Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Lenry


Lenry
félisten

van ez a két vinyóm

gondolom a partíciónevekből rá lehet jönni, melyiken mi van.
boot az sda3-ról, grub2-ből. az alaprendszer a Debian.
sda1 a Win7 bootpartíciója

legújabb ötletem, hogy ki szeretném élesben próbálni az Arch Linuxot. Virtualboxban kapásból 4 partíciót javasolt magának: /, /boot, /home, swap
sdb1-et szemeltem ki az Arch új otthonának, ez lenne a /
közben pedig ezt okoskodtam ki:
/boot-ot felesleges külön csinálni, sda-n van grub, abból indítanám az Archot
/home szintén nem annyira fontos, mert az sda3-on van egy home mappa, ha azt lehetne használni, akkor jó lenne (de az se rossz ötlet, hogy kirakom külön a home mappát és a Debian is onnan mountolná, csak ezt még nem tudom hogy kell)
swap szintén nem kell külön, mert egyszerre úgyis csak egy OS fut, akkor meg az Arch is használhatná az sda6-ot

találós kérdés: miért nem működne ez így? :) (mert szinte biztos vagyok benne, hogy valamiért nem működne)
illetve ha a /home-ot külön rakom, akkor sdb-n létre kell hozni még egy kiterjesztett partíciót sdb1 helyén. lehetséges ez anélkül, hogy az adattároló partíciókról bármi is elvesszen?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9052) FixY67 válasza Lenry (#9051) üzenetére


FixY67
senior tag

Amennyire tudom, a swap lehet közös, ha nincsenek egyszerre bebootolva (mondjuk nálad nem fenyeget ez a veszély) és nem használsz olyan trükkös dolgokat, mint a suspend...

/boot-ot (szerintem) kötelező külön, mert nem tudhatod, hogy melyik rendszered mikor, mit rak bele. Pl. eltérően konfigurált, de azonos nevű kernelek és hasonló vad dolgok.

A /home lehet közös, csak arra kell figyelni, hogy az azt használó rendszerekben a user és group id-k egyformák legyenek.

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem az sdb1 helyén kiterjesztett partíciót már nem tudsz létrehozni. Max. annyit tehetsz, hogy törlöd (bár nem kötelező), újra létrehozod és átírod a partíció típusát olyanra, amilyennek használni akarod (pl. ext3) és újraformázod.

...

(#9053) bambano válasza Lenry (#9051) üzenetére


bambano
titán

Szerintem két dologra kell figyelni:
- ne keveredjen 32 és 64 bit, mert a swapnál én azt saccolom, hogy fejreállna
- ne piszkálja az arch a debianos grubot.

egyébként mennie kellene, más gondot nem látok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9054) Lenry válasza FixY67 (#9052) üzenetére


Lenry
félisten

az Arch /boot-ját úgy gondoltam, hogy a /-re teszem, nem hozok létre külön partíciót ez miatt

sdb: itt az az elsődleges probléma, hogy 1 winchesterre összvissz 4 partíciót lehet létrehozni. itt van 3 elsődleges, meg 1 kiterjesztett. az a legfontosabb kérdés, hogy az egyik elsődleges (sdb1) helyére lehet-e kiterjesztettet rakni, amit majd aztán ketté tudok csapni (/ és /home-ra)

bambano: 64 bites lesz mindkettő
az Arch nem fogja piszkálni a bootot, lesz egy boot mappája, amibe rakja a kernelt, rendszerindítót meg nem telepítek, mert a Debian grubja fogja indítani

menuentry "Arch Linux" {
set root=(hd1,x)
linux /boot/vmlinuz26 root=/dev/sdby ro
initrd /boot/kernel26.img
}

vagy valami, ami nagyon fog ehhez hasonlítani :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9055) FixY67 válasza Lenry (#9054) üzenetére


FixY67
senior tag

Én úgy tudom, hogy ha a diszk egy része elsődleges partícióhoz tartozik, azt már nem tudod hozzácsapni az extendedhez.
Mondanám, hogy kezdj barátkozni az lvm-mel, de ahhoz is kell legalább két partíció, mert a /boot nem kerülhet lvm-re (úgy tudom)a grub miatt.

...

(#9056) Lenry válasza FixY67 (#9055) üzenetére


Lenry
félisten

és nem lehet 2 extendedet létrehozni?

megtaláltam: nem
akkor nem lesz közös /home-ja a két Linuxnak (pedig jó lenne), és akkor csak egy partícióra lesz szükség, az Arch /-re, amo meg megy sdb1-re.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9057) bambano válasza Lenry (#9056) üzenetére


bambano
titán

mount -h
Egy már látható könyvárfa másik könyvtárba is csatolható:
mount --bind régikönyvtár újkönyvtár
vagy áthelyezhet egy részfát:
mount --move régikönyvtár újkönyvtár

tehát felmountolod a debianos teljes fájlrendszert valahova, majd átmountolod a rajta levő home dirt a /home alá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9058) ivivan válasza bambano (#9050) üzenetére


ivivan
tag

"De nem marad ugyanaz, mert először a web szerveren levő cuccok segítségével megtörnek egy mezei accountot"

Hát én most azt olvastam, hogy nem törnek meg accountot, csak egyes apache szálakat függetlenítenek az apache-tól, és ha pechedre éppen azt a szálat kapod a pool-ból, akkor vírust kapsz vissza.

"Mindezt természetesen felügyelet nélkül"

Ez biztosan meghaladja a képességeimet, ezért inkább nem rontom el vele...

"Az se lenne baj persze, ha sok meghajtón lenne a diszkterület"

Ebben a szerverben max 4 vinyó fér el és jelenleg ez a 4x250G egybe van szedve egy RAID5 vinyóvá (ami valamiért még 700G sincs, nem értem miért...), így nincs lehetőség még egy vinyót belerakni, pedig jó lenne. Most backup-ra tervezünk hozzá venni egy külső USB vinyót, de az nyilván nem lenne elég gyors ahhoz, hogy másra is használjuk...

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#9059) FixY67 válasza ivivan (#9058) üzenetére


FixY67
senior tag

Azért 700, mert a RAID elveszi kb. a harmadát.

Diszkbetelés és egyéb problémák ellenőrzésére meg érdemes lenne összeismerkedned a Nagios nevű eszközzel. Biztonsági problémák ellen nem véd, de ha betelik a diszk, fogyóban a memória, valaki folyamatosan 100%-on hajtja a CPU-t stb., akkor figyelmeztet e-mailben, SMS-ben, vagy ahogy óhajtod.

...

(#9060) FixY67 válasza FixY67 (#9059) üzenetére


FixY67
senior tag

Bocs, mégsem stimmel... a negyedét (pontosabban egy diszket a RAID5-ből) visznek el a paritás infok. Persze ha még ehhez hozzászámolom, hogy a 250G-snak mondott vinyó valójában 250.000.000byte-ot jelent, ami végsősoron 3*250=715GiB (mondjuk röhej, hogy eredetileg IT-ben az K,M,G stb. 1024 hatványokat jelentettek, utólag meg kitalálták, hogy erre használják a Ki, Mi, Gi-t...)
Ebből még lejön valamennyi fenntartott terület, szóval nagyjából hihető, hogy még a 700-at sem éri el.

[ Szerkesztve ]

...

(#9061) Lenry válasza bambano (#9057) üzenetére


Lenry
félisten

tehát sda3-at bemountolom mondjuk /media/debianba
aztán mount --bind /media/debian/home /home

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9062) bambano válasza ivivan (#9058) üzenetére


bambano
titán

Úgy érted, hogy eddig nem törtek meg accot és ezzel a támadási típussal nem törnek meg accot. Azt elég bátor lenne kijelenteni, hogy más módon nem hekkelhető a rendszer...

Pár napja azt írtad, hogy az egész cucc meghaladja a képességeidet:P

USB-s vinyót backupra nem sok értelmét látom... Ha valami táphiba vagy tűz miatt megáll a cucc, akkor viszi a vinyót is a diszkrétre...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9063) dabadab válasza Lenry (#9061) üzenetére


dabadab
titán

Igen (egyebkent mehet fstab-bol is). Arra azert ugyelni kell, hogy a userid-k ugyanazok legyenek a ket rendszeren, mert kulonben keveredes lesz.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9064) Lenry válasza dabadab (#9063) üzenetére


Lenry
félisten

amikor létrehozom az új usert, akkor meg fogja kérdezni, hogy milyen userid-t szánok neki? mert akkor nem probléma

fstabban ugyanígy kell valami --bind szerű parancs, vagy csak simán beírom, ahogy a többit is?
gondolom a legaljára, hogy be legyen mountolva a főkönyvtár, mire erre sor kerül

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9065) dabadab válasza Lenry (#9064) üzenetére


dabadab
titán

"amikor létrehozom az új usert"

Az attol fugg, hogy mivel meg hogyan hozod letre, a Debian pl. csomagok telepitesekor szeret uj usereket letrehozni es kulonosebben nem kerdezi, hogy mi legyen az UID, Archot meg meg kepen se lattam.

A bind meg igy nez ki pl. az en fstab-omban:

UUID=ddde8d2f-f080-4fb2-9572-9f38516d0bac /mnt/ssd ext2 defaults,noatime 0 0
/mnt/ssd/usr /usr none defaults,noatime,bind 0 0

DRM is theft

(#9066) Lenry válasza dabadab (#9065) üzenetére


Lenry
félisten

Debianban az adduser (vagy useradd?) ha jól emlékszek megkérdi, hogy mi legyen az UID, ha az Archban is ugyanez a tool van, akkor elvileg az is meg fogja. ha hazaérek, megnézem VBoxban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9067) doc válasza Lenry (#9066) üzenetére


doc
nagyúr

slackware-en is megkerdi, de en sem tudom sosem hogy melyik az :D
asszem adduser...

(#9068) ivivan válasza bambano (#9062) üzenetére


ivivan
tag

"Azt elég bátor lenne kijelenteni, hogy más módon nem hekkelhető a rendszer..."

Nem mondtam, hogy másképp nem hackelhető, csak azt, hogy most nem így hackelték...

"Pár napja azt írtad, hogy az egész cucc meghaladja a képességeidet"

Most is ezt mondom, de nem tolonganak a jelentkezők, akik karbantartanák...

"Ha valami táphiba vagy tűz miatt megáll a cucc, akkor viszi a vinyót is a diszkrétre..."

Hát a tűz és egyéb elemi kár valóban necces, de szerintem a táphiba nem árt a külső vinyónak, hiszen annak saját tápja van. Bár eddig még egy tápom sem robbant le úgy, hogy volt rajta külső vinyó, így nem tudom, hogy ártana-e neki...
Jelenleg a mentés ugyanarra a vinyóra történik, amit mentünk. Annál azért többet érne a külső vinyó :-)

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#9069) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne Ubuntu Ultimate Edition 2.4-ben megoldani valamilyen konzolos parancs segítségével vagy beállítással, hogy indítás után automatikusan mount-olja az NTFS patríciókat (és persze ne kérjen root jelszót. :B )?

Van az UE2.4-ben valami program rá, de nem nagyon használt, illetve nem ismerte fel mindkét NTFS patríciót.

Egyébként nemsokára lecserélem Debian-ra csak mostanában nincs rá idő, de a parancs ott is jól fog jönni.

[ Szerkesztve ]

(#9070) FixY67 válasza D4rkAv3ng3r (#9069) üzenetére


FixY67
senior tag

/etc/fstab - ebbe kell beírni. Ennél konkrétabban csak azért nem írom le, mert nem tudom pontosan a file szerkezetét és nem akarok hülyeséget írni. Egyébként ugyanúgy kell, ahogy a linuxos partíciók fel vannak sorolva, annyi eltéréssel, hogy a file-rendszer típusa ext3/jfs/reiserfs helyett ntfs kell, hogy legyen és célszerű a sorban lévő két, többnyire egyjegyű számot két darab 0-ra cserélni.

...

(#9071) Lenry válasza D4rkAv3ng3r (#9069) üzenetére


Lenry
félisten

fix vinyó partíciók

ntfs-nél a partíció típusához ntfs-3g-t kell írni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9072) Lenry válasza doc (#9067) üzenetére


Lenry
félisten

megnéztem, létezik mindkettő, annyi különbséggel, hogy az addusert elindítod, és kérdéseket tesz föl (és megkérdi a UserID-t is), míg a useradd-ot paraméterezni kell

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9073) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

#9071 & #9072: Köszönöm a válaszotokat. Megnyitottam az fstab filet és ez van benne:

# /etc/fstab: static file system information.
#
# -- This file has been automaticly generated by ntfs-config --
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>

proc /proc proc defaults 0 0
# Entry for /dev/sda5 :
UUID=041e3649-95fc-4c37-9525-f907feece492 / ext4 errors=remount-ro 0 1
# Entry for /dev/sda6 :
UUID=f4fb484a-6bbd-43cd-94c8-2eccd0ec73c1 none swap sw 0 0
/dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0

Addig rendben is van, hogy beírogatom a patríciók jellemzőit csak ezt a fránya UUID-t nem tudom mi, azért rákeresek biztosan írja valamilyen beállításoknál.

(#9074) Lenry válasza D4rkAv3ng3r (#9073) üzenetére


Lenry
félisten

uuid helyett használhatod simán a /dev/sdXy-t

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9075) D4rkAv3ng3r válasza D4rkAv3ng3r (#9073) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Lejárt az idő limit.

Egyébként egy 500 GB-os HDDm van NTFS-ben fullra az a /dev/sdb1 meg a másik HDD-n egy 120 GB körüli patríció az meg a /dev/sda2.
Van még egy NTFS amin a Vista SP2 van de azt nem akarom mountolni mivel azon még Win-en sem bóklászom. :)

szerk. Köszi most látom idő közben a válaszodat, akkor meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#9076) FixY67 válasza Lenry (#9071) üzenetére


FixY67
senior tag

Nekem itt valami nem kerek: Ubuntu Intrepid, az fstab-ban ntfs szerepel, de ha egy paraméterek nélküli mount paranccsal megnézem, mi van csatolva, akkor a windows XP által gyártott partíciók mellett fuseblk-t látok típusként.
Ha jól sejtem, ez a userspace driver akar lenni... tévedek?

...

(#9077) Lenry válasza FixY67 (#9076) üzenetére


Lenry
félisten

ha jól tudom, igen, userspace driver

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9078) FixY67 válasza Lenry (#9077) üzenetére


FixY67
senior tag

Akkor mi jelentősége annak, hogy ntfs vagy ntfs-3g?

...

(#9079) Lenry válasza FixY67 (#9078) üzenetére


Lenry
félisten

hát, lehet, hogy semmi :DDD :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9080) Vladi válasza FixY67 (#9076) üzenetére


Vladi
nagyúr

Muti már az a mount parancsot.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9081) sh4d0w válasza Lenry (#9072) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

adduser a useradd frontendje.

https://www.coreinfinity.tech

(#9082) FixY67 válasza Vladi (#9080) üzenetére


FixY67
senior tag

$ mount
/dev/sda1 on /windisk/C type fuseblk (ro,nosuid,nodev,allow_other,blksize=4096)

És ez van az /etc/fstab-ban:
/dev/sda1 /windisk/C ntfs ro 0 0

...

(#9083) Vladi válasza FixY67 (#9082) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez érdekes. Akkor most hogy is csatolódott fel? Fsbat szerint, vagy user space-ben? :F

Nekem így csatolja:
/dev/sdb1 on /media/9008B5FF08B5E3FE type fuseblk (rw,nosuid,nodev,allow_other,blksize=4096)

fstabbal most nem tudom megnézni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9084) FixY67 válasza Vladi (#9083) üzenetére


FixY67
senior tag

Jó kérdés, nem tudom. Ennyire mélyen nem merültem még el a linux gyönyöreiben.
De a dologhoz az is hozzátartozik: számomra nem teljesen tiszta, mi a funkciója a userspace drivereknek. Ahogy az sem, hogy miképp lesz az ntfs-ből fuseblk. :)

Az biztos, hogy umount és egy sudo mount /windows/C után is így nézett ki.

...

(#9085) Lenry válasza Vladi (#9083) üzenetére


Lenry
félisten

nekem is így néz ki:

/dev/sdb2 on /media/SATA type fuseblk (rw,allow_other,blksize=4096)
/dev/sda2 on /media/Win7 type fuseblk (rw,allow_other,blksize=4096)
/dev/sda5 on /media/ISO type fuseblk (rw,allow_other,blksize=4096)
/dev/sdb1 on /media/Temp type ext4 (rw)
/dev/sdb3 on /media/Film type fuseblk (rw,allow_other,blksize=4096)
/dev/sdb5 on /media/Download type fuseblk (rw,allow_other,blksize=4096)
/dev/sdb6 on /media/mp3 type fuseblk (rw,allow_other,blksize=4096)

az fstab pedig így:
/dev/sdb2 /media/SATA ntfs-3g auto,defaults 0 0
/dev/sda2 /media/Win7 ntfs-3g auto,defaults 0 0
/dev/sda5 /media/ISO ntfs-3g auto,defaults 0 0
/dev/sdb1 /media/Temp ext4 auto,defaults 0 0
/dev/sdb3 /media/Film ntfs-3g auto,defaults 0 0
/dev/sdb5 /media/Download ntfs-3g auto,defaults 0 0
/dev/sdb6 /media/mp3 ntfs-3g auto,defaults 0 0

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9086) Lenry


Lenry
félisten

feltettem az Archot, működik, de nem örülök
két kérdésem lenne:

1
az Arch a Debian /home-jából mountolja a /home-ot, binddel, jól is működik. viszont az Arch partíciója jóval nagyobb, így szeretném oda átrakni a home könyvtárat.
az úgy működni fog, hogy egyszerűen átmásolom az Arch /home-jába (persze előtte umountolom onnan a Debianét) a home tartalmát, majd a Debianon megjátszom ezt a bindelést?

2
az Archra KDE-t tettem, mert ki szeretném azt is próbálni. sajnos nem tudok bejelentkezni. bejön a login ablak, felhasználónévet / jelszót beírom, elsötétül a kép, és visszadobja a loginképet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9087) bambano válasza Lenry (#9086) üzenetére


bambano
titán

2. meg kellene nézni, hogy a te tulajdonodban van-e a home könyvtár, azaz az uidok azonosak-e.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9088) Lenry válasza bambano (#9087) üzenetére


Lenry
félisten

elvileg igen, ugyanaz az uid: 1000
konzolból be tudok jelentkezni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9089) FixY67 válasza Lenry (#9088) üzenetére


FixY67
senior tag

Esetleg megpróbálnám egy frissen létrehozott, a jelenlegitől eltérő home-ot használó userrel, hátha... (sajnos vannak hátrányai a közös home-oknak)

...

(#9090) Vladi válasza Lenry (#9088) üzenetére


Vladi
nagyúr

3-as futási szinten bejelentkezve majd startx?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9091) Lenry válasza FixY67 (#9089) üzenetére


Lenry
félisten

umountoltam a Debians /home-ot, és úgy hoztam létre egy teljesen új usert, de azt sem engedte bejelentkezni

(#9090) Vladi: én úgy nézem, hogy alapból 3-as runlevelen indul az Arch

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9092) FixY67 válasza Lenry (#9091) üzenetére


FixY67
senior tag

Amit vladi írt, az nagyjából jogos - bár nem tudom, nálad a 3-as runlevel mihez tartozik (nekem a 8.10-es Ubuntu "N 2"-t ír és fut a gdm)
De ha kimész karakteres felületre (normális helyeken ctrl-alt-f1 az 1-es konzol) és ott indítasz egy ilyet:

startx -- :2

akkor elvileg kapsz egy szép, hosszú listát benne néhány hibaüzenettel. Rosszabb esetben elindul az X és akkor ott vagyunk, ahol elkezdtük... ;)

...

(#9093) Vladi válasza Lenry (#9091) üzenetére


Vladi
nagyúr

:O

Már úgy értem grafikus felület nélküli futási szinten indítsd. Klasszikusan ez a 3.

(#9092) FixY67:
Ubuntu alapból a 2-est használja és nincs gui nélküli futási szintje. A mai napig nem értem, hogy miért. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9094) Lenry válasza Vladi (#9093) üzenetére


Lenry
félisten

jah értelek.
KDE egyelőre kdm parancsra indul, szóval boot után a parancssor (tty1) jön be, a KDE-t külön kell elindítanom

startx-re meg valami ronda GUI indul 3 terminállal, gondolom ez az X

hibaüzenetekkel sehol sem találkozok

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9095) FixY67 válasza Vladi (#9093) üzenetére


FixY67
senior tag

Én azt nem tudom, mi értelme elkülöníteni az X-es és X nélküli runlevelt. Ha gáz van, akkor többnyire 1 (vagy S). Ha meg nincs gáz, akkor nem azért raktam fel az X-et, hogy kitöltse a rendelkezésre álló tárhelyet. ;)

...

(#9096) FixY67 válasza Lenry (#9094) üzenetére


FixY67
senior tag

login ablakban tudsz váltani a window managerek között?

...

(#9097) bambano válasza Lenry (#9088) üzenetére


bambano
titán

Oké, de nem csak a /home/lerny-re kell teljes elérésé végig, hanem a /mnt/masikdebian/home/lenry-re is...

A mountolási path-on végig kellene nézni a védelmi kulcsokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9098) n0se


n0se
tag

Sziasztok!

Bevallom őszintén nem vágom a forcetype-ot és a következő gondunk akadt:
Adott egy debian webszerver amin apache2, php5, mysql 5.1 stb...komponensek vannak és adott egy forcetype-os site, amin a forcetype egyszercsak elkezdett nem működni, nem tisztázott, csak gyanítható, hogy ez egy peccselés következménye, ezért kizárható a downgrade.

Kérlek Benneteket, hogy írjátok meg, miket kell ellenőríznem a forcetype helyes működéséhez.

THX!

Üdv.

n0se

(#9099) FixY67 válasza Vladi (#9093) üzenetére


FixY67
senior tag

Na most megnéztem: Debian Lenny is 2-es runlevelt használ grafikus módban.

...

(#9100) Lenry válasza bambano (#9097) üzenetére


Lenry
félisten

azt is tudom írni/olvasni terminál alól
de ha létrehozok egy teljesen új usert, és a /home-ját a azArch gyökerében létrehozott /home-ba teszem, (tehát sdb1-re, semmi bind, meg Debianos partíció), azt sem engedi beloggolni KDE alól

(#9096) FixY67: kilistáz párat, de bármelyikre megyek, ugyanaz az eredmény.
feltettem a gnome-ot, az is megjelent, azzal se enged beloggolni, a gdm-et pedig el se tudja indítani

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.