Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1206) dpek válasza lajos001 (#1202) üzenetére


dpek
tag

Most már ír rendesen az íróm, lekaptam az IDE drivert aztán utána jó lett.
Most már DMA-ban van.

Frodulatszámszabályozás.
Én már kisérleteztem vele. Az a gond hogy amit rákötöttél ventit nem mér fordulatot.
Magyarul nincs bekötve a sárga vezeték.
Először én is olyan ventit akartam szabályozni aminek nem volt fordulatszámmérője.
Ezt úgy oldottam meg, hogy fogtam egy kis 4centis fordulatszámmérős ventit fix 5 V-ra kötöttem és rádobtam a chipsetre. A sárga fordulat jeladóját meg rákötöttem arra az alaplapi venti csatira amire az a ventim van kötve amit szabályozni akartam szóval ha nincs fordulat jel akkor hiába van beállítva nem szabályoz, ahogy kap egy jelet esetemben a másik ventiről akkor már le is veszi. Gyakorlatilag csak annyi hogy azon a csatin mindíg fix fordulatot mutat de valójában amit szabályzok azt változtatja.
Most 11 venti van a házban de annyira halk hogy a leghangosabb az Enermax 400-as Liberty a 12 ventije 900-as fordulaton. Vízzel hűtök de csak a procit. HA 100-on nyomom a 28 fokos szobában akkor max 42-ig megy fel a proci hő. A radi 2db 12-es ventije meg csak pár 100-at forog. ha fullon terhelem akkor is kb 900-ig emeli a fordulatot.

Nektek is 8V-ig lehet csak levenni a feszültséget?

82-es 123 300D 6-700E km, 92-es 1.6i 8V vectra 300E km

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.