Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) TommyGun


TommyGun
őstag

Szasztok...mennyire mér fölé ez fostalicska lap :D Nocsal mert Zalmannal 1000Mhz-en CnQ állapotban nekem 35 fokos :F és hót hideg a borda de még a procc szélét is megtudom fogni és azis langyos...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#602) TommyGun válasza PrinczA (#600) üzenetére


TommyGun
őstag

Szerintem nálad lassan XP nyiffanás várható...

Mellesleg ez lap nem tudja ezt az Insertes okosságot bekapcsoláskor ? Az IC7-esem ha valamit elbasztam a Bisosban és nem indult el akkor kikapcs, bekapcs és nyomva tartva az Insert gombot csinált egy Cmos Cleart....viszont az AV8-nál nem jön ez be nekem :(((

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#603) AMD!4ever válasza TommyGun (#601) üzenetére


AMD!4ever
őstag

A fölémérést ennél a ''''fostalicska'' lapnál bios frissités megoldotta,igaz késöbb ujra elöjött amikor hütőt cseréltem a procin.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#604) AMD!4ever válasza TommyGun (#602) üzenetére


AMD!4ever
őstag

hát én ugytudom csak a jumper az alaplapon a cmos clear.de lehetőleg ne piszkáld,nálam cmos clear után mindig ujra meg ujra föléméri a cpu hőt.:o

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#605) AMD!4ever válasza sube (#598) üzenetére


AMD!4ever
őstag

MOst hogy irtál pár infót ,nekem is a ram tünik a hunyónak! ezt a partit én is eljátszottam amikor megvettem ezt a gépet. igaz én twinmos rammal.Elösször minden tök penge volt a gondok akkor kezdődtek amikor megvettem a második twinmost hogy duálba tegyem. mindenféle fagyás hegyek,váratlanul,stb stb.
Próbáld azt is ki,hogy (mondjuk nemtom hány ramod van és hogy duálozol e),más slotba a ramok,helyetcseréljenek.ilyesmi. nálam ez bejött és most stabil a memó felöl a gépem,igaz hogy eléggé visszafogja a tuningos lehetőségeimet a ddr400,dehát ezvan. anno nem mertem gyorsabb ramot venni,mert azt hittem nem jó bele...

ui: Jó lesz az gép,csak kitartás! már közel jársz!

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#606) sube válasza AMD!4ever (#605) üzenetére


sube
aktív tag

Asturel tanacsara atraktam a ramot az 1 slotba es azota egyszer sem fagyott ki... pedig mikor eloszor raktam ossze, DIMM1 be elsejutott a BIOS ig a gep.
Ezutan mar johetett a teszt, hogy mi mennyit bir :D
1db 512/400 kingstonom van, es ez elment 480 ig 3-4-4-8 as idozitessel.
Most 9x240 en vagyok, 1 ora Prime95 t utan sincs semmi, tobbszori 3dmark sem tett neki semmit.
Szal vegulis megoldodott a problemam. Kosz a segitseget :]

(#607) TommyGun válasza AMD!4ever (#603) üzenetére


TommyGun
őstag

Akkor Prime alatt tisztes szám az az 59 fok :F
Azmár télleg forró, olyan 40-45 fokos vízben fürdik az ember, 60 fok már forró...a borda nagyon langyos...Zalmannal nekem sok ez az 59....5db Zalman 90 centis van a Chieftec házamban igaz mind1 1000-en pörög szal kurva silent minden...de PL a 3,6-os prescott meghúzva sem ment ebben a házban nekem 64 fok fölé......ez szvsz sok...ziher hogy fölémér...

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#608) sube válasza TommyGun (#607) üzenetére


sube
aktív tag

Nekem 32C idlebe CnQ val, altalaba 43C full terhelesen.
Mondjuk 53 t ir, de azt ugy, hogyha vmi terheles eri, akkor abban a secben +10C t kap...

(#609) AMD!4ever válasza TommyGun (#607) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Nekem amikor 1.75 volton 2600mhzen ment a gilgames cpu warm(NINCS HÁZHÜTÖVENTIM) akkor volt 56 fokon maximum. fölémér a lapod,fresh the Bios!

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#610) AMD!4ever válasza sube (#608) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Nekem NoCNQ és idle=27 fok.
Beüzemeltem egy hátso házhütöventit csak hogy megnyugodjak;]
de szabályozom a ford.számát és ha azt akarom egy tekerés és leállt.mérni ugyan nemtom a ford.számát,de ha eltudom szinte olvasni a feliratot rajta szerintem nem sokat pöröghet;] igy megy most :) 5v max:)
amugy orákon át játszottam az elöbb 2500-on + tuningolt gf6600gt és a cpu nem ment 44fok fölé. cpu hűtő ált. 1900ford.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#611) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Azért azt megjegyzem hogy preszi félremérés nélkül 64 fok a64 pedig félremérve 59 :) még igy is előnyben az amd.:C:C:C:C:C

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#612) sube


sube
aktív tag

Megneztem a 3000+ procit is, hogy mennyit bir igy estefele:]
Default ugyebar 9x204(1836) és ezt fesz emeles nelkul birta 9x260 (2340) ig.
Ezutan eleg drasztikusan kellett neki adagolni a feszultseget mer nem nagyon akart bootolni :D
9x280(2520) on mar 1.5V kellett neki adni, hogy menjen rendesen.
9x285(2565) on 1.525V -al indult.
9x290(2610) on 1.6V alatt nem indult el.
9x295 ezt a lepest kihagytam, de majd megnezem valamikor :)
9x300(2700) on nemvolt hajlando 1.75V n sem elindulni. Ahogy adtam neki a feszt 1.6 tol 0.25-sevel, ugy valtozott szinte, hogy mit reagalt:D
eloszor fekete kepernyo, utana egy alahuzas villogott bal fent, utana mar rakerdezett a windows inditasara, legvegul lattam a boot kepernyot is :D de bejelentkezesre nem kerult sor:(
Mivel gyari hutom van, egyenlore nagyon minimalis mertekben fogom allandoan huzni, de majd egyszer ha lesz vizhutes... :D

(#613) paduc válasza AMD!4ever (#610) üzenetére


paduc
tag

Hali!
Ezt a ''hideget'' az 1.7-es bios csinálja,vagy az 1.6-os? Mert írtad,hogy gondjaid voltak a hőfokokkal.Ezek szerint minden jól működik már!?

(#614) paduc válasza sube (#608) üzenetére


paduc
tag

''Nekem 32C idlebe CnQ val, altalaba 43C full terhelesen,mondjuk 53 t ir, de azt ugy, hogyha vmi terheles eri''
Ezt nem igazán értem. Van a full terhelés és van a még fullabb?:(

(#615) paduc válasza TommyGun (#607) üzenetére


paduc
tag

Ezekből az adatatokból legalább 4-5 fokot levehetsz,és kb. az a reális.És mindezt úgy,hogy a ventieid leszabályozva pörögnek,tehát halk minden. Ha így nézed akkor nem is olyan rossz ez.:C

(#616) TommyGun válasza paduc (#615) üzenetére


TommyGun
őstag

Nem is azért írtam....csak ahhoz a preszkott 200 watthoz 64 fok kissé soknak tűnt az a 100 Watt 59 fokon álá 3500+ ..... mellesleg röhej bazzer hogy a 21. században egy fix cuccnak nem tudják rendesen megmérni a tetves hőmérsékletét LooooL :C

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#617) TommyGun


TommyGun
őstag

Viszont amiben segítségetm kérnék....fagynak a játékaim :(((

vade új winfos SP2-vel ... minden frissítés leszedve...legújabb nVidia driver és 4.56-os Via hyperion....és ahogy elindítom a Brothers in Amrs-ot vagy a FarCry-t...mármint a 3D-s részét fogja magát és kikcsapol a TFT-m KB 5-8 másodperc gém után....''going to sleep mod'' és se kép se hang....tehát se ctrl-alt-del semmi....csak reset segít....viszont érdekes hogy a Nexus-the Jupiter incidens meg minden gond nélkül megy ..... rohadtul örülök neki hogy nemtudok gémezni...A64 driver is fent van de mondom teljesen szűz a gépem...

AMD!4ever neked véletlen nem volt ilyen gondod ? Nocsak mert egyforma konfigunk van :U

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#618) sube válasza TommyGun (#617) üzenetére


sube
aktív tag

Nekem is full ugyanez volt, hogy a Far Cry nem ment xp sp2 n!
De mivel meg elozo konfigomra volt telepitve(amibe nF2 vol) igy letoroltem, es varom, hogy ujra megszrezzem a cd t:D
Hanyas slotba vannak a ramjaid?
Mert nekem eloszor a 3 asba volt, ott eldindult a gep, de random kifagyott nehol.
Majd atraktam az 1 esbe, es ott remekul mukodik.

(#619) sube válasza paduc (#614) üzenetére


sube
aktív tag

Ezt ugy ertem, hogy nezem a homersekletet, mondjuk 32C, elinditom a Prime95 t, ahogy nyomom a testet, a 32C 42C re valtozik es ez szepen felmegy 53C ig.
Amikor leallitom a Prime t, 53C nel ugyanabban a masodpercben 43C lesz a proci.
Remelem igy mar erthetobb :D

(#620) TommyGun válasza sube (#618) üzenetére


TommyGun
őstag

2 ramom van...a két procchoz legközelebb lévő slotban vannak...dimm1-2 asszem

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#621) PrinczA válasza TommyGun (#602) üzenetére


PrinczA
őstag

futtatás-> sfc /scannow
megoldotta !
Szir uj XP volt.

(#622) PrinczA


PrinczA
őstag

Melyik a legjobb BIOS ehez az alaplaphoz?

(#623) sube válasza TommyGun (#620) üzenetére


sube
aktív tag

Esetleg probald meg a masik 2 slotba, bar lehet tobb hatranya lesz mint elonye
proba szerencse. Mondjuk a Far Cryhoz kiadtak egy x64 patchet is, de az csak x64 OS re megy fel. de ettol fuggetlenul sztem menni kellene rendesen... igaz engem a CS 1.6 is kifagyaszt annyira, hogy rebootolt a gep 2kor utan. DIMM1 be semmi hasonlo sincs.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#624) TommyGun válasza sube (#623) üzenetére


TommyGun
őstag

Nade én ezt nem vágom...most megy rendesen a winfos hibátlan, egy gém is megy hibátlanul...másik kettő viszont ugyanúgy kinyiffan szarráfagy a gépem...és akkor az megoldja hogy átrakom másik slotba ? Nem vágom...mostha nem tetszik neki a ram akkor mindehol fagyogatna vagy nem tom....
Már azzal is próbálkoztam hogy kikapcsoltam a CnQ-t úgy hogy kilőttem a maximális telep-et az energiagazdálkodásnál hogy ne felezze a szorzót hátha azt nem komázza a farcry és Broters in arms de ugyanazt csinálja...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#625) TommyGun válasza PrinczA (#622) üzenetére


TommyGun
őstag

20-as végű..... abit.com.tw

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#626) TommyGun


TommyGun
őstag

TETVES <#

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#627) paduc válasza TommyGun (#616) üzenetére


paduc
tag

Igen ez bosszantó.Engem is a halálba tud kergetni,hogy telerakom a házat drágábbnál drágább ventikkel,a vinyó már csak 19-20fokos,az alaplap is 24-26 fok a cpu meg alapon CnQ-val még mindíg34-36 fok. Ez van.:O
Másik: A Ramokat ne rakd át sehová máshová az ott van jó helyen az 1-2 slotban.
Látom közben sikerült megtalálnod a probléma okát.Ha később még mindig jelentkezne a gond vedd 1-el lazábbra a Ram időzítéseket.

(#628) paduc válasza sube (#619) üzenetére


paduc
tag

Bocs,nem kötözködni akartam,csak egy kicsit nem értettem ezt a full terhelést. Mert a többségnek problémája van a lap által mért hőmérsékletekkel(nekem is),és gondoltam Te talán tudsz valamit.Így már érthető,igen.:R

(#629) sube válasza paduc (#628) üzenetére


sube
aktív tag

Nem tudok en semmit csak irogatok osszevissza :D

(#630) paduc válasza sube (#629) üzenetére


paduc
tag

:R:R:R

(#631) AMD!4ever válasza paduc (#613) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Most az 1.7es bios van fenn,mert volt 1,2 probléma az 1.6-nál,ami ugyan kiderült hogy nem a bios miatt van azota.
hülye a windózom,ugyhogy holnap egy reinstall lesz;]
a windozon kivül minden jó.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#632) AMD!4ever válasza TommyGun (#626) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Látom megoldodótt :DD

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#633) paduc válasza AMD!4ever (#631) üzenetére


paduc
tag

És az 1.7-tel is ilyen jók a hőmérsékletek!? Nem sámli.:C

(#634) karmester válasza AMD!4ever (#631) üzenetére


karmester
senior tag

Biztos, h. érdemes szórakozgatni a biosokkal a hőmérséklet miatt? Pld. wincsi magos támogatás, aztán mindenféle javítás, szóval az 1.9-es-nél nem biztos, hogy érdemes visszább menni azért, hogy a vekker jő hőmérsékletet mutasson. Vagy jól van felrakva a hűtő vagy nem, aztán éljen az Abit, és legközelebb csináljanak egy jobb biost.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#635) paduc válasza karmester (#634) üzenetére


paduc
tag

Igazad van,de szegénynek olyan gyalázatos hőmérsékleteket írt ki amikor felrakta az új hűtőt,hogy nem tudott már mit kitalálni. Vagy 5-x rakta újra a hűtöt,mert azt hitte,hogy Ő hibázott valamit.Ezért kezdett visszamenni a Biosokkal.
:))

(#636) karmester válasza paduc (#635) üzenetére


karmester
senior tag

Rendben, nálam is félremér, elég rendesen, de a hűtőt leellenőriztem (artic cooling freezer64), tuti jól van rögzítve, nem melegszik, legfeljebb langyos, ezentúl nem érdekel a dolog, a biosban a sípolásnál és lekapcsolásnál max. értékeket írtam, ezzel a dolog le van tudva.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#637) paduc válasza karmester (#636) üzenetére


paduc
tag

Ez idáig rendben van,de Neki terhelésre percek alatt közelítette a 70fokot. És mivel az Ő procija nem wincsi magos.így tud visszamenni a biossal

(#638) TommyGun


TommyGun
őstag

De ezt nem értem....hogy lehet rosszul ferakni egy coolert ?
P4-re se lehet rosszul ferakni mert maga a borda a poroccon van alapból és csak bekell pattintani a négy lukba ezt nem lehet elcseszni mint annó a socket370-nál...
De itt a s939...Zalmanom van...2 ponton van felfogatva...ugye a bordát mielött csavaroznék a procc tartja meg és ahogy csavarozom be ugye csak ráfeszül ezt nem lehet elrontani....de a gyári AMD coolert se lehet elcseszni nem vágom...pasztázást se nagyon lehet...szoktam nyomni 5-6 gombostúfejnyit a proccra...rárakom a bordát és kicsit tekergetem hogy elkenődjön azt ráhúzom....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#639) AMD!4ever válasza karmester (#636) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Igen,le van tudva,nem is erről van szó! ha nem lenne 3rd eye-m nem is érdekelne!!
csak ugye ha 70 fokot hisz a szenzor akkor ugy pörgeti a ventiket(2400)(gyári:4500-5000),hiába a freezer64 tényleg halk de akkor se járassa feleslegesen hangosabban! (Élettartam,géphangosság) MOst a célom hogy minél halkabb gépet épitsek!
Már ott tartok hogy vinóim a leghangosabbak,azok közül is a régi 10gigás maxtorom,ezen van a win is,ugyhogy holnap reinstall+10gigás maxtor ugrik ki a gépből!
egyébként volt nekem már 1.9 es biossal jo hőmérés még gyári hütövel. de amig nem lesz venice magos procom;] addig minek jobb bios,ha ez bevált?

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#640) paduc válasza TommyGun (#638) üzenetére


paduc
tag

Nem rakta rosszul csak a szenzor becsapta!

(#641) AMD!4ever válasza paduc (#635) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Igen! Köszi az együttérzést!! Igaz hogy béna a kézügyességem, és volt hogy a bekent berakott procit addig nyüstöltem a hütövel hogy a hütö szépen kikapta foglalatból és ott figyegett rajta!már rájöttem hogy tökeccerü felrakni,de akkor paráztam rendesen :DDD
Pedig én raktam össze a konfigomat! Alapvetöen nem félek az ilyen dolgoktol,de a proci elég drága volt ahoz hogy elcsesszem.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#642) paduc válasza AMD!4ever (#641) üzenetére


paduc
tag

Szerintem így van ezzel mindenki.Az a lényeg,hogy megoldódott a gond,és most megy minden rendesen.:C

(#643) sube válasza karmester (#636) üzenetére


sube
aktív tag

Azhogy langyos nem mindig jelent jot :]
En pl mikor felraktam a ZM80D passziv hutest a VGA m ra, akkor elso tesztnel neztem, hogy emelkedik a homerseklet mint barom. Mar ilyen 53C nel jart (alaphutovel 37C) de a borda es a hocso meg langyos sem volt...mondom megnezem minemjo.
Hat egy picit ferden volt rajta a borda a GPU n :] nem huztam meg elegge... csoda hogy nem sarkaztam le. Utana raraktam rendesen, maris 35C lett es a borda is meleg volt...
Azaz ha a borda hideg, azt is jelentheti, hogy nembirja felvenni a hot :] szal azert vigyazz vele

(#644) sube


sube
aktív tag

Felraktam az Everest 2.00 t, es megjelent az erzekelok kozt egy ilyen nevu bejegyzes: Mező Érték: 6. ventilátor 184 RPM
Az alaplapra csak egy venti van kotve, megpedig a CPU je.
1 tippem lenne, letezik, hogy ez a tápé lehet? 200-2200rpm kozt valtakozik jonagy ugrasokkal. Chieftec 410W 12cm tapom van. Egy biztos modszert tudnak, ha belenyulok vmivel es megallitom a ventit, de oszinten nincs kedvem menet kozbe turkalni benne :D hasonlo eset vkinel?

(#645) paduc válasza sube (#644) üzenetére


paduc
tag

Létezik nekem is ez a dolog.Én is a tápra gondolok,habár én mérhetném is pontosan a tápot,mert a 460-son van ford.érzékelő kábel amit rá lehetne dugni az alaplapra,de a szabad venti csati a ház túloldalán van és csak azért,hogy lássam mennyit pörög a táp ventije nem vezettem át mindenen keresztül-kasul.:(

(#646) karmester válasza sube (#643) üzenetére


karmester
senior tag

Ez biztos jól van felrakva, szakember is nézte, nem lötyög, szóval sztem kár tovább ezt a hőmérséklet témát tovább feszegetni...

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#647) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Létezik nálam is ez a 6. venti. Egy másik topikban(márnemtomhol) volt egy illető,aki állitolag részt vett a everest fejlesztésébe,és ő azt mondta hogy az valami hibás szenzor lehet és nem a táp,mert én is erre gondoltam,és ezt mondtam neki.
Szerintem meg kell barátkoznunk a gondolattal: AbitAv8 Sensors not rulez.
De azért ha valaki akar nyuljon be a tápba;]
Inkább ne:B
Apropó,tudja valaki mit mér a PWM? (azaz illető azt mondta nézzem meg a lap manualjaba) ui: lehet hogy ez az illető nem tud mindent?:DD
Másoknak olyan jól küldte az infokat az everestről... namind1.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#648) AMD!4ever válasza karmester (#646) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Egyébként ezzel a hő félreméréssel kapcsolatban,szoval nemtudom milyen biosod van,de azt esetleg megprobálhatod,hogy ugyanarra frissited. hátha nemfog fölémérni. Persze csak ha akarod:B

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#649) gaboooka válasza AMD!4ever (#647) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Ki pontosan ez az illető?

A PWM az alaplapi tápegység. (szerintem)

(#650) sube válasza AMD!4ever (#647) üzenetére


sube
aktív tag

Ha megnezed a mellette levo kis abrat, akkor azaz energiaazdalkodas ikonja, szal tobb mint valsz, hogy aza tap lesz :) Nekem 31C szokott lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.