Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Zsoltika11 #70 üzenetére

    Igen az idő relatív, s nincs abszolút idő! A vicces az, hogy a legtöbben teljesen hibás idő fogalom szerint, egyfajta abszolút idő szerint él, úgy tekint az időre mint egy folyamatos állandó egységre. :) Nem könnyű megfogalmazni, de az idő lényegében a minket körülvevő dolgok történései, egy bizonyos intervallumban mérve.

    Igen a fénysebesség elég érdekes jelenség, s izgatja az emberek fantáziáját. Főként a határsebesség mivoltjából adódóan. Mint egy misztikus fal, amit képtelenség áttörni, vagy megmászni. A felmerülő idődilatáció csak az egyik jelenség fénysebesség közeli sebességeknél, igazából kis sebességeknél is jelen van, de nem kimutatható, bár a műholdak eseteben már számolni kell vele. A másik probléma a relativisztikus tömeg növekedés. S leginkabb ez a gátja annak, hogy nyugalmi tömeggel rendelkező objektum nem érheti el. Mivel a tömege a végtelenbe nőne, s végtelen nagy tömeget végtelen nagy energiával lehetne csak gyorsítani, szóval ez egy ördögi kör. Persze érdekes eljátszani a gondolattal mi lenne ha c-vel utazhatnánk. :) Szóval a vonatos példa eseteben is ugyan ez játszódna le, hiszen te meg a vonat egy rendszert képeztek, a látszólagos nyugalmi helyzeted csak illúzió. :)

  • EmberXY

    veterán

    válasz Zsoltika11 #70 üzenetére

    A fénysebesség egy valóban érdekes témakör, hogy még bonyolultabb legyen elmélkedni rajta: nem csak az idő múlása változik, hanem a távolság is rövidül, vagyis ha fénysebességgel utaznál x távolságig, odaérnél, de valójában kisebb távolságot kellett csak megtenned.

    "Mintha "tudná" az Univerzum... tudná, hogy az idő extrém módosítását, múlásának jelentős mértékben való megváltoztatását "magas lécre" kell tenni."

    Magas lécen van, de azért előfordul szép számmal, szerintem inkább csak szerencsénk van, hogy mi "biztonságban" vagyunk (jelenleg).

    Ami számomra hátborzongató, az az, hogy egyre több olyan elméletet bizonyítanak manapság, aminek a megalkotói súlyos évtizedekkel ezelőtt éltek, vagy akkor alkottak meg valamit, pl Higgs, Einstein, stb. Régen még nem állt rendelkezésre ilyen fejlett technika, és mégis rámutattak valamire, ami akkor csak elméletben létezett, most meg bizonyított ténynek számít, kérdem én, honnan a fenéből tudták? :D

Új hozzászólás Aktív témák