Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Convex válasza Convex (#1950) üzenetére


Convex
aktív tag

valaki segítsen... :O :W

(#1952) Petya25 válasza Convex (#1951) üzenetére


Petya25
addikt

Nálam a zöld világít folyamatosan, a sárga a használattól függően villog.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1953) Convex


Convex
aktív tag

Ami nálad zöld, az nálam narancssárga.. Nem tudja, senki, hogy mi lehet ez?

(#1954) bim


bim
veterán

hűtlen lettem laphoz és váltottam giga DS4-re.
mindenki jól gondolja meg mire vált mert csak szívok ezzel a lappal!és ebben nem csak az én lámságom van benne! :O
ez van sajnos.

(#1955) gege71.hu válasza Convex (#1953) üzenetére


gege71.hu
addikt

Gondolom BIOS-ban engedélyezve van a LAN. Esetleg egy BIOS frissítés?
Ja a LAN drivert nyilván telepítetted. Esetleg azt távolítsd el az eszközvezérlőből:
Hálózati Kártyák/Broadband NetLink(TM) Gigabie Ethernet Eltávolítás esetleg visszaállítás. :F

(#1956) gege71.hu válasza bim (#1954) üzenetére


gege71.hu
addikt

Szakadár! :DDD

(#1957) Ano


Ano
őstag

lenne egy kérdésem ...

ha a [link] ami 945p csipszettes és ICH7-es támogatja a Intel Core2 Duo-t (vagyis a Conroe-t) akkor az abit AW8 ami 955X Csipszettes és ugyanúgy ICH7-es illetve ICH7R (az R csak a raid-ben tud többet) szal ez miért nem támogatja az Conroe magos procikat? :(

[Szerkesztve]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1958) Petya25 válasza Ano (#1957) üzenetére


Petya25
addikt

Támogatja, de egy alaplapi áramkör miatt nem képes a Conroe procik fesz igényét kezelni.
Valahol láttam már házi megoldást rá némi forrasztgatással, de nem tudom merre volt. :F

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1959) Ano válasza Petya25 (#1958) üzenetére


Ano
őstag

Én csak azt nem értem hogy miért nem lehet egy bios frissítéssel megoldani ezt a problémát ... :(


mindenesetre érdeklene hogy hol láttad azt a kis módosítást ...

mivel lassan lejár a garija, így lehet hogy bepróbálkozok majd vele ... persze elöbb kellene egy conroe proci hozzá :)

[Szerkesztve]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1960) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Szasztok.
Havernál az alaplaphoz adott HANGcucc baszakszik. Az istennek se akar menni az 5.1. a hangcucchoz adott kezelőfelület tesztelésekor össze vissza el van csúszva a rear meg a center. Jómagam Audigyzek és ezért semmi ilyen gondom nincs, de a cimbi itt rágja a fülem, hogy kérdezzem meg itt a topikban (ő nem meri :D ). Már legújabb driver stb minden játszott de az istennek nem akarja az igasságot. Előző Win telepítésneél jó volt. Mióta újratettük baszakszik. Pedig ugyanúgy van összekötve minden.
Ötleteket plííz
kösz
gege

[Szerkesztve]

(#1961) Ano válasza gege71.hu (#1960) üzenetére


Ano
őstag

én az alaplaphoz kapott driver-t használom, bár nem 5.1-el, hanem 3 db sztereo kimenetel (1 az erősítőre, 1 a tv-re és 1 a fülhallgatóra) és egy mikrofon bemenettel ... és semmi bajom nincs vele

igaz nem sokat segítettem ezzel a hsz-al, de talán mégis :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1962) Petya25 válasza gege71.hu (#1960) üzenetére


Petya25
addikt

Nálam Zalman 5.1-es fülesen van a hangja és egy-két kattal simán el lehet állítanim szívtam vele én is.
Nem 5.1-ben használom, hanem 6 csatornásként.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1963) prmcsk


prmcsk
addikt

Namost én felejtek, vagy a preslerhez való 19-es bios a hülye ?

Van egy Dual core 945D-m, aminek a spec-e:SL9QB[link]
Ebből egyértelműen kiderül, hogy a proci szorzója állítható, de erről ez a bios nem akar tudomást venni.
Vagy én nem állítanék jól valamit ?

[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1964) haniboy71


haniboy71
csendes tag

Naszóval. Sziasztok.

Ez a gege nem ért semmihez :DDD

6 hangszóróra van állítva, de összevissza szólnak a csatornák. Régen jó volt, de amióta kedves gege barátom frissítette a biost, meg mittudoménmit, azóta őrült meg. És én sajna nem tudom, hogy mi afenét lehetne csinálni.

Ezért szeretném a segítségeteket kérni.

Köszi előre is.

haniboy

(#1965) gege71.hu válasza prmcsk (#1963) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ezen(amit linkeltél) hol látod te, hogy szorzóállítós? :F
Az csak a 945ES lenne ami azt tudja (Engineering Sample). A sima 945 nem, annak fix 17 a szorzója.


Bus/Core Ratio: 17.0

(#1966) prmcsk válasza gege71.hu (#1965) üzenetére


prmcsk
addikt

Dual Core
Enhanced Intel Speedstep® Technology-----Ez nem arra utal ? :F
Execute Disable Bit 1
Intel® EM64T 2

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1967) gege71.hu válasza prmcsk (#1966) üzenetére


gege71.hu
addikt

A speedstep az csak visszalépteti asszem 14re a szorzót, de azt automatikusan csinálja mikor nincs terhelésen a proci, menet közben. A szorzó külön nem állítható BIOSban.

(#1968) prmcsk válasza gege71.hu (#1967) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez az. Volt P4 660-as procim[link] ugyanilyen enhanced speed step-es
és ha megnyitottam egy Cpu-z-t a freki kijelzése terhelésfüggően tökéletesen
változott, ha jól emlékszem 14-es biossal
A 945-ös ezt nem teszi meg 19-es biossal

Ezért furcsa... :F

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1969) Joci17


Joci17
csendes tag

Nagyon király a lap!!

(#1970) Joci17


Joci17
csendes tag

Sziasztok nekem egy AW8-MAX hasít a gépembe!
Nagyon király,atom stabil és a höcsöves hütés is nagyon jól van megoldva!
Ami zavar a lapon hogy csak egy ide csati van rajta és mivel nekem mindenem idés volt igy egy kicsit szomorúan érintett!A másik dolog ,hogy a 7.1-es audio kártyát amit hozzá adnak xp alatt egyszerüen képtelen voltam normálisan beüzemelni!De persze lehet ,hogy ez az én hibám!

(#1971) gege71.hu válasza prmcsk (#1968) üzenetére


gege71.hu
addikt

A 660nak BIOSban lehetett adni 14 vagy 18 szorzót. Volt nekem is 660-om.
14 esetén persze nem ment a speedstep mert nem volt hova visszább vennie.

a 945nél elvileg mennie kéne, de ehhez biosban semmit nem kell állítani.
Nem olyan a példány amiben benne van de le van tiltva?
Mert nekem a 930am ilyen.
Megnézem everesttel és a fícsörök közt írja: enhanced sppedstep: támogatva/letiltva.
A 930nál viszont ezt nem lehet kioldani. A cpuba be van ''égetve''
A tiednél mennie kéne.

(#1972) prmcsk válasza gege71.hu (#1971) üzenetére


prmcsk
addikt

Na itt egy kép:[link]a gép defaultban is 17-es szorzón.
A biosban engedélyeztem az eist funkciót, a procinál.

Nincs, aki eist-es preslert hajt ilyen lapban ? Lehet, hogy ez természetes az
AW8 / 19-es bios együttállásánál ? :F

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1973) gege71.hu válasza prmcsk (#1972) üzenetére


gege71.hu
addikt

[link]
Everestben ezt nézd meg. Ott megtudod, hogy le van e tiltva vagy sem.
Ld nálam alulról a 6. sor. : Támogatva/Letiltva

(#1974) prmcsk válasza gege71.hu (#1973) üzenetére


prmcsk
addikt

Na innentől érdekes a dolog ugyanis, az everestem látja, hogy létezik és le van tiltva,
de hiába engedélyezem a biosban az ehhez szükséges funkciókat, akkor sem így
kezeli.[link]

Na most mi van ? :F Az a vicc, hogy a 660-assal működött ez a funkció, mint már írtam
és azóta csak a bios változott, vagy a lap ''rossz'' ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1975) Petya25 válasza prmcsk (#1974) üzenetére


Petya25
addikt

Nálam is azt mondja a 930: támogatva/letiltva.
Tuti, hogy ez gyárilag a prociban van bekattintva, attól függetlenül, hogy korábban egy 660 tudhatta ezt.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1976) gege71.hu válasza prmcsk (#1974) üzenetére


gege71.hu
addikt

[link]
Innen szedd le ezt az inteles utilt. Az pontosan kiirja mik vannak táogatva az adott prociban.

Így:
[link]

(#1977) gege71.hu válasza Petya25 (#1975) üzenetére


gege71.hu
addikt

945ösnek tudnia kéne a speedstepet

(#1978) gege71.hu válasza gege71.hu (#1977) üzenetére


gege71.hu
addikt

[link]

Ugy látszik ez is olyan mint a 930. A cpu architektúrája lehetővé tenné a speedstepet, de gyárilak inaktivizáltan nyomták ki. Lásd link.

Enhanced Intel Speedstep Technology: No (DO NOT support Enhanced Intel SpeedStep Technology, Enhanced HALT State, or Thermal Monitor 2).

(#1979) prmcsk válasza gege71.hu (#1978) üzenetére


prmcsk
addikt

Innen mindenki kitalálhatja, hogy mije van....[link]
De ez alapján is speedstep-es a 945-ösöm.

De itt egy másik...[link]

[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1980) gege71.hu válasza prmcsk (#1979) üzenetére


gege71.hu
addikt

fLeSS vagy vmelyik guru nem tudja mizu ezügyben?
Én kifogytam az ötletekből. Túl sok az ellentmondás a különféle portálokon.
Az intel util mit mond rá?
üdv
gege

(#1981) gege71.hu válasza gege71.hu (#1960) üzenetére


gege71.hu
addikt

1960ra vki?
ötlet :F

Szerk:
na látom cimbi is most eszmélt...végülis neki kell a megoldás :D

[Szerkesztve]

(#1982) haniboy71


haniboy71
csendes tag

Pont ezt akartam kérdezni

[Szerkesztve]

haniboy

(#1983) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!Új vagyok a fórumon.
Nem igazán van időm végigolvasni a topicot.Kérdésem az lenne hogy van egy AW8-MAX-os lapom és szeretnék biost frissíteni mert még a gyári van rajta,lehet még az első kiadás:(
Ugyebár az abitnál lehet winben is frissíteni a Flashmenuvel ez mennyire biztonságos és stabil???
Melyiket tegyem fel a sok közül?
Vagy legyen dosos?Ilyet még nem csináltam és nem is vagyok láma csak valaki magyarázza el normálisan és megcsinálom.Előre is köszönöm.
Amúgy eddig semmi bajom a lappal csak pozitív.

Mr.Brightside

(#1984) Petya25 válasza Pocee (#1983) üzenetére


Petya25
addikt

Abit oldaláról letöétöd a flash menü progit meg a legújabb biost és winből full biztonságosan meg lehet csinálni egy perc alatt. Ne tökölj dos-os lemezzel.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1985) Pocee válasza Petya25 (#1984) üzenetére


Pocee
senior tag

Értem!
Még annyi hogy ha letöltöm a legújabbat ami az oldal szerint a 1.9-es abban benne vannak az eddigi biosok tulajdonságai??

Mr.Brightside

(#1986) Pocee válasza Pocee (#1985) üzenetére


Pocee
senior tag

Srácok baj van.Megcsináltam flashmenuvel a biosfrissítést és az 1.7est raktam fel.
Azóta nem tudom állítani az fsb-t se biosba se uguruval windowsba,ha beállítom biosban nem menti,ha windowsban állítom 240-re akartam ahogy le applyzom azonnal lefagy a gép.Ötlet valakitől??
Létezik hogy a régi biosban le tudtam tiltani a 2. hálókártyát az újban pedig nem tudok csak egyet?
:O :O :O :O :O :O

Mr.Brightside

(#1987) Petya25 válasza Pocee (#1986) üzenetére


Petya25
addikt

MIért nem a 1.9-est tetted fel ha már az van kint?
Elvileg a legújabbat érdemes használni, mert ismeri a legújabb procikat és ezt-azt még javítottak benne az előzőkhöz képest. Tedd fel azt és utána próbáld állítgatni amit szeretnél. A 240-es fsb-t eddig minden további nélkül tudta a procid? Fesz emelés nem kellett neki?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1988) prmcsk válasza Pocee (#1986) üzenetére


prmcsk
addikt

''Létezik hogy a régi biosban le tudtam tiltani a 2. hálókártyát az újban pedig nem tudok csak egyet?''

A bios frissítés után indítsd el a gépet, kapcsold ki, cmos clear és megjelenik a
második is. Lehet, hogy a többi gondodat is megoldja.....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1989) LivingColour


LivingColour
tag

Megleptem a lapomat egy Geil 2*1GB 800 MHz-es kit-tel, gondolva a későbbi C2D korszakra. Eddig még nem mertem nagyon nyúzni, de így is elmentem vele 900-ig 4-4-4-12-vel 2.1v-os fesszel, felette még nem próbáltam és az időzítéseket sem cseszegettem. Gege ha jól tudom neked is hasonló memóid vannak, meddig tudtál elmenni velük?

E jóó vót! Hol termett? Nem termett, permet!

(#1990) gege71.hu válasza LivingColour (#1989) üzenetére


gege71.hu
addikt

Szasz,
nekem 2x512 667-es GeiL Ultra kitem van.
Jelenleg 4-4-4-12vel mennek. Az fsb 250-en, a d930as így 3.0@3,75 0n megy mióta ez a procim van. A ram így a 667es beállításban 8xx megy. fejből nem tom. Kiszámolni lusta vagyok. 6:4 osztón nyomul a 667es (by spd alapján vagymi). Otthon megkukkantom pontosan az értékeket.
Amugy Dodinak van ugyanolyan ramja mint a tied. Ő majd mögmondja mik a tapasztalatai ha erre bokázik.
üdv
gege

(#1991) Pocee


Pocee
senior tag

Üdv!

Közben feltettem az 1.9-et.A biosban visszajött a második hálókártya is.Pedig mindig csináltam cmostörlést.
240 fsb-t még nem próbáltam eddig csak most ráhúztam de nem engedte.
235 nél még megcsinálja de utánna újraindul mindig a gép.
Feszültséget nem adtam neki lehet ilyen téren már alulinformált vagyok.
Leírom a konfigot valaki átnézhetné ebből mit lehet kihozni és ha nem nagy kérés leírná mit mire állítsak.

Abit AW8-MAX
P4 640-es 3.2 Prescott 2Mb Thermaltake Big Typhoon hűtő alapon 22-25 Celsius
4X 512Mb 667 MHz Kingston Value 5-5-5-15
Asus EN6800GT
Thermaltake 420W-os táp
Egy 200-as Sata egy 200-as IDE vinyó
SB X-FI Xtreme Music

Ne haragudjatok hogy bénázok csak szeretném a maxot kihozni
Valaki rajtam kívül küzd-e még olyan problémával hogy lassan jön be ahálózat mert nekem csak egy perc után lehet csatlakozni a netre ha elindítom a gépet.
Köszönöm előre is!

Mr.Brightside

(#1992) prmcsk válasza Pocee (#1991) üzenetére


prmcsk
addikt

Abit AW8-MAX
P4 640-es 3.2 Prescott 2Mb Thermaltake Big Typhoon hűtő alapon 22-25 Celsius
4X 512Mb 667 MHz Kingston Value 5-5-5-15

Biosban:

Proci.230FSB
Proci fesz.kb+0,15 volt
Ram: By.....-ból 533 (később lehet 667)
Ram fesz + 0,2 volt

Ha megy akkor egy-két napot el lehet szórakozni azzal, hogy mi a határ..

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1993) Pocee válasza prmcsk (#1992) üzenetére


Pocee
senior tag

Oké köszönöm a memória késleltetést még ne piszkáljam?
Ott sem igazán tudom hogy haladjak lefelé,vagy ennél a memnél nem érdemes állítgatni?
A hálózatos dologra nem tudsz megoldást?

Mr.Brightside

(#1994) LivingColour válasza gege71.hu (#1990) üzenetére


LivingColour
tag

Köszi az infót, reménykedek Dodiban hogy erre tolja a ...
Próbaképpen 225 az fsb, 1:2 fsb:dram arány, tehát így 900-on ketyeg a memó.
A meglévő 640-es procim 270-et megy max, stabilan 250-en szeretném járatni ezzel az osztással (1:2), ami 1000-et jelentene a memóknak. Ha bírják...

E jóó vót! Hol termett? Nem termett, permet!

(#1995) prmcsk válasza Pocee (#1993) üzenetére


prmcsk
addikt

A késleltetéshez addig hozzá ne nyúlj, amíg nem találtad meg így a ram frekihatárait.

Hálózat ? Passz......Nekem, ha jól emlékszem ''széntuning'' alatt csinált ilyet, de hogy
defaulton ? :F

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1996) Pocee válasza prmcsk (#1995) üzenetére


Pocee
senior tag

megcsináltam a beállításokat működik
Most akkor hogy tovább?tegyem a mem frekit 533-ról 667re?
És a procival hogy lépkedjek tovább?
Ha tegyük fel megvan a memfrek határ hogy kezdjem csökkentgetni a késleltetést?vagy nem ilyen eccerű? :( :B :B

Mr.Brightside

(#1997) gege71.hu válasza prmcsk (#1995) üzenetére


gege71.hu
addikt

Speedstep ügyben írtam múlt héten privit... azzal hogy állsz?
Asse mondtad fapapucs ;] :DDD

[Szerkesztve]

(#1998) prmcsk válasza gege71.hu (#1997) üzenetére


prmcsk
addikt

Ne haragudj... :B Természetesen megköszönöm. Nem volt időm tovább molyolni
vele mert beszaladt egy Giga DS3-as :D

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1999) prmcsk válasza Pocee (#1996) üzenetére


prmcsk
addikt

Addig ne nyúlj a ramhoz, amíg a proci végét meg nem találod. Egyszerre csak egyet.

Emeld a proci FSB-t kb tizesével, teszteld mondjuk orthossal és ha stabil emeld
tovább.
El fogsz érni oda, hogy nem lesz stabil a rendszer, ott megint emelsz egy kis CPU
feszt, és így tovább..........

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2000) Pocee válasza prmcsk (#1999) üzenetére


Pocee
senior tag

Ok jegyeztem.
Vissza térve erre a hálókártyás dologra ha mondjuk a bootvis progival lefényképezem a bootolási folyamatot abból nem tudsz valamit kisilabizálni hogy mit tölt be olyan sokáig?
Amúgy ADSL net van ehhez használok CFOS-t de cfos nélkül is csak soká jön be a tárcsázó.Elindul a windows jobb alul szépen jönnek be az ikonok első cfos aztán hangkari vírusírtó majd bejön az msn ikonja és netre csak akkor tudok kapcsolódni ha feldobja ablakba az msn bejelentkező képernyőjét,akkor jelenik meg a cfos kapcsolódási ablaka addig be se jön.Ez kb 1 perc indulás után és elég bosszantó....

Mr.Brightside

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.