Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
- TheLázs: Nem tudom átugrani az árnyékomat,
- gban: Meghalt Chuck Norris
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: MárkaLánc
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
janos666
nagyúr
Véletlenül észrevettem, hogy egy ideje már van KSMB (kernel mód SMB szerver).
- Amin elsőre megakadt a szemem, hogy ez támogatja az RDMA-t (lassan 10 éve nézegetem, hogy áll vele a Samba, mert a hálókártyáim azóta támogatnák).
- Ami ránézésre negatívum, hogy nem látom miként lehetne beállítani alias-okat (Samba-ban az smbusers file), pl. hogy a Linux oldali janos felhasználó az a janos@hotmail.com Windows fiókkal tudjon operálni (ha a Linux-os fiókkal lépek be Windows-ból, akkor a Windows Administrator/TrustedInstaller/stb nem fér hozzá a hálózati meghajtóhoz, így pl. nem lehet olyan telepítőket futtatni róla, amiket adminként kell futtatni Windows-on. Bár erre lehet, hogy van valami más megoldás is...).
Illetve az, hogy alig találok róla bármit a neten (pl. disztrók oldalán wiki cikkek, stb).Egyelőre összefésültem a régi smb.conf file-t a ksmbd.conf.example-el (lényegében csak kitöröltem 5-6 sort, amit nem ismer a KSMB és átírtam 2-3 sort, amit csak másképp hív, mert alapvetően hasonlók). Ebben egyelőre csak a Linux user nevek vannak, hogy ki mihez fér hozzá (guest access nincs).
Aztán kipróbáltam, és a ksmbd.adduser elfogad email címeket, mint username. De egyelőre hozzáadtam egy Linux felhasználónevet is (tesztelésre a root-ot, mert az tuti hozzáfér bármihoz akkor is, ha a Linux oldalon xattr-be eltárolt ACL nem lesz kompatibilis Samba-ról KSMB-re váltva, mivel azok a Linux user never alatt futnak).Mikor elindítom a ksmbd.mount-ot verbose módban, akkor ezt dobálja:
[ksmbd-worker/4409]: ERROR: treecon: User is not on valid users list
akkor is, mikor automatikusan a Windows fiókkal próbál hozzáférni, és akkor is, ha feldobja a Windows a login ablakot és beírom, hogy root és password1234
(Illetve kipróbáltam a janos névvel is, hátha a root-ot direkt tiltja, de azzal sem lép be.)Mi lehet ezekre a megoldás, vagy hol találhatok rá?
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Formula-1
- Google Drive
- Háztartási gépek
- Motorola Moto G06 Power – nagyfater új zakót vett
- Filmvilág
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Házimozi belépő szinten
- Apple iPhone 17 - alap
- További aktív témák...
- Apple iPhone 15 Pro 128 GB Blue Titanium 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- AKCIÓ! AsRock H510M i5 11400 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB ZALMAN S2 TG Adata 600W
- Dell 14 Latitude 7450 WUXGA 2in1 Touch X360 Ultra5 135U 12mag 16GB 512GB Win11 Pro WiFi7 Garancia
- Samsung Galaxy Watch5 LTE 40mm, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Macbook Air M2 15" 8GB 256GB 100%
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
