Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13601) nesa válasza Wiz Khalifa (#13598) üzenetére


nesa
veterán

Ha magyar igazolvánnyal vezetik a külföldi autót, akkor az egész kocsit elvehetik, akkor is ha a kocsival minden rendben, haver is 1,5 évig pereskedett mire visszaadták a kocsit, mert tőle valóban jogtalanul vették el, külföldön volt cége és a kocsi a cégé volt... szerintem a világon máshol ilyen nincs.

(#13602) Wiz Khalifa válasza nesa (#13601) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azta. Tényleg beteg egy világ ez amit az autüsokkal művelnek Magyarországon. :U

Smoke some weed nigga!

(#13603) piny


piny
tag

Sziasztok!

Segítséget/tanácsokat kérnék:
Autó vásárlás elött állok, 2db Volvo van jelenleg képben, mindkettő: V40 2.0 D [D2], Momentum, diesel, automata, 2018, kb. 120e km futás. Magyarországi,, első tulaj.
Mit nézzek meg (specifikusan), gyerek/sorozatbetegségek?
Napi használatra lesz, kb. 2*35 km pálya, néha egy kis város, hosszabb út nincs tervezve.

[ Szerkesztve ]

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#13604) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Mennyire boldogul városban az 1. generaciós s60?
Olvastam, hogy igen nagy a fordulóköre, találtam egy 10,8m-es adatot, de az mk2 sedan focusomhoz képest, ami 10,4m, nem tűnik rettenetesnek.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#13605) sfdrakex válasza milkabrams (#13604) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Elvagyok városban az XC90-essel is. Gondolom S60-al is simán lehet közlekedni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13606) haxxika válasza milkabrams (#13604) üzenetére


haxxika
senior tag

Belvárosban használtam jó ideig pesten (6 ker), mindenhol elfértem, de meg kellett tanulni vele centizni. Ami más autónak Y, az ennek W, erre mindenképp készülj. Ha nagyon akarod befér bárhova parkolásnál, de a régi swiftünket azért jobban szeretem, ha a belvárosban kell parkolni.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#13607) Peti78 válasza milkabrams (#13604) üzenetére


Peti78
őstag

Szia!
Volt nekem is, nem volt vele problémám.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#13608) aero. válasza milkabrams (#13604) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem egy Merci :))
Én nem szerettem a fordulókörét, de meg lehet szokni

(#13609) milkabrams


milkabrams
őstag

Gondolkodom még toyota avensisen is, vagy meghagyom a fos focust és elköltöm másra a pénzt.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#13610) FireFox1996 válasza milkabrams (#13609) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha a fordulóköre miatt akarod lecserélni, akkor költsd másra a pénzt!
Én csak egyetlen 1 dologért mentem ár XC90-re: a biztonság.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#13611) milkabrams válasza FireFox1996 (#13610) üzenetére


milkabrams
őstag

Nem azért. Csend, kényelem stb.
A fordulókör csak egy a sokból, amit figyelembe veszek.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#13612) Koterly


Koterly
újonc

Igazából nagyon szép az angolnak a kasznija. Nem tudom a pontos szín megnevezést, de az a nyagyon szép világosabb kék. Nem polestar kék, de szép. És szép fekete bőr belső van benne. A Cseheknél voltam megnézni egy S60 XC Cross Countryt. Egy S60 ból építették. A neten még sok kép van fent róla. Olyat szívesen építenék egyet. Kellene egy 4x4 S60 hozzá alapnak.

(#13613) molnarpeter válasza Koterly (#13612) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem a V60 CC van bekattanva, a D6 PHEV még jobban, csak egyben a kettő nem nagyon létezett :D

(#13614) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Sziasztok! V50 1,6D mennyire vállalható 300k+ futással? :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#13615) 2ozzmexy válasza 2ozzmexy (#13614) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Esetleg ezt is véleményezhetnétek: [S80 2.5T AWD automata]
Elinduljak megnézni hogy megmentsem a bontótól/"lerugósbandától" vagy csak az időmet égetem vele?

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#13616) tvrobi


tvrobi
csendes újonc

Üdvözletem!
S80, 2002-es, alján 2 db megnyúlt akármi, ez kézifékbowden lehet?
Elengedhette valami tartó, vagy esetleg mi a megoldás? Csere?
Fényképet mutatok, a kocsi eleje balra van, az első ajtók vonalában van a jelenség.

(#13617) tvrobi


tvrobi
csendes újonc

(#13618) tvrobi válasza 2ozzmexy (#13615) üzenetére


tvrobi
csendes újonc

Az a baj ezekkel, hogy elég csúnyán öregszenek valami miatt, az s60, v70 kevésbé.
Nekem is s80, igaz már 20 éves, itt-ott azért látszik a kor, állandó karbantartást kér, állapotmegőrzést, aki nem ezermester annak sokba is kerül, de hát ez van, a kényelem, biztonság győz mindig.

(#13619) 2ozzmexy válasza tvrobi (#13618) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Köszönöm, sajnos fogynak az utakról és ez még az "életrevalóbb" példányok közé tartozik. Hobbi autó lenne, és pont ilyet keresek noha az AWD nem feltétel, nem lesz napi használós és egyben van a belseje is, ami ritka ebben a korban. Főleg találkozókra járnék ki vele...

A többiek ezúttal hallgatnak, bár az ő véleményük is érdekelne. :R

Ami lelógó az bármi lehet, kézifék kötél? Lehet, de akár kábel is ha van rajt vonóhorog. Az üzemanyag csövet sem zárnám ki, nem látszik. Emeld meg és bújj alá ha tudsz, akkor eléggé egyértelműen látszani fog hova megy... sőt, talán a törött műanyag klipszet is megtalalod. Advanced level: vigyél pár kötegelőt magaddal, hátha meg tudod oldani. ;) ott nincsen jó helyen, ez fix

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#13620) FeRRaR1 válasza 2ozzmexy (#13619) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem tudok érdemben hozzá szólni sajnos. Volt 2001 V70 T5-öm, imádtam, S60, imádtam. S80 az még jóval korábbi volt és nagyon orr tolós így annyira nem szerettem de kényelmes volt az 100%.

Igazából 3 dolog megy hátra. Fékcsövek, kézifék bovden, üzemanyag cső és vissza tápláló. Fékcső az fém és fix, így azt kizárnám. Kézifékre tippelnék de akármelyik is, ahogy kolléga írta irány alá pár gyors-kötözővel illetve én vinnék locktite-ot is (menet rögzítő, kék). Volt hogy leesett műanyag patentet bekenve tettem vissza a menetre hogy ne essen le még egyszer.

Találkozókra én az S80 V8-al megyek nyilván, már 7 éve megvan. Viszont egy V70R vagy 850R még mindig megdobbantja a szívemet.

De egy rebel blue V60 3.0 Polestart is szívesen elszállásolnék :DDD

Számomra külön külön a V50 és 1,6d sem vállalható együtt meg... így nem írtam rá inkább.

Egyébként minden ár és előélet függő. A legtöbbször a karbantartás hiánya, kontár kókányolás eladás előtt... Ezek szokták kiverni nálam a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

(#13621) tibor.sz


tibor.sz
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.

Adott egy 2010 végi D5 V60, amiben egy 4 éves gyári akku van [link]

És van egy CTEK MXS 5.0 akkutöltőm [kép]

Ez a töltő tudja tölteni külön programmal a hagyományos savas és külön programmal az AGM akkukat is, sőt van egy "Recond" (kvázi felújító) programja is.

Arról viszont nem találtam sehol infót, hogy a gyári Volvo akku milyen típusú, azaz a töltőn milyen programot indítsak el.

Érdemes egyáltalán tölteni ezt az akkut? Működik (bár néha kiírja az autó komputere, hogy alacsony akkufeszültség), csak gondoltam, hátha így meg tudom növelni az élettartamát, ha már van egy ilyen jobb töltőm.

(#13622) molnarpeter válasza tibor.sz (#13621) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Flooded hagyományos.

(#13623) FeRRaR1 válasza tibor.sz (#13621) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem lassan 8 éves a CTEK töltőm. Mindegyik autómon van hozzá gyors csatlakozó. Kb évente 2x re-kondicionálom, hideg idő előtt 10 fok kb, ugyan ez a hideg idők után. Közben ha áll az autó vagy tudom hogy nem sokat használtuk néha rádugom simán egy estére.

Van értelme, illetve jelzi hogy ha az akksi a vége fele jár. A jövőben ajánlom mindenkinek hogy AGM akksit vegyen, nekem Varta van mindegyik kocsimban. Akár start stopos akár nem. Az AGM felépítéséből adódóan nem lehet vagy csak nagyon különös esetben cella zárlatos. Szóval jelzi jó előre ha gyengül, illetve jobban bírja a strapát.

Programokra vissza térve egyébként volt hogy sima savasat AGM programmal csináltam.

A kettő program 8 lépéséből 7 csutkára ugyan az. Csak az egyik lépésbe van pártized volt különbség szóval nem kell nagy csodát bele látni hogy AGM vagy savas program fut.

(#13624) molnarpeter válasza FeRRaR1 (#13623) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

AGM modban a feszültség magasabb, ha a fő különbségre gondolunk :)

(#13625) FeRRaR1 válasza molnarpeter (#13624) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Szvsz nincs semmi más különbség. Savasat 14.4 voltal, AGM-et 14,7 el tolja, de ez a különbség is csak az adott lépésen belül és ott sem állandóan csak rövid időre ahogy emelkedik a töltő feszültség. 95%-ban tök ugyan az a program, a maradék 5% meg amikor nem 14.4 voltnál vált a következőre ha nem 14.7-nél. Azt a 0,3 volt különbséget leszámítva ugyan az a kettő, ugye az meg csak az adott ciklus leges legvégén jelentkezik. Ha véletlenül nem a rá való programot használod, semmi baja nem lesz se az akksinak se a töltőnek.

[ Szerkesztve ]

(#13626) tibor.sz válasza molnarpeter (#13624) üzenetére


tibor.sz
tag

Flooded, azaz hagyományos savas (tehát nem AGM)?

Mellesleg én egyszer egy motorkerékpár akkuval jártam úgy, hogy nem a megfelelő verzióra állítottam a töltőt (most már nem emlékszem, hogy savas helyett AGM-re vagy AGM helyett savasra, de az eredmény miatt inkább az előbbi) és bizony tönkrevágta a vadiúj akkut. Először csak azt vettem észre, hogy az akku mellett letett dobozos sör kilyukadt, kifolyt a sör, tiszta dzsuva lett minden. Aztán később rájöttem, hogy az akkuból kijövő sav ette meg. Az akkunak meg annyi volt. Játszottam a hülyét (illetve, annyira nem is kellett játszani) és visszavittem gariban. Tehát fontos, hogy melyik programot használja az ember, ezért is kérdeztem, mert nem szeretnék még egyszer így járni.

(#13627) FeRRaR1 válasza tibor.sz (#13626) üzenetére


FeRRaR1
őstag

6 volt helyett 12 voltra tetted. Nem az AGM és savas különbség teszi ezt. 0,3 volttól semmi nem fog történni.

(#13628) tvrobi válasza tvrobi (#13617) üzenetére


tvrobi
csendes újonc

Az üzemanyagcső felfogatás fáradt el.
Szerelő 2 perc alatt pótolta.

(#13629) Micha3l


Micha3l
tag

Sziasztok kedves Fórumtársak!

Szeretnék csatlakozni a csapathoz. 2 éve van nálam használatban egy V60 PHEV, 2015 év végi R-Design (Polestar software) gépsárkány. Az eddigi tapasztalataimmal, meglátásaimmal szeretnék segíteni, eszmét cserélni veletek. A környezetemben (baráti körben) több ilyen autó fut, így lesz tapasztalat bőven. Köszönöm :R

(#13630) FeRRaR1 válasza Micha3l (#13629) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Üdv itt,
Majd lehet hogy jövőre aktuális lesz. XC60 D4 ami most van euro 5, London külváros, de ha bevezetik az ULEZ kiterjesztést akkor kénytelen leszek eladni, bár lassan ott tartok hogy inkább kiköltözök teljesen. Klíma problémáról tudok, több Volvóm is volt P3 platformon, most is van kettő.

Mivel szereltem fel napelemeket múlt héten és ez egy nagyon hasonló autó mint az XC60 erre gondoltam mint egyetlen lehetséges Volvo alternatíva. Saját árammal töltöm, közeli boltokba, iskola körökre be se kéne indítani a kályhát. Hosszabb utakra meg ott a diesel, sok nyomatékkal, alacsony fogyasztással.

Ami zavar hogy nem találtam annyira jól felszereltet mint az XC-m, illetve kicsi és rondácska a kínálat.

(#13631) Micha3l válasza Vismajor01 (#13289) üzenetére


Micha3l
tag

Szia, megoldódott a probléma?
10 mp eleg sok, AWD ben is 8 sec korul kell lennie, Power mode 6 s, de ehhez 1 fő, ideális út, tapadás, jó gumi, prémiumabb üzemanyag, feltöltött akkumulátor is kell.
VIDA -val meg kellene nézni milyen a turbónyomás, attól hogy még nem ír ki hibaüzenetet, (általában nem dobja rögtön, de ha igen akkor motorszerviz szükséges feliratot és check enginet is ad) ) elképzelhető a turbó vezérlőszelep rosszalkodik nálad is. :U

(#13632) molnarpeter válasza Micha3l (#13631) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Meg. Eladta ;]
Volt ezután az említett szelep cserélve ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#13633) FeRRaR1 válasza molnarpeter (#13632) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Kicsit mondjuk én is tartok tőle hogy az ismert hibák ellenére ne egy probléma halmazt vegyek a nyakamba ha nem egy napi közlekedő edényt. (kényelmes, biztonságos, valamennyire pakolható és viszonylag olcsón fut...(már ha ezek a buz!k tényleg meglépik a zóna kiterjesztést))

[ Szerkesztve ]

(#13634) molnarpeter válasza FeRRaR1 (#13633) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Volvo egy ideje élettartam garit ad a kompresszorra, meg ugye itthon Vszerviz megoldja tartósan… de ha láttad a totalcar Mátrai Zolis videóját, lényegi dolgokat tudod :)

(#13635) FeRRaR1 válasza molnarpeter (#13634) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Láttam mindet meg ismerem is a típus gondjait valamennyire. Mindegy, most Volvótól más nincs radaron ha XC eladásba kényszerítenek. Csak egy rendesen felszerelt és vizuálisan is szép példányt kell majd vadásznom. (mondjuk remélem nem mert szeretjük az XC-t)

(#13636) ferzoli


ferzoli
Ármester

Sziasztok!

Az autóm (S80 II 2012) vezetőoldali ajtó külső kilincse megadta magát. Nyitásnál hallottam, ahogy belülről letörik/leesik valami az ajtóban.
Mire lehet számítani ilyenkor a szervízben javításnál?

(#13637) aero. válasza ferzoli (#13636) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Valószínűleg kiakadt a bowden belőle, S60-nal jártam úgy. Nem tudom a 80 milyen, de S60-on ez 2 perces művelet. :))

(#13638) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy 2000-es évjáratú Volvo V70 II-ben, amiben Aisin AW55-50SN automata váltó van, a váltó olajszintet azt járó motor mellett kell megnézni, vagy pedig álló motornál?

Köszönöm.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#13639) 2ozzmexy válasza Márk (#13638) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Aisin automata váltónál rá szokás tölteni melegen is. Tehát hidegen túl kell folynia, aztán beinditod, járatod, 40fok körül pedig megint túl kell folyni, de szakaszosan. Ha jól emlékszem, de majd a többieknek hátha van kézikönyve a V70 ii automatájához. Ha nincs akkor így csináld, ha csak a szint érdekel akkor 40fokosan kell ellenőrizni. Keress rá youtube-on, elég sok autóba szerelték ezt a váltót pl Avensis, S80, Accord.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#13640) Micha3l


Micha3l
tag

Sziasztok!

Letortem a V60 csomagtartojaban a 12 V aljzat fedelet, beszerezheto ez az alkatresz bontva vagy valamivel olcsobban, mint 40-50 EUR? Kicsit soknak tartom.
Cikkszama elvileg ez : 31324708
Koszi

(#13641) molnarpeter válasza Micha3l (#13640) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rakj bele porvédő dugót 🤔

(#13642) xEon1337 válasza Micha3l (#13640) üzenetére


xEon1337
őstag

Én megkérdezném a helyedben a nordicstore.hu vagy a svedauto.hu csapatát, elvileg mindent be tudnak szerezni és jobb áron szokott lenni, mint a külföldi oldalakon.

"Less but better" - Dieter Rams

(#13643) Crus


Crus
őstag

2005 S80 D5 163LE-hez nem tudjátok hol lehetne normális ablaktörlő lapátot venni, ami nem megy tönkre gyorsan? Valahol 20k körül gondoltam a kettőt.

Köszönöm, ha tudtok valamit ajánlani!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#13644) haxxika válasza Crus (#13643) üzenetére


haxxika
senior tag

Olcsóval is (valeo), drágával is (bosch) szar. Mostani bosch kb 3 évig tartott, régebbi lapátot vettem (nem egybegumis, hagyományos), de már csíkoz.
ablaktorlok.hu-rol vettem utóbbit. Más helyen vett bosch-al már szivattak meg, hogy újraértékesített terméket adtak el és sáros volt.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#13645) Crus válasza haxxika (#13644) üzenetére


Crus
őstag

Unix-nál érdeklődtem, majdnem rám sóztak egy olyan Bosch-t 22k körül, ami rá se ment volna az ablaktörlő tartójára. Tudnám minek nekik akkor a forgalmi. Röhej, de jó 1.5 órát beletettem mire a Nordicstore.hu-ra rátaláltam a megoldásra. Ott elvileg gyári van 21k körül, meg is rendeltem. Remélem tényleg gyári. Csak azért, mert ami rajta volt az is gyári és bőven 6-7 évet kibírt, ami szerintem baromi jó.

Kis érdekesség, még Volvo alkatrész ügyben, hogy tavaly januárban adta meg magát az eredeti gyári Volvo akksi a kocsimban. 200k km-t bírt és 16 évet. Tizenhatot. Tény, hogy rövid távokra ritkán volt használva.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#13646) xEon1337 válasza Crus (#13645) üzenetére


xEon1337
őstag

Biztos lehetsz benne, hogy gyárit kapsz a nordicstoretól!

Én is épp a héten cseréltem lapátokat, 3,5 éves V40-en még a gyáriak voltak, de már fátyolosan töröltek és sok vizet hagytak az üvegfelületen (2 hete vettem az autót).
Most Bosch Aerotwin került rá, kíváncsi leszek az élettartamára, előre-hátra összesen 15,5k volt. Ugyanez gyáriban a fent említett oldalról a duplájába került volna.

"Less but better" - Dieter Rams

(#13647) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Volvo V50 1.6 D2 2012 break vállalható?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13648) molnarpeter válasza Csaby25 (#13647) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Turbo olajcső szűrő eltömődés, porlasztók, dpf hirtelen szerintem.

(#13649) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Családi autóvásárlás előtt állok. Két típust néztem ki a Volvo V50 1.6D-t illetve a Saab 9.3 1.9 TiD kombit.
Mennyivel nagyobb rizikó a Saab? Árban a kettő között elég nagy az eltérés a Saab javára, de a kérdés, hogy ez mennyire ütne vissza...
Mindkettő egy egész megbízható diesel motorral készült, és mindkettőben van egr, dpf, kettőstömegű, turbó.
Szóval melyiket választanátok?
1.8m Ft a keret

(#13650) molnarpeter válasza mustang08 (#13649) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Saab technikája nekem szimpatikusabb (megbízhatóbb befecskendező rendszer, stb), Volvo-nál a körítés szempontjából lenne egyszerűbb az életed, mármint szerintem pl gyakoribb és emiatt jobban van bontott alkatrész is, és hasonlók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.