Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Fori23 válasza prmcsk (#297) üzenetére


Fori23
őstag

Na végre! Fokokban mennyit hozott a víz?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#302) prmcsk válasza Fori23 (#301) üzenetére


prmcsk
addikt

Ezzel a procival, mérve: Le sem merem írni.

Léggel 4,3Gigán már 70 fok környékén járt és néha lekapcsolt.

Alphacool vízzel 4,6- on van most és bármit csinálok vele: max. 35 fok !!

Én sem hiszem, de k..va jó hűtést csinál az Alpha....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#303) Fori23 válasza prmcsk (#302) üzenetére


Fori23
őstag

Húúú vaze, nem semmi. Milyen lég volt rajta? / Tamáskokodom, hogy kell-e nekem, azért érdekel. Ilyenkor átbillen a mérleg az igenre, és már számolgatok/

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#304) prmcsk válasza Fori23 (#303) üzenetére


prmcsk
addikt

Az egykori '' király '',zalman 7700cu volt rajta........

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#305) Zull


Zull
senior tag

A q...a annyát az ABIT-nak!!! A tököm tele van már velük, multkor négy napig menta gépem, most egy hétig. 4Ghz-en ment, stabil volt (sose halt ki, bechmarkok mentek rendesen, hőfokok OK) ma reggel épp hogy csak bekapcsoltam, megnéztem a leveleim, aztán ki, és mikor próbáltam újra benyomni (kb 1 óra telt el) akkor már nem ment. Nem telepítettem semmit, nem dugtam rá semmit újat, nem csináltam vele semmit. És ugyan azt csinálta mint a multkor, nem sípol, a speaker meg se szólal, csak a ventik pörögnek fel, és az alplapi kijelző is dettó ugyan azt mutatja mint a multkor (9.0).

(#306) Savanya válasza Zull (#305) üzenetére


Savanya
addikt

Tipikus BIOS elhalálozás .... Nekem Gigabyte dualbiosos halt meg hasonlóan a hét elején , de a dual csak vakitás volt rajta ...

Mobilszámom: 70-516-8068

(#307) prmcsk válasza Zull (#305) üzenetére


prmcsk
addikt

Én sem értem. :F :F

Nálam most ez a lap 340 FSB-n jár.[link]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#308) Zull válasza prmcsk (#307) üzenetére


Zull
senior tag

Viszont az fura volt hogy naon sok feszt kellett a procinak adni hogy 4ghz-en stabil legyen (1.55V) de MENT!!!

(#309) prmcsk válasza Zull (#308) üzenetére


prmcsk
addikt

Ha ekkora fesz kell neki, akkor a procid '' gyenge ''.

Nekem ugyanezen a feszen megy így.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#310) Petya25 válasza Zull (#308) üzenetére


Petya25
addikt

Nálam is jóval kisebb feszen üzemel 4 gigán, valami nem szuperál ott:
[link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#311) Ati007 válasza Petya25 (#310) üzenetére


Ati007
őstag

és mivel hütöd hogy 35fokos?

(#312) Fori23 válasza prmcsk (#309) üzenetére


Fori23
őstag

Küldtem neked privit.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#313) Petya25 válasza Ati007 (#311) üzenetére


Petya25
addikt

Még a gyári hűtő van rajta és ez 24 órás használat utáni IDLE érték.
Full kiterhelve 55 fokos.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#314) Zull válasza Petya25 (#310) üzenetére


Zull
senior tag

Hát az alaplap biztos hogy nem szuperál, és én a memekre gyanakszom, mert nem hinném hogy ennyivel több fesz kellene egy tök ugyanolyan procinak. Persze hogy vannak különbségek, na de ennyi!! Meg a chipsetnek is 2.0V-t kellett adnom mert alatta be se bootol, szoval szerintem a memek a rosszak (2x512/533 Kingstone)

(#315) Petya25 válasza Zull (#314) üzenetére


Petya25
addikt

A Hynix 667-es ramokat lecseréltem Corsair ramokra, azok kicsit jobban bírják a kínzást.
Érdekes azonban, hogy míg a Hynixel minden fesz alapon volt 4 gigán stabil, addig a Corsair kicsit több feszt kíván húzva.
Most már 48 órás 100%-os terhelés teszten van túl a gép.
Procc: 1,3V
Ram 1,9V
Chip: 1,55V

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#316) prmcsk válasza Zull (#314) üzenetére


prmcsk
addikt

.......vagy vegyél Samsungot. Ólcsó, jó és húzható, még a gyári értékek alatt is.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#317) Zull válasza prmcsk (#316) üzenetére


Zull
senior tag

Neked 667-es samsungok mennek 780-on?

(#318) Petya25 válasza Zull (#317) üzenetére


Petya25
addikt

Nekem a Hynix még 800-on is ment kisebb időzítéssel és fsb-vel.
A Corsairt 667@767-en próbáltam 4,3 GHz melett.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#319) prmcsk válasza Zull (#317) üzenetére


prmcsk
addikt

Ment már 800 felett is, ami FSB és '' osztásfüggő ''. Ráadásul a gyári 5-5-5-12 helyett
4-4-4-8-on.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#320) Zull


Zull
senior tag

Van vkinek ötlete, hogy ugyanattól a hibától miért halt meg 2x a gépem??? Mert ahogy elnézem, másoknak szépen hasít a deszkája.

(#321) prmcsk válasza Zull (#320) üzenetére


prmcsk
addikt

Én a PWM hűtés, vagy a procira tippelek......

A dolog fizikálisan is passzol, ugyanis ha a procid több feszt és ez által több áramot
igényel, mint normális esetben az a FET-eket is jobban terheli. A CPU-t olyan hűtővel
hűtöd, amely a lapra és ez által a PWM hűtőbordáira, nem fúj levegőt.
Sokszori túlmelegítés után, ez bármikor előjöhet, hibaként.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#322) Zull válasza prmcsk (#321) üzenetére


Zull
senior tag

Csak tudnám, hogy mitől kell neki ennyivel több fesz a procinak! Ennyire azért nem különbözhet a többitől.

(#323) Cs1bu


Cs1bu
tag

MEgvettem a lapot!!! :)
A Mushkin ramok nem mennek benne most Corsairorkkal hajtom...olyan gyors hogy bekakilok :) amugy a gyári bios kicsit Shit....vagy nem????
beszereléskor sikerült a hátlappal elvgnom a kezem.. :) de ha nem vágtam volna el akkor az nem én lettem volna :D
ABIT RLZ

''Hol a nemtudás üdvözít, ostobaság bölcsnek lenni''

(#324) Cs1bu válasza prmcsk (#304) üzenetére


Cs1bu
tag

Az lehetetlen nekem is az van rajta 4 gigán megy a proci és 35 fok idel, 50 fok ha 100% terhelve... nos mennyibe fáj egy olyan alphacool vizhütés?

''Hol a nemtudás üdvözít, ostobaság bölcsnek lenni''

(#325) prmcsk válasza Zull (#322) üzenetére


prmcsk
addikt

Én már attól tartok, hogy valami '' kasta '' procit sikerült beszerezned...... :((

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#326) oyko válasza Zull (#322) üzenetére


oyko
tag

Tudom hogy, nem vigasz, de én AA8XE fatal1ty-vel szivtam, sokat, már a 3. lapot használtam amikor úgy döntöttem, mielőtt ez is bedöglene eladom! A fatal1ty lapok sem voltak egyformák, az elsőnél a otes kqrva hangos volt, mint a 2. lapnál ugyanazon a fordulatszámon! Bár az első csak 2 napig működött. a második már 3 hónapot, a 3. lapnál nem vártam meg! Nekem sem volt egyforma a memóknak adandó feszültség nagysága, hiába ua. lap!
Most AW8-Max. van, eddig ok! ( tettem föl egy újabb biost,most 14.-es van ,és mindjárt 10celsiussal kevesebbet mutatott a cpu-ra!</p><p>[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#327) prmcsk válasza Cs1bu (#324) üzenetére


prmcsk
addikt

A 660-as proci, 4,3-on, DVD grabbelés közben, ezzel a hűtővel, bizony ezt
'' produkálta ''. Nem iddléről beszéltem......

Az én '' alfám '' ára, 55k volt, mindenestől....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#328) Petya25 válasza prmcsk (#327) üzenetére


Petya25
addikt

VGA-t hűtöd?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#329) wh_sentinel válasza Zull (#314) üzenetére


wh_sentinel
tag

A Kingston Memek nem rosszak - Sőt...
Kaptak finom kis rézhűtést és vidáman száguldoznak 667-en

Abit Aw8 Max-3rd eye, Intel P4 650 3.4/2mb/800 Prescott, 2Gb Kingston RAM, MSI 7800GTX DOT, Hiper 525w

(#330) wh_sentinel válasza Cs1bu (#323) üzenetére


wh_sentinel
tag

hát igen a 955-ös Chipset azért tud egy két dolgot...
Nekem kingston memek vannak benne és nagyon szeretik egymást a deszkával,

Na de hogy hogy tudtad elvágni vele a kezed ?

LOL

Abit Aw8 Max-3rd eye, Intel P4 650 3.4/2mb/800 Prescott, 2Gb Kingston RAM, MSI 7800GTX DOT, Hiper 525w

(#331) Zull válasza prmcsk (#325) üzenetére


Zull
senior tag

kasta :F

(#332) wh_sentinel válasza Zull (#331) üzenetére


wh_sentinel
tag

hasta la Kasta :)

Abit Aw8 Max-3rd eye, Intel P4 650 3.4/2mb/800 Prescott, 2Gb Kingston RAM, MSI 7800GTX DOT, Hiper 525w

(#333) Zull válasza wh_sentinel (#332) üzenetére


Zull
senior tag

nem, a proci tuti ok, a lap meg ma ment a boltba, megnézik, aztán mivel már elegem van az abitból (nem kell félreérteni, abban a gépben amiről írok, egy vh6t van, ezzel a lappal nincs bajom, de lehet ''rejtett'' inkompatibilitási problem is, szoval talán a royal jobb lesz.

(#334) prmcsk válasza Petya25 (#328) üzenetére


prmcsk
addikt

Mármint vízzel ? Hűteném, de nem kapok rá valami emberi áron ilyet:[link]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#335) Petya25 válasza prmcsk (#334) üzenetére


Petya25
addikt

Látod akkor már nem is volt olyan olcsó a hűtésed.
Nekem ezzel együtt [link] van 60k-ba az egész és csak Innovatek és Alphacool van (illetve lesz) benne.

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#336) prmcsk válasza Petya25 (#335) üzenetére


prmcsk
addikt

Ennyit szántam rá.........

Az ár persze azon is múlik, hogy miből melyiket veszed.......
Azért vettem ekkora rendszert, hogy később is '' bármit '' elbírjon.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#337) Petya25 válasza prmcsk (#336) üzenetére


Petya25
addikt

Inno HPPS 12V pumpa
Inno XXflow cpu
Inno NV40 gpu
Alpha 2x12-es radi
Egyedi plexi tartály
csatlakozók, 3m cső és némi víz

Nekem ez fért bele 60k-ba, elég lesz egy darabig. ;)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#338) Fori23 válasza Petya25 (#337) üzenetére


Fori23
őstag

Milyen ventiket vettél hozzá?
Szerk.: Bocs ez prmcsk-nak szántam.

[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#339) prmcsk válasza Fori23 (#338) üzenetére


prmcsk
addikt

tts-nél vettem, ilyeneket:[link] Tipusa:SF-120/16
Szerintem teljesen mindegy, milyet veszel rá, mert 5-7 volton mindegyik, '' hangtalan ''.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#340) Fori23 válasza prmcsk (#339) üzenetére


Fori23
őstag

Pont egy ilyen van most a hűtőmön. Teljesen jó, 1600-at forog, le sem szabályoztam, mert a házból nem hallatszik ki. Az ára is teljesen jó .Köszi.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#341) Zull


Zull
senior tag

Ismételten elnézés kérek minden moderátortól, de szerintem érthető a hangnem (remélem) ezért is pontoztam ki mindent, ami nem fórumba illő.

Az aqua-sok elmehetnek .............ba, ezek szemetek! :((( Bevittem a lapot, és elkezdik mondani hogy karcolás van a q-otes hűtésen, és hogy megpróbáltuk leszedni. Erre mondom, hogy ugyan azt a hibát írja ki, mint a multkor (9.0). Erre a papírjára ráírja hogy: ''Feltételesen: chipset hűtőn szerelési kísérlet'' :((( :((( :((( HÁT DE .....+ mi a .....ért próbálnám én leszedni azt a ki....ot hűtőt?!?!? Kussos, és hatékony, és mutassanak már nekem egy olyan hűtőt, ami jobban hűt ennél! Logikus hogy le akarom szedni! Valójában a méh telepre akartam elvinni, mert annyira meg voltam szorulva, hogy kapjak 6Ft-ot, hogy vehessek a Tescoban zsemlét! LOL!!! Bár szerencsére azt nem mondták, hogy nem cserélik vissza, biztos még menézik. Bár hogy halhatna meg a chipset akkor, ha elkezdi a boot up-ot, de ott hogy az award bios átveszi a bootot, ott megáll. Akkor aztán marhára halott a chipset, NEM?!?! Vkinek vmi ötlet? MIt csináljak, mit mondjak, akármi. :O

MOD: A réz kilója kb 22Ft, szoval max 2Ft-ot kaptam volna érte. :(

(#342) prmcsk válasza Zull (#341) üzenetére


prmcsk
addikt

''Feltételesen: chipset hűtőn szerelési kísérlet''

Ezt alá is írtad, mert akkor '' hosszú '' menet lesz, ha ők úgy akarják.......

Mást nem tehetsz, mint hogy ragaszkodsz az eredeti verzióhoz: Hozzá sem nyúltál....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#343) Zull


Zull
senior tag

jaja, nagy szopás lesz, de nincs bizonyítékuk, honnan tudjam, lehet hogy ő, meg a haverja volt, amikor hátramentek, meg ilyenek. És még van pár duma a tarsajomban.

(#344) oyko válasza Zull (#343) üzenetére


oyko
tag

Az, hogy a hűtő karcos, vagy sem, az nem lehet garancia kizáró ok! Ha mondjuk a lap meg lenne roppantva, vagy égés nyomok lennének rajta, vagy a chipset megsérült volna, akkor érthető hogy nincs gari!
DE ÍGY nem hiszem hogy, nem cserélik ki, de arra számíthatsz , hogy legalább 3-4 hét!

[Szerkesztve]

(#345) Petya25 válasza Zull (#343) üzenetére


Petya25
addikt

Több boltjuk van, nem próbálod meg egy másiknál?
Ugye nem a garipapírjára firkáltak rá?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#346) Zull válasza Petya25 (#345) üzenetére


Zull
senior tag

Hát igen, lesz itt szopás, viszont nem tudom hogy hova írták rá, mert tesóm ment be vele, mert egyetemista, azt neki közelebb van mint nekem.

(#347) prmcsk válasza Zull (#346) üzenetére


prmcsk
addikt

OFF !

Szerintem a szervízlapra írták rá a feltételezett hibát.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#348) westlake


westlake
félisten

adott egy ilyen lap, egy uj 3.8-as prescottal, de nem tudjak ra feltelepiteni a windows xp-t, mert a hardvervizsgalat alatt mindig lefagy..
van valami otleltetek?
(legujabb bios)

Play nice!

(#349) Petya25 válasza westlake (#348) üzenetére


Petya25
addikt

Gondolom ez akkor egy használt lap, és még egy régebbi rendszeren lett frissítve a bios Win alól. Ott nem volt gond? Nekem megvan az eredeti bios, megpróbálod visszatölteni?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#350) westlake válasza Petya25 (#349) üzenetére


westlake
félisten

neeem.. ez egy vadonat uj max lap es dos-ban volt frissitve a bios...
ez a lap meg nem tartott ott, hogy windows fuson rajta

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.