Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv

Hozzászólások

(#727) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék én is norvég nyelvet tanulni, utazás és későbbi munkavállalás miatt. Ahogy neten körbenéztem, leírom, főleg miket találtam, és kérném a segítségeteket/véleményeteket/tapasztalataitokat:

- nyelvtanár: sokak szerint könnyebb egyedül tanulni egy nyelvet, mint csoportban, plusz így a saját tempódban haladhatsz. Személyes vagy skype órákat is találtam. Melyik tanárt ajánlanátok nyugodt szívvel?

- (csoportos) nyelvtanfolyam: pl. Soterline, Skandináv Ház. Ezekről sem hallottam még sok véleményt, amit tudok, hogy pár fős csoportokban vannak a tanulók. Nyelviskoláktól kicsit tartok, szerintem elvész az egyén a tömegben (még ha csak pár fős is a tömeg), nem jut mindenkinek ugyanannyi figyelem. Találtam még csoportos skype tanfolyamot is, ez viszont nagyon-nagyon furának tűnik számomra. :)

- nyelvkönyvek, (hang)anyagok neten, autodidakta tanulás: ahogy látom, sok helyen a På vei-ből tanítanak és ezt is ajánlják sokan. Próbáltam keresni megvételre (később letöltésre is), de sehol nem találtam. A Kezdők norvég nyelvkönyvet szótanulásra kiválónak gondolom, de összefüggő beszédre nem. A Kreatív norvégról pedig azt mondják, hogy elavult, plusz van benne jópár hiba. Anno az angol változatát próbáltam, nekem nagyon nem jött be, száraz volt, tényleg sok hiba volt benne és szenvedtem vele. Angolból nekem az Effortless English segített sokat, németből a Leicht Deutsch Lernen, spanyolból pedig az Unlimited spanish. Ezek vicces történeteken, párbeszédeken keresztül tanítottak, mert így jobban megmaradtak a kifejezések, mintha csak száraz anyagot tanulna az ember. Könnyebb szövegtől haladtak a nehezebbek felé, nagyon tetszettek. Valami hasonló esetleg nincs norvég nyelvből?

Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerült. :)

Előre is köszönöm a véleményeteket!

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.