Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Synthwave válasza error(HUN) (#2400) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:((( :((( :(((
:O :O :O

Gyászoljunk együtt...
:P

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2402) error(HUN) válasza Synthwave (#2401) üzenetére


error(HUN)
tag

Azért gyászolni nem kell,''Minden villamos után jön egy másik.Áramszünet meg ritkán van...''
Fejlődni kell. :))

20-négy23-ötvenkilenc-24

(#2403) Mr.Skynet válasza #00809728 (#2398) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Én is most próbálkoztam kuckó halkítás dolgoggal de 1cm vastag ''hagyományos'' egyenes szivacs nem nyel el elég hangot, alvásból ébredve még halkan hallom a gépet, ez még nem elég halk :W Vinyó szivacson fexik, vízhűtés + passzív radi én mindent megtettem, de 5 volton még mindig hallom a 12cm TT ventimet (12V@21db) a tápba :(((

error(HUN) dobtam neked UP-ot :R

(#2404) error(HUN) válasza Mr.Skynet (#2403) üzenetére


error(HUN)
tag

Köszi :C
Szerintem akkor lesz hangtalan a gép, ha a fal túlodalára, esetleg tetőtérbe kerül egy vízhűtő, és csak a csövek jönnek a gépbe.Gondolkozok ilyesmin mostanában...

20-négy23-ötvenkilenc-24

(#2405) Mr.Skynet válasza error(HUN) (#2404) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szerk.: Ez már nagyon off lett volna, és sok. Inkább privibe küldtem :D

[Szerkesztve]

(#2406) error(HUN) válasza Mr.Skynet (#2405) üzenetére


error(HUN)
tag

Én is pr.Amúgy szerintem halott ez a topik amúgy is...

20-négy23-ötvenkilenc-24

(#2407) Synthwave válasza error(HUN) (#2406) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

>>A8W-max eladó...??

Már nem akarsz öngyilkos lenni? :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2408) error(HUN) válasza Synthwave (#2407) üzenetére


error(HUN)
tag

Dehogy,abbahagytam a Stalkert ramgondjaim miatt,de még mindig nincs rendes ramom.Hosszú és szégyenletes történet,de tehetetlen vagyok egyenlőre. :O Most pl.sulix rendszerről nyomom....

20-négy23-ötvenkilenc-24

(#2409) #00809728


#00809728
törölt tag

Eladó lett pár konfig db-om.

Abit AW8-MAX+EYE+dobozával
D930 prockó 3.0 @2650ig ketyeg hibátlanul+gyári 0km-s hűtő+dobozával Giannis garis
Leadtek 7800gtx/256mb nagyon huzható még garis+dobozával
Samsung 250gb winyo nem satás Gianni garis.

Kinek mit ér meg?

(#2410) gege71.hu válasza #00809728 (#2409) üzenetére


gege71.hu
addikt

Hátte meg miben sántikálsz?
intel quad core? :D

(#2411) #00809728 válasza gege71.hu (#2410) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát quad tuti nem lesz mert 64bites rendzser még nem az igazi.Egyszerü snasz váltás lesz.
Ha tudsz vevőt szolj kérlek.

(#2412) prmcsk válasza #00809728 (#2409) üzenetére


prmcsk
addikt

Egy kis off....

Ne csinálj magadnak antireklámot......ezt írod:
''D930 prockó 3.0 @2650ig ketyeg hibátlanul''. Az a kettes szám nem hármas akar
lenni ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2413) #00809728 válasza prmcsk (#2412) üzenetére


#00809728
törölt tag

De már máshol javitottam. :))

(#2414) Synthwave válasza #00809728 (#2409) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Há' mennyiért aggya' a maszkos bácsi (procc nélkül)? Csak szolídan érdeklődöm.:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2415) #00809728 válasza Synthwave (#2414) üzenetére


#00809728
törölt tag

ment privi

(#2416) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok Hackerek!

Nos ujr lett rakva az xp-m mert kicsit el*****ott tehát kéne segitség.Meginta hangkarival nem vagyok kibékülve.(Gege nem veszek másikat)
Szoval ugyanugy ősszekőtőztem mindent mint ami eddig volt de a subboferem nem szol a realtek látja de nem szol.Probáltam pár fajtát tőbbekközött r125 elrak ujrainditt a jelenség nem változik hiába állítom be.r154 sajnos ezzel is hibás.

Most vagy az a gond,hogy nem az afajta bios van fent az alaplapon ami volt pld 18-as és nem komálja a hangkari biost vagy totál elvesztettem a fonalat.

Tehát kérem szépen HELP

(#2417) error(HUN) válasza #00809728 (#2416) üzenetére


error(HUN)
tag

Szerintem a hangkártyával van probléma,nekem 19-es és a 20 -as BIOS-szal is a legujjabb Realtek driverrel(TechPowerUp)Genius 5.1 ment.Érdemes lenne a lapot kipróbálni egy másik kártyával,kártyát másik lappal.Más ötletem jelenleg nincs. :U

[Szerkesztve]

20-négy23-ötvenkilenc-24

(#2418) #00809728 válasza error(HUN) (#2417) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Megoldodott a probléma egyik jack dugo kh-s volt már megcsináltuk és jól müxik.

(#2419) error(HUN) válasza #00809728 (#2418) üzenetére


error(HUN)
tag

Hát igen,mindíg a legkisebb hibára nem gondol az ember.Örülök hogy megjavult. :D

20-négy23-ötvenkilenc-24

(#2420) #00809728 válasza error(HUN) (#2419) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát még én.
Kb 1 napig küzdőttem vele.
16-20-as biosig mindegyiket kiprobáltam a realtek r125-hangkari biosaival.
ztán megelégeltem kirántottam a vezetékeket és lás csodát megszolalt véletlenül a mélyláda.
:R

(#2421) gege71.hu válasza Pocee (#2050) üzenetére


gege71.hu
addikt

Az MCH/PCI-E -t nem kell nagyon piszkáld. Az ha jol tudom a lap egyéb bővítőperiferieinak ad kraft, meg a mosfetek környének. En anno 1,7re is feltekertem ,de ha alapértéken hagytam és minden egyebet huzattam(proci,ram), nem vettem észre, h stabilbb vagy kevésbés stabil lenne a tuning.
A procim 2 egyseég krafemeléssel 250es FSBn ment 2,1 volt DDR fesz mellett
(ddr2 800 @ mostkinemszámolommámennyin... a 250 fsbéből kilehet :) , 4-4- 4-12 idozitessel) stabilan sokáig.
Egy jó ideje alapon hajtom, mert hétkoznapi hasznalatra felesleges tépni a száját. A tuning csak hobbyból kipróbálás volt.

A ramoknak nyugodtan odaereszthezz 2,1 / 2,2 voltot. (mint gyuri a "huszonnyócassal"), ha nagyon magasat adnál úgyis behány induláskor, h sok neki (vagy lefagy és ujraindul, vagy biosos hibaüzivel kiáll).

MOD
afrancba ez az uj RIOS megviccelt..mos nézem, h egy százéves postra válasoltam... a 2050est mutatta ez a fos nekem legutsó bejegyzésnek...nem is néztem a dátumot :D

(#2422) gege71.hu válasza #00809728 (#2418) üzenetére


gege71.hu
addikt

En egyszer egy cimbi rencertelepítése után szívtam hanggal vagy egy órát...:)
A végén kiderült , hogy az agyondizájnolt hangszórón a hangerőszabályzó(ami inkabb nézett ki egy transformers díszítőelemnek) le volt nullara tekerve.
Kiprobaltam 500ezer drivert de az istennek nem szolalt meg,...aztan mar kinomba bedugtam egy regi fülhallgatót és azzal szólt...nna akkor kezdtem kutatgatni a hangtekerő után amit hosszas forgatás után felfedeztem....tök égés volt....ó bazz...le van csavarva :D

(#2423) #00809728 válasza gege71.hu (#2422) üzenetére


#00809728
törölt tag

Na ja.

Figyi tuningot azért leírhatnád nekem mit hova állítsak mert már régen tuningoltam.
Biosban mit állítottál légyszi copyzd be.

(#2424) gege71.hu válasza #00809728 (#2423) üzenetére


gege71.hu
addikt

Hácc most így a norvégiai Bergenből egy fu-si laptopról 6 sör után,séróból nem biztos, h menni fog, de megprobalom:
FSB mondjuk 240 (de ha jol emlekszem a te cpud is birja a 250et)
cpu fesz: 2 egységgel feljebb az alapértéknél. (fejből nem tom..talán 1,424V ? :F )
DDR fesz 2,1 V (azt a GeiL szereti, de lehet 2,2 is)
MCH lehet 1,5, de ha makacskodik a stabilitás feljebb lehet 1,6ra tolni, v 1,7re, bár nekem az alap 1,5tel se volt bajom)
A DDR CPU arány jo siman a by spd vagy ha nem akarja jol felismerni akkor ddr 800 érékre tedd.

A ram idozites 250 fsb mellet 4-4-4-12 probat meger, ha nagyon szarakszik akkor 5-5-5-15tel mindenképp mennie kell.

Hirtelen ennyi
csa
gege

(#2425) bigdigit


bigdigit
addikt

olyan problémám lenne axxony p4-es gépe ha áramot kap magától bekapcsol :Y
ha használat után leállitom akkor is kis idő múlva megnit bekapcsol.szóval csak tápon tudom lekapcsolni ne menjen.
viszont ha visszakapcsolom nem lehet ám egyből elinditani:)de ha várok vele pár percet nem is kell mert magától megteszi helyettem :W

abit aw8d max alaplap és azt hiszem 460-as chieftek táp.

mi lehet a gond?

(#2426) prmcsk válasza bigdigit (#2425) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem táp.....bár lehet, csak egy gomb van "megragadva". :D

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2427) bigdigit válasza prmcsk (#2426) üzenetére


bigdigit
addikt

ha áram alatt van ugye folyamatosan kap áramot.attól még normál esetben nem kapcsol be a lap.kell neki egy rövidzár hogy fel is vegye a feszt...gondolom én
ha főbekapcsoló gomb beragadt volna ki is kapcsolna nonstop.mert ugye folyamatos nyomás esetén lelőné a gépet...
csak találgatok

(#2428) prmcsk válasza bigdigit (#2427) üzenetére


prmcsk
addikt

Én is csak találgattam a gombal kapcsolatban.... :D

De komolyra......Próbából cserélj tápot, mert a tápban a legkisebb "prücök" is
okozhat ilyet.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2429) bigdigit válasza prmcsk (#2428) üzenetére


bigdigit
addikt

csak azt nem értem egy táp hogy tud jelzést adni a gépnek kapcsoljon be:)
ugye vagy ad elég áramot vagy nem ad de a gombom nem tudja megnyomni :Y

(#2430) bigdigit válasza prmcsk (#2428) üzenetére


bigdigit
addikt

csak azt nem értem egy táp hogy tud jelzést adni a gépnek kapcsoljon be:)
ugye vagy ad elég áramot vagy nem ad de a gombom nem tudja megnyomni :Y

(#2431) prmcsk válasza bigdigit (#2430) üzenetére


prmcsk
addikt

Gombot nem nyom, de bármilyen "szivárgó áram" tud ilyet okozni.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2432) bigdigit válasza prmcsk (#2431) üzenetére


bigdigit
addikt

már sejtem akkor miért nagy a villanyszámla ;]

(#2433) bigdigit válasza prmcsk (#2431) üzenetére


bigdigit
addikt

nos este vga-kat cserélgettem benne..
aztán egyszercsak C1 hibaüzivel nem indult..
12v-os ágatakat cserélgettem és volt olyan amikor nem indult el magától...
kb 1 órámba telt mire eltudtam inditani rendesen a reset folyamatos nyomkodása mellett egyszercsak tovább lépet C1-en..
lehet tényleg valami táp difi..vagy érintkezési probléma,abból is valami galád

sajnos nem tudom másikkal kipróbálni:(

(#2434) gege71.hu válasza bigdigit (#2433) üzenetére


gege71.hu
addikt

El kell keserítselek. A tápod pár napon belül végleg megpunnyad. Nekem ugyanezeket a jelenségeket csinálta. Eleinte csak ad hoc szerűen kikapcsolás után újraindult a gép, majd volt mikor kikapcs után az éjszaka közepén indult el. Aztán kéőbb jött, h bekapcs gombra semmi reakció, nem indult el sem, majd hirtelen magától beindult 10 percre rá. Aztán...a hattyú MEGHALT...soha töbé nem indult el. Béke poraira. Szerencsére egy jónevű táp volt így nem rántott magával semmilyen perifériát a sírba. Azóta egy 500as enermax-szal megy a gép szépen. Az előzó egy noiseblocker volt, 550es. Valamivel több mint 2 évet bírt.
Sajna ez van...minden kínában készül...ezek ennyit bírnak...néha többet, néha még ennyit sem.

(#2435) bigdigit válasza gege71.hu (#2434) üzenetére


bigdigit
addikt

végül is tényleg táp lett...csere után tökéletes

(#2436) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyébként aw8-max-hoz melyik bios-frissítést érdemes leszedni (hogy a RAM-ok menjenek 800-on)?
Valaki tudna dobni egy linket?
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2437) prmcsk válasza Synthwave (#2436) üzenetére


prmcsk
addikt

Ehune.....Válogass

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2438) Synthwave válasza prmcsk (#2437) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:R:R:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2439) #00809728 válasza Synthwave (#2438) üzenetére


#00809728
törölt tag

1,7 van fent nekem és simán ficereg. :K

(#2440) lajos001


lajos001
aktív tag

Mennyiért lehet most eladni egy AW8-as lapot?
Egy reális árat mondjatok légyszi'.
Köszönöm!

(#2441) gege71.hu válasza lajos001 (#2440) üzenetére


gege71.hu
addikt

szia
aw8 sima szem max12-15k
aw8 max meg vmivel e fölött lehet, max egy20as, de lehet fölélövök egyilyen árral, bár nagyon nem hiszem, h elvétem ezzel :)

(#2442) lajos001 válasza gege71.hu (#2441) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszi!
Végül is 10-ért adtam el.

(#2443) gege71.hu


gege71.hu
addikt

beltram nevu fiatalembernek ma eladtam az aw8 max lapom.
805ös procival beprobalta. Nem indul semmi...a kodjelzojen egy darab 0
venti nem pörren fel, kussol a lap.
cmos reset elemkiszed berak megvolt. semmi.
montm telefonba neki masik tappal kene.
rarak masik tapra...na azzal mar 2 db nulla jelent meg de tovabbra is ennyi semi eletjel. Este szedtem szet a gepet. teljesen jol mukodott d930ammal meg geil ramokkal.
valami ötletetek van?
én a tápra gyanakszom h nem ad le kraftot vagy vmi ilyesmire, de hogy semmi ertelmes cmos hibakod az bosszanto. Foldhoz nem vagtam, ovatosan szedtem szét.Idegesit, h nem megy a sracnal. :((( :(((
gege

(#2444) beltram válasza gege71.hu (#2443) üzenetére


beltram
tag

mégegyszer köszi, hogy feldobtad a kérdést. :R
egészen pontosan: az antec tápommal először kiír egy 1-est, utána F-et.
egy noname táppal pedig 00-t ír ki.

a proci nem lehet oka, úgy néz ki: [link]

:(

HELP! :)

pace be with you

(#2445) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Eza minimum!
Engem legalabb annyira bosszant, hogy nem akarja a lap az igazságot mint téged!

Ötleteket fiatalok! mi a gyök lehet a gond?
gege

(#2446) Gorneck válasza beltram (#2444) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi konfig féle leírás?

Elsőre tápot mondanék, de lehet egy zárlat vagy rossz összeszerelés...

Tápventi megy? Ram nélkül vmi? Akkor a ventik másik táppal sem pörögnek fel? Szétszedted és újra összeraktad?

Gorneck#1239

(#2447) beltram válasza Gorneck (#2446) üzenetére


beltram
tag

én is egyrejobban gyanakszom a tápra, proci, ram nélkül ugyanezt írja ki.
ha sikerül vmi normális táppal kipróbálnom, akkor jelentkezem.

pace be with you

(#2448) gege71.hu válasza beltram (#2447) üzenetére


gege71.hu
addikt

ha nincs mas hozd majd be vmelyik nap.
Itt az irodaban rakotunk vmi tuti tapot, hogy kiszurjuk, hogy tenyleg az e a gond
üdv
gege

(#2449) beltram válasza gege71.hu (#2448) üzenetére


beltram
tag

oké, előre is kösz!

pace be with you

(#2450) beltram


beltram
tag

úgy néz ki, én voltam a láma, amikor kipróbáltam egy másik táppal, nem kötöttem a lapon kívül semmit a tápra, azért nem indult el. :U
még nem sikerült beüzemelnem, de ez már elég bíztató, azért majd közlöm a fejleményeket. :)

pace be with you

(#2451) beltram


beltram
tag

:C
másik táppal tökéletesen megy!

pace be with you

(#2452) Pittbul


Pittbul
csendes tag

Szevasztok

A haver kapott egy ilyen deszkát, viszont telepítő lemezt nem. Annélkül meg ugye nehéz egyes dolgokat felpakolni. Arra lennék kíváncsi, hogy az össz drivert egybe lelehet.e szedni az egésszet, vagy csak külön külön.

(#2453) SchDerGrosse


SchDerGrosse
tag

üdv

Átfutottam nagy héba hóba a topicot de -valószínüleg a késői idő miatt- nem találtam meg amit keresek, szal sry ha "vótmá"

van bármi esélyem h 1024 mhz s ramokat tegyek az alaplapba?

(#2454) Pocee válasza SchDerGrosse (#2453) üzenetére


Pocee
senior tag

nem vagyok prof de azt hiszem a lap 800-ig kezeli a memókat...az első BIOS-ok csak 667ig kezelték aztán jött az új és akkor már kezelte a 800-at is...

Üdv.;)ocee

Mr.Brightside

(#2455) qdak


qdak
addikt

nem le7 megcsinálni h dual-core-t is támossa ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2456) Pocee válasza qdak (#2455) üzenetére


Pocee
senior tag

tudtommal sajnos nem :O pedig engem is érdekelne

Mr.Brightside

(#2457) qdak válasza Pocee (#2456) üzenetére


qdak
addikt

Kiderítettem, ezeket a 2 magosakat, TÁMOGATJA:

---> k é p <---

(#2454) nekem bent van, a bios-ában az 1024 es alapbol!
(aw8-max)

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2458) Pocee válasza qdak (#2457) üzenetére


Pocee
senior tag

ja ezekről van tudomásom nekem is de ezek nem az igazi kétmagosok vagy mik.
Preslerek talán.Ha véletlen találsz egy 965öst akkor szóllj :DD
Ritkák mint a fehérholló

Mr.Brightside

(#2459) HunChaos


HunChaos
aktív tag

hali!valaki tud segíteni?
van egy abit AW8D lapom! i975x chipsetes!
vajon támogatja a legújabb bios-sal a core2-ket?!

(#2460) dome911 válasza HunChaos (#2459) üzenetére


dome911
tag

Szia!
Csak ezeket támogatja: [link]

[Szerkesztve]

(#2461) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok!

Látom, hogy már régen szólt senki sem a topicba, ezért felhoznám, ha nem baj.
Adott egy AW8 lap és egy 630-as proci, 20-as biossal.
Tuning nélkül, EIST funkcióval is, bőven 50 fok felett mutat abit uguru, és a gyári intel hütő 4000 felett forog, és már nem kicsit zavaró.
A hűtőt megtisztítottam, mert nagyon koszos volt, a proci és a hűtő között is eltávolítottam az évek alatt odakövesedő hütő anyagot, és nem nagyon változott semmi.
Azon gondolkozom, hogy veszek egy zalman cnps 7000/7700/8700/9500 hűtőt csak nem tudom, hogy melyik férne el...
Az sem gond, ha később még tudom használni a hűtőt :)
Tudnátok ebben segíteni?

Üdv: Kronk

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#2462) gege71.hu válasza Kronk (#2461) üzenetére


gege71.hu
addikt

NA látom jó rég nem válaszolt erre senki. Megkésve azért én ezt most megteszem.
Nekem anno AW8-Max-om volt és egy Thermalright xp-120as hűtő simán elfért rajta ami pedig nagyobb a 7000es zalmannál.
A 700es biztos elfér a lapon tehát. A 7700as elég terebélyes, arra nem fogadnék de a pl a 9500ös a teljesen más felépítése miatt is majdnem biztos hogy elfér
üdv
gege

(#2463) Kronk válasza gege71.hu (#2462) üzenetére


Kronk
őstag

Köszönöm a választ, bár azóta már vettem egy AC Freezer 7 PRO rev II-őt.
Máshol ezt ajánlották, és tényleg eléggé halk, és jól is hűt. :)

Viszont ha még lehet kérdezni, már volt olyan bajom, hogy egyszerűen eltünt a hálókártya, még irq-t sem kapott. Betettem egy pci-ost, majd néhány napal később visszajött a beépített is...
Ez mitől lehet?

http://totesz.myminicity.com/

(#2464) gege71.hu válasza Kronk (#2463) üzenetére


gege71.hu
addikt

biosban néha előfordult, hogy "elfelejtett" egy két beállítást a lap. nekem a Vincseszterek bootsorrendjét néha felcserélte és egy sima tárvinyót tett első helyre amiről persze nem tudott oprendszer elindulni. Visszaállítottam biosban és minden okés volt.
A te esetedben a hálózati csatoló engedés/letiltás megváltozása okozhata ezt az érdekességet. épkézlb válaszom nincs rá..ez afféle dzsedi dolog lehetett, vagy Pumukli bement a biosba és átbillentette az értéket...fene tudja :)
üdv
gege

(#2465) Kronk válasza gege71.hu (#2464) üzenetére


Kronk
őstag

A vicces az egészeben, hogy ezeket mind végignéztem, sőt visszaállítottam defualt-ra is a bios beállításokat, de az sem segített...
Amikor betettem egy régi hálókártyát, hogy legyen net, több nappal később vettem észre, hogy induláskor már a másik hálókártya is kap irq-t...
Na mindegy...

http://totesz.myminicity.com/

(#2466) gjc


gjc
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék, hátha jár még valaki erre :) Megpróbálom röviden összefoglalni az elmúlt napok történéseit. Lehet, hogy olyan infokat is írok, amelyeknek semmi közük a hibához.
Adott egy AW8-as alaplapos gép. Évekig vígan működött. Nemrég próbálkoztam Ubuntu telepítéssel XP mellé ismerkedés céljából, ment is. Gondoltam újratelepítem az Ubuntut, de már nem volt hajlandó az internetre csatlakozni (integrált hálókártya, DSL modem). Többször is nekifutottam, nem ment. Gondoltam megnézem mi újság a korábbi XP-n, ott sem ment a csatlakozás (dll fájlokat hiányolt). Hagytam is így, úgy döntöttem, másnap az XP-t is újrahúzom.
Ekkor jött a nagyobb baj. Bekapcsolom a gépet, pár mp. múlva szirénázásba kezd, az alaplapi kis kijelzőn pedig FF felirat fogad. Próbálkoztam a BIOS-ban a defaultok visszatöltésére, de a jelenség ugyan ez. Ami még érdekes, hogy az XP elindul, megy is, csak a gépből továbbra is az a szirénázás hallatszik.

Köszi.

(#2467) Viktor77 válasza gjc (#2466) üzenetére


Viktor77
titán

Az FF normál állapotot jelent, nem hibakód (ha emlékeim nem csalnak(nagyon régen nem kellett már hibakódot néznem)). Nem lehet, hogy egyszerűen a cpu hűtő csatija kicsúszott, esetleg jó helyen van, de nem forog a venti? VGA kariban bent van a tápcsati (már ha kell egyáltalán)? Ramok rendesen a helyükön vannak? Ezek leggyakrabban a szirénázás okai.
Megpróbálhatod még, hogy úgy kapcsolod be a gépet, hogy lenyomva tartod az Insert (vagy Delete, erre sem emlékszem) gombot. Ekkor a legutolsó hibátlan bios beállítás töltődik be, vagy a default.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2468) gjc válasza Viktor77 (#2467) üzenetére


gjc
csendes tag

Köszi a tippeket, átnézegettem, amiket felsoroltál, nem találtam csatlakozási hibát, a CPU venti is forgott.
Ami érdekes, hogy amikor kb. 10 perce nézegettem a BIOS-t, egyszer csak abbahagyta a szirénázást. Szerinted a gombelem gyengesége okozhatja ezt a hibát? Csak azért gyanakszom, mert telepítéskor nem a valós időt ajánlotta fel.

(#2469) gjc válasza gjc (#2468) üzenetére


gjc
csendes tag

Ha minden igaz, annyi történt, hogy a BIOS-ban be volt állítva, hogy bizonyos CPU hőmérséklet tartományon kívül riasszon a rendszer. Bekapcsolás után még hideg volt a proci és a felmelegedésig visított.

(#2470) creation


creation
senior tag

Hello!

Nagy problémám akadt!

Kérek minden AW8D (nem tudom a többi jelzést) tulajdonost, hogy aki tud segítsen ki engem egy 8118-as Gb LAN driverrel, mert abit hivatalos oldala SQL halálán van, és nem tudok netre mászni nélküle.

Google az én barátom, de az meg azt mondja, hogy abit az én barátom.

E-mail-ben is jó ha el tudjátok küldeni ide: verhovina@vipmail.hu

Segítségeteket előre is köszönöm....

Esetleg aki fel tudná tölteni a driver CD tartalmát, annak még kezet is csókolnék :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#2471) creation válasza creation (#2470) üzenetére


creation
senior tag

Köszönöm Heraklesz fórumtársnak a segítséget, problémám megoldódott.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#2472) dome911


dome911
tag

Up 😁
Még mindig ez a lap pörög a vasban 😜. Jó választás volt anno 👍🏻

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.