Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Valaki tudna segíteni abban, hogy miért "vesznek el" a beállítások? XFCE-t használok, és minden indításkor a keverőben be kell állítanom a hangot, mert visszaáll egy tök halk értékre. Beállítom, kikapcsolom szabályosan a gépet, következő indításnál megint visszaáll ugyanoda, és nem ott marad, ahol hagytam. A másik pedig, mostanában valamiért mindig "bepipálja" az XMMS ablakánál a "Mindig felül" opciót.

(#9752) doc válasza utgyuru (#9751) üzenetére


doc
nagyúr

nem lehet hogy nem tudja irni a config file-jat (pl. hibas tulajdonos/jogok, stb)?

(#9753) Gyuri16 válasza Jester01 (#9750) üzenetére


Gyuri16
senior tag

makefileban nincs installra vonatkozo resz, igy ez nem nagyon megy. vegulis van eleg hely, otthagyom az egeszet
(a program csak hetvegere kell, aztan ugy is torlom)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#9754) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Leírnád, melyik fájlokat nézzem meg?

Egyet találtam, ami a mixerre vonatkozik, de abban nem az van, ami nekem most kellene.
~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-mixer.xml

(#9755) doc válasza utgyuru (#9754) üzenetére


doc
nagyúr

a legegyszerubb ha az egesz home konyvtarat sajat tulajdonba veszed, es adsz magadnak irasjogot (chmod u+rw -R ~ es chown usernev.csoport -R ~)

(#9756) utgyuru válasza doc (#9755) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Megcsináltam, amit mondtál, de még mindig ugyanaz van. (A "/home"-al kell ezt csinálni, vagy "/home/sajatnev"-el? )

(#9757) utgyuru válasza utgyuru (#9756) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Ja, és egy másik hiba, ami mostanában felüti a fejét: az óra elállítódik, de nem csinálok vele semmit, csak azt veszem észre, hogy késik vagy 3 órát.

(#9758) bambano válasza utgyuru (#9757) üzenetére


bambano
titán

kerek órákat akkor szokott elmászni a linux órája, ha rosszul van beállítva az időzóna és felváltva bootolsz linuxot meg windowst.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9759) utgyuru válasza bambano (#9758) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Na akkor meg is van, miért volt ez. :D Már csak azokra a beállítás gondokra kellene valami megoldás.

(#9760) ngabor2


ngabor2
nagyúr

van egy usb-s mikroszkópom, ehhez keresnék valami értelmes kezelőszoftvert linux alá. a luvcview nevű cuccal életre lehetett kelteni, de elég körülményes vele a kezelés, és nem lehet szinte semmit állítani. valakinek valami ötlete?

a guvcview frontendet is kipróbáltam, de ez is a luvcview-et használja, de ez képet se tud lőni, inkább egy szép hosszú malloc-hibával kilép.

(#9761) BTom1970


BTom1970
tag

Hello !
Kérdésem lenne egy banner-ről.
Készítettem egyet, ki is próbáltam egy banner tesztelő helyen. Csak egy sima jpg kép+link.
Fel van töltve most a photobucket-re.
Kérdésem az lenne, hogy jó ez itt, vagy inkább a cégünk szerverén tartsak ilyeneket. Van ftp-nk is meg www is.
Ha a cégünk szerverén tartom, akkor hogy lehet azt megcsinálni, hogy látszódjon kívülről is?

Tehát van kívűlről elérhető honlap. De a szerveren (linux) milyen könyvtárba tegyem?
Hova szokás egyáltalán?
"//var/www/html/index.html" - ban van egy átirányítás egy másik "www.valami.hu/akarmi/"-re.
Tehát a honlap nem a mi szerverünkön van, át van irányítva máshova.

Köszi:
Tamás

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#9762) The DJ válasza BTom1970 (#9761) üzenetére


The DJ
addikt

Az index.html mellé pakold be a banneredet és ugyanazon a címen tudod elérni, amin az index.html-t is. Az lényegtelen most ebből a szempontból, hogy maga a cím utána átdob egy másik oldalra, attól még ugyanúgy eléred az index-html-t is és a bannert is. Ezt írd a böngésződbe: www.cimed.hu/bannered.jpg

MOD: Ha jól emlékszem photobucket-en törlik x idő után a képeid (regisztrációd?), vagy annak függvényében, hogy mikor léptél be, vagy amiatt, mert nem töltöttél fel semmit x ideje.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9763) BTom1970 válasza The DJ (#9762) üzenetére


BTom1970
tag

Kösz, megnézem így.

Tamás

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#9764) quby


quby
őstag

Az ubunus topikba is betettem, de a biztonság kedvéért ide is:

Van egy ubuntu home serverem, amit most raktam ujra, karmic->lucyd. Router és egyéb funkciókat lát el, a hálózat igy néz ki:

eth1=>WAN
eth0+wlan0=br0=>LAN=>switch=>gépek

A gondom az hogy egyszerüen nem mennek a portforwardok. Eddig nem használtam tüzfalat, de most az iptables "rövidebb" tanulmányozása után megirtam az eslö tüzfalskriptemet :U . Alap, de a semminél több. Igy néz ki:

#!/bin/bash
iptables -F
iptables -X
iptables -P INPUT DROP
iptables -P OUTPUT DROP
iptables -P FORWARD ACCEPT

iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.1.0/24 -o eth1 -j MASQUERADE
iptables -A FORWARD -s 192.168.1.0/24 -o eth1 -j ACCEPT
iptables -A FORWARD -d 192.168.1.0/24 -m state --state ESTABLISHED,RELATED -i eth1 -j ACCEPT

# INPUT lánc
iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT
iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
iptables -A INPUT -i br0 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp -m multiport --dport 22,55500:55600 -j ACCEPT
# iptables -A INPUT -j LOG --log-prefix "INPUT_DROP"
iptables -A INPUT -j ACCEPT

# OUTPUT lánc

iptables -A OUTPUT -o lo -j ACCEPT
iptables -A OUTPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
iptables -A OUTPUT -o br0 -j ACCEPT
iptables -A OUTPUT -p tcp -m multiport --dport 20,21,22,25,30,80,110,143,443,465,993,995,5000,55500:55600 -j ACCEPT
iptables -A OUTPUT -p udp --dport 53 -j ACCEPT
iptables -A OUTPUT -j DROP

# Portforwardok
iptables -t nat -A PREROUTING -i eth1 -p tcp --dport 90 -j DNAT --to 192.168.1.118
iptables -A FORWARD -p tcp -d 192.168.1.118 --destination-port 90 -j ACCEPT

iptables -t nat -A PREROUTING -i eth1 -p tcp --dport 12000 -j DNAT --to 192.168.1.118
iptables -A FORWARD -p tcp -d 192.168.1.118 --destination-port 12000 -j ACCEPT

iptables -t nat -A PREROUTING -i eth1 -p tcp --dport 21 -j DNAT --to 192.168.1.107
iptables -A FORWARD -p tcp -d 192.168.1.107 --dport 21 -j ACCEPT

iptables -t nat -A PREROUTING -i eth1 -p tcp --dport 16001 -j DNAT --to 192.168.1.118
iptables -A FORWARD -p tcp -d 192.168.1.118 --destination-port 16001 -j ACCEPT

A portforwardok egyszerüen nem mennek. A szerveren fut apache, azt elérem a dyndns-emen kersztül. A 192.168.1.118-as eszköz is elérhetö web-es felületröl, de annak a 90-es port van beállitva viszont azt már kintröl nem érem el .A portforward 9.10-en ment ugyanezzel a módszerrel. Mit rontok el?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#9765) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Tudtok nekem mondani olyan linux disztribúciót az ubuntun kívül amit lehet windows alól telepíteni?

Redmi Note 7

(#9766) utgyuru válasza trassher (#9765) üzenetére


utgyuru
aktív tag

http://www.instalinux.com/

Nem tom milyen lesz a végeredmény, csak 1x láttam ezt a linket egy fórumon.

(#9767) trassher válasza utgyuru (#9766) üzenetére


trassher
addikt

Köszi, megnézem. :)

Szerk.:Olyanra gondolok hogy lekapom az iso-t, mountolom és dobja a telepítő ablakot mint ubuntunál. Nem kell cd-re kiírni.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#9768) utgyuru válasza trassher (#9767) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Közben rájöttem, hogy nem erre gondolok. Egyszer láttam valami olyasmit is, hogy csak a weblapon kell rákattintani, és települ is. Amúgy miért ez a megoldás kell?

Kipróbáltam már így utólag, hogy mit ajánlottam...Egy Fedora 12 iso-t dobtam össze gyorsan, hogy feltelepítem egy vinyóra, amit nem használok, de már az elején bukott a mutatvány, mert a csomagok metaadait nem találta a telepítő, és ennyi volt.

Amúgy melyik csomagformátum "jobb" ? A *.deb vagy az *.rpm? Olyan szempontból, hogy melyik formátumban érhető el több csomag? Remélem nem kérdeztem nagy hülyeséget. :DDD
És melyik fájlrendszert érdemes? Ext3, Ext4, vagy ReiserFS? Bár a Reiser-ről mindenhol inkább negatív véleményeket olvastam, De ebben az online isocsinálóban ext4-et nem is láttam.

[ Szerkesztve ]

(#9769) ntomka


ntomka
nagyúr

(#9770) Vladi válasza utgyuru (#9768) üzenetére


Vladi
nagyúr

"A *.deb vagy az *.rpm? Olyan szempontból, hogy melyik formátumban érhető el több csomag? Remélem nem kérdeztem nagy hülyeséget."
Hátőőő szvsz de. :U

Ez flém kompatibilis kérdés. Amúgy mindkét csomag van egy csomó disztróra, a legnagyobb disztrók bőven elég csomagot kínálnak, hogy ne tudj kifogni rajtuk egyhamar.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9771) utgyuru válasza Vladi (#9770) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszönöm, nekem ennyi elég is. :D Amúgy mentségemre legyen mondva, tartósan egyedül Slackware-t használtam, ammeg egyikse. Más disztrót csak olyan szinten, hogy "na ilyen is van." :D

(#9772) DreaD88


DreaD88
tag

Valaki meg tudja nekem mondani, hogyan nézem meg Ubuntuban (9.10), hogy melyik kernelverziót tartalmazza?
Előre is köszi!

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9773) kovaax válasza DreaD88 (#9772) üzenetére


kovaax
őstag

Terminálban mond azt, hogy uname -a. Ez a futó kernel. A csomagkezelőben meg meg tudod nézni, hogy mik vannak még fent (bár ezeket a grub is listázza induláskor).

-=- There's no place like /home -=-

(#9774) DreaD88 válasza kovaax (#9773) üzenetére


DreaD88
tag

Értem, köszi szépen!

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9775) DreaD88


DreaD88
tag

Még egy kérdés:

Az Ubuntu 9.10-ben 2.6.31. verziószámú kernel van, és például az Ubuntu 5.04-ben 2.6.10.

A kérdésem pedig az lenne, hogy ez a verziókülönbség már más kernelnek számít, vagy az egyik a másikhoz képest, csak egy kis foltozásban tér el?

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9776) bambano válasza DreaD88 (#9775) üzenetére


bambano
titán

A 2.6.18 egy elég nagy választóvonal, a két oldalán szereplő kernelek között nagy a különbség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9777) DreaD88 válasza bambano (#9776) üzenetére


DreaD88
tag

Rendben, köszi.
Csak eléggé elbizonytalanított a dolog, mert a kernel verziószámozás szerint az utolsó szám az "kisebb patcheket" jelent.
De az így vicces lenne mert pl. Ubuntu 4.10-ben is már 2.6.10 van (szal még mindig csak az "apróbb változtatásokban" különbözNE, a leírás szerint, de akkor kiválasztom vmelyiket 2.6.18 alatt.

Még egyszer, köszi a helpet!

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9778) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok,

melyik cluster/grid ami most linux alatt divat? olyasmire lenne szuksegem, ami az ujabb klienseket procikent + memoriakent latja es a szerver elosztja a melot. tetszoleges disztribbel is lehet.

(#9779) bambano válasza DreaD88 (#9777) üzenetére


bambano
titán

Ez az utolsó szám sztorit eléggé megkavarták mostanában... Sokáig úgy volt, hogy az utolsó szám a patchlevel, majd valamelyik 2.6-os kernelnél úgy döntöttek, hogy nem adnak ki újabb stabil meg fejlesztői ágat (ezért nincs most 2.7.x és 2.8), hanem mennek tovább a 2.6-os sorozattal. Ettől az időtől kezdve az utolsó szám nem a patcheket jelentette.

Majd átálltak a négy számos verzióra, innen kezdve megint a patcheket jelenti az utolsó szám, csak az mostmár a negyedik szám...

A 18 előtti kernelekből a 16-osokat javaslom, azokat támogatták hosszú ideig (több, mint 60 verziója volt...)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9780) DreaD88 válasza bambano (#9779) üzenetére


DreaD88
tag

Oks.
Nem aprózzák el Linux téren a dolgokat :)

Pl itt wikipedian, nincs semmi 4.10-es verzió előtt, mi volt előtte?

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9781) doc válasza DreaD88 (#9780) üzenetére


doc
nagyúr

semmi :)

(#9782) #25954560 válasza DreaD88 (#9780) üzenetére


#25954560
törölt tag

az elso ubi 2004. oktober volt, ezert a 4.10

(#9783) Vladi válasza DreaD88 (#9777) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nézd azt is, hogy az utolsó szám, az nem feltétlenül 18, sőt biztos, hogy nem, hanem pl:

2.6.32.11-99.fc12.x86_64

itt, ha nem tévedek a 11 a pecs, a 99 a disztró release az fc12 a disztró és a x86_64 az arch.

(#9779) bambano:

mi a helyzet a 18-al? RH 5 még azt szállítja, még jó sokáig. Akkor azt csak saját szakállukra fejlesztik?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9784) DreaD88


DreaD88
tag

Kössz mindenkinek, akkor megnyugodtam, tanárom hablatyolt vmit 2.04-es verzióról, amiben 2.4.y verziószámú a kernel xD
És aszonta, hogy azt benchmarkoljam...

Ha már benchmark, tudtok ajánlani valamit, mert amiket én néztem, az annyira benchmark csak, hogy kiírja a konfigurációt, verziókat, de nincs terheléses teszt.
Vagy csak én értelmezem félre a benchmark fogalmát? :o

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9785) Vladi válasza DreaD88 (#9784) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kicsit lemaradt az illető. :D

phoronix test suit? Ez elég egyszerű megoldás neked.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9786) Badb0y


Badb0y
addikt

Kérdésem lenne távoli telepítéssel kapcsolatban.

Távolról szeretnék telepíteni red hat linuxot. A grub.conf-ot felkonfigurálom helyesen, persze miután leellenőriztem az összes adatot, hogy jók-e. Probléma akkor keletkezik, mikor megadom az interfacet: eth0-t. Több hálókártya van a gépben, de ezt használja. És a gáz az, hogy sokszor nem erről jön fel a gép újraindítás után, hanem vagy eth1 vagy eth2. És ugye ilyenkor már is nem érem el a gépet. Néha pedig rendesen megy.

Hogy lehetne ezt bebiztosítani, hogy biztosan erről jöjjön fel, amin eredetileg is volt ?

Próbáltam már úgy is, hogy előtte újraindítom a gépet, de akkor is még jóról jön fel, amint a vnc-s bootról kellene feljöjjön, átáll :( És elég nagy szívás.

Valami ötlet valakinek ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9787) doc válasza Badb0y (#9786) üzenetére


doc
nagyúr

magyarul azt akarod, hogy mindig ugyanaz a fizikai halokartya legyen az eth0?
ha udev van, akkor ott ezt konnyen meg tudod oldani (/etc/udev.d/rules)

(#9788) Badb0y válasza doc (#9787) üzenetére


Badb0y
addikt

Azt akarnám, hogy grub átírás után amikor feláll a rendszer mindenképpen arról a hálókártyáról jöjjön fel. Néha a hwaddr is megváltozik, átkerül eth0-é eth2-re.

Csak mindenképpen be akarom biztosítani, következő esetekben biztosan arról jöjjön fel.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9789) DreaD88 válasza Vladi (#9785) üzenetére


DreaD88
tag

Köszi az 5letet...

Bele is vágtam, a program letöltve és feltelepítve, de nem indul el (csak forog a "homokóra", a tálcán megjelenik a program, majd eltűnik), innen megtudtam, hogy miért...
Kell az a php5 gtk valami...

Innen pedig megtudtam, hogyan telepítsem és minden megy is szépen, egészen a './configure'-ig eljutok, majd 'make'-nél:
make: ***NO targets specified and no makefile found. Stop.
megakadok...

Tipp, hogyan tovább? :/

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9790) DreaD88 válasza DreaD88 (#9789) üzenetére


DreaD88
tag

Hopp, a 2. "innen"-ről lemaradt a link: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=333616

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9791) Trub


Trub
tag


A kijelölt részt kellene eltünteni, valamelyik csomaggal felkúszott valami "kdeinit" és nemtudom hogyan tudnék megszabadulni tőle.
Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#9792) DreaD88


DreaD88
tag

Felraktam az ubuntu 7.10-et (mert gondoltam ezt benchmarkolom a 9.10-el), de nem tölt le semmilyen updatet és tulajdonképpen semmit se.

Nem értek a linuxokhoz, valaki mondja már meg, hogy régebbi verziónál, teljesen megszüntetnek minden updatet és csak az új verziót lehet használni?

Köszi...

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9793) Trub válasza Trub (#9791) üzenetére


Trub
tag

"kdebase-runtime" -ot kellet törölni. Azért volt rá szükség, mert induláskor automatikusan elindult és bekavart openbox-nál. Csak a kmess-hez kellett, azt pedig tudom mellőzni.

(#9794) Jester01 válasza DreaD88 (#9789) üzenetére


Jester01
veterán

Minden bizonnyal dobott valami hibát a configure és azért nem lett makefile.

Jester

(#9795) Vladi válasza DreaD88 (#9789) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ne forgasd, alul van debian/ubuntu csomag link, azt tedd fel.

Ha régi kiadást használsz, akkor át kell állítani a repókat.

De ha ennyire kezdő vagy a témában, miért adtak ilyen nehéz feladatot? Vagy ha megcsinálod, akkor közben már tanulsz annyit, hogy az egész évi jegyed 5? :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9796) DreaD88 válasza Vladi (#9795) üzenetére


DreaD88
tag

Már lemondtam a phoronixal való tesztelésről :/
Most mással próbálkozok... majd csak összejön már vmi :)

Amúgy ettől sokkal szopóbb minixes feladatok is vannak, minixhez hozzá se tudok szólni :N

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9797) Sanyix


Sanyix
őstag

cző

mentenék egy particiót egy 8.04-es ubuntu live-al (ez volt kiírva lemezre, tudom hogy régi), ebben ntfs-3g 3.1-van. Namost az ntfs particióról másik ntfs partició (vinyó is más), az elején legnagyobb másolási sebesség 30mbyte/sec volt, azóta beállt 15 környékére (pedig nagy fájlokat másol, nem sok kicsit). A hdparm szerint az egyik vinyó udma5 másik udma6-ban megy így aztán gőzöm sincs mitől ilyen lassú. Mitől?

(cpu használat egy magon sincs 10% fölött, másik lemezművelet nincs.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#9798) DreaD88


DreaD88
tag

Tudna linkelni valaki oldalt, v röviden leírni hogyan lehet programokat telepíteni terminálból, mint ubuntunál a $ sudo apt-get install valami?

Köszi

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9799) DreaD88 válasza DreaD88 (#9798) üzenetére


DreaD88
tag

Találtam végre egy normális oldalt:

* To install some software, you type yum install packagename.
* To update some software, you type yum update packagename. (Or leave off packagename if you want to update all your software.)
* To see what updates are available, you can do yum check-update.

Viszont ami ment ubuntuban 'crafty' nevezetű "benchmarkos" program és amit ott
sudo apt-get install crafty paranccsal telepíteni tudtam, az most fedora-ban
yum install crafty paranccsal nem működik...

Valaki meg tudná mondani mi lehet az oka?
Köszi

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#9800) Lenry válasza DreaD88 (#9799) üzenetére


Lenry
félisten

valószínűleg azért, mert a fedorás repositoryban nincs benne ez a crafty nevű program, vagy más a neve

ha meg mégis: rootként adod ki a yum parancsot?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.