- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bambano: Bambanő háza tája
- bitpork: MOD Júni 28- Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Kempingezés és sátrazás
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Meggyi001: Egy olcsó vállfás megoldás a pólóimnak...
Új hozzászólás Aktív témák
-
ddekany
veterán
Jó, akkor: df .| jfilter usagePercentage gte 90. Mi van ezzel?
Parsolással meg nem tudom mi bajod, bár tán tesem... Igen, bele kell rakni egy hívás valami shared library funkcióra, ami az egész mechanizmust "meghívja". Soha nem látott komplexitás szoftverfejlesztés területén...
"meg mindig nem lattunk semmit ami igazolna hogy ez a vilagmegvalto ujitas valoban megsporolna szamottevo idot
"
Visszanézve a két példát, képes vagy ezt így kijelenteni. Valószínűleg direkt szórakozol... vagy van az a bizonyos határtalan dolog is elvégre, nem tudhatom.
-
ddekany
veterán
"azzal, hogy nem valaszoltal"
De akkor mi akart lenni a kérdés? Remélem nem az, hogy hogyan nézem meg, hol nagyobb 90%-nál a foglaltság...
"az meg hogy minden egyes aprocska toolban legyen oda-vissza iranyu json parser es konverter"
Kurva egyszerű lenne pedig a tool író szempontjából, mivel ezek lényegében rendszer funkciók... kb. regisztrálsz két callbackot a toolban, egyik a formázás, másik maga a lényegi feladat elvégzése, és majd az OS(/shell) eldönti, hogy melyiket hívja mikor. Az meg nem tudom leesett-e, hogy ha egy alacsonabb rétegben befektetsz X emberévet, azzal megtakarítasz összességében sokszor X emberévet. Pl. sokkal kevesebb idő megy el tool írásra, mint tool használatra.
-
ddekany
veterán
Gondolom a felvetés itt az lenne, hogy de mi van, ha a JSON feldolgozások után mégis ki akarom írni a végeredményt a felhasználónak.
Először is, mi van jelenleg. Kitéphetek sorokat egy táblázatból, a fejléc meg ugye elmarad (fejléc nélküli táblázat meg azért elég necces). Aztán a táblázat oszlopok szélessége nem a megjelenített, hanem az összes (kiszűrt) cuccokhoz van igazítva, ez sem a legszebb.
Aztán mit lehetne a JSON (vagy ami) csodával... egy dictionary listából eleve lehet automatikusan táblázatot csinálni, aminek fejléce is van meg minden. Nyilván, ehhez az kell, hogy egy tool alapértelmezett kimeneti formátuma (JSON vagy plain text) jól dőljön el. Ezt megadhatnád kapcsolóban (--json VS --plain, mondjuk), vagy ha nem adod meg, akkor alapértelmezésben --plain lesz, kivéve ha egy speciális pipe szimbólumot adsz meg utána, mondjuk legyen .| vagy akármi, és akkor a --json lenne az alapértelmezés a bal oldalán. Aztán ha még csavarni akarsz azon, hogy hogy nézzen ki a táblázat, akkor erre is könnyű tool-okat írni, tehát pl. sokminden .| jtable egyikOszlopNeve=ígyformázva másikOszlopNeve=amúgyformázva ,és akkor ebbe belepipeolod amit akarsz. Sőt... egy másik érdekes lehetőség, hogy mivel a df ezen fiktív változata belül úgy is eleve JSON-ból (pontosabban annak AST-jéből, de most mindegy) formáztatja az embernek szánt kimenetet is, az is lehetne standard opció, hogy visszavezetem bele amit én kikapartam szűrt meg így-úgy rendezett akármicsinált JSON eredményt, hogy na akkor ezt formázd, mintha csak te termelted volna belül magadnak. Szóval elég sok hatékony dolgot lehet ezzel csinálni... Ha meg tényleg csak plain textet akarsz szűrni, azt is lehet, mert nem j-s kimenetet kérsz és kész...
-
ddekany
veterán
"biztos en vagyok a hulye, de en nem szoktam space-t rakni a filenevbe"
Legalábbis szerveren én sem... viszont nem is én állítom jellemzően elő a fájlokat, vagy nem olyan program amit én írtam, szóval a fölött nincs kontrollom (mint gondolom másnak sincs).
"a peldad meg santit, mert a df nyilvan alapvetoen arra van, hogy EN megnezzem mennyi a szabad hely"
Az van, hogy ott egy rakás tool a toolboxban, és nyilván azt lenne jó akkor használni scriptekben, szóval ezzel megint nincs mit kezdeni nagyon.
Ha meg a példák után is szerinted a JSON-s (vagy akármilyen gépi fogyasztásra strukturált) kimenettel a bonyolultabb minden, vagy nem érné meg globálisan egy ilyen irány, azzal már nem tudok mit kezdeni...
"ranezek a df outputjara, majd egyedul a "grep" parancsot hasznalva mar kesz is a megoldas"
És ha ránézel a shell scripte, amit nem tegnap írtál, vagy nem te írtad, akkor meg nem látod mit csinál... A forráskódokat általában többször olvassák mint írják.
"Alapvetoen nem rossz az otlet, hogy valamilyen szabvanyos feluleten kommunikaljanak egymassal a programok, de ezt rakenyszeriteni a felhasznaloi interakciora kitalalt programokra nagy butasag"
De hát 2x megírni a programokat, egyszer így, egyszer úgy, meg még nagyobb képtelenség. Hiszen a kétféle kimenet generálásnál a forráskód java része közös lenne.
De szóval mindegy... átadtam amire gondoltam ama másik topicban, aztán kész.
-
ddekany
veterán
Hát ez meg a másik... de ez meg itt OFF. Na de mindegy, akkor ide írom be, hogy ezért lenne jobb a JSON-al mert akkor csak simán:
df $dev | jget usagePercentage
Ránézel, és látod mit csinál, nem kell megnézni a kimenetet hány oszlop stb, leszedni a %-ot... Amúgy eredetileg df | jfilter device in @$-re is gondoltam, de mondjuk itt pont gány lenne, mert feleslegesen kérdezne le X device-t. (Csak az erdeti feladat valójában az volt, hogy melyik device-t NE nézze, azt adjuk át... de mindegy, innentől látod mire gondoltam a JSON-os kimenet feldolgozás kapcsán. Jó, ott sem elegáns a filter, de... mindegy, látszik mire jó.)
Ja, az ls meg úgy jeach file in `ls` kb. Ott nincs ez a kavar, mert a kimenet ["file név 1", "file név 2"].
-
ddekany
veterán
for i in `ls -1`; do echo $i ; done
Na, igen, aljas módon pont ezért kérdeztem... mert ez hibás. Az for szegény white-space-nél szeletel, nem csak sortörésnél, és ezért ha szóköz van egy fájlnévbe, akkor több fájlnak fogja nézni. Aljas egy csapda, és azért van, mert eléggé trükkös ahogy a dolgok több körben behelyettesítődnek meg értelmezve lesznek. Hát na, ilyenekre gondoltam ott a másik topicban...
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- BestBuy topik
- Huawei Watch Ultimate - dizájnultimátum
- Milyen okostelefont vegyek?
- Tesla topik
- Mobil flották
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Az új vezér szerint már nincs a legjobb tíz chipgyártó között az Intel
- Goddess of Victory: Nikke
- Bluetooth hangszórók
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 2in1 - i7-8G I 16GB I 256SSD I 13,3"FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
- Corsair K100 Air wireless (CH-913A01U-DE) DE SN - A1E4G325503IVC
- Apple iPhone 13 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest