Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) AMD!4ever válasza Hmmz (#398) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Énis felvetettem már neki! Nemisegyszer.....
hhááát igen ez a modor kokobe-nak itt..... sztem kicsit csunya.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#402) kokobe válasza AMD!4ever (#401) üzenetére


kokobe
senior tag

először is bocsánatot kérek!de tök ideg vagyok amiatt hogy nem tom húzni a proct!amúgy mit is kell állítani a hyper transporton és hol?:F

<---AMD___ATi--->

(#403) Dave64 válasza kokobe (#402) üzenetére


Dave64
aktív tag

Nemtom melyik menüben van csak annyit, hogy keress valami HT-t melyenk 1-5x ig lehet állítani az értékét. (azért ne a powerM-be keresd)

Nahh
FSB*HT szorzó = Hájper Transport Speed
ami ne haladja meg az 1 Ghz-et!!!!
Tuti, hogy neked ötön van (az a default)

(#404) kokobe válasza Dave64 (#403) üzenetére


kokobe
senior tag

aha kössz!

<---AMD___ATi--->

(#405) kokobe válasza Dave64 (#403) üzenetére


kokobe
senior tag

hi hallod visszavettem a HT és húzható valamennyire viszon 245fsb felett ujraindul a gép nem tom miért ha feszt emelek akkor is dettó lehet hogy csak ennyit bír mert az elég gyatra akkor nem?és akkor kénytelen leszek visszavinni!

<---AMD___ATi--->

(#406) Dave64 válasza kokobe (#405) üzenetére


Dave64
aktív tag

Hát ha megtisztelnél minket a konfigoddal, akkor többet tudnánk segíteni
(adatlapra) :DDD

(#407) Dave64 válasza kokobe (#405) üzenetére


Dave64
aktív tag

érted
Így ezer dolog megfordul az ember fejében!!!

(#408) kokobe válasza Dave64 (#407) üzenetére


kokobe
senior tag

áááá most is hasonlót csinál hogy visszavettem a Ht-t úgy 10perc után ujraindul a gép!?

<---AMD___ATi--->

(#409) AMD!4ever válasza kokobe (#408) üzenetére


AMD!4ever
őstag

hali!
Ujraindás = nem megfelelő tápellátás!
Figyu!
1. A kiegészitő tápcsatit rádugtad az alaplapra a tápról?
2. Ha igen : hány Ide egység megy a gépedben?
3. Ha nem: Nyilvánvaló

nekem amikor 4 ideegység volt a gépemben és mint tudjuk a tápom u.a mint neked.akkor csinálta ezt az ujraindulgatást.2 dvdrom,2vinyó sok a 300wattos tápnak.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#410) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! Kicsit off, de ez a legfrissebb av8-as topic/akut is a dolog. ugyhogy bocs
av8 on van firevire vagy csak opcionális? kardinális különbségek az av8 és az av8 3rd Eye között.?
abiték ilyet írnak:
av8: support dual chanel DDR x/y/z MHz max x GB - 1 mem lenne benne nálam
Av8 3rd eye: support 2 dimm single channel ddr
support 4 dimm dual channel ddr
az a kis kijeléző jár a 3rd-s hez? /nem hiszem/, a 3rd Eye az én értelmezésemben egy tulhajtást segítő/mindenféle adatokat szolgáltató(mikroGuru-n kívüli adatok)/szobahőmérséklet kijelzés? -- ezek nélküól egy nem tulhajtó átkllagfelhasználó tud élni, ugyebár?

(#411) elttiL válasza elttiL (#410) üzenetére


elttiL
senior tag

olvasgattam a lapról, mi ez a sok probléma? bios-t kapásból frissíteni kell ugye. ram-ra érzékeny? táppal nem lesz gondom az biztos, a proc 3000+ lesz.

(#412) AMD!4ever válasza elttiL (#411) üzenetére


AMD!4ever
őstag

nekem av8 3rd eye-van. és dualban használom a memókat,ugyhogy nemértem miért ir ilyesmit az abit.
amugy az uj magos prockókhoz pedig minden lapot frissiteni kell nem csak az abitot.
Nekem bevált ennyit tudok rola mondani.
A ramérzékenységröl pedig annyit hogy itt már ugye a prockoval komunikál a ram,az alaplapi csippkészlet tulajdonképpen már csak egy agp vezérlő.
a procc viszont érzékenykedhet a rammal.De állitolag az E revizios venice magoknál ezt már javitották.
és a 3rd eye az egy kijelzö semmi más,ha nem tyuningolsz,nincs rá szükséged.de hasznos informáciokat mutogat.

ui: Mérnem tuningolsz????:DD:DD

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#413) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

amugy nekem is 1gb dual van a ramból. az elöbbi hszhez

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#414) kokobe válasza Dave64 (#407) üzenetére


kokobe
senior tag

csak egy vinyó van rádugva és egy combo drive meg 3 ház venti!

<---AMD___ATi--->

(#415) Hmmz válasza kokobe (#414) üzenetére


Hmmz
aktív tag

hát akkor egyesével ki kéne szürni hogy mi miatt csinálja ezt...
remélem mindenből tartasz kettőt otthon ;)

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#416) elttiL válasza AMD!4ever (#412) üzenetére


elttiL
senior tag

Kollégámé lesz a konfig, és Ő használni fogja, nem tuningolni. mi ez a kedvenc kódjaink pipa ne konvertáljon!?

(#417) Dave64 válasza kokobe (#414) üzenetére


Dave64
aktív tag

De mi a konfigod?????:F

(#418) Dave64 válasza elttiL (#416) üzenetére


Dave64
aktív tag

a support 2 dimm single channel ddr arra utal, hogy 2 darab ramot tudsz berakni 64bites módban. (Tehát mivel támogatja a 128-at így össz 4dim van)

De mi értelme??? ha valakinek 2 ramja van, úgyis dualban használja :DD
Eléglenne annyit feltüntetni, hogy duál csenel + hogy 4dim áááá na mindeggy

(#419) kokobe válasza Dave64 (#417) üzenetére


kokobe
senior tag

a konfigom:abit av8,athlon 64 3000+,x800pro vivo@pe,2gb ram,coolink 350w-os táp,maxtor 80gb-os vinyo 8mb cash-el?Amúhy holnap viszem vissza a cuccost a boltba,amúgy ezzel a kinfiggal teljesen full grafon ugy aggat az everquest 2 mint állat de hát érthető mert eszméletlen jó grafja van a gamenek!Ja meg hogyha csak 3 ram van a gépbe akkor be se hozza a monitort semmit se csinál amint belerakom a 3gb vagy leveszem 1gb-ra fut jól!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

<---AMD___ATi--->

(#420) Dave64 válasza kokobe (#419) üzenetére


Dave64
aktív tag

Hát a 3 ramos dolog teljesen érthető!!!:DDD
vagy nem :F:DDD

(#421) Dave64 válasza kokobe (#419) üzenetére


Dave64
aktív tag

Hát így, hogy ott 1 x800pro is, így már tényleg lehetne tápprobléma a húzásnál, de én mégsem erre tenném a voksom.

Én az első 2 nap nagyon-nagyon azon voltam, hogy vissza kell vinnem a procimat, ugyanis előtte a procim megérkezéséig kaptam 1 3000+-t. Hmmm ezzel a procival az élet szép volt és a tuning gyönyör. De eljött az ideje az új proci megérkezésének, de sajna az eredmény nem a várt volt!!! :O :

Csak 4-5 nap folyamatos (sőt talán több) finomhangolás után sikerült belőnöm a frekvenciát, mivel 100mhz-t sem volt hajlandó a gép feljebb menni. (legalábbis ennél többet nem)(nahhh meg 11e-rrel több volt) :O
pl.: 10mhz-vel arrébb már nem volt jó az xy feszültség érték!!!!
szall én is az őrület határán álltam :DDD

De hát lassan megoldódtak a dolgok (máramennyire)
Így nekem is lehettett volna okom sírni :))

(#422) gerg0


gerg0
aktív tag

Sziasztok!
Ilyen alaplapot készülök venni és az lenne a kérdésem, hogy 3 rammal is megy dualchannelben, vagy csak 2-vel?
(A mostani gépemben 3 ram van és megy a dualchannel és az is abit.)

(#423) kokobe válasza gerg0 (#422) üzenetére


kokobe
senior tag

nem megy három rammal mármint nekem nem megy még a monitort se hozza be 3-om rammal semmit se csinál!

<---AMD___ATi--->

(#424) Hmmz válasza kokobe (#423) üzenetére


Hmmz
aktív tag

lehet hogy csak neked nem megy 3 rammal...
de most öszintén mi az amit felhasználói szinten nem lehet csinálni 2 GB rammal és lehet 3Gb vel?
nekem csak 1gb van, de még ez is bőven sok...
jó mondjuk én nem szerkesztgetek videokat... dehát azért 2gb már csak elég...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#425) Dave64 válasza Hmmz (#424) üzenetére


Dave64
aktív tag

Komolyabb szerkesztéseknél, szimulációknál és emulálásoknál bizony szükség van annyita! Még többre is :))

és ha métöbb lenne >> akkor nagyrészt azt használnám winyó helyett is ;]

(#426) kokobe válasza Hmmz (#424) üzenetére


kokobe
senior tag

nekem is csak 2gb van!a moduljaim csak 512mb-osak!

<---AMD___ATi--->

(#427) kokobe válasza Dave64 (#425) üzenetére


kokobe
senior tag

Dave elmondanád te milyen feszültség beállításokat használsz!mennyit adsz a procnak ramnak stb...?hátha följebb megy proc ha olyan beállításokat használok mint te!

[Szerkesztve]

<---AMD___ATi--->

(#428) Dave64 válasza kokobe (#427) üzenetére


Dave64
aktív tag

A ramjaim default-on mennek a procim 1,725-ön ami a MicroGURU szerit csak 1.71V (biztos a szar tápom)

DE EZ EGY ERŐSEN NE AJÁNLOTT feszültségérték :DDD
de ha komolyabb hűtőd van....

Na me veszíthet a procid a 30 évéből 5-öt :)

(#429) gerg0


gerg0
aktív tag

Lenne még egy kérdésem, a hynix D43-at mennyire komálja ez az alaplap?
Most cseréltem le a samsungjaimat ezekre (2*256+512mb).

(#430) Dave64


Dave64
aktív tag

kokobe:

Még mindíg nem írtad le a teljes konfigodat!! Amit gondolok valamire midíg meg kell kérdeznem milyen típusú. Most pl a ramodra gondolok, mert erősen lehet, hogy az nem bírja, nahhh meg az időzítéseid!

Ja > az adatlapodon lenne a legjobb, mivel akkor nem kell folyamat visszamenni xy oldalra :DDD

Dave64

(#431) kokobe válasza Dave64 (#430) üzenetére


kokobe
senior tag

a ramok azok hinyx d43-masok úgyhogy azokkal nem lehet gond vagy a lap nem szereti őket!az időzítések most cl3 4 4 8-on vannak amúgy bírja cl2 3 3 6-ot is a ram!

<---AMD___ATi--->

(#432) Dave64 válasza kokobe (#431) üzenetére


Dave64
aktív tag

Hmm :(

Én nem is a def. értékeid miatt aggódom, hanem a húzott. Nem lehet, hogy akkor nem komálja az időzítéseket?

Ne feledd fsb-nél 40 mhz ugrás a ramnál 80at jelent (DDR), de ezzel a chippel szerelt hinyXek ált. mennek 500 körüli értékeket, de nem tom milyen időzítésekkel.

SZerintem Nézz utánna mihamarabb az eggyik hinyX d43 topicban.

(#433) Hmmz válasza Dave64 (#432) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Sztem meg addig fog menni ez a tunning rész amig kinyiratod vele a gépét :DD
1,7V jóisten :D

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#434) Ddevil


Ddevil
csendes tag

ABI AN8 Fatal1ty!!!!!!!!! KIRÁLY :):C

Abit AN8 Fatal1ty Alaplap, AMD64 3000+@3800, 2GB Kingstone , Asus Radeon X800 XT Platinum Edition, 420W os Chieftech táp, Cooler Master Moddolt ház,Ordasi Gábor féle vízhűtés

(#435) Ddevil


Ddevil
csendes tag

Nekem a procim 200MHZ ról 250 MHZ ig megy. Ilyen alaplappal

Abit AN8 Fatal1ty Alaplap, AMD64 3000+@3800, 2GB Kingstone , Asus Radeon X800 XT Platinum Edition, 420W os Chieftech táp, Cooler Master Moddolt ház,Ordasi Gábor féle vízhűtés

(#436) karmester válasza Dave64 (#432) üzenetére


karmester
senior tag

Ja, 1.7 volt egy kicsit sokk.....nálam 3200+@2500 1.42 volt.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#437) Ddevil


Ddevil
csendes tag

ABIT AN8 Fatal1ty
:C

Abit AN8 Fatal1ty Alaplap, AMD64 3000+@3800, 2GB Kingstone , Asus Radeon X800 XT Platinum Edition, 420W os Chieftech táp, Cooler Master Moddolt ház,Ordasi Gábor féle vízhűtés

(#438) karmester válasza Ddevil (#435) üzenetére


karmester
senior tag

Nálam is megy ennyit (lásd konfig.), ennyit pénzért én inkább DFI LanParty UT NF4 Ultra-D-t vettem volna, tuningban tud legalább annyit mint az Abit. És annak ellenére, hogy ''csak'' Nf4 Ultra csip van benne, tudja az SLI-t, kevesebb ventivel dolgozik=kevesebb zaj, stb...
De azért az ABIT AN8 Fatal1ty sem rossz....

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#439) samprass válasza Ddevil (#437) üzenetére


samprass
tag

nem drága az egy kicsit? :)

-= VAHH =-

(#440) Dave64 válasza Ddevil (#437) üzenetére


Dave64
aktív tag

Hmm
MIntha a 'szuper' :DD lapodtól függene! :DDD

(#441) Dave64 válasza karmester (#438) üzenetére


Dave64
aktív tag

Eggyetértek

(#442) Dave64


Dave64
aktív tag

MoDDolta már valaki a 3rd - EyE-t??? :F

itt a linkje az előző hoZZászólásomnak Bővebben: link

(#443) Dárius


Dárius
csendes tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni, hogy az Abit AV8 3rd eye az ASUS A8V Deluxehoz viszonyítva milyen? Lehet e valamelyikről kijelenteni, h egyértelműen jobb v egyformán jók? :F

Előre is kösz! :R

(#444) karmester válasza Dárius (#443) üzenetére


karmester
senior tag

Az Asus előnye csak a felszereltségében mutatkozik, ami: +2 SATA (összesen 4), + WIFI, újabb hangkodek csip, ezenkívül teljesítményben és tuningban bizony lemarad az Abithoz képest elég rendesen, nem akarok itt kül. teszteket belinkelni, de eléggé egyértelmű az Abit teljesítménybeli előnye, ráadásul olcsóbb is, mint az Asus.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#445) Dárius


Dárius
csendes tag

Azt jól tudom, hogy AV8 3rd eye az daul channel-es?
:U

Köszi!

(#446) karmester válasza Dárius (#445) üzenetére


karmester
senior tag

Az Abit és az Asus is dual channeles, viszont úgy az nforce 3-nál, mint a Via-nal ajánlatos csak az első két memória foglalatot használni, tehát két nagy modult dual channelben, mert a többi foglalat használata jelentősen lassítja a gépet!

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#447) Hmmz válasza Dárius (#443) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Ja karmesternek igaza van, de amugy elég egyforma a 2 lap...
aztán az döntött hogy av8-at kaptam 17-ért amikor boltba még 26 volt...
És jó döntés volt abszolút nem bántam meg...
Bár valaki irta feljebb hogy a hangkártyával vannak gondok... ez igaz..

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#448) Hmmz válasza Dárius (#443) üzenetére


Hmmz
aktív tag

vegyél asus-t.. te leszel a teszt emberünk, aztán majd megosztod az infókat :C

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#449) karmester válasza Hmmz (#448) üzenetére


karmester
senior tag

Az Abit hangkártyája nem a legjobb, átlagos. Megsúgom, az Asus integrált hangkarija csak picivel jobb (újabb csip+8 csatorna), de akinek a lelke komolyabb hang-élményekre sóvárog, annak minimum Audigy 2-vel kell próbálkozni.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#450) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Elnézést, de az A64 topicban nem nagyon foglalkoztak ezzel a hsz.-al, így ide is beraktam, mert nekem is AV-8-am van.

500-as A-Data Vitestának egészséges dolog, ha 500MHz-en, csak CAS 3.0, 4-4-10-en megy? Ha CAS 3.0, a többi:4-4-8-on, akkor már el sem indul a gép. Sőt, ezen lapon a VIA chipset miatt még vagy hat másik beállitási lehetőség is van. Azokat mennyire csökkenthetem? Miket lehetne ezeken az időzítéseken még finomitani, csökkenteni?
Ja, és 400-on is csak úgy hajlandó elindulni, ha megadom a memóriának a gyári ajánlás szerinti 2.8V-ot... De ez a MAX az alaplapomon!!!
Még egy dolog: memó visszaosztva 266-ra, de az 500-as időzítéseivel, 2,8V-on, HT 3x, 8 bit, proc: 1,6V. Így nem akar elindulni a gép 8*300MHz-en, de 1,45V-on a 9*266 meg megy, és egyformán 2400MHz. Winchester maggal ez még igen gyengécske, még egy 3000+-tól is, nem? CBBHD stepping egyébként.
Az északi és déli hídnak is adtam még egy kis feszkót azóta, de úgy sem hajlandó a 8*300-ra.
Egyébként a BIOS-ban, ha állítgatom a feszeket és az external clockot, majd F8-cal mindig alkalmazom, akkor kb. 200-tól 266-os 'FSB'-ig az aktív sor előtt levő kis ''pörgőcske'' egyre gyorsul, e fölött pedig elkezd lassulni. Szerintem van valami összefüggés. Esetleg a lap nem bírná a MHz-eket???:F:F
Ja, 16bit, 3x HT-nél, szinkron RAM-mal a windows olyan kék hibaképernyőr ad be (mondjuk egy DVD winyóra másolásakor), amin ez a fő sor:
MACHINE_CHECK_EXCEPTION
Én arra gyanaksom, hogy a RAM-nak sok már az a 266 MHz. Még növeljek időzítést?
Amint említettem, 2,8V-on megy a RAM, de ez a max a lapon, és ez a memória gyári ajánlása is.
Ja, még egy dolog: jelenleg 1T-n van a Command Rate, ha ezt 2-re rakom, tudom, stabilabb lesz. Sávszélességben sokat jelent az 1T/2T?
Viszont ez még nem magyarázza, miért nem megy a proci 8*300-at.
Este majd azért a 7*300-at is megpróbálom, de szerintem az se lesz eredményes.
Segítsetek kérlek!

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.