Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv

Hozzászólások

(#729) joergie válasza pelgrim_v1 (#728) üzenetére


joergie
őstag

Szia!
Norvégok nem fűtenek gázzal, villannyal fűtenek, mert megújuló módon állítják elő az energiaszükségletük 99%-át.
Az ápoló munka nagyon jó, kell nekik, viszont amellé kell rakni nyelvtudást mindenképp.
Szeretik a szakképzett tapasztalattal rendelkező kétkezi munkásokat. A kelet európaiak állítólag nem tartoznak a kedvenceik közé, mert...hát a feketéket meg arab bevándorlókat rasszizmus miatt nem lehet szipulni, minket viszont minden további nélkül :DDD
Állítólag a svéd-dán-norvég hármas közül a norvég a legalkalmasabb arra, hogy kommunikáljon a másik kettő nyelvben járatossal. Valahol olvastam. Én duolingóval tanulom(angolom elég jó, magyarul nem tudod tanulni). Eléggé lefáraszt, de élvezem. Nem mondanám nehéznek. Kicsit wannabe angolos nyelv(ugye a bokmál elég fiatal nyelv), de kb olyan lehet mint a holland, valahol az angol és a német közt.
Nekem megvan a kreatív norvég kezdő, talán középfokúig elég, ha gondolod priv.
Állítólag olyan 1.5millió nélkül nem érdemes elindulni ki(/fő, 2 főnek változik nyilván). 2, de van hogy 3 havi kauciót kérnek.
Amúgy néztem az árakat, annyira nem veszélyes. Amiben szolgáltatás van, azok drágák, de a supermarket szvsz vállalható. Ilyen linkeket is szívesen megosztok.
Dobbantsatok mielőbb, itt(Mo.) nem hagyják az embert élni.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Norvég nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.