Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) prmcsk


prmcsk
addikt

Sziasztok.

Segítség kéne...Erős downgrade-ben vagyok, így eladtam a 3,73EE proccomat és vettem
helyette egy celerongy 340-est :B Ja és NEM röhögni !! :W

Namost: ha bármihez nyúlok a biosban, save exit setup után a gép nem mén.

Teljes winfost újra kéne raknom ? Tippek ? :F

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1902) gege71.hu válasza prmcsk (#1901) üzenetére


gege71.hu
addikt

No mifene ''új egyensúly'' van nálad is? ;]

Bios update esetleg?
Esetleg cseréld ki az elemet a lapon.
Winfoshoz szerintem nincs köze a problemanak.

[Szerkesztve]

(#1903) prmcsk válasza gege71.hu (#1902) üzenetére


prmcsk
addikt

Táp kihúz, elem kivét, 5 perc után minden össze, ugyanaz..Reset után semmit nem állíthatok a biosban, mert nem indul el. Reset után elindul, megáll és csak F1-el áll fel.Gépet kikapcsolom, bekapcsolom akárhányszor mindig F1 kell neki.

Érdekes, hogy a qguru kijelzője a kezdetek óta 3822Mhz-t mutat, pedig a Cpuz jól látja, hogy 2999Mhz.Ugyanez a kijelző 273Mhz-nek látja a proci frekijét 133Mhz helyett. A Cpuz ezt is jól látja.

Ez a cerka 533FSB-s

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1904) bim válasza prmcsk (#1903) üzenetére


bim
veterán

esetleg megprobáltad manuálisan beállitani az fsb-t?
ram időzités auton van?
corefeszértéket ellenőrizted?
ha a guru annyinak látja akkor uninstalláld mert lehet beakasztja.

(#1905) prmcsk válasza bim (#1904) üzenetére


prmcsk
addikt

'' esetleg megprobáltad manuálisan beállitani az fsb-t?
ram időzités auton van?
corefeszértéket ellenőrizted?''

Ezeken túl vagyok. A guru uninstall jó gondolat. :C már csinálom.....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1906) bim válasza prmcsk (#1905) üzenetére


bim
veterán

na mizu? :F

(#1907) gege71.hu válasza prmcsk (#1903) üzenetére


gege71.hu
addikt

Én arra gondoltam, hogy egy új gombelemet raksz bele, nem a bios reset ily megoldására(elem ki 5 percre majd be).

(#1908) prmcsk válasza bim (#1906) üzenetére


prmcsk
addikt

Minden változatlan....

Tényleg nem értem. gép bekapcs, két lehetőséget kínál, vagy F1-el tovább, vagy DEL-el
biosba, ha biosba megyek nem csinálok semmit csak kijövök save exit setup-al, már
nem megy. Újra reset és így F1.

A biosom 14-es, de nem merek újabbat feltenni a ramjaim miatt.

Az a kérdés, hogy mindez a jelenség a cerka miatt van e ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1909) gege71.hu válasza prmcsk (#1908) üzenetére


gege71.hu
addikt

Szerintem mindenképp update-eld a BIOS-t.
Lemented a mostanit és ha kell később még vissza tudod állítani.
Kipróbáltad új gombelemmel is?

(#1910) prmcsk válasza gege71.hu (#1909) üzenetére


prmcsk
addikt

Na 19-es legfrissebb bios fent, új akku 10 perc után bent és minden ugyanaz.

Szerintem a cerka játszik velem. Ez egy Celeon D/533FSB-s proci.22-es szorzó, 133-as bus speed.

Legyetek okosak... :F

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1911) prmcsk


prmcsk
addikt

Lehet, hogy a lapon lévő qGuru chip megmakkant, ugyanis elemcsere, elemkivét és bioscsere, qGuru uninstal, instal után is a kijelző rendületlenül a régi 3,73EE procim default frekijét mutatja, ami 3822Mhz és a régi default 273Mhz bus speedet.

A biosom is a 22-es multipliert látja 137Mhz bus speed-el. Minden progi ugyanezt mutatja. ami a vicc, hogy ha a gurut monitorra nyitom meg az is a 137Mhz bus speed-et mutat.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1912) Rover623 válasza prmcsk (#1911) üzenetére


Rover623
félisten

μGuru reset metódus:

Turn ON your PC with our μGuru™ motherboard and then turn OFF right away as one single action; repeat this action continuously for 3 times.

Now you have set µGuru to a load default setting!


Próbáld ki!

primus inter pares

(#1913) prmcsk válasza Rover623 (#1912) üzenetére


prmcsk
addikt

Namost légyszi. ezt magyarul is....... :B

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1914) gege71.hu válasza Rover623 (#1912) üzenetére


gege71.hu
addikt

kapcsold be a pc-t a μGuru-val majd rögtön kapcsold is ki egy mozdulattal. Ismételd ezt a metódust 3x ami a μGuru-t alapértékekre állítja vissza.


Gyorsfordításban kb ennyi.
Na mármost nekem ez kicsit nem világos, hogy power gombbal bekapcs gép elindul...
DE!
Meg kell várni vajon az oprendszer elindulasat vagy power gombbal mielott az elindulna kikapcs. ??? :F

Kéne a szövegkörnyezet ahonnan az angol idézet van, mert ez olyasminek hangzik nekem mint vmi babonás rítus b+ :D

(#1915) Rover623 válasza gege71.hu (#1914) üzenetére


Rover623
félisten

Nem rítus...ha AW8-ad van, akkor tudnod kell(ene) hogy hivatalosan egy ''power off'' után 30mp-ig nem szabadna bekapcsolódnia a ''power on''-ra...

A fordítás pedig valóban hevenyészett...:DDD

Kapcsolja be a μGuru™ alaplappal szerelt PC-jét, majd ugyanazzal a mozdulattal kapcsolja is ki; ezt ismételje meg 3 alkalommal.

Ezzel a μGuru-t alapállapotába állította!

primus inter pares

(#1916) prmcsk


prmcsk
addikt

Minden változatlan...... :F :O

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1917) bim válasza prmcsk (#1916) üzenetére


bim
veterán

ha garis a lap akkor cseréltesd ki! :B

(#1918) Rover623 válasza prmcsk (#1916) üzenetére


Rover623
félisten

Lövésem sincsen...:U
A 13-as BIOS-tól kezdve ismer minden futó procit, tehát a proci FSB-je, szorzója nem zavarhatja meg...

primus inter pares

(#1919) prmcsk válasza Rover623 (#1918) üzenetére


prmcsk
addikt

Ezt értem csak számolgattam egy kicsit:

Az EE-m 14-es szorzója volt és 266FSB-je, amit ugye ez a lap tuninglap lévén default 273FSB-nek látta.

Namost: Írtam, hogy a qGuru kijelzője nem akarja ''elfelejteni'' a 3822Mhz-et és a
273FSB-t. Ha bemegyek a biosba és ha állítok, vagy nem állítok semmit, csak kijövök save exittel a kijelző 6006Mhz-et :Y mutat, tehát a multipliert 22 re teszi, a 133FSB-t
látja csak a restartnál valahonnan(lehet, hogy a qGuru csipből)''visszaolvassa'' a 273FSB-t

14x273=3882Mhz
22x273=6006Mhz

Szerintem: valahova be van ''égve''az a 273FSB, amit nem akar elfelejteni, mert ennek a cerkámnak 22 a szorzója és ha bármit csinálok ezt szorozza meg a 273-al.

Remélem érthető.... :F

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1920) prmcsk válasza prmcsk (#1919) üzenetére


prmcsk
addikt

Kiegészítés:[link]

Megfejtené valaki azt a ''CPU is'' kezdetűt ? Ez azután jött, hogy újra resetáltam a qGurut,
de látszólag semmi eredménnyel, mert a kijelző ugyanazt mutatja, amit leírtam.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1921) dome911 válasza prmcsk (#1920) üzenetére


dome911
tag

A CPU munkaképtelen, vagy ki lett cserélve. Kérlek, ellenőrizd újra - qGuru szolgáltatás

Asszem.

[Szerkesztve]

(#1922) dome911


dome911
tag

Ja, még szép hogy nem megy!
Intel CeleronD 340 2,93GHz (533MHz/256K) Socket478 CPU
:DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1923) gege71.hu válasza prmcsk (#1920) üzenetére


gege71.hu
addikt

A CPU működésképtelen vagy ki lett cserélve. Kérjük ellenőrizze újra az uGURU-t.

Gombelemet kicserélted ÚJ elemre?
IC7-ben akkor csinált nekem ilyen buziságokat mikor a gombelem már nem volt 100-as.
Egyszerúen hiába állítottam BIOS-ban bármit nem volt képes felülírni azt. Új elem berak és ment gond nélkül. Esetleg FleSS-t kérdezd meg. Rémlik, hogy ő adott anno kimerító választ ehhez hasonló problémára ami szintén procicsere után bukkant elő.


Most jut eszembe. Az uGURU kijelzője alatt te a GURU-Clock-ot érted?
Azt míg fixálod a problemát szerintem szedd le ill húzd le a lapról. Lehet az kavar be vmit. Bár önmagában nem kéne bekavarjon. :F


[Szerkesztve]

(#1924) dome911 válasza dome911 (#1922) üzenetére


dome911
tag

Bár gondolom, 341-ről van szó. :R

[Szerkesztve]

(#1925) prmcsk válasza gege71.hu (#1923) üzenetére


prmcsk
addikt

A gombelem új..

Igen a GURU Clock kijelzőjéről beszélek. Lehúztam már mindenhogyan, reset, gurureset
alatt, de semmi.

Keresem FleSS-t...Köszi.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1926) gege71.hu válasza prmcsk (#1925) üzenetére


gege71.hu
addikt

A képen látom még mindíg a 14-es BIOS-szal szüttyögsz.
Vagy visszaflash-elted? Szerintem a proci micro-kódja mivel esetleg ez vmelyik újabb celeron nincs meg neki és nem komálja vmiért.

Ja láttam már volt fenn a 19es..akkor semmi :B :B


[Szerkesztve]

(#1927) xXxPongi


xXxPongi
tag

üdv!
vettem egy lapot d920 alá és szomorúan vettem tudomásul, hogy 240fsb-nél el van ''vágva'' a lap :O
cpu, mem elvileg minden tuningos
Lehetséges, hogy nem ismertem még ki a bios-t és van még valami tuning opció :F

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1928) #00809728 válasza xXxPongi (#1927) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hi!

Anno nekem is ilyen problémám volt 930-as proci 240fsb felett nem ment.Biost lecseréltem azota 250fsb-n is cicereg. :R

(#1929) gege71.hu válasza xXxPongi (#1927) üzenetére


gege71.hu
addikt

elvileg minden tuningos....
igen ELVILEG.
Lehet, hogy csak ennyit bír a proci, de lehet, hogy csak a memó időzítéseken kéne lazítanod, esetleg feszt adni a procinak és/vagy a memóriáknak.
Miket és hogyan állítottál be a BIOS-ban?

(#1930) Fori23 válasza gege71.hu (#1929) üzenetére


Fori23
őstag

''Lehet, hogy csak ennyit bír a proci''-ez kizárható, mert Pongi tőlem vette.
P5WD2P-ben 14x300/1.41V/folyamatosan, és a mostani lapomban is tudta amíg benne volt :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1931) gege71.hu válasza Fori23 (#1930) üzenetére


gege71.hu
addikt

Hát akor ahogy nézem fesz nem ártana neki :), bár a kollega még nem referált arra, hogy milyen BIOS beállításokat eszközölt :)

(#1932) xXxPongi válasza #00809728 (#1928) üzenetére


xXxPongi
tag

17-s bios fenn volt már rajta, de 19-essel is próbálkoztam.

Elöttem már említett módszereket is kipróbáltam (perxe nem tudtam végignézni az egész topicot)
megpróbáltam úgy is, hogy:
biosban
cpu +0.1
mem 1.9
mch 1.7
és guruval winben:
cpu 1.6
mem 2.1
mch 1.9

Így 260-ig felmászott, de ez perxe nem stabil.
Még a ramjaim időzítését is vixavettem 5-5-5-15-re pedig fölöslegse lenne (2db a-data 512 (533)ddr2)

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1933) #00809728 válasza xXxPongi (#1932) üzenetére


#00809728
törölt tag

Érdekes.17-es fut nálam is és minden jó

(#1934) xXxPongi válasza #00809728 (#1933) üzenetére


xXxPongi
tag

hasonló feszekkel?

(elvileg nem lehetne különbség, de nekem sima aw8-am van. Az előző tulajnál egy 3,2-s proci léghűtéssel ment 3,6 körül alap feszekkel)

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1935) #00809728 válasza xXxPongi (#1934) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hasonló de várj megnézem a gurut.

-Vcore: 1,3125
-MCH: 1,55
-DDRV: 2,1

(#1936) xXxPongi válasza #00809728 (#1935) üzenetére


xXxPongi
tag

áhh, nekem ilyen alacsony fesszel esélytelen

[Szerkesztve]

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1937) gege71.hu válasza xXxPongi (#1932) üzenetére


gege71.hu
addikt

szvsz A-Data lesz a szűk keresztmetszet.
Nekem mondjuk el sem indult a gép anno mikor ideiglenesen beraktam A-data-kat.
Na meg 533-as, azoktól sem lehet csodákat várni.

Most nálam proci alapfeszen (D930), FSB 250, DDR 2,1V (2x512MB GeiL 667es ultra ram-kit).
Így megy mióta megvan a proci. Alapfeszen 255-260 körülig megy a cucc. asszem szerencsés cpu. A ram meg ...hát az meg GeiL :) ;]

[Szerkesztve]

(#1938) bim válasza xXxPongi (#1927) üzenetére


bim
veterán

nálam az 561-es 14-es szorzoval vigan vágtázik alapfeszen a 270-es fsb-vel.
tehát valszeg nem a chipsettel van a gond.ezt az is alátámasztja hogy alapból támogatja a 266-os fsb-jű procikat.
igaz mondjuk hogy stabil legyen az mch feszt 1,5-ről 1,6-ra emeltem. :B

[Szerkesztve]

(#1939) xXxPongi válasza gege71.hu (#1937) üzenetére


xXxPongi
tag

hogy a lapnak lenne baja a mem-el az még lehet, de xerintem kár így leírni az a-data-t nem egy embernek megy ez a konkrét darab 900 felett és a sajátomat is futtattam már stabilan majd 800-on, de perxe ez másik konfigban volt (d805+p5nd2-sli)

Ha mondom, hogy minden más tuningos akkor az :DDD
de azért köcce! :R

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1940) bim


bim
veterán

találkozott valaki azzal a jelenséggel hogy az uj 19-es biost csak ugy ette meg a lap hogy letöltöttem és kicsomagolva a flashmenűvel rákerestem a bios update-el?
innen ment simán!
de az 1 lépéses netes opcióval és a lépésről lépésre opcióval sem.
amugy uj logó van mostmár.kb. ennyit teszteltem. :D

(#1941) Fori23 válasza gege71.hu (#1931) üzenetére


Fori23
őstag

Alapfeszen /bios:1.275V/ 280-285FSB között tud
330FSB-n lement a PCMark05 /Rover listája/, még a ram is ugyanolyan volt.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1942) gege71.hu válasza xXxPongi (#1939) üzenetére


gege71.hu
addikt

Félre ne értsd..semmi fikázásízt nem szántam a hsz-embe.
Csak szerintem ki kéne próbálni egy másik rammal...hátha.

(#1943) xXxPongi válasza gege71.hu (#1942) üzenetére


xXxPongi
tag

nem gondoltam fikázásra
ezért mondtam, hogy talán a lap nem komálja. Lehet megnézem majd másik ramocskával

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1944) #00809728 válasza xXxPongi (#1943) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Ez csak példa.
Anno kollégám vett egy epox lapot mondta jobb mint az abit. :P
Aztán berakta a kingmax rammokat és nyekk.Majd felhívott vigyem el neki a rammocskáimat 2*512/675 pro corsair.
Gondoltad volna,hogy az sem indul el nála?
Lényeg most egy abit lapja van samsung rammocskákkal.. :DDD




[Szerkesztve]

(#1945) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Mizujs??? :))

(#1946) bim válasza #00809728 (#1945) üzenetére


bim
veterán

ugy látom megy mindenkinek minden rendben. :D

(#1947) Convex


Convex
aktív tag

Volt már olyan problémátok a lappal, hogy nem működött a net? :F Gép bekapcs, minden működik, de a net nem... Még ledek sem égtek a lan dúgónál. :W Később bekapcsoltam, és a felső led, ami normál esetben zölden világit, most narancs szinűen vírit.

Felhívam a boltot, ahova a gari szól, de csak annyit mondtak, hogy vigyem be és meg nézik. Amire most nincsen időm. Lehet egy új win segítene a dolgon? Kérlek modjatok valami okosat... :R

Előre is köszönöm.

(#1948) Petya25 válasza Convex (#1947) üzenetére


Petya25
addikt

Új win-től még nem lesz jobb.
BIOS látja mindkét lant?
Nálam régen volt, hogy totál eltünt az egyik.
Ha dugsz rá aktív eszközt (HUB, Switch, Router), még álló gépnél is világít a link led.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1949) dome911


dome911
tag

Avulunk:
''Gyártói források szerint az Intel beindította 91x és 955X lapkakészlet-családjainak piaci kivonását.''
[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1950) Convex válasza Petya25 (#1948) üzenetére


Convex
aktív tag

Bios-ba ezt hol lehet látni? Nekem sima aw8-am van, ezen csak egy lan van. A lan felső ledje narnacs szinűen világit, akkor is ha ki van kapcsolva, akkor is ha be van kapcsolva, és madzaggal és nélküle is... Routerrel van megosztva a net, kipróbáltam úgy is h közvetlenül a modemet zsínorját kötöm a gépbe, de sincs változás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.