ra teszem a max cpu-t?

(#25474) sowi válasza OverKiller (#25473) üzenetére


sowi
őstag

igen, akkor kapcsolod ki
lehet, hogy nem birja el a hutes a turbot mar es throttlingol, azert vannak FPS kulonbsegek

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25475) OverKiller válasza sowi (#25474) üzenetére


OverKiller
tag

Kikapcsoltam, kipróbáltam, és sajnos nem lett jobb. :(
Nem hinném, hogy throttlingol, mert egyből játékba belépés után csinálja ezt, amikor a procihűtő még nem is kapcsol fejjebb, illetve egy NotePal X-Slim hűtőpad van a laptop alatt. Másfelől pedig a többi játékba ilyet nem tapasztalok. NFS Most Wanted (új 2012-es) is tökéletesen megy rajta akadás nélkül.
Közben keresgettem neten hátha találok valami hasznos infót, és ezt találtam: [link] (Ez "csak" egy 512-es 520M, mégis jobban teljesít mint az én 1Gb-osom? Azt írja, hogy 50-60 FPS-e van 1280x720-ba, és az 55-öt tartja masszívan. Valamiért nálam ez az 55 nem valósul meg.. :D )

(#25476) sowi válasza OverKiller (#25475) üzenetére


sowi
őstag

akkor lehet, hogy valami szoftver gebasz van

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25477) OverKiller válasza sowi (#25476) üzenetére


OverKiller
tag

Meglehet, de jó lenne rájönni! :D Majd ma délután még megpróbálok egy nvidia driver legyalulást és újratelepítést, hátha valami.. :)

(#25478) janyszer


janyszer
csendes tag

acer aspire ode D255E újra telepítés után se a wifit, sem a kábelesnetet se a videókártyára nincs illprogram. se win7, se vistán sincs.... :W :W :((( :O

janyszer

(#25479) Ubul86 válasza janyszer (#25478) üzenetére


Ubul86
őstag

hm?
vagy ez?

gugliztam, ezt dobta ki kb 5 mp leforgása alatt,meg még vagy 20 oldalt

[ Szerkesztve ]

(#25480) Dell XPS válasza janyszer (#25478) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sikerült?

Üdv, Dell XPS

(#25481) nefelejcs555


nefelejcs555
csendes tag

Tisztelt Felhasználók!

Tanácstalan vagyok, és sajnos nem is értek eléggé hozzá... Van egy AO 722-esem, amiben van beépített bluetooth, viszont elromlott, szervízben kicserélték a merevlemezt, azóta nem tudom használni a bluetooth-t, eleinte még bekapcsolódott (elvileg - bár az előtte megszokott kis ablak a bluetooth/wifi bekapcsolással nem "jött elő", de ennek én nem tulajdonítottam jelentőséget, mivel a bluetooth ikon viszont megjelent), de eszközt nem tudtam hozzá párosítani (pedig láthatóak), már több programot próbáltam, amiket máshol írtak, hogy telepítsem... most már meg se jelenik a jel, sőt az egyik program (toshiba) kiírta, hogy "please plug in the bluetooth device..." Ez most akkor mit jelent? Mármint egyszerűen nem értem, hogy miért ír ki ilyen hibaüzenetet? Én csinálok valamit rosszul, tud valaki valami választ rá, hogy mi a gond? :W

(#25482) sowi válasza nefelejcs555 (#25481) üzenetére


sowi
őstag

lehet, hogy nem dugtak vissza BT csatit

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25483) Custer


Custer
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy ACER laptopom kamerájának a felbontását tudom-e állítani valahogy?

Nem rég kiköltöztem Olaszországba, és csak mobilnetet tudtam szerezni, aminek 10 giga a havi mennyisége :\ és skype-on szeretném tartani a kapcsolatot az otthoniakkal, barátnőmmel néha videóhívással.
Még otthon, korlátlan nettel lemértem, és a videóhívás 1 óra alatt 1 gigát evett meg, a beépített hd webkamerával. Mondanom sem kell, így a 10 gigás netemet 10 óra alatt lebeszélnénk...

Van valami megoldás erre? Tudom, ne videózzunk, de ezen kívül :D

ACER V3-551G laptopom van.
a webkamerának saját drivere nincs, csak illesztőprogramot telepített!
Gondoltam arra is, h szerzek egy vga kamerát, de jobb lenne valami házi megoldás.
Esetleg egy olyan driver, ami tudja kezelni a kamerát.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

üdv.

Amíg a zene szól, az ösztöneid uralnak,de amint elhallgat, a tudatod ismét korlátoz.

(#25484) Muerte válasza Custer (#25483) üzenetére


Muerte
addikt

Van hozzá szoftver ami kezeli és jó esetben felbontást is lehet benne állítani Cyberlink

(#25485) Arpsoft


Arpsoft
tag

Mi a különbség a sima BIOS és a BIOS - UEFI között? Windows 7-nél mi történik ha az UEFI-t rakom fel, nem a simát?
http://prohardver.hu/dl/upc/2012-12/03/144422_o8qx5opzdhyc3ov1_nevtelen.png

(#25486) Custer válasza Muerte (#25484) üzenetére


Custer
tag

felettem, felbontást is lehet benne állítani!

már csak az érdekel, hogy ha itt leveszem a felbontást 640*480-ra, akkor a skype-ban is így fog működni, vagy ott marad a hd? attól tartok, h a skype az illesztőprogramot használja, és nem ezt a drivert.
próbáltam az illesztőprogramoknál állítani valamit, de sajna nem találtam semmit. el is távolítottam, de akkor ez a driver sem látta.

Köszi a gyors választ! :)

Amíg a zene szól, az ösztöneid uralnak,de amint elhallgat, a tudatod ismét korlátoz.

(#25487) Muerte válasza Custer (#25486) üzenetére


Muerte
addikt

Sajnos ezt nem tudom,ki kell próbálni csökken-e az adatforgalmad.Ha nem jön be a kisebb felbontás, akkor msn-en is kipróbálhatjátok,úgy rémlik ott lehet képméretet állítani.

(#25488) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok! :)
Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Aspire 3100-as noti de a kijelzője szélén van néhámy csík. LCD csere esetén csak olyan LCD-t tudok beletenni amit egy ugyan ilyen gépből bontottak ki vagy bármilyen ugyan ilyen méretű LCD jó bele?

(#25489) Dell XPS válasza suspect (#25488) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Más gépből is bele tudsz tenni LCD panelt, a Tiédben ez van: 15,4 "WXGA 1280 x 800 TFT LCD, azért nem mindegyik "CrystalBrite" ezekben, ennyi.... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#25490) suspect válasza Dell XPS (#25489) üzenetére


suspect
aktív tag

Köszönöm :R

(#25491) Dell XPS válasza suspect (#25490) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen, szerintem Neki van, apróért....hátha..

Üdv, Dell XPS

(#25492) LaptopSystem válasza Dell XPS (#25491) üzenetére

Köszi az ajànlàst :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#25493) Dell XPS válasza LaptopSystem (#25492) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Adapter?

Üdv, Dell XPS

(#25494) LaptopSystem válasza Dell XPS (#25493) üzenetére

igen :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#25495) shuttle


shuttle
tag

hello skacok !

olyan kérdésem lenne hogy van egy acer notim ( Aspire 7560 ) eredetileg win 7 home oprendszerrel.
sajna tönkre ment a vinyo benne , és oda a rajta lévö oprendszer is .
szerintetek hogyan lehet azt potolni / letölteni ?
win dvd nem volt a notihoz .
van valami mod beszerezni egy ilyen win7 et ?

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#25496) Ubul86 válasza shuttle (#25495) üzenetére


Ubul86
őstag

esetleg szervizbe bevinni, ha garanciális, akkor szerinetm ingyen feltesznek egyet, és akkor még legális is (remélhetőleg) ... a másik út a warez, de hát az ilyeneket nem szokták nagyon díjazni ilyen fórumokon :)

vagy, ingyenes lehetőségként linux

(#25497) sowi válasza shuttle (#25495) üzenetére


sowi
őstag

gondolom ha eredeti win7 volt rajta akkor az elso bekapcsolast kovetoen folyamatosan ott villogott a jobb also sarokban, hogy "csinaljon biztonsagi mentest DVD-re" megcsinaltad?
barmilyen win7 telepitorol fel tudod telepiteni a hozza valo oprendszert es aktivalni lehet a gep aljan levo koddal, a drivereket ilyenkor termeszetesen neked kell letolteni utolag

@Ubul86: szervizben nem fognak rahuzni ingyen egy oprendszert, a szoftveres problemakra semelyik ceg nem vallal garit

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25498) Ubul86 válasza sowi (#25497) üzenetére


Ubul86
őstag

ejj, ezt nem tudtam :/

(#25499) shuttle válasza sowi (#25497) üzenetére


shuttle
tag

sajna nem csináltam mentést :W
akkor egy 30 napos probát letöltök és tudom koddal aktiválni ?
+probálom

[ Szerkesztve ]

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#25500) sowi válasza shuttle (#25499) üzenetére


sowi
őstag

elvileg mennie kell

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.