Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) #00809728 válasza dpek (#1200) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nézd nálam igy van bekőtve.
Sata 2. samsung 250gb winyo
Ata Samsung 160gb de van átalakítom hozzá satára.
2db dvd írom egy ata ágon. Minden megy szépen stb...

(#1202) lajos001


lajos001
aktív tag

Próbálta már valaki a ventik ford. számát szabályozni a biosból? A házamnak van elől egy 8cm-es ventije, ami sajnos elég hangos. Sikerült barkácsolnom rá olyan venti csatit amivel rá tudtam kötni az alaplapra. Reméltem, hogy a biosból, ha kisebb feszt adok neki, akkor kevésbé pörög és halkabb lesz. Meg is tettem, a biosban az AUXFAN1-et min.8és max.8,5V-re állítottam (ide van kötve a venti). Újraindítás után a venti ugyanúgy pörög :( . Egyik haverommal rámértünk az alaplapi csatlakozóra és 11,8V-ot mutat.
Megpróbáltam XP alatt az Abit Gurut is használni, beállítottam ugyanezeket a fesz. értékeket, rányomtam az optimalizálás gombra. Pár másodpercre egész csendes lett, addíg amíg tesztelte a ventit, aztán újra felhangosodott. Amikor visszamentem a biosba a fesz. értékek 5 és 5,5 voltak. Tehát belenyúl a biosba.
Szerintetek mit nem csinálok jól? :F

(#1203) gege71.hu válasza lajos001 (#1202) üzenetére


gege71.hu
addikt

speedfan nevű progival próbáld. Azzal jobban lehet skálázni.[link]

Esetleg hívd fel ChucK Norrist. Az ő jelenlétében a ventik nem MERNEK hangosak lenni.

[Szerkesztve]

(#1204) lajos001 válasza gege71.hu (#1203) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszi a linket, nem akarom külön szoftverrel megoldani, ha egyszer a bios is tudja. Arra vagyok kíváncsi, hogy miért nem adja az alaplapi venti csatlakozó a beállított feszültséget. Senki sem szabályozza így a ventijét?
Ki az a ChucK Norris, akiről én tudok az nem foglalkozik ventikkel? :)

(#1205) bim válasza lajos001 (#1202) üzenetére


bim
veterán

én vettem zalmi fordszabájzót.de nekem megy gurubol is a ventiszabájzás. ;)

(#1206) dpek válasza lajos001 (#1202) üzenetére


dpek
tag

Most már ír rendesen az íróm, lekaptam az IDE drivert aztán utána jó lett.
Most már DMA-ban van.

Frodulatszámszabályozás.
Én már kisérleteztem vele. Az a gond hogy amit rákötöttél ventit nem mér fordulatot.
Magyarul nincs bekötve a sárga vezeték.
Először én is olyan ventit akartam szabályozni aminek nem volt fordulatszámmérője.
Ezt úgy oldottam meg, hogy fogtam egy kis 4centis fordulatszámmérős ventit fix 5 V-ra kötöttem és rádobtam a chipsetre. A sárga fordulat jeladóját meg rákötöttem arra az alaplapi venti csatira amire az a ventim van kötve amit szabályozni akartam szóval ha nincs fordulat jel akkor hiába van beállítva nem szabályoz, ahogy kap egy jelet esetemben a másik ventiről akkor már le is veszi. Gyakorlatilag csak annyi hogy azon a csatin mindíg fix fordulatot mutat de valójában amit szabályzok azt változtatja.
Most 11 venti van a házban de annyira halk hogy a leghangosabb az Enermax 400-as Liberty a 12 ventije 900-as fordulaton. Vízzel hűtök de csak a procit. HA 100-on nyomom a 28 fokos szobában akkor max 42-ig megy fel a proci hő. A radi 2db 12-es ventije meg csak pár 100-at forog. ha fullon terhelem akkor is kb 900-ig emeli a fordulatot.

Nektek is 8V-ig lehet csak levenni a feszültséget?

82-es 123 300D 6-700E km, 92-es 1.6i 8V vectra 300E km

(#1207) #00809728 válasza gege71.hu (#1203) üzenetére


#00809728
törölt tag

Sokat fejlődtél Őcsém!Gratula! :R

(#1208) gege71.hu válasza #00809728 (#1207) üzenetére


gege71.hu
addikt

Tegnapi COD2-re gondolsz?
Ja..voltak jó pillanataim :)))

(#1209) #00809728 válasza gege71.hu (#1208) üzenetére


#00809728
törölt tag

Majd elveszem a kedvedet azt hiszem.Csak lennék már jó formában.
Tegnap kaptam egy jó kis csekket ílletékhívataltól/lakás vétel/ hát számitottam valamennyire de ennyire azért nem.Idén állítolag szerencsémre emeltek azért lett ennyi.Fasz ki van.
De én még tavaj vettem,Azt mondták sajna ez van...

(#1210) lajos001 válasza dpek (#1206) üzenetére


lajos001
aktív tag

Erre nem is gondoltam, de hálásan köszönöm az infót! :R :R :R
Ki fogom dobni ezt a ventit és veszek egy csendes ford.szám mérőset.
A biosban nem tudtam én sem 8V alá vinni, viszont amikor az XP alól próbálkoztam a Guruval, optimalizálás után átállt 5V-ra a biosban. :F

(#1211) #00809728 válasza lajos001 (#1210) üzenetére


#00809728
törölt tag

Én anno Bluef*shben árult egy srác Vulcano 12-es folyadékkristályos/9000ft/ nagyon jó kis mutatos cucc.Thermaltake házamhoz pont passzolt.Beraktam de sajna a ventik nem voltak fordulatszabályzosak. :O
Ezért az ősszeset kicseréltem Revoltec ventikre.Ami látszik az kék ami nem az meg sima egyszerü de extra halk és aluminum keretes mindegyik.Ajánlani tudom.Van a srácnak itt is egy topikja.

[Szerkesztve]

(#1212) lajos001 válasza gege71.hu (#1203) üzenetére


lajos001
aktív tag

Gege71!
Úgy döntöttem, hogy kipróbálom ezt a programot, mert a Samurize-el együtt hasznos infókat tudok megjeleníteni vele. A gondom (tudod mindig van valami :D ) az vele, hogy semmiféle adatot nem ír ki csak a HDD hőmérsékletét. Az indító kép tök üres. :F Miért van ez? Nálad megy rendesen?

(#1213) lajos001 válasza #00809728 (#1211) üzenetére


lajos001
aktív tag

Épp ventik után nézelődöm, felveszem a Revoltec-et is a listára, köszi. :R

(#1214) gege71.hu válasza lajos001 (#1212) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nálam sem jó.
Az ic7max3-mal teljesen jól ment. Valszeg nem jó helyről olvas ill nem olvas a progi.
Valszeg majd javítják a szoftvert egy újabb verzióban ami ezt orvosolja.

Ventiket még amit javasolnék:
NoiseBlocker SX2 blacknoise vagy sima SX1. Nem olcsó, de nálam ilyenek kevernek. Le vannak panellal szabályozva. ha nincs komoly melegedés kussban vannak, ha kell a szellőzés(pl cod2 közben), akkor a panelen lejjebb veszem a hőm,érsékleteknél a viszonyítási maximumértéket és akkor meg kifújják az alkatrészeket a házból és még azt is olyan hangon, mint egy átlagos venti alapértéken.
Ja 120as ventikról van szó.
TTS árul piszok jó ilyen hűtéscuccokat, igazi kuriózumokat és bár mint mondtam nem az olcsóságáról híresek ezek a ketyerék, ventik stb, de minőségük mindenképp top-class.

tts-nek van topikja is és weboldala is. Csillaghegyen van a boltocskája.

(#1215) dome911


dome911
tag

Meg tudnátok mondani, hogy AW8-as lapnál, ha EIDE masteren egy DVD van, és az egyes SATA-ban egy HDD, akkor beköthető-e még 2DB SATA HDD raid0-ba?
Ha igen hova? (még csak elmélet)

[Szerkesztve]

(#1216) lajos001 válasza gege71.hu (#1214) üzenetére


lajos001
aktív tag

Megnyugtattál is meg nem is a Speedfannal kapcsolatban. Tehát újabb verzióig nem lesz monitoring Samu-val. :(
A NoiseBlocker-ekre én is felfigyeltem a PH! megatesztjében, főleg a 11db-s 8cm-es változatra. Első számu jelölt.
Nagyon köszönöm a segítségededet! :C

(#1217) gege71.hu válasza lajos001 (#1216) üzenetére


gege71.hu
addikt

Aszittem csak nálam nem jó, ezért ajánlottam, de ezek szerint ennél a lapnál nem müxik, legalábbis 2 db-nál(tied meg az enyém) tuti nem :) :F, de mivel panelről vezénylem a ventiket és lesem a hőket így nem foglalkoztam vele.

A panelem amúgy thermaltake Hardcano 12-es. 4 szenzorral és hozzá 4 ventivezérlési lehetőséggel.

(#1218) donw3ga válasza dome911 (#1215) üzenetére


donw3ga
senior tag

igen beköthető, teljesen mind1 melyik portra dugod, ctrl+i -vel lépsz be a raid menübe és ott választhatod ki, hogy mely meghajtók legyenek raid tömbben.

(#1219) dome911 válasza donw3ga (#1218) üzenetére


dome911
tag

Ctrl+i hol?

[Szerkesztve]

(#1220) Ano válasza dome911 (#1219) üzenetére


Ano
őstag

Elösször is a BIOS-ban kell beállítani a SATA portot RAID -re ... utána ha ez megvan akkor a windows indulása elött megjelenik a RAID-es post screen ... ott kell ctrl+i vel belépni ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1221) dome911 válasza Ano (#1220) üzenetére


dome911
tag

Köszönöm!
Lehet, hogy este már ki is próbálhatom...!

[Szerkesztve]

(#1222) #00809728


#00809728
törölt tag

Barátom Gege71!

Este leszel?Cod2

(#1223) gege71.hu válasza #00809728 (#1222) üzenetére


gege71.hu
addikt

Megyek ja.
De csak 9-10 óra körül/után.
Tegnap nem volt netem 11-ig...vmi buzi kidöntött teherautóval (nem volt már szomjas)egy oszlopot 2 utcával lejjebb és vitte az optikát halálba picsába.

(#1224) bim válasza lajos001 (#1204) üzenetére


bim
veterán

megnéztem ,és biosbol is tökéletesen müködik a ventiszabájozás.
igazábol 1-et vezérelek onnan de azt ugy hogy low-on 8V és még ezt veszi le egy gyári zalmi ellenállás amit a zm 92mm-hez adnak.
talán annyi hogy a hőfokot valosághoz közelire állitottam.a maxot pedig 60 fokra tettem.
ezzel a 8-as ventivel az északi hidat probálom hűteni valamelyest.[link]

(#1225) dome911 válasza dome911 (#1221) üzenetére


dome911
tag

Hát, nem jött össze a RAID! :((
Tudnátok segíteni?

Ami idáig történt:
2 egyforna SataII-es HDD lett bekötve a 3-as, ill. a 4-es helyre (a régi maradt az 1-be).
Particiónálás után a Win-ben megvan a 3-db HDD. => Újraindítás => Bios
On-chip IDE device-ban On-chip SATA mode-ban átállítottam RAID-re, ezzel az
On-chip SATA Enhaced Mode lett.
Save, reeboot=> CTRL+i => Raid tömb beállítás => Win indulásnál kifagy, és utána csak csökkentett módban próbálgat inulgatni, persze sikertelenül...!
:(





[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1226) donw3ga válasza dome911 (#1225) üzenetére


donw3ga
senior tag

melyik vinyón van a rendszer?
valószínű újra kell installálni a windows-t, telepítés kezdetekor F6 és floppyról megadni az ich7r raid drivert.

(#1227) dome911 válasza donw3ga (#1226) üzenetére


dome911
tag

Amelyiket nem akartam raid-be tenni (1-es sata csati).

Minden későbbi raid kialakításnál újra kellene telepíteni mindent (F6&floppyval)?
És reinstall után mennyi lenne az esély?
Biztos hogy nem a ''3-ból kettőt raidbe'' kavar be?

Köszi a segítséget!!! :R

[Szerkesztve]

(#1228) lajos001 válasza bim (#1224) üzenetére


lajos001
aktív tag

Milyen szép rend van nálad, nálam olyan kábelrengeteg van és nagy részét nem is használom.
Milyen hőfokon volt az északi híd, hogy hűteni kellett. Nálam 38 fokon van (gondolom a system temp. erre vonatkozik a Guruban)?

(#1229) donw3ga válasza dome911 (#1227) üzenetére


donw3ga
senior tag

Mivel a sata vezérlő raid-re van állítva, hiányolja az illesztőprogramot ezért indul újra a rendszer. Probáld meg F6-tal felrakni a win-t és minden ok lesz. Szerintem nem a ''3-ból kettőt raidbe'' kavar be, nálam is így ment amíg volt raid-em.

(#1230) dome911 válasza donw3ga (#1229) üzenetére


dome911
tag

És a gyakorlatban ez hogy néz ki?
Lemez be, instal Win, F6-nál F6-megnyom, magátol folytatja....?
Ha Win fennt, akkor a ismét kezdhetem a Raid beállítást a korábbi módszerrel?

Hogy lehet rendszert raidre rakni? (ha már úgyis újra kell telepíteni)

Úgynézem megvan a szombati program...

[Szerkesztve]

(#1231) bim válasza lajos001 (#1228) üzenetére


bim
veterán

szerintem tévedsz.
én ugy néztem hogy a system az a déli hidat jelöli. :B
de egy kis ventivel könnyen kiderithető ez.terheld jol meg a rendszered és utána tegyél egy ventit a déli hid elé.nagyon gyorsan fog esni a hőmérséklet.
egyébként nekem is akkörül van a hőfok.sajnos a viz miatt küzdök rendesen az egyéb ,lapon melegedő motyoval.

a kábelerdőt meg egyszerűen begyömöszöltem a dvdiró alá.igy szebb is és jobban jár a levegő ami nem hátrányos a hőleadás miatt. ;)

[Szerkesztve]

(#1232) #00809728


#00809728
törölt tag

Vagy vegyél olyan tápot aminek nincs ''kábeldzsumbuja.''Lásd. enermax liberty :))

(#1233) donw3ga válasza dome911 (#1230) üzenetére


donw3ga
senior tag

1. léterhozod a raid tömböt biosban (minden adat elvész a vinyókról!!!!)
2. win telepítő cd/dvd be
3. ahogy elindul a telepítő F6-t nyomsz
4. kis idő múlva meghajtó programot fog kérni a telepítő, ott T betű lenyomása után megadod az ich7r raid vezérlő drivert
5. innentől már ugyanaz mint a sima win telepítés :)

winben már nem kell a raid beállítással foglalkozni.
matrix raid-et is létre tudsz hozni raid 0+1 , raid 0 partícióra pl rendszert rakod fel, a raid 1-re pedig a fontosabb doksikat, adatokat, stb-stb. (ennél a megoldásnál csökken a tárhelyed, raid 0 -hoz képest) viszont van némi biztonság.

sok sikert! :)

(#1234) dome911 válasza donw3ga (#1233) üzenetére


dome911
tag

:))
Újratelepítéssel (+F6+disk) sikerült!

Köszönöm!
:R :R :R

[Szerkesztve]

(#1235) lajos001 válasza bim (#1231) üzenetére


lajos001
aktív tag

Hiszek neked Te kipróbáltad. :) A PWM1, 2, 3, 4 mit takar? Ezek hőfoka nálam 46, 45, 43, 43 fok körül mozog.
A kábelekre én is ezt a megoldást választottam, csak nálad a képen nem látszik, ezért csodálkoztam. :)

(#1236) donw3ga válasza dome911 (#1234) üzenetére


donw3ga
senior tag

Örülök, hogy sikerült! :DDD

(#1237) bim válasza lajos001 (#1235) üzenetére


bim
veterán

a pwm hőfokok ahogy tapasztaltam szét vannak szorva a proci körül.és nem az aluborda alatt rejtőznek.(szerintem)
nekem terhelve elkerüli az 55 fokot is.alapon olyan 36-38 körül mozog.elmondásokra hagyatkozva az jár a legjobban ezzel a hőfokkal akinek xp120 van mert ott a 12-es venti szembe tolja a lapra a levegőt és a felületén szépen szétterül a légáramlat ami gyönyörűen hűti a kondik ,fetek és feszstabok sokaságát.
ellenben velem akinek a viz miatt nagyon kevés légmozgás van a házban.és az oldala is fennt van a gépnek ami ebből a szempontbolnem tul előnyös. :B

szerk:igazábol talán az a legnagyobb baja ennek a lapnak hogy tul sok hőmérő található a lapon ami miatt elkezd aggódni az ember ha kicsit többet mutat.szemben a konkurencia ha jol tudom 2 db. hőfokot figyel .ami nem azt jelenti hogy ott nem melegszenek a dolgok csak azt hogy az nem méri.max lefagy a géped.és amiről nem tudsz az nem fáj.(no flém)

[Szerkesztve]

(#1238) lajos001 válasza bim (#1237) üzenetére


lajos001
aktív tag

Látom otthon vagy a ventik lelkivilágában, ezért megkérdezném, hogy a proci ventijének csatlakozóján mi a negyedik szál? Rövidesen lecserélem a procihűtőmet és ventit külön fogok hozzá venni (valószínüleg), de eddig csak 3 csatos ventiket találtam. Van külön processzor ventilátor?

(#1239) bim válasza lajos001 (#1238) üzenetére


bim
veterán

a gyári intel venti pl. 4 pines a venti fordulatszámát hivatott vezérelni olyan lapon is amelyik nem tudja biosbol vezérelni a fordulatot.
ha jol emlékszem a 4 pines hütők fordulata drasztikusabban csökkenthető.(nem 8V a min)ez akár azt is jelentheti hogyha kirakod a hidegbe el sem indul addig amig nem ér el egy bizonyos hőértéket a proci.v. legalábbis inditáskor felpörgeti majd leállitja azt.ez nem 100% hogy igy van ,csak olvastam ezt azt.
szerintem nyugodtan vehetsz 3 pines hütőt.talán csak annyi hogy ha nem akarsz hangzavart akkor 12 centis ventivel szereltet vegyél.pl. xp120 v. coolink bat. ;)

(#1240) donw3ga válasza bim (#1239) üzenetére


donw3ga
senior tag

Ez pontosan így van, volt egy gigabyte lapom és visszavett vcore-nál (1.07V), idle állapotban többnyire állt a proci venti. :)

(#1241) #00809728 válasza lajos001 (#1238) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ment privi :D

(#1242) lajos001 válasza bim (#1239) üzenetére


lajos001
aktív tag

Ninja Plusz SCNJ-1000P-t néztem ki magamnak. Mivel nem adnak hozzá ventilátort ezért egy 12 cm-es GT Silent Blade-re gondoltam társnak.

Tehát a 3 csatis esetében a venti sebessége nem fogja követni a proci hőmérsékletét csupán aszerint a két feszültség érték szerint fog pörögni amit a biosban megadok neki (természetesen ezt a proci hőmérsékletéhez viszonyítva). Bár ez egy halk ventinél nem jelenthet gondot.

[Szerkesztve]

(#1243) lajos001 válasza #00809728 (#1241) üzenetére


lajos001
aktív tag

Innen is. :)

(#1244) lajos001


lajos001
aktív tag

Aki húzott DDR2 667-eseket ebben a lapban, adna támpontot, hogy fesz. emelés nélkül meddig lehet húzni, illetve mekkora fesz. emelést lehet csinálni, hogyha a memek nincsenek hűtve. Én 2*1GB KingMax ramokkal 1,8V-on most 700Mhz-nél tartok. Gondolom nem nagy eredmény, de nagyon kezdő vagyok ezért óvatoskodom, talán túlságosan is.
Köszi!

(#1245) gege71.hu válasza lajos001 (#1242) üzenetére


gege71.hu
addikt

Szerintem noiseblocker blacknoise sx-et vegyél.
A silendblade szeret morogni. Volt olyanom.
Hajlamos volt rezonálni.
üdv
gege

(#1246) bim válasza lajos001 (#1242) üzenetére


bim
veterán

sajnos a levegős procihütökben nem vagyok otthon.
a ventihez annyit tennék hozzá hogy nekem 2db 12-es venti van a radiátoron mindegyik teljesen leszabájozva.a csiftek 5V-on a titán 7 v-onm jár.de sokkal csendesebb mint a kényszerből beszerelt 8 centis glacialtech ami szintén 5V-on jár.
ez leginkább abban nyilvánul meg hogy a 12-es ventinek sokkal mélyebb hangja van ami nem bántja annyira a fülemet. ;)

(#1247) lajos001 válasza gege71.hu (#1245) üzenetére


lajos001
aktív tag

A Noiseblocker SX1-re gondolsz? Nézegettem ezt a giga tesztet:
[link] innen jött az ötlet, hogy legyen Silent Blade. Vennem kell 2db. 12cm-est, 1db. 8cm-est, egy VGA hűtőt meg a ninját. A gatyám is rá fog menni a hűtésre, igaz akkor nekem sem lesz melegem :D . Most olyan hangos ez a gép, hogy a másik szobában is hallom. :(

(#1248) gege71.hu válasza lajos001 (#1247) üzenetére


gege71.hu
addikt

A Noiseblocker SX2- Blacknoise-ra.
Ez egy szimpla fekete venti, ugyanolyan halk mint az SX1, csak jócskán több levegőt szállít.

(#1249) Ano válasza lajos001 (#1244) üzenetére


Ano
őstag

nekem 2*512/667 -es Kingmaxjaim vannak és 2,1V mellett mennek 435 (efektív 870) MHz-en és 5-4-4-8- as késleltetéssel ... tovább nem tudtam próbálni mert a procimat nem tudtam jobban tuningolni ... de effektív 800 MHz-en mentek 2,1V al 4-4-4-8 -at ... :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1250) #00809728 válasza Ano (#1249) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hü az nagyon klafa! :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.