Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv

Hozzászólások

(#701) Göncölke


Göncölke
újonc

...és ha már idebotlottam, üdvözlök minden itt-lakót. ;)

Azért akarok norvégul (gül?) tudni, mert csak. :P
Németül már nagyjából tudok. Holnapután megtudom, felvettek-e germanisztika levelezőre.

Angolul már annyian tudnak, ráadásul olyan fura tájszólása a németnek az én számomra. :F

A norvégok nagyon ritkán szerepelnek a híradóban. Ez azt jelenti a számomra, hogy -néhány ritka kivétellel- békés népek lehetnek, akik a problémáikat el tudják rendezni anélkül, hogy a fél világ őket figyelné közben.

Ha sikerül, és szakfordító leszek, akkor talán a norvég lehet a második nyelv. A német alapján csak nem lesz olyan vészes!

(#702) flying_liza


flying_liza
újonc

Szép napot mindenkinek.Csak néhány napja látogattam ide, mivel nagyon jókat olvastam tőletek, gondoltam regisztrálok, hogy megköszönhessem a hasznos infókat mindegyikőtöknek :R mivel beléptem a norvégul tanulók sorába :)

(#703) forholdet


forholdet
újonc

Üdvözlet! Szintén norvégül (és/vagy dánul) szeretnék tanulni.
Köszönet a fórumban levő infókért, bár úgy tűnik már nem sokan járnak erre.

(#704) csiperke82


csiperke82
újonc

KREATÍV NORVÉG KEZDŐ

Sziasztok!

Olvastam, hogy összefogtatok, és megvettétek a kratív norvég nyelvkönyvet. Szeretném megkérdezni, hogy valakinek meg van e digitális formában, mert szívesen fizetnék érte, ha elküldené nekem.
Sajnos 22 ezer forintot nem tudok érte kiadni, így arra gondoltam, hogy talán itt találok valakit, akinek megvan még.

Előre is köszönöm a válaszokat!

e-mailem: csiperke2011@gmail.com

Üdv, Gabriella

(#705) Twois


Twois
újonc

Sziasztok!

Csatlakozok én is a norvégot tanulók társaságába :)

Köszönöm a sok tanácsot, útmutatást, linkeket, nagyon hasznosak!

Nagyon sokan mondják, hogy a kreatív norvég az nagyon jó könyv és láttam, hogy itt erre volt összefogás is. Ha van valamilyen mód, hogy egy digitális változatot én is kapjak, az nagyon NAGYON jó lenne.

Aki ebben tud nekem segíteni, kérem írjon a jhontwois@gmail.com email címre!

Sajnos 22e Ft nem fér bele a keretembe :(
Előre is köszönöm a segítséget!!!

UI: Ha, már kaptam segítséget, ide is kiírom, hogy utána már más ne álljon neki küldözgetni, miközben a segítséget már megkaptam :)

(#706) rearea


rearea
újonc

Sziasztok!

Én is épp mostanában döntöttem el, hogy norvég tanulásra adom a fejemet. A motiváciom és kitartásom, szorgalmam nagy, csak a kellő, követhetően felépített tananyagra lenne szükségem. :) Így én is csatlakozom az előttem szólókhoz, érdekelne a KREATÍV NORVÉG tananyag, s ezért én is megadom az e-mailcímemet ( rea19870317@gmail.com) , amennyiben v.milyen formában tudnátok segíteni abban, h. ne 22 e Ft-ot kelljen erre költeni.

(Egyébként, aki már használja, hogyan érzi, mennyire hatékony, önálló tanulásnál mennyire érthető és követhető? Mivel az angol után ajánlott pl. a norvégot is tanulni, s én azért már angolbol elég jo szinten állok, azon vaciláltam, h.mi a jobban tanulható: norvég nyelvű norvég könyv, v. angol-norvég, v. magyar-norvég.)

Köszönöm előre is a válaszokat, segítséget.:)

Üdv,Rea.

(#707) Sølvulv


Sølvulv
újonc

Kedves Mindenki!

A Facebook-on osztotta meg valaki ezt a linket, ajánlom figyelmetekbe.
Nagyon sok hasznos norvég anyagot tartalmaz:
[link]

Jó tanulást Mindenkinek!

(#708) DEGU83


DEGU83
tag

Üdv Mindenkinek! Én is a kreatívval nyomom, csak ajánlani tudom mindenkinek! Én postával rendeltem 2 nap alatt megérkezett. Nem akarom reklámozni, de tényleg nagyon jó!

(#709) asur2013


asur2013
újonc

sziasztok.
Végre találtam egy fórumot.
Érdeklődnék, hogy itt Budapesten tudtok ajánlani Norvég nyelvet oktató nyelviskolát vagy magán tanárt?
Ha van aki már elkezdte nyelvsuliban leírná milyen a tapasztalata,
Köszönöm.

(#710) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Valakinek sikerült a Kreatív Norvég-ot megszerezni?
A CD hanganyaga az nekem megvan!
Ha kell valakinek azt oda tudom adni cserébe a könyv anyagáért(pdf).
Köszönöm előre is!

(#711) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv nektek!

Kissé Off lesz a hozzászólásom, de nem találtam jobban passzoló topicot, újat nyitni meg talán nem érdemes pár kérdésért, talán kevesen is lennénk rá.

Már 15 éves korom óta vonzott a "messzi hegyes-fagyos észak", ami így 10 évvel később már nem is annyira "messzi" :) Most jutottam el oda hogy egy éven belül szeretnék belevágni az útba, költözésbe.
Angol-t megértem, bár beszélni nehézkesen tudom mivel sosem tanultam a nyelvet. Ezt szeretném legalább egy olyan szintre fejleszteni magántanárral mielőtt elindulnék hogy bátran meg tudjak szólalni. Norvég nyelvet majd ennek segítségével tanulnám anyanyelvi környezetben, Norvégiában. Ezzel kapcsolatban is nyugodtan oktassatok ki, ha szerintetek kevés lenne az az angol középfok szint induláshoz.

Lenne pár kérdésem az országgal kapcsolatban, ezért ha esetleg lenne valaki aki már ott él, vagy élt ott, ismeri a lehetőségeket, örömöt okozna ha felvehetném vele a kapcsolatot :R

(#712) asur2013


asur2013
újonc

sziasztok.
Aki fent van facebookon és van kedved Norvég nyelv tanulásban segiteni másnak vagy fontos infot osztana meg a Norvég nyelvtanulással kapcsolatban csatlakozzon. Szivesen várok bárkit.
Keresd a Norvég Nyelvtanulók csoportot.

(#713) ksav


ksav
csendes tag

Sziasztok!
Régebben már írtam ide,akkor sajnos nem tudtam elkezdeni a nyelvtanulást munka miatt de most újult erővel kezdem :)
Jászkun megyében nem tud esetleg valaki nyelvtanárt vagy iskolát ahol oktatják a Norvégot?

Néztem a face-es csoportot,még most indult ugye?

(#714) DEGU83 válasza Aethel (#711) üzenetére


DEGU83
tag

Hát szerintem érdemes azért alapfokon megtanulni! A kreatív norvégot én is tudom ajánlani. Nem nehéz a nyelv pláne, ha van egy kis angoltudás. A kreatív norvéggal tényleg szinte erőfeszítés nélkül élvezetesen lehet tanulni, legalább is nekem bevált eddig. Üdv mindenkinek!

(#715) kiss105


kiss105
újonc

sziasztok
nincs meg valakinek a ny i norge 2013-as kiadáshoz a hanganyag?

(#716) pardik


pardik
újonc

Sziasztok!

Egy hónap múlva költözöm párommal és négy csemeténkkel Norvégiába, Halden v. Fredrikstad a cél nálunk.
Gyerekek könyörüljetek....kérhetném én is a Kreatív norvég anyagot? Mail: alfoldibernadett81@gmail.com
Ha valamivel tartozom, vagy valami kitétele van az anyaghoz jutáshoz, azt is mailben várom :)

Én ez idáig aKezdők norvég nyelkönyve c. könyvvel és a Lívia Swarz féle anyaggal telítődtem, valamint Youtubon egy csomó anyag van egy nyelvtanárnőtől, Karin a neve. Őt merem ajánlani, szuper: angolul és norvégul egyben tanít. Csak rövidek a leckéi és az általános dolgokat érinti, de alapnak nem rossz.

Kérném szépen az anyagot...köszönet.

Jó éjt. Fin kveld! :)

(#717) hufrBp


hufrBp
újonc

Üdv!

Szerintetek alapnak megteszi ha a katedrába beiratkozom 60 órás kurzusra?

Így lenne:

Óraszám: 60(2*4)

Fő: 2

Ny.Iskola: Katedra

Én csak jót hallottam de szerintetek? Elég egy alapra?

Más élni és életbe maradni.

(#718) metal01


metal01
őstag

Üdv!

Ez a Kreatív Norvég cucc engem is érdekelne. Ha esetleg valakinek meg van és a rendelkezésemre tudná bocsátani privátban szívesen fogadom. :R

Előre is köszönöm!

(#719) pardik válasza hufrBp (#717) üzenetére


pardik
újonc

Szia, szerintem alapnak nem rossz, sőt! Bármi jó, ha az egy új megtanult, rögzült szót eredményez...
Jó tanulást :)
Én neten tanulok és könyveim vannak: EFFI nyelviskola skype alapú, és korrekt árakon tanítanak.
Könyveim: På vei tankönyv és munkafüzet, Norvég-Magyar kéziszótár.
Valamint ha valaki rákeres a norvég rádiókra, tv adásokra, az is szuper. Filmeket vetítenek úgy, hogy alá írják amit mondanak, ami nagyon jó a kiejtések elsajátításához.
Illetve akinek van angol tudása, az nem lesz bajban, nagyon sok szóegyezés van :)

God dag! :)

(#720) pardik válasza hufrBp (#717) üzenetére


pardik
újonc

Tv link: https://tv.nrk.no/

(#721) Mrs.Klausz


Mrs.Klausz
újonc

Hei!
Most talàltam ezt a jó régi topicot és szinte mindent elolvastam. Én is norvégul tanulok,
először két éve kezdtem el, de abbahagytam. Most viszont újrakezdtem...komoyabban, mint akkor, és remélem, most sikerül valamit megjegyeznem. A nyelvérzéken jónak mondható és angolul jól beszélek, viszont a memóriám az csapnivaló, kb.csak a zenét jegyzem meg.Szóval hatékony leckék ide vagy oda nem igazán működnek nálam az egyébként bevált módszerek. Egyedül tanulok... (youtube, duolingo, fun easy learn etc.) de most kicsit sz*rul érzem magam, mert gőzöm sincs, hogy ' tudnék annyi szót memorizálni ezzel a fejjel... Van valakinek valami módszere / ötlete erre? A nyelvtan és a kiejtés érthető számomra, nem tartom nehéznek túlzottan, inkább a mondatok hangsúlyozásával vagyok gondban és azzal, amit fentebb említettem és ez azért nagy gond szóval... hjelp.. meg minden..ha még van itt valaki persze. Alt for Norge! ;)

(#722) DEGU83 válasza Mrs.Klausz (#721) üzenetére


DEGU83
tag

Kreatív norvég? Én azzal nyomom, szerintem nagyon jó! És a te problémádra főleg :-)

(#723) pardik válasza DEGU83 (#722) üzenetére


pardik
újonc

God dag kjære venn og vennine! :)

Itt lehet nektek egy jó kis csemege: http://www.internetpolyglot.com/hungarian/lessons-no-hu

Nagyon jó oldal, javaslom azoknak, akik memorizálási nehézségekkel bajlódnak.
Játékosan tanít, nagy terjedelmű témakörökkel....

Már csak fenék kell hozzá :)

Startet nå!

(#724) Klara.G.


Klara.G.
újonc

Kedves NyelvtanulóTársaim!
Hetekkel ezelőtt találtam ezt a fórumot, amikor a kreatív norvég anyagot kerestem a neten. Nagyon sok hasznos információt kaptam Tőletek, és bár amit kerestem, nem találtam meg – akkor -, de helyette sok-sok remek könyvet és hanganyagot sikerült letöltenem. Köszönet érte mindenkinek!!
Kitartás, türelem, elszántság és nagyon-nagyon sok szerencse – ezek kellettek ahhoz, hogy végül mégiscsak megtaláljam, amit kerestem. Pár napja rátaláltam a Kreatív Norvég pdf anyagára. Nem csodálom, hogy eddig nem sikerült rálelni, mert álnéven rejtőzött évekig.
De most már megvan, és szeretném megosztani mindenkivel, akit érdekel.

Íme a lelőhely:

https://tanuljunknorvegul.wordpress.com/2014/02/26/11-hasznos-nyelvkonyvek-a-norveg-nyelv-tanulasahoz/

A könyvlista első két sora rejti a Kreatív Norvég könyvet:
Norvég magyarul 1., Norvég magyarul 2. álnéven.

Ezek pedig a közvetlen linkek:

https://tanuljunknorvegul.files.wordpress.com/2014/02/norvc3a9g-magyarul_1_rc3a9sz.pdf
https://tanuljunknorvegul.files.wordpress.com/2014/02/norvc3a9g-magyarul_2_rc3a9sz.pdf

Jó tanulást mindenkinek!!!!

(#725) Jacq válasza lystekniker (#652) üzenetére


Jacq
újonc

Szia lystekniker!

Elérhető még esetleg a -Kezdők norvég könyve- szókészlet? (a linken már nem találtam)
Ha esetleg áttudnád küldeni, nagyon megköszönném! jacqfoto@gmail.com

(#726) YS


YS
újonc

Új norvég magyar norvég szótár (kiejtés is van) . Elég jó szókinccsel. Egyedül talán a ragozások hiányoznak.

[ Szerkesztve ]

(#727) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék én is norvég nyelvet tanulni, utazás és későbbi munkavállalás miatt. Ahogy neten körbenéztem, leírom, főleg miket találtam, és kérném a segítségeteket/véleményeteket/tapasztalataitokat:

- nyelvtanár: sokak szerint könnyebb egyedül tanulni egy nyelvet, mint csoportban, plusz így a saját tempódban haladhatsz. Személyes vagy skype órákat is találtam. Melyik tanárt ajánlanátok nyugodt szívvel?

- (csoportos) nyelvtanfolyam: pl. Soterline, Skandináv Ház. Ezekről sem hallottam még sok véleményt, amit tudok, hogy pár fős csoportokban vannak a tanulók. Nyelviskoláktól kicsit tartok, szerintem elvész az egyén a tömegben (még ha csak pár fős is a tömeg), nem jut mindenkinek ugyanannyi figyelem. Találtam még csoportos skype tanfolyamot is, ez viszont nagyon-nagyon furának tűnik számomra. :)

- nyelvkönyvek, (hang)anyagok neten, autodidakta tanulás: ahogy látom, sok helyen a På vei-ből tanítanak és ezt is ajánlják sokan. Próbáltam keresni megvételre (később letöltésre is), de sehol nem találtam. A Kezdők norvég nyelvkönyvet szótanulásra kiválónak gondolom, de összefüggő beszédre nem. A Kreatív norvégról pedig azt mondják, hogy elavult, plusz van benne jópár hiba. Anno az angol változatát próbáltam, nekem nagyon nem jött be, száraz volt, tényleg sok hiba volt benne és szenvedtem vele. Angolból nekem az Effortless English segített sokat, németből a Leicht Deutsch Lernen, spanyolból pedig az Unlimited spanish. Ezek vicces történeteken, párbeszédeken keresztül tanítottak, mert így jobban megmaradtak a kifejezések, mintha csak száraz anyagot tanulna az ember. Könnyebb szövegtől haladtak a nehezebbek felé, nagyon tetszettek. Valami hasonló esetleg nincs norvég nyelvből?

Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerült. :)

Előre is köszönöm a véleményeteket!

(#728) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Sziasztok.

Párommal úgy döntöttünk pár év és mi is itt hagyjuk az anyaföldet és ahogy nézegettük a neten fellelhető infók alapján Norvégiát szemeltük ki. Huszon évesek vagyunk, nincs ami visszafogjon igazából. Párom betegápoló még én karbantartó munkát végzek (targoncás jogsi, gázos szakma, nem tudom ez mennyire alkalmas oda) (ha van aki norvégban van és tudna személyes tapasztalat alapján infót róla milyen ott az élet azt megköszönném mert amit neten találtam azok alapján ha az ember dolgozik happy show money show a dolog ott. Végleges ország váltás lenne, rendes felkészüléssel, nyelvtanulással, stb).

Érdeklődnék mennyire nehéz a Norvég nyelv? Mielőtt kimennénk egy alapfokú norvégot letennénk (nekem van egy alap angolom páromnak nincs nyelvvizsgája).
ezt nézegettük első körbe, nem tudom mennyire legit:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#729) joergie válasza pelgrim_v1 (#728) üzenetére


joergie
őstag

Szia!
Norvégok nem fűtenek gázzal, villannyal fűtenek, mert megújuló módon állítják elő az energiaszükségletük 99%-át.
Az ápoló munka nagyon jó, kell nekik, viszont amellé kell rakni nyelvtudást mindenképp.
Szeretik a szakképzett tapasztalattal rendelkező kétkezi munkásokat. A kelet európaiak állítólag nem tartoznak a kedvenceik közé, mert...hát a feketéket meg arab bevándorlókat rasszizmus miatt nem lehet szipulni, minket viszont minden további nélkül :DDD
Állítólag a svéd-dán-norvég hármas közül a norvég a legalkalmasabb arra, hogy kommunikáljon a másik kettő nyelvben járatossal. Valahol olvastam. Én duolingóval tanulom(angolom elég jó, magyarul nem tudod tanulni). Eléggé lefáraszt, de élvezem. Nem mondanám nehéznek. Kicsit wannabe angolos nyelv(ugye a bokmál elég fiatal nyelv), de kb olyan lehet mint a holland, valahol az angol és a német közt.
Nekem megvan a kreatív norvég kezdő, talán középfokúig elég, ha gondolod priv.
Állítólag olyan 1.5millió nélkül nem érdemes elindulni ki(/fő, 2 főnek változik nyilván). 2, de van hogy 3 havi kauciót kérnek.
Amúgy néztem az árakat, annyira nem veszélyes. Amiben szolgáltatás van, azok drágák, de a supermarket szvsz vállalható. Ilyen linkeket is szívesen megosztok.
Dobbantsatok mielőbb, itt(Mo.) nem hagyják az embert élni.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#730) nxswitch


nxswitch
senior tag

Tanul még valaki norvégúl? :) Én tavaly kezdtem, most kezdtem el újra 3 hónap kihagyás után.

Van valakinek tapasztalata nyelvvizsgával(norskeprøve), illetve kiköltözéssel mostanában?

(#731) Napsugar82 válasza nxswitch (#730) üzenetére


Napsugar82
friss újonc

Szia! Mi erdekel kikoltozessel kapcsolatban? (Norvegiaban elek) Illetve tudok norvegul, ha van valami konkret norveg nyelvi kerdes :)

(#732) Aethel válasza Napsugar82 (#731) üzenetére


Aethel
aktív tag

Ó de jó hogy sikerül egy kint élővel beszélni. Egy kérdésem lenne csak ami kissé OFF itt a nyelves topicban de talán elfér.
Bár nem hétköznapi téma, de hátha tudsz róla valamit. Norvégiában életképes megélhetést ad a méhészkedés ? Vajon vannak olyanok akik a klíma ellenére képesek ebből megélhetést faragni és nem csak hobbiból űzni ezt a szakmát?
Közel 400 családdal dolgozom itthon, de gyerekkori álmom hogy norvégiába költözöm egyszer. Bevállalnék bármit ezért eleinte, de idővel szeretnék ezzel foglalkozni majd. :))

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.