Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) bim válasza wh_sentinel (#893) üzenetére


bim
veterán

gondolom mielőtt leszolod a vizhűtést tájékozodsz is rola. :B
mert az csak egy dolog hogy mondjuk 10 fokkal kevesebbel hűt le egy ugyanannyira tuningolt procit mint amit léggel hűtenek,de még be lehet kötni simán egy nagy fogyasztásu vga-t és nb.-t is és még mindig a léghűtés szintje alatt van a proci hője.és mindezt pl. 2x12 venti 5V-ra leszabájozva a radin. :B
és ha a vga 0 decibel hangal alacsonyabb hőn mozog mint a lég,akkor gondolom már nem is olyan rossz ez a vh.....na ennyit a vizről! ;)

(#902) gege71.hu válasza bim (#901) üzenetére


gege71.hu
addikt

Na most ezen el ne kezdjetek már veszekedni ! :D

(#903) Zoza24


Zoza24
senior tag

szerintetek megéri egy ilyen alaplapot venni(sima aw8as) 30 hó garival használtan,tökéletes állapotban,vagy inkább vegyek egy ú nforce4es lapot ami olcsóbb kicsivel?nos?

Forza Italy!

(#904) Zoza24


Zoza24
senior tag

most 30kért jutnék hozzá...

Forza Italy!

(#905) prmcsk válasza Zoza24 (#904) üzenetére


prmcsk
addikt

Bátran ajánlom, főleg ennyiért....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#906) gege71.hu válasza Zoza24 (#903) üzenetére


gege71.hu
addikt

Mivel oly sok gari i van rá és mivel a kisker nettó ára altt tudod vmivel beújítani szerintem bátran vedd meg. Bár az nforce4 sem egy gyenge platform. :) de az mégiscsak a sötét oldal :D

(#907) gege71.hu válasza prmcsk (#905) üzenetére


gege71.hu
addikt

Látom még időnként szélmalomharcolsz a pHolitika topikban a sok fafejű ballibsivel...
:d
Nincs értelme...én már meg s nagyon próbálkozom az ottani hozzászólásokkal mert csak bepipulok.:)

(#908) Zoza24


Zoza24
senior tag

ebben a lapban lehet fixre állítani a ramok sebességét?nforce4nél állítólag lehet...

Forza Italy!

(#909) gege71.hu válasza Zoza24 (#908) üzenetére


gege71.hu
addikt

Mire gondolsz egész pontosan?
Mert elég széles skálán lehet szórakozni a ramokkal mind frekit mind időzítést tekintve.
Különféle cpu:ram arányokkal lehet manipulálni ill ddr2-533/667 vagy 800-asként járatni. Bele lehet jönni a BIOS beli állítgatásokba. :)

(#910) Zoza24


Zoza24
senior tag

arra gondolok,hogy pl van egy procim,630as,s tuningban menne 3800 körül alapfeszen stabilan...ehhez van mondjuk 2*512 mb ddr2es/667es ramom kingmax...előfordulhat az,hogy mondjuk a proci még menne többet is,de a ramok miatt nem tudom tovább húzni a rendszert?

Forza Italy!

(#911) gege71.hu válasza Zoza24 (#910) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ha a proci bírja akkor a ramokon először mondjuk lazítasz az időzítéseken, meg adsz annak is feszt. De persze visszább veheted a cpu: ram osztást így a ram frekije lentebb marad. Nagyon jól húzható a cucc.:
egy pl:[link]

(#912) Zoza24 válasza gege71.hu (#911) üzenetére


Zoza24
senior tag

értem..köszönöm a válaszokat...nem tudsz vhol elfekvőben egy ilyen procit?... :))

Forza Italy!

(#913) bim válasza Zoza24 (#903) üzenetére


bim
veterán

nekem is sima van és tökéletesen elégedett vagyok vele a 30 ropi nagyon jó ár érte.
valaki meg tudná mondani hogy hol vannak pontosan a pwm hőmérő diodák?mert raktam vizet a fesszstabokra és a hőfokok nem változtak pedig kellett volna esnie.egyébként a bordák nagyon könnyen lejöttek.egy vékony gumiréteg van a borda és a fesszstabok között. tökéletesen sikba vannak ugyhogy nem értem minek.azért én is betettem a blokkom alá hogy ne legyen gáz.de valszeg holnap szétszedem és kiveszem alóla hogy jobb legyen a hőátadás. :P

kép:[link]
[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#914) #00809728 válasza Zoza24 (#912) üzenetére


#00809728
törölt tag

Jővőhéten hétfő v. kedd körül megkapod az enyémet.Ha addig tudsz várni :F

(#915) prmcsk válasza #00809728 (#914) üzenetére


prmcsk
addikt

Mit tud tuningban az új procid ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#916) #00809728 válasza prmcsk (#915) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Sajnos magánjellegü probléma miatt nem tudom megvenni most az új procimat.Sajnálom de sajnos másra kell a lové.Nektek sose keljen ilyenre!

(#917) prmcsk válasza #00809728 (#916) üzenetére


prmcsk
addikt

Sejtem az okát és ha jól, akkor az csak rossz lehet, részvétem........

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#918) #00809728 válasza prmcsk (#917) üzenetére


#00809728
törölt tag

:R Köcce :R

(#919) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Egyenlőre nem lesz procicserém ugyanis le kell rendeznem pár dolgot+az autó cserét.
Bocsi :))

(#920) bim


bim
veterán

mindenkinek rendben minden?
nem nagyon pörög a topic. :D
készitettem egy közelit a vizemről. :B [link]
és egy távolabbit.már a 6600gt-n is viz van ugyhogy beköszöntött a csend korszak. :P [link]

(#921) prmcsk válasza bim (#920) üzenetére


prmcsk
addikt

Grat. :C

Milyen blokk van a FET-eken és a 6600GT.n ? Saját, vagy vetted ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#922) oyko


oyko
tag

Üdv mindenkinek!

A segítségetekre lenne szükségem!

Vettem 2x512 corsair twinx 667mhz 4-4-4-12 ramot!
De az alaplap 5-5-5-15 időzítést ír alap beállításra!

De a cpu-z is cl5-öt ír ki, holott a Part number 5400 CL4-et ír a ramra!

Ezek szerint a 4-4-4-12 jelölés azt jelenti hogy ezen is üzemelhetnek 1.9 volton?
Akkor miért nem ezek az alapbeállítások?

Márk


[Szerkesztve]

(#923) prmcsk válasza oyko (#922) üzenetére


prmcsk
addikt

Manuális rambeállítással adj neki 4-4-4-12-őt, a feszkóját tedd 2,1 voltra és indíts.

Hogy bizonyos ramok, bizonyos lapokban mit csinálnak, az meg maga a misztikum.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#924) oyko válasza prmcsk (#923) üzenetére


oyko
tag

Már túl vagyok a manuális rambeállításon, és megy is gond nélkül! Most 790Mhz-en megy 5-5-5-12 időzítéssel!

Csak az bosszant engem, hogy rá van írva a ram hűtőbordára, meg a sajtóanyagra is hogy 4-4-4-12 667Mhz-en!

De azt nem írták oda hogy'' AKÁR'' ezeken is megy 1.9 volton!

(#925) prmcsk válasza oyko (#924) üzenetére


prmcsk
addikt

Nyugi.. ;]

Én is így jártam a Samsungokkal. Az enyémnek a gyártó 5-5-5-12-es beállításokkal
'' adta el '', de megy 4-4-4-8-on / 800Mhz-n.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#926) oyko válasza prmcsk (#925) üzenetére


oyko
tag

Nálam fordított a helyzet!

A gyár 4.4.4.12 időzítést igért , ehelyett 5.5.5.15 öt kaptam!
Most próbálok hasonló rammal rendelkező embereket felkutatni!

(#927) Zoza24 válasza oyko (#926) üzenetére


Zoza24
senior tag

én mostanában tervezem ilyen memória vásárlását,így tapasztalatok jöhetnek,hogy mit bír a cucc :))

Forza Italy!

(#928) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Érdemes ezt a procimat: (p4-640, Costa Ricai!!!)
[link]
lecserélnem egy p4-660-ra szerintetek?


[Szerkesztve]

(#929) gege71.hu válasza oyko (#924) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ezt a gyártók a csipbe direkt magasabb időzítésre teszik biztonsági okokból. Ez kb olyan biztonsági minimum ami nagy valószínűséggel minden lapban elindul. Tehát az SPD-ben mindig gyengébb időzítésekre rakják a gyártók.
Még a GeIL is. A GeiL mondjuk direkt fel is hívja rá a figyelmet, hogy az értékeket manuálisan kell az írt értékekre rakni.

(#930) #00809728 válasza gege71.hu (#928) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát mennyit kéne rádobnod?Mert ahogy én ismerlek max 2000ft-nél tőbbet nem adnál érte. ;]

(#931) prmcsk válasza gege71.hu (#928) üzenetére


prmcsk
addikt

Te döntesz, de tudnod kell, hogy egy nagyon jó steppingű 660-as om volt
és zalman 7700cu léggel 4,3 fölé nem ment. Vízzel 4,7-en kóricált.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#932) oyko válasza gege71.hu (#929) üzenetére


oyko
tag

Látod a Geil-nek több esze van!
Odaírja, hogy manuálisan kell beállítani!

Köszi neked, és a többieknek!




[Szerkesztve]

(#933) gege71.hu válasza prmcsk (#931) üzenetére


gege71.hu
addikt

Asszem marad akkor a procim.
4,2-4,3 körül simán elszaladgál, azért a 100-200 MHz pluszért meg kár szarakodni.
Úgy érzem nagyon remek darabot fogtam ki a mostani 640-esem ''személyében''.
Mindenesetre még alszom rá 1et 2t. Amúgy kb 6-8000 HUF lenne a váltás összege :)

[Szerkesztve]

(#934) gege71.hu válasza oyko (#932) üzenetére


gege71.hu
addikt

Sőt a Geil azt is írja, hogy ha húzod a rendszert akkor 2,1 voltot adj neki.

(#935) sz.j válasza prmcsk (#931) üzenetére


sz.j
nagyúr

És ezt a 4.7-et (vízzel) milyen fesz.-en érted el?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#936) prmcsk válasza sz.j (#935) üzenetére


prmcsk
addikt

Pontosan nem tudom, de olyan 1,5 volt környékén volt.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#937) bim válasza prmcsk (#921) üzenetére


bim
veterán

a fetekre késziteni kellett mert olyat nem igazán lehet kapni ami jó rá. :(
a 6600gt-n hunfrost van. :B

(#938) prmcsk válasza bim (#937) üzenetére


prmcsk
addikt

A saját FET hűtésedről valami infód ? Esetleg rajz,csonk méret, külső bilincses, vagy
önzáró hollanderes ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#939) bim válasza prmcsk (#938) üzenetére


bim
veterán

tulajdonképpen annyi hogy vágtam 3x1,3cm és 1cm vastag vörösréz darabokat és martam bele hosszába 2db 3mm-es járatot. ezt sima 3-as furoszárral csináltam.majd egy 5mm vastag rézlemezzel lefedtem. 2-2 blokkot fixre összekötöttem és a tetejénél fogva rögzitettem.kb ennyi.
nagy szakértelmet nem igényelt.de azért hozzá kell tenni hogy a hőmérő dioda nem ott van mert a hőfokok nem változtak.majd legközelebb ha szétszedem csinálok közeli képeket rola.
nos a felsőröl van egy ilyen képem:[link]
a csonkok 8-as rézcső. az inno cső van rátolva ami 7-es és tökéletesen zár.de azért biztonság kedvéért kábelkötegelővel rögzitettem pluszba.
a képen az is látszik hogy középen nem terveztem felfogatni de sajnos elállt a lap a blokktol és kénytelen voltam ilyen kényszermegoldással orvosolni. :B

(#940) bim


bim
veterán

pár kép hirtelen.talán itt jobban látszik.
[link]
[link]
[link]

(#941) gege71.hu válasza bim (#940) üzenetére


gege71.hu
addikt

Le a kalappal.! :C
grat jó kis cumók.
Majd ha nagy leszek én is vízzel hűtök.
Télleg kb mibe fájna egy komplett vízhűtés, úgy, hogy még vga-ra is jusson?

(#942) prmcsk válasza bim (#940) üzenetére


prmcsk
addikt

Ügyes...köszönöm. :C

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#943) Petya25 válasza gege71.hu (#941) üzenetére


Petya25
addikt

Nézz be ide, sok ötletet lehet szerezni: [link]
A home-made megoldásoktól a minőségi, gyári kivitelezésig elég széles a választék.
20-100k között minden van. Nekem 60-ban van, csendes, minőségi és jól hűt.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#944) bim


bim
veterán

köszi mindenkinek.
most jelenleg azzal küzdök hogy a képet és a hangot áttoljam tv-re.
a kép sikeresen fekete fehér. a hang meg nem érkezik meg. :F
a fekete lyukba toltam a hangkarin a csatlakozot.észleli is de mégsincs hang. :F
ötleteket várok azoktol akik már megküzdöttek ezzel a problémával.
aki a kép szinesitéséhez tud hozzászolni azt is megköszönöm.6600gt
egyébként bootnál a win logo még szines de az üdvözlöm felirat a kék háttérrel az már szürke. :O

(#945) Petya25 válasza bim (#944) üzenetére


Petya25
addikt

Nem kompozit kábelt használsz a video jelre ezért nem színes.
Hangként meg a zöld kimenetet hesználd az a rendes sztereo jel.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#946) bim válasza Petya25 (#945) üzenetére


bim
veterán

feladtam a dolgot. :U
annyira nem volt fontos,csak érdekelt a dolog. :B

(#947) Zoza24


Zoza24
senior tag

kérdésem lenne hozzátok...most vettem egy ilyen alaplapot,de van egy kis gubanc...most látom,hogy csak 1 ide csati van rajta,de nekem van két optikai meghajtóm,így ezek ezt elfoglalják...viszont van még ezen kívül két vinyóm(ide)...tehát..van-e rá bármilyen mód,hogy rá tudjam kötni a lapra a vinyókat?létezik ide sata átalakító?

Forza Italy!

(#948) Petya25 válasza Zoza24 (#947) üzenetére


Petya25
addikt

Létezik ilyen átalakító, kicsit olvass vissza, mintha olvastam volna korábban.
Nem tudom miért nem adtak a aw8-hoz ilyet, korábban az IC7-G-hez adtak. :F

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#949) bim válasza Zoza24 (#947) üzenetére


bim
veterán

neked is az lesz a vége mint nekem hogy be kellett áldoznom a plextor cdirómat egy dvd iróra hogy mindent be tudjak olvastatni. :P
addig is amig nem zajlott le a csere mindig azt dugtam rá ami kell. ;)
olcsobban jössz ki egy dvdiróval mintha vennél egy normális ide kártyát.még ha drágább is az iró jobban megéri azt venni.szerintem... :U

(#950) Ano válasza bim (#944) üzenetére


Ano
őstag

a kép azért fekete-fehér mert az nvdia drivernél be kell állítani hogy s-video vagy composit a kimeneti jel (illetve a tv-be bemeneti) ... ezt valahol a másodlagos képernyőre klikkelve jobb gombbal és tulajdonságoknál lehet megtalálni ... most így fejből nemvágom hogy pontosan hol, de ha kicsit keresgélsz akkor megtalálod sztem :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.