- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- skoda12: Webshopos átverések
- Lalikiraly: Sencor SMC BS30 aktív hangfalszett bemutató
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Real Racing 3 - Freemium csoda
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
a.gabriel #29430 üzenetére
Az mpd.conf fájlban a hangkártya számának átírása után tudsz menteni a Ctrl+X paranncsal, helyesebben ez kilép, de előtte meg fogja kérdezni, hogy mented-e, arra nyomsz egy y billentyűt, majd Enter, és ott újabb Enter a fájlnévre, és ki is lép.
A Synology NAS-t nem ismerem, de az mit takar, hogy nem látod? Hol keresed, milyen formában tudod elérni más OS-ek alól? Samba megosztás, vagy NFS megosztás, vagy hogyan?
Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de ezek az audiofil disztrók nagy parasztvakítások. Teljesen szokványos Linux disztrók, annyi, hogy van bennük egy low latency kernel, amitől egyébként megint csak nem lesz jobb a hangzás. Hozzá nem értőket hülyítenek vele, mint az aranyozott csatlakozókkal, meg a 192 kHz-es mintavételezéssel.
Ha kezdő linuxos vagy, kezdj el Mint-et vagy Ubuntut használni. Low latency kernelt azokra is feltehetsz, meg zenelejátszókat, mpd-t, stb., és azokon mindenféle terminálos fájlszerkesztés nélkül állíthatod grafikus felületen, hogy melyik hangkártya lesz a kimenet.
Kiváló hangzásod nem az OS-től lesz, hanem
1) Rendes DAC vagy hangkártya, aminek jó a DAC-ja és kicsi a zaja, torzítása
2) jó erősítő esetleg
3) nagyon jó hangfal vagy fej/fülhallgatóSzoftveres oldalról meg csak annyi a teendőd, hogy ne túl alacsony bitrátás, meg gány encoderrel készült audio anyagokat hallgass.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone topik
- Windows 11
- Kézbe fogható paradoxon lett az iPhone Air
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AliExpress tapasztalatok
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- Nintendo Switch 2
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3331
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 - i7-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 5800X / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- Apple iPhone 12 Pro 128 GB Pacific Blue 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- HP ZBook Studio G8 WorkStation i7-11850H 32GB 512GB Nvidia Quadro T1200 15.6 400NIT 100% sRGB Garis!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest