Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) prmcsk válasza Zull (#100) üzenetére


prmcsk
addikt

'' Milyen procid van ami 4.1-4.2-öt megy? (Még régen írtad ''

LGA / P4 ( 660 ) 3.6Ghz.- 64 bit - 2 MB

Alapon járatom, csak ha tesztelek, ami ritka, akkor húzom meg.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#102) Zull válasza prmcsk (#101) üzenetére


Zull
senior tag

De most mond meg, ez nem elég brutál a chipsetnek? (amugy az NF4 180C°-ig bírja!: Bővebben: link ''csak'' 300-310 FSB-t kéne bírnia.

[Szerkesztve]

(#103) prmcsk válasza Zull (#102) üzenetére


prmcsk
addikt

A lapom chipsethűtése kiváló, ezt jól megvalósította az Abit.

A 300-310 FSB-hez szerintem, szerencsés lap + proci párosítás szükséges.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#104) prmcsk


prmcsk
addikt

Megoldódott a # 97 hsz-ben vázolt gondom !

Most már tisztán látszik, hogy ez a lap, pillanatnyilag jobb választás, mint a konkurens Asus, hasonló kategóriájú lapja, ami a tapasztalatok alapján, még
túlságosan bugos.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#105) prmcsk


prmcsk
addikt

UP !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#106) Ati007


Ati007
őstag

Van itt valaki akinek 630as procija van ebben a lapban?

(#107) prmcsk


prmcsk
addikt

Megjelent a lap legújabb biosa ! v.13 Bővebben: link

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#108) prmcsk


prmcsk
addikt

Úgy tapasztalom, ahhoz, hogy egy alaplapról szóló topik '' pörögjön '',
problémásnak kell lennie .

Ezek szerint, ezzel minden OK. ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#109) gege71.hu válasza prmcsk (#108) üzenetére


gege71.hu
addikt

Szerintem pedig azért nem olyan pörgős még, mert nincs olyan sok embernek itt a pH-n, meg úgy általában sem. Majd ha kicsit szelídül az ára....szerintem....
Én is jó esetben február körül tudok majd csak váltani(és az a lap is kiszemelt), bár az ic7-max3 még elég derekasan szolgál... :)

(#110) prmcsk válasza gege71.hu (#109) üzenetére


prmcsk
addikt

Értem én, csak arra akartam utalni, hogy hasonló árú és emiatt még nem túl elterjedt lapok topikjában pezseg az élet, de a pezsgés, legtöbbször a
'' bugokról '', szól !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#111) Zull válasza prmcsk (#110) üzenetére


Zull
senior tag

Teljesen kész vagyok :( minden lap amit kinéztem annak volt vmi baja, pl a p5wd2 fullosan bug-os :( pls vki mondjon erről vmi jót, meg hogy tuningnál meddig ment az fsb, meg hasonlók, de a negatívumok is érdekelnek. THX

(#112) Petya25


Petya25
addikt

Imént beüzemeltem a AW8-max lapomat, nagyon hasít.
Tuninggal még nem próbálkoztam, minden alapon Everest: ~6100/~2100
Mivel még nincs meg a PCI-E kártyám, csak egy PCI S3-at tudtam belegyömöszölni, fura a kép így 256 színben. :B

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#113) Zull válasza Petya25 (#112) üzenetére


Zull
senior tag

A memek mekkorák, 675?

(#114) Petya25 válasza Zull (#113) üzenetére


Petya25
addikt

Hynix 667-es.
Még semmilyen gyirsító funkciót nem kapcsoltam be, de vkíváncsi leszek az erdményre, ha kicsit megpiszkálom.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#115) Zull válasza Petya25 (#114) üzenetére


Zull
senior tag

És ezek vajon mit mennének? Bővebben: link :DDD

(#116) Petya25 válasza Zull (#115) üzenetére


Petya25
addikt

Szívesen kipróbálnám. ;)
Szerintem pöpecül hasítana.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#117) Fori23 válasza Zull (#111) üzenetére


Fori23
őstag

Mi volt? Vagy már írtad valahol?
Erről a lapról, negatívumot End73-tól kérdezhetsz, nála volt bibi, ha visszaolvasol.
Mint tuninglapot sehol nem jegyzik. Abiték valami /számunkra/ rejtélyes oknál fogva, nem adják még be a biosban a PCI fixálást, megakadályozva ezzel a fullos tuningot. Lehet, hogy a 955x chipset úgy szar ahogy van? Remélem nem írtam nagy hülyeségeket.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#118) prmcsk válasza Zull (#111) üzenetére


prmcsk
addikt

Pár eredmény a lappal. 18x245 FSB = 4.4 Ghz Zalman 7700cu-val.
Bővebben: link

Egy kis ram tuning. 667Mhz-es mezei Samsungokkal eredetileg 5-5-5-12 időkkel.
Bővebben: link

Superpi
Bővebben: link

Remélem, meggyőző.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#119) Zull válasza Fori23 (#117) üzenetére


Zull
senior tag

Hát csak olvasgattam egy kicsit a p5wd2-es topicban :(
''a pci fixálását kihagyták'' ez nekem kicsit furcsának tűnik. De leoszatni letudod, az is elég, én nem használok semmi pci-os cucclit.

[Szerkesztve]

(#120) Zull válasza prmcsk (#118) üzenetére


Zull
senior tag

MIért ''csak'' 245? A proci nem bírta, mert a hőfok stimmelt., vagy alámér?

[Szerkesztve]

(#121) prmcsk válasza Zull (#120) üzenetére


prmcsk
addikt

3.6 Gigás procival, 18-as szorzó mellett 245.nél nagyobb FSB-t, szerintem
csak vízzel lehetséges elérni.

3.0 Gigással SL7PU-val,ment ez 267 felett is.
Az FSB annál kevésbé emelhető, minél nagyobb alapon a proci.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#122) Fori23 válasza Zull (#119) üzenetére


Fori23
őstag

Hm.. Azért HDD-d csak van? Szerinted az IDE vezérlő milyen bus-t használ? A SATA HDD-k kidőlnek, amikor az FSB 260-270 körül van. Mikor lapot néztem, olvasgattam előtte, és állítólag eddig olyan 300FSB volt a csúcs, PATA HDD-vel, és nagy szerencsével. Letöltöttem a manualst, és tényleg nem találtam az opciót. Kár, mert szimpatikusabb az ABIT, és folytatni szerettem volna a hagyományt, az IC7 után. Nem hiszem, hogy véletlenül lehet így.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#123) sz.j válasza prmcsk (#121) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ennél a lapnál az FSB emelést csak az OC Guruval lehet csinálni, vagy BIOS-ból is?
Melyik Everestet használod, és milyen értékeket mértél vele?

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#124) prmcsk válasza sz.j (#123) üzenetére


prmcsk
addikt

Természetesen, biosban is lehet bármit csinálni, Az uGuru beállításait a bios
is '' tudomásul '' veszi.

Everest ? Nemsokára.....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#125) prmcsk


prmcsk
addikt

Egy kis Everest.... 800Mhz-n, 5-4-4-12.es időzítésekkel a ramok jobb eredményt
adnak.

Írás.
Bővebben: link
Olvasás.
Bővebben: link
Késleltetés.
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#126) Zull válasza Fori23 (#122) üzenetére


Zull
senior tag

Csak egy 200-as + egy 40-esem van, mind2ő pata. Nekem ok lenne a p5wd2-is csak nagy a rizikófaktor :( nagyon lutri az egész, és mivel ismerőstől szerzem, ég a pofám, mivel szívességet tesz, még azt mondani hogy: Nem megy a tuning cseréld má ki! kicserélné, de nem szívesen szivatom ezzel, nemúgy mint pl a sarki hardware-est, annak mind1.

(#127) Zull válasza prmcsk (#121) üzenetére


Zull
senior tag

De a 660-asnak le lehet venni a szorzóját! Miért nem vetted le?

(#128) prmcsk válasza Zull (#127) üzenetére


prmcsk
addikt

Le tudom venni, de miért tenném ?

Léggel, 14x 275/280 a vége, ami 3.92 Ghz.
A ramok sem mehetnének gyorsabban, mivel a '' végüket '' 18-as szorzóval is,
elérem.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#129) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Gondolkodok, hogy lecserélem egy Intel konfigra a gépem csak azt nem tudom, hogy ASUS P5WD2 vagy ABIT AW8.:F Mér bugos az ASUS?

(#130) prmcsk válasza SzlobiG (#129) üzenetére


prmcsk
addikt

Hogy melyiket ? Neked kell döntened. Nézd meg mindkét lap topikját és
mérlegelj.

Miért bugos az Asus ? Jó lenne tudni. A topikja szerint, fele jó, fele rossz !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#131) Fori23 válasza Zull (#126) üzenetére


Fori23
őstag

Bocs, de félreértettél. Az áll tőlem a legtávolabb, hogy bármire rábeszéljek bárkit. Semmi rosszat nem mondtam erről a lapról.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#132) SzlobiG válasza prmcsk (#130) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem kell igen, de még ASUSom nem volt ABIT meg igen igaz nem is volt bajom egyik ABIT-al se, de kikéne egy ASUS-t is próbálni. Olvasgattam az ASUS topikját kb 40%-nak rossz v elégedetlen és ez elég rossz arány. Gigabyteról mi a véleményed?

(#133) prmcsk válasza SzlobiG (#132) üzenetére


prmcsk
addikt

Itt egy teszt a Gigabyte royal verziója nagyon jól zserepelt.
Kérdés a beszerzése és ára.

Bővebben: link

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#134) end73 válasza prmcsk (#133) üzenetére


end73
aktív tag

Royal-ról nincsen tudomásom, h lehetne kapni ''nálunk'', viszont PRO-t igen cirka 33+áfa.

Intel®

(#135) prmcsk válasza end73 (#134) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez igaz csakhogy, nem a Pro-t tesztelték.

Azt meg a saját '' bőrömön '' tanultam meg, hogy ne keverjem az
'' azt és az olyasmit ''

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#136) prmcsk


prmcsk
addikt

Újabb tapasztalatok ?

UP !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#137) pegazus válasza prmcsk (#136) üzenetére


pegazus
senior tag

Kedden remélem már tudok szolgálni.
Boldog? AW8 tulaj leszek.
Addig egy kicsi segítséget kérnék, hogy mi a különbség az AW8 és AW8-MAX között? (2 sata-t már láttam)

(#138) prmcsk válasza pegazus (#137) üzenetére


prmcsk
addikt

Üdv a klubban ! '' Figyellek ! Donnie-tól veszed .

Mi a különbség ? Én sem tudom pontosan, de valószínű, hogy csak az'' extrák ''
számában van különbség.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#139) Petya25 válasza pegazus (#137) üzenetére


Petya25
addikt

Dual lan, firevire hátul, + 3G raid.
Kb ennyi, a silent OTES már a a simának is része, ha jól tudom.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#140) pegazus válasza prmcsk (#138) üzenetére


pegazus
senior tag

Köszi.
ha minden jól megy tőle veszem.
nekem tuningra kell mert nálam egy asus p5ld2 hamar(270-280fsb) megadja magát.
Remélem ez többet tud majd.

(#141) pegazus válasza Petya25 (#139) üzenetére


pegazus
senior tag

köszi!
ha csak ennyi akkor nekem nem ér meg + pár ezret a max.
Akkor nincs akkora különbség mint az IC7<-->IC7 MAX3 között(ennek igazán örülök).

(#142) Petya25 válasza pegazus (#141) üzenetére


Petya25
addikt

Mennyiért veszed?
Lehet van olcsóbb megoldás..

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#143) pegazus válasza Petya25 (#142) üzenetére


pegazus
senior tag

31k-ban egyeztünk meg.

(#144) prmcsk válasza pegazus (#140) üzenetére


prmcsk
addikt

Állítható szorzójú procid lesz bele ?

Az FSB miatt kérdezem .

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#145) Zull


Zull
senior tag

Pls vki sorolja fel a mem szorzóit, mert a corsair twinx 8000ul memjeimet 1000-en akarom hajtani hogy kihasználjam, és nem mind1 hogy mekkora fsb-n tudom megtenni ezt.

(#146) prmcsk válasza Zull (#145) üzenetére


prmcsk
addikt

Három lehetőséged van :

By SPD ez gondolom a fix 533 Mhz. / 3.4 / 3.5 /, tehát arányokat tudsz állítani.

Ha a 3:5 arányt vesszük, akkor 300 FSB- t kell tudnia a procinak ahhoz, hogy a ram 500-on, vagyis 1000 Mhz-en tudjon menni.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#147) pegazus válasza prmcsk (#144) üzenetére


pegazus
senior tag

nem csak van egy 630-as procim(nem tudom, hogy lehet-e állítani a szorzót) és elég jól bírja a tuningot.
idáig nem tudtam rendesen tesztelni a lap miatt mert mindig kiakadt :(

(#148) pegazus válasza Zull (#145) üzenetére


pegazus
senior tag

Ha nem vagyok túl indiszkrét, hol vetted a ramokat és mennyiér?

(#149) Zull válasza pegazus (#148) üzenetére


Zull
senior tag

Hát még nem vettem meg, a jövőhéten jönnek meg, úgy 60k-ba fájnak. De ha már intel akkor a max-ot akarom kihozni belőle, ezért is lesz (van) kínai 630-asom.

(#150) Zull válasza prmcsk (#146) üzenetére


Zull
senior tag

Hát 300-at a 630 nem bírna, de(!) ha 250-enes az fsb akkor osztod 1:1-ben a memeket, akkor a proci 3750. Itt jön a kérdésem hogy fölfele lockos-e az intel? Mert ha nem akkor felveszem 17x-re és voala, a memek 1Ghz-en, a proci 4250-enen, és az fsb 250-enen megy. Hát nem csodálatos? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.